Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Historia

(Moderator: Piktor)
Hap njė temė tė re
  Abonohu tek ky nėn-forum
Konsidero nėn-forumin tė lexuar

  Nėn-forumi Mesazhe Tema Mesazhi i fundit Moderator
Antikiteti
Diskutime mbi antikitetin dhe mrekullite qe e karakterizonin ate
350 36 Piktor
Mesjeta
Bota e erret mesjetare dhe enigmat qe e shoqerojne ate
105 21 Piktor
Rilindja dhe Pavarsia e shqiptarėve dhe e Shqipėrisė
Dokumente historike, fakte dhe analiza mbi kėtė periudhė historike tė gjithė trojeve Shqiptare.
44 12 Piktor
Ēėshtja Kombėtare
Problemet historike tė Kosovės dhe Ēamėrisė. Dokumente mbi masakrat, spastrimet etnike, ndarjet dhe bashkimet e trojeve shqiptare. Problemet e himnit, ēlirimit, pavarėsisė etj.
344 36 Piktor
Nga Pavarsia nė Clirimin e Shqipėrisė nga Nazi-Fashizmi (1912-1944)
dokumente,fakte,analiza historike mbi krijim e shtetit tė parė shqiptar si dhe gjendja nė viset shqiptare jashtė shtetit Shqiptar.
147 16 Piktor
Historia e Shqipėrisė dhe Shqipėtrėve mbas luftės sė dytė botėrore
1944- deri mė sot, dokumente historike, fakte dhe analiza mbi komunizmin nė Shqipėri dhe gjėndja nė trojet shqiptare nė Ballkan
255 36 Piktor
Levizje shoqerore
levizjet shoqerore qe kane ndodhur ne Shqiperi
123 12 Piktor
Historia Boterore .
Ne kete forum mund te gjeni dokumenta dhe shkrime ne shqip qe hedhin drite mbi historine e shteteve te botes
39 10 Piktor
Gjergj Kastriot Skenderbeu
Gjithcka mbi jeten dhe veprat e Skenderbeut
383 16 Piktor
Historia e Qyteteve dhe Krahinave te Ndryshme
45 7 Piktor
Arkiva
Arkiva e Historise
151 15 Piktor

Tema Autori Mesazhe Lexime Vlerėsimi I fundit Rradhit nga ana e kundėrt
  Interesante: Filatelia, pjesė e identitetit kombėtar shqiptar ENISS 5 2991 0 pikė - mesatarja 0.0000
  1 Attachment(s)Kontestet e Emrit "Maqedoni" ( 1 2 3 4 5 6 ... Faqja e Fundit ) Gibbs 69 12253 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Erdogan Per Shqiperine E Madhe ( 1 2 3 4 5 6 ) SHKODRA4001 55 11791 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Berisha: Tė ndryshojmė himnin ( 1 2 ) SHKODRA4001 16 5425 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Largohen Armet E Heroit Tone Kombetar ( 1 2 ) SHKODRA4001 12 4867 0 pikė - mesatarja 0.0000
Post 1 Attachment(s)Kanuni i Lekė Dukagjinit ( 1 2 3 4 5 6 ) qershor13 50 13281 2 pikė - mesatarja 5.0000
Smile Shqiperia ne periudhen fashiste... viola015 8 3219 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Horizont SHKODRA4001 8 2438 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Albanian Caucazian Lek SHKODRA4001 7 2489 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Damask Qyteterimi I Botes SHKODRA4001 0 2319 0 pikė - mesatarja 0.0000
  28 Nentori Festa E Flamurit Dhe Pergjysmimit Te Kombit Shqiptar SHKODRA4001 0 2344 0 pikė - mesatarja 0.0000
  FLAMURI KOSOVES INTERES PER USA dhe EU SHKODRA4001 1 2351 0 pikė - mesatarja 0.0000
Post 1908 - 2008 / 100 Vjet Enver HOXHA! ( 1 2 ) Gjergj Kastrioti 16 5250 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Historia e Dardanise fleurs de l'orne 0 2441 0 pikė - mesatarja 0.0000
  E vėrteta mbi Maqedoninė antike Erald Gibbs 5 2442 0 pikė - mesatarja 0.0000
  A jane magjupėt me origjinė egjiptiane. ( 1 2 ) Eki Aba 17 6691 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Reparti 326 " Sampistat" fleurs de l'orne 2 2448 0 pikė - mesatarja 0.0000
  5 Attachment(s)Kush jane greket ne te vertete ( 1 2 3 4 5 ) ss1 47 10220 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Historia e Shqiperise AngelDevil 0 2551 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Skenderbeu... Sipas Oliver Jens Schmitt ( 1 2 3 4 ) agata 31 8035 0 pikė - mesatarja 0.0000
  1 Attachment(s)Komploti Boteror ( 1 2 3 ) agata 23 6849 0 pikė - mesatarja 0.0000
  60 Attachment(s)Pellazget ( 1 2 3 4 5 6 ... Faqja e Fundit ) alfeko sukaraku 506 27853 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Nje pergjigje per armenet cedrus 2 2590 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Dosjet E Sigurimit Shtetit ( 1 2 ) AIR-FORCE-ONE 17 6201 0 pikė - mesatarja 0.0000
  1 Attachment(s)Pėrfundoi restaurimi i Mauzoleut tė mbretit Gent Lela_Dr 1 2483 0 pikė - mesatarja 0.0000
Question Tė ketė lėnė pasoja sundimi 500 vjeēar osman nė Shqipėri? ( 1 2 ) CINNE 10 4967 0 pikė - mesatarja 0.0000
Duke parė temat nga 1 deri 25 prej 68, tė renditura sipas Rendit nė mėnyrė mesazhet e dėrguara
Hap njė temė tė re
Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »

Kėrko brenda kėtij nėn-forumi:

Ora tani: 19:43
  Temat me mesazhe qė ju nuk keni lexuar Mesazhe tė reja    ( Tema tė reja qė kanė patur sukses Mbi 30 pėrgjigje apo 200 lexime )   Temė e mbyllur, nuk mund tė pėrgjigjeni Temė e mbyllur
Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri    ( Tema tė konsideruara tėrheqėse pėr vizitorėt Mbi 30 pėrgjigje apo 200 lexime )    

Ja mundėsitė qė ofron nėn-forumi:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.