Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- Per cfare gatimi Shqiptar ju ka mar malli me shume ??? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8743)


Postuar nga trojani datė 30 Janar 2008 - 21:06:

E mire kjo Tava e Kosit.
Po "Imam Bajėldi" di ndonjri se si pergatitet??


Postuar nga kotka datė 30 Janar 2008 - 21:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha trojani
E mire kjo Tava e Kosit.
Po "Imam Bajėldi" di ndonjri se si pergatitet??



Qeroji patllixhanet ripa-ripa per se gjati, preji njehere ne mes dhe boshatisja barkun po prape per se gjati, piqi pak ne furre me vaj ulliri sa te rreshken dhe leri te ftohen pak.

Grij qepe me shumice, skuqe pak ne vaj ulliri, hidhi domate te grira me shumice dhe shume majdanoz dhe hudhra, shtoji te brendshet e grira te patllixhaneve, pak piper te zi dhe mbushi barkun prape patllixhaneve nje nga nje.

Shtroji ne nje tave dhe siper shtroju feta te prera te holla domatesh, piqi per nje ore ne temp 120 grade celsius po qe se je ne Europe :p (je me fat) ose 350 grade faranhaid po qe se je ne Amerike :p (je me dollare)

Te befshin mire dhe mos i mbyt me shume vaj se te mbysin ty pastaj


Postuar nga amor alucius datė 30 Janar 2008 - 21:32:

Mua per te brendeshmet qe i gatuanin ne Shqiperi...yammie C'ti besh qe keto kendej i kane neveri i si gatuan kush


Postuar nga Ruby_DR datė 31 Janar 2008 - 20:16:

kukurec ne hell


Postuar nga Iyua datė 01 Shkurt 2008 - 06:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha Une jam...!!!
Per disa lloj gatimesh me ka marre malli....!!!

Nder te tjera per ; Tave me Kos....dhe per Byrek me Hislla ose Spinaq!
..................

Per nje tave te shijshme kosi ju duhen:

kotoleta qingji te cilesise shume te mire
kos i pakastruar nga yndyra (une blej kos grek shume te yndyrshem)
veze
pak oriz (nje grusht)
miell
gjalpe
kripe
piper

Futeni mishin (per 4 persona rreth 1kg, kotoletat kane kocka prandaj merrni pak me shume mish se zakonisht) ne tave, sperkaten me gjalpe dhe futeni ne furre derisa te piqet e te marre nje ngjyre te bukur te kuqerremte. Hiqeni mishin nga tava. Ne nje tenxhere hidhni gjalpe dhe kur ai te jete tretur e nxehur shtoni dy-tre luge miell. Kur mielli te kete marre ngjyre te arte shtoni lengun e mishit dhe perziejini mire. Ne se salca eshte shume e trashe shtoni pak uje. Eshte shume e rendesishme qe salca te mos kete kokrriza! Prandaj, perdorni nje mixer per te tretur miellin mire. Ne nje ene te thelle shtoni kosin (rreth 1L per 4 persona), dy veze, salcen e miellit, orizini, kripe, piper. Perziejini te gjitha shuem mire dhe shtojani mishit ne tave. Futeni taven ne furre dhe kur te kete marre ngjyren e kuqerremte hiqeni nga zjarri. Ju befte mire!
..............................
Byrek me spinaq

