Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 40 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Jeni zhgenjyer ndonjehere ne jete?! Dhe nga kush jeni zhgenjyer? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18170)


Postuar nga Ashley datė 17 Dhjetor 2010 - 20:49:

Jeni zhgenjyer ndonjehere ne jete?! Dhe nga kush jeni zhgenjyer?

Normale jeta pa zhgenjime ska kuptim sepse zhgenjimet te bejne te forte...Jam zhgenjyer kur zoti me mori njeriun me te shtrenjte babin tim...


Postuar nga Morfine datė 01 Dhjetor 2013 - 16:19:

1000 here jam zhgenjyer nga jeta ime... por qe te jem e sinqerte perveē humbjes te njerzve te dashur, gjerat e tjera do te kisha dashur te ishin njesoj edhe sikur 100 jete te tjera te kisha.


Postuar nga Deb* datė 01 Dhjetor 2013 - 17:23:

Mbase, por ne pergjithesi mendoj se jemi vet ne qe zgjedhim te mos i shohim gjerat qarte qe ne fillim, derisa arrijme ne nje pike qe nuk i injorojme dot. Jemi vet ne qe presim me shume sec duhet nga disa persona, presim te jene si ne, ata qe duam ne, edhe kur ata nuk mund te jene ata qe duam ne. Zhgenjimet vijne nga kerkesat e larta qe i vejme vetes dhe te tjereve.
Zhgenjimet jane pjese e jetes, duam apo s'duam.
U bera lemsh me duket.


Postuar nga eliz datė 01 Dhjetor 2013 - 23:18:

Njeriu ne jete zhgenjehet me teper nga njerezit qe ka dashur me shume,mund te jete familja ose dikush tjeter I shtrenjte. Plot zhgenjime eshte e mbushur kjo jete por gjithashtu eshte dhe e mbushur me njerez qe na duan,qe interesohen per ne,qe na lehtesojne jeten.Kshu eshte jeta...


Postuar nga Morfine datė 02 Dhjetor 2013 - 18:22:

Smile

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Mbase, por ne pergjithesi mendoj se jemi vet ne qe zgjedhim te mos i shohim gjerat qarte qe ne fillim, derisa arrijme ne nje pike qe nuk i injorojme dot. Jemi vet ne qe presim me shume sec duhet nga disa persona, presim te jene si ne, ata qe duam ne, edhe kur ata nuk mund te jene ata qe duam ne. Zhgenjimet vijne nga kerkesat e larta qe i vejme vetes dhe te tjereve.
Zhgenjimet jane pjese e jetes, duam apo s'duam.
U bera lemsh me duket.

Postuar nga kurt datė 05 Dhjetor 2013 - 08:57:

Jo. Vec merhumat zhgenjehen.


Postuar nga robert datė 06 Dhjetor 2013 - 19:59:

Duhet te jesh i 99-ave, qe te mos zhgenjehesh. Duhet te jesh njeri qe nuk i beson as kemishes tende, qe te mos zhgenjehesh. Duhet te jesh gjith jeten i rrahur me vaj e uthull, qe te mos zgenjehesh.
Pra zhgenjimi eshte normal per njerez normale. Biles, mendoj, tregon dashamirsi, drejtesi dhe naivitet nder njerzit qe pesojne zhgenjim ngandonje gje apo njeri tjeter.
Dje, tek po i tregoja nje profesori mbi ... ah, lere se nuk ia vlen ta tregosh, ndonese ky presor me zhgenjeu, e megjithate mbetet per mua serish nje njeri i kendshem dhe i mire, si dhe i pregatitur ne degen e tij te gjuhesise, (biles, pikerisht se ka keto cilesi, ndaj dhe me zhgenjeu), por ... por se c'dreq kishte nje kufizim ne koke, (apo ne poziten e tij prej profesori), qe per nje te vetmen teme shkencore ne jeten time, qe une do mbaj para 5 apo 15 njerzve me rastin e 50 vjetorit tim pas nje jave, (thjesht per kenaqesi), ne nje salle te thjeshte, ky presor e quajti jo shkencore kete gje. A nuk eshte kjo per tu zhgenjyer per nje moment nga presori i mire!? Sepse ku e di ai se c'do te them une ne ligjeraten time? Biles ai as edhe me njeh fare, pervec faktit qe jam shqiptar dhe qe qesh ne nje te vetme ore leksioni te tij mbi indo-europianishten.


Postuar nga AngelDevil datė 07 Dhjetor 2013 - 08:03:

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha kurt
Jo. Vec merhumat zhgenjehen.


Shume dakort me Kurtin lool


Postuar nga robert datė 07 Dhjetor 2013 - 19:30:

Vec mehrhumet zhgenjehen!
Thjesht snobizem, pa pike te vertete brenda.


Postuar nga dodgy datė 08 Dhjetor 2013 - 17:19:

??

zhgenjem me shqiperine si eshte katandisur.zhgenjehem qe ne shqiperi shum shpejt njerzit harruan nga erdhem.jo shum kohe me pare nuk kishim buk te hame,i kishim corapet the pantallonat me arna,breke grisur si i thone.tjeter gje eshte sot kerkojm shum e meshum .jemi kthyer ne gjakpiresa ,jemi gati te vrasim te vjedhim dhe njerin tend per te arritur ate qe duam,humaniteti po zhduket.te besh dicka te mire per dike tjeter po zhduket ,vetem te marin te rrjepin te mashtrojne .ajo krenaria e dikurshme kur tjetri te jepte fjalen dhe e mbante eshte zhdukur.

Zhgenjehem kur vi ne shqipri se vetem leke borxh te kerkojn qe kurr nuk ti japin lol.kurr nuk e fusin doren ne xhep te blejn nje birr,vetem qyl e duan pa pun .te hapen b;;;sh lek per brek nu kane lol;

nuk me demtojn u mesuam krysisht ne qe jetojm jasht .benim plane se do ktheheshim ndo nje dite shpresonim se do rregullohet por paskemi qen gabim,vendin e rregullojn njerzit por fatkeqsisht ato jane kthyer ne kafsh lol
mjer ju se ne ju kemi then lamtumire lol


  Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 40 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.