Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Figura tė shquara

(Moderator: Piktor)
Hap njė temė tė re
  Abonohu tek ky nėn-forum
Konsidero nėn-forumin tė lexuar

  Nėn-forumi Mesazhe Tema Mesazhi i fundit Moderator
Figura te njohura te lashtesise
Figurat qendrore te periudhes se Lashtesise qe nga Iliret deri ne periudhen bizantine.
15 8 Piktor
Figura te njohura te mesjetes
Figurat me te spikatura, nga periudha bizantine deri ne periudhen e Lidhjes se Prizrenit.
44 13 Piktor
Figura te njohura te Pavaresise
Kjo periudhe perfshin figurat e shquara qe nga Lidhja Shqiptare e Prizrenit deri ne Luften e Pare Boterore
92 20 Piktor
Shteti i pare shqiptar; Mbreteria
Ne kete nenforum perfshihen figurat politike, kulturore e shoqerore te periudhes ndermjet dy luftrave boterore
99 6 Piktor
Shqiperia Socialiste
Figurat e shquara gjate ndertimit te Socializmit, ata qe e mbeshtesnin dhe ata qe e luftonin kete proces
160 12 Piktor
Shqiperia Demokratike
Ketu reshtohen figurat e shquara te periudhes postkomuniste
287 18 Piktor
Rilindasit
53 28 Piktor
Figura te shquara botėrore
133 42 Piktor
Figura shquara shqiptare ne diaspore
Ketu mund te permendi figurat e shquara qe kane bere historine Shqiptare ne shekuj
265 24 Piktor
Lufta Antifashiste
Lufta Antifashiste Nacional-Ēlirimtare eshte e mbushur me personazhe pozitive dhe negative. Eshte ndoshta periudha me e larmishme ku gjejme Figura te shquara, te idealeve te ndryshme madje ndonjehere edhe konfliktuale ndermjet tyre.
11 3 Piktor
Arkiva
61 6 Piktor

Tema Autori Mesazhe Lexime Vlerėsimi I fundit Rradhit nga ana e kundėrt
  Interesante: Te huajt per Shqiperine..Ndihme.. ( 1 2 ) matrix 16 7113 0 pikė - mesatarja 0.0000
  1 Attachment(s)Vaēe Zela Piktor 3 2547 0 pikė - mesatarja 0.0000
Question 1 Attachment(s)C'dime per shqiptarin me te njohur ne bote(pas Nene Terezes). ( 1 2 3 4 5 ) 40 12998 0 pikė - mesatarja 0.0000
  4 Attachment(s)Shqiptari me i madh i te gjitha koherave ( 1 2 3 4 5 6 ... Faqja e Fundit ) botaed 181 28630 8 pikė - mesatarja 3.2500
  Shqiperia ne rruge te gjate drejt civilizimit modern! SHKODRA4001 8 3230 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Cila Shqiponje Na Perket Ne?dhe Perse? SHKODRA4001 2 2907 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Dy Mbretet shqiptare. ( 1 2 3 4 ) ishpeshtimi 39 9931 0 pikė - mesatarja 0.0000
  1 Attachment(s)Ismail Kadare belga 5 3017 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Pese anarkitė (Botuar mė 1924) - F.Noli AngelDevil 0 2656 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Letėrsi nga Shqipėria e Kosova nė Festivalin e Berlinit fleurs de l'orne 0 3312 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Poezi Nga Ferit Ramadani fleurs de l'orne 3 2681 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Kush Ishte Jakov Milaj Endri 2 3121 0 pikė - mesatarja 0.0000
  25 Attachment(s)Autori Aristidh Kola dhe vepra e tij! ( 1 2 3 4 ) belga 39 9398 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Kush ishte Skenderbeu ? ( 1 2 3 ) lezhjani-82 27 7763 0 pikė - mesatarja 0.0000
Post Heronjte Gjergj Kastrioti 6 3011 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Kryemnistrat e shtetit shqiptar ( 1 2 3 4 ) Joela 30 11094 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Kulture dhe figura te qytetit te Shkoders ( 1 2 3 4 ) dreqja shkodrane 32 9603 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Kujtime per labin e madh te poezise shqipe ( 1 2 3 ) sarandaebukur 24 7947 0 pikė - mesatarja 0.0000
  dua te di per veprat e onufrit klasa 0 2767 0 pikė - mesatarja 0.0000
  2 Attachment(s)Xhorxh Tenet-Shqiptari,qe nuk e di se eshte shqiptar. ishpeshtimi 5 2966 0 pikė - mesatarja 0.0000
  1 Attachment(s)Princesha Dajana Fransis Spenser - 10 vjetori i vdekjes Lela_Dr 8 2835 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Cudirat e figurave te shquara! ( 1 2 ) cupka 10 6246 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Film i Hollywood mbi Skenderbeun... ( 1 2 3 ) lezhjani-82 20 8206 2 pikė - mesatarja 5.0000
  Ka lėvizur tek: Faik Konica; Ju rrefej grekerit. kontinenti - - 0 pikė - mesatarja 0.0000
Question Diktatoret me te medhenj te botes ! ( 1 2 ) cybele 15 6809 0 pikė - mesatarja 0.0000
  Shqiptaret Neper Bote Gjergj Kastrioti 3 3203 0 pikė - mesatarja 0.0000
Duke parė temat nga 1 deri 25 prej 27, tė renditura sipas Rendit nė mėnyrė mesazhet e dėrguara
Hap njė temė tė re
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »

Kėrko brenda kėtij nėn-forumi:

Ora tani: 06:13
  Temat me mesazhe qė ju nuk keni lexuar Mesazhe tė reja    ( Tema tė reja qė kanė patur sukses Mbi 30 pėrgjigje apo 200 lexime )   Temė e mbyllur, nuk mund tė pėrgjigjeni Temė e mbyllur
Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri    ( Tema tė konsideruara tėrheqėse pėr vizitorėt Mbi 30 pėrgjigje apo 200 lexime )    

Ja mundėsitė qė ofron nėn-forumi:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.