Pėr 4-5 persona duhen:
Miell 3 gota uji (500g), ujė 300 g (6 filxhanė kafeje),kripė. spinaq 1 kg, vezė 1 kokėrr, djathė 100 g, vaj 1/2 filxhan ēaji, kripė, piper. Spinaqi pėr mbushje pastrohet, lahet nė ujė tė bollshėm dhe pėrvėlohet 2-3 minuta nė ujė tė vluar me kripė; kullohet duke e shtrydhur pak, pritet dhe pėrzihet me djathė tė thėrrmuar e vezė, shtohet kripė, piper dhe shtrohet nė byrek. Pėr byrekė preferohet miell i fortė ( miell qė pėrmban gluten mė tepėr dhe ka elasticitet ). Nė tavolinė ose tepsi hidhet miell, nė mes hapet njė gropė ku hidhet ujė me pak kripė. Pėr 1 kg miell merret 550-600 g ujė, megjithėse kjo varet nga lagėshtia e miellit. Duke e pėrzier nga mesi, zihet njė brumė i fortė,i cili punohet 10 minuta, ndahet nė kuleēė, mbulohet me picetė tė lagur dhe lihet 20-30 minuta qė tė zbuten proteinat dhe tė fitojė elasticitet. Nė kėtė mėnyrė petėt do tė hapen mė mirė. Nga ēdo kulaē bėhen petė tė vogla, secila prej tyre spėrkatet me nisėshtė dhe vendosen 3-4 copė njėra mbi tjetrėn, pastaj hapen petėt e zakonshme. Kėto shihen herė pas here qė tė mos ngjiten me njėra-tjetrėn dhe i hidhet nga pak nisėshtė. Nė tepsi tė lyer me yndyrė shtrohet gjysma e petėve, duke i spėrkatur secilėn me yndyrė, mbi to shtohet mbushja dhe mbulohet me pjesėn tjetėr tė petėve tė spėrkatura me yndyrė. Anėt mbėshtillen nga brėnda. Byreku spėrkatet me yndyrė dhe piqet.








Na kenaqe me kte recete Ti je
Po mire receten na e solle po per ta gatuar kush do mare mundim :p se ndonje valentir ska qe ta gatuaje


Postuar nga Iyua datė 01 Shkurt 2008 - 06:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ruby_DR
kukurec ne hell

Waaaaaaa kush qenka hedhur knejna :p
Po ku te kam se na i thave syte
Ato kokorrecat vetem do ti hash kurrnac :p


Postuar nga trojani datė 01 Shkurt 2008 - 17:17:

Kotka
Faleminderit per recepten per "Imam Bajelldi"
Klas fare
Jua rekomandoj te gjitheve.


Postuar nga kotka datė 01 Shkurt 2008 - 17:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha trojani
Kotka
Faleminderit per recepten per "Imam Bajelldi"
Klas fare
Jua rekomandoj te gjitheve.



 

Te lutem, kenaqesia ime gjithashtu.


Postuar nga Ruby_DR datė 04 Shkurt 2008 - 18:38:

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha Evisa

Waaaaaaa kush qenka hedhur knejna :p
Po ku te kam se na i thave syte
Ato kokorrecat vetem do ti hash kurrnac :p



shi kjo ben sikure nuk e kam ftuar! po pse hahen vetem kukurecat pa nje shoqe te mire qe te beje shqeri....

puc fort ............


Postuar nga Vizioner datė 06 Shkurt 2008 - 05:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha Evisa


Na kenaqe me kte recete Ti je
Po mire receten na e solle po per ta gatuar kush do mare mundim :p se ndonje valentir ska qe ta gatuaje




Evisa, per ta gauar s'di ta bej une!Kujtova se do na dali ketu ne Forum ndonje guzhinjere e mire...!






Une jam...!!!
Elbasanas


Postuar nga Ruby_DR datė 06 Shkurt 2008 - 08:45:

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha Evisa


Na kenaqe me kte recete Ti je
Po mire receten na e solle po per ta gatuar kush do mare mundim :p se ndonje valentir ska qe ta gatuaje




po pse mi ja ku e ke guzhinjerin mi dreq nuk te pqlqeje une
apo gatimi im???????


Postuar nga THe_AnSwEr datė 08 Shkurt 2008 - 20:00:

Tave kosi, se byrekun se ha aq :p


Postuar nga RAIMONDI datė 09 Shkurt 2008 - 06:25:

------Dollma me mish kaposhi--------vdes per ate dreq


Postuar nga Iyua datė 11 Shkurt 2008 - 22:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha Une jam...!!!



Evisa, per ta gauar s'di ta bej une!Kujtova se do na dali ketu ne Forum ndonje guzhinjere e mire...!






Une jam...!!!
Elbasanas


Jemi bere dembele sna del asnje volunter i duam gjerat gati-gati


Postuar nga Iyua datė 11 Shkurt 2008 - 22:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ruby_DR



po pse mi ja ku e ke guzhinjerin mi dreq nuk te pqlqeje une
apo gatimi im???????


Shi shi si bo ky mere avash
Po ti e di qe je special ktheje koken mbrapsh dhe lexoje avantarin
Ti i mbush t dyja kushtet :p

Pervishu tani edhe na bej ca spageti di italio:p :p


Postuar nga Ruby_DR datė 11 Shkurt 2008 - 23:46:

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha Evisa

Shi shi si bo ky mere avash
Po ti e di qe je special ktheje koken mbrapsh dhe lexoje avantarin
Ti i mbush t dyja kushtet :p

Pervishu tani edhe na bej ca spageti di italio:p :p



Shi kjo po mos na qit namin mi zemra se do na lesh pa martu mi e shkrete nuk do te dime me se cin te marrim.....

te puc fort


Postuar nga Iyua datė 12 Shkurt 2008 - 01:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ruby_DR


Shi kjo po mos na qit namin mi zemra se do na lesh pa martu mi e shkrete nuk do te dime me se cin te marrim.....

te puc fort


Nqs ke ate hall ti do ta theksoj me shume kte pune :p
Nuk mbetesh pa martuar jo mos ki frike kush eshte ajo qe ste mer ty :p hem na paske dhe liste pale-pale :p
Ato makaron na i zjeve apo akoma :p mos mu bej dembel


Postuar nga Ruby_DR datė 12 Shkurt 2008 - 10:20:

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha Evisa

Nqs ke ate hall ti do ta theksoj me shume kte pune :p
Nuk mbetesh pa martuar jo mos ki frike kush eshte ajo qe ste mer ty :p hem na paske dhe liste pale-pale :p
Ato makaron na i zjeve apo akoma :p mos mu bej dembel




PO ti e dine shpejtesine timi mi me i bere spaghetit shpresoj te pelqejne? me fruta te detit i kam bere... kam dal vetete ne det me i ka frutat e detit...


Postuar nga Lela_Dr datė 12 Shkurt 2008 - 14:10:

Evisa, u vonove o goc ca ben keshtu....se kur gatuan Ruby....ehe i mbaroj te gjithe spaghetit une

MMMMMMMMMMMMMMMMMM che buoni

O Ruby na be nje Imam Bajalldi ashtu si e ben ti....me ly taven me cape buke.....


Postuar nga Ruby_DR datė 12 Shkurt 2008 - 22:41:

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha Lela_Dr
Evisa, u vonove o goc ca ben keshtu....se kur gatuan Ruby....ehe i mbaroj te gjithe spaghetit une

MMMMMMMMMMMMMMMMMM che buoni

O Ruby na be nje Imam Bajalldi ashtu si e ben ti....me ly taven me cape buke.....



Po pa tjeter mi zemra neser ta ben lali qe te lepish taven me gjith gishtat.........

EvisAAAAAAAAAAAAA i hongri lela spaghetit..........

me thuaj kur te vish qe te bej tjera per ty......


Postuar nga Iyua datė 14 Shkurt 2008 - 07:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ruby_DR


Po pa tjeter mi zemra neser ta ben lali qe te lepish taven me gjith gishtat.........

EvisAAAAAAAAAAAAA i hongri lela spaghetit..........

me thuaj kur te vish qe te bej tjera per ty......



iiiiiiiiiiiiiiiii cpaska qene kjo Lela per t'hong :p
Po ti o cun si e le Lelen me i hong makaronat pa me rujt mu fare Sa kurnac ju dursaket :p menoni vetem per veten tuaj.

Ruby kut ti bosh ato spagetit italjo mos i thuaj gje Leles mi nis me DHL
Ps: ky avantari qenka shume i bukur :p special ma mer mendja si ty


Postuar nga Ruby_DR datė 14 Shkurt 2008 - 09:17:

Citim:
Po citoj ato qļæ½ tha Evisa


iiiiiiiiiiiiiiiii cpaska qene kjo Lela per t'hong :p
Po ti o cun si e le Lelen me i hong makaronat pa me rujt mu fare Sa kurnac ju dursaket :p menoni vetem per veten tuaj.

Ruby kut ti bosh ato spagetit italjo mos i thuaj gje Leles mi nis me DHL
Ps: ky avantari qenka shume i bukur :p special ma mer mendja si ty



Po ca te bej une i shkreti po ta isha aq kurrnac lela s'kishte me hehenger hic, po ca te bej qe e kam zemren si mal qe i hongu.......

megjthate i bona prap per ty... dhe ti nisa ashtu si the ti....
ishalla te arrine akoma te ngrofta hahahahahaha



PS.ate avantarin pranaj ma kane vene se jam special puc fort....


Postuar nga Iyua datė 25 Shkurt 2008 - 00:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ruby_DR


Po ca te bej une i shkreti po ta isha aq kurrnac lela s'kishte me hehenger hic, po ca te bej qe e kam zemren si mal qe i hongu.......

megjthate i bona prap per ty... dhe ti nisa ashtu si the ti....
ishalla te arrine akoma te ngrofta hahahahahaha



PS.ate avantarin pranaj ma kane vene se jam special puc fort....




Ashure, ashure hem nga sme shkon mendja :p


Postuar nga Niqua datė 25 Shkurt 2008 - 02:56:

nothing


Postuar nga kurt datė 14 Mars 2008 - 10:35:

byrek me qep, shume qepe.


Postuar nga trojani datė 14 Mars 2008 - 11:01:

Turshi med patellxhane.
Ka ndonje qe di se si pergatiten.


Postuar nga Iyua datė 25 Maj 2008 - 18:31:

Per byrek me spinaq. Te ulem kembe kryq me halfgang se me ka mare malli shume shume dhe per shume te tjere!


Postuar nga diabolic datė 25 Maj 2008 - 22:29:

Per nje cik ferges dhe tave kosi...


Postuar nga Niqua datė 26 Maj 2008 - 22:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha trojani
Turshi med patellxhane.
Ka ndonje qe di se si pergatiten.



hmmmm


Postuar nga Vizioner datė 27 Maj 2008 - 00:38:

...Groshe!




.............


Postuar nga lulja_1 datė 29 Maj 2008 - 08:38:

Burek me plonc! hahahahahaha,specialitet Gjakovar!


Postuar nga Eria datė 29 Maj 2008 - 09:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha lulja_1
Burek me plonc! hahahahahaha,specialitet Gjakovar!


Ene mua per byrek,por me presh ose lakra te egra ....


Postuar nga AndreaPirelli datė 29 Maj 2008 - 12:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria


Ene mua per byrek,por me presh ose lakra te egra ....



Preshi eshte shtrenjtuar shume, dy cope dy dollare ......... nuk ka me leverdi, ha nje cope me spinaq edhe rri rehat .......


Postuar nga Iyua datė 04 Tetor 2008 - 15:31:

Byrek me fasule (petanik)


Postuar nga NS-6 datė 04 Tetor 2008 - 16:49:

byrek me mish...
kjo teme me ben me lot sa here qe kaloj me e lexu...edhe me teper kur mendoj qe per darke ka makarona :p


Postuar nga lezhjani-82 datė 04 Tetor 2008 - 16:55:

per asnji....ktu i gotojm te gjitha, albanian style!


Postuar nga AndreaPirelli datė 05 Tetor 2008 - 01:01:

Bureku me ka ardhur ne maje te hundes ........ .no i tasqebap po .........


Postuar nga Amstel datė 05 Tetor 2008 - 13:58:

byrek me gjiz durrsakshe


Postuar nga kurt datė 05 Tetor 2008 - 14:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll
Bureku me ka ardhur ne maje te hundes ........ .no i tasqebap po .........
ah! tasqebab, e kisha harruar krejt ket, si gatuhet se per zotin do mundohem nje dite....

na shkruani rasupin ktu ju lutem kush e din!!!


Postuar nga Iyua datė 05 Tetor 2008 - 14:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha NIK_SERIOZI
byrek me gjiz durrsakshe

Une po e bej Tironce :p


Postuar nga Iyua datė 05 Tetor 2008 - 14:19:

Citim:
Po citoj ato qė tha NS-6
byrek me mish...
kjo teme me ben me lot sa here qe kaloj me e lexu...edhe me teper kur mendoj qe per darke ka makarona :p


Ahhh my dear friend
It's nice reading you!! Ja se do ta bej une nje byrek edhe ulemi ketu kemb kryq dhe e hame


Postuar nga NS-6 datė 05 Tetor 2008 - 17:31:


do me msosh keq keshtu moj aman


Postuar nga ESHI datė 05 Tetor 2008 - 17:44:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
ah! tasqebab, e kisha harruar krejt ket, si gatuhet se per zotin do mundohem nje dite....

na shkruani rasupin ktu ju lutem kush e din!!!




Kurto , Ja rasupija /receta qe kerkove.

mish vici ose dashi gjysme kile, qepe 2-3 kokrra (nese jane te vogla, nqse jane te medha 2 kokrra), yndyre 4-5 luge gjelle, miell 1 luge gjelle, vere gjysme gote, spec i kuq ,2-3 kokrra domate per salce ose 2 luge gjelle, 3-4 thelbinj hudhra, gjethe dafine( lari) dhe kripe.

Tasqebapi zakonisht pergatitet me mish vici ose dashi ( Kurto bleje pak te yndyrshem mishin jo vetem tul). Mishi pritet ne shirita te holle ne drejtim te kudnert te fijeve ose ne kube . Skuq mishin ne yndyre te nxehte sebashku me qepet derisa te avulloje lageshtira dhe mishi te krijoje nje kore e kuqe. Shto pak miell, i le te skuqen dhe pak dhe pastaj hidh vere te kuqe, shto salce domatesh, flete dafine(lari) disa thelbinj hudhra, kripe,spec te kuq dhe uje sa te mbulohet mishi. Leje te zieje ne zjarr te ngadalte(me kapak) derisa te jete gati.( kontrolloje her pas here per ti shtuar pak uje nqse mishi nuk zihet shpejt).
Kripen hidhja nga fundi ne menyre qe mishi te zieje shpejt.

Mund ta shoqerosh me pure patatesh, oriz, ose patete te skuqura.

Mbyll dyer dhe dritare , ndryshe ke gjith pallatin ke ty nga era e mire.

Komentet silli ktu.


Postuar nga kurt datė 05 Tetor 2008 - 22:38:

o bo bo Eshi! me duket me e lehte te fluturoj atje kudo qe jeton ti dhe te ngopem me pasqebab, se u dashka pune shume me gatu. megjithate po me pelqen kjo ideja e recetve te gatimit ktu, (just incase some day i feel like cooking it ) flm
hallall ju femrave qe gatuani mire,me kujtohet kur isha i vogel qe shume goca te lagjes vinin tek nana ime t'mesonin te gatuanin bakllavan e persosur qe bente ajo. ditet e djela kane qene gjithmone ditet me te gezueshme per mua ne femiri se plaka ia fillonte te pergetitte ushqime qe heret...


Postuar nga ESHI datė 06 Tetor 2008 - 01:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
o bo bo Eshi! me duket me e lehte te fluturoj atje kudo qe jeton ti dhe te ngopem me pasqebab, se u dashka pune shume me gatu. megjithate po me pelqen kjo ideja e recetve te gatimit ktu, (just incase some day i feel like cooking it ) flm
hallall ju femrave qe gatuani mire,me kujtohet kur isha i vogel qe shume goca te lagjes vinin tek nana ime t'mesonin te gatuanin bakllavan e persosur qe bente ajo. ditet e djela kane qene gjithmone ditet me te gezueshme per mua ne femiri se plaka ia fillonte te pergetitte ushqime qe heret...



Kurti, vete kerkove receten, une mora mundimin dhe te shkrojta receten ktu dhe tani lazy Boy me thote pune shume,,,, te garantoj qe pregatitja nuk te merr me shume kohe se sa nje mesazh ktu ne fh. Une mendova se do na tregoje si doli..... Sonte do vime nga ty dhe duam Tasqebap,,,s'ka justifikime , me mire ta bejme kshu se nuk do e besh kurre ti.

Tani me kujtove dhe mua mamane, te djelen e kishim dite byreku,,, pasi ishte pushim ajo,,,. Ju kujtohen njerzit te dielave me tepsi ne duar duke i marr nga furra?


Postuar nga kurt datė 06 Tetor 2008 - 01:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha ESHI


Kurti, vete kerkove receten, une mora mundimin dhe te shkrojta receten ktu dhe tani lazy Boy me thote pune shume,,,, te garantoj qe pregatitja nuk te merr me shume kohe se sa nje mesazh ktu ne fh. Une mendova se do na tregoje si doli..... Sonte do vime nga ty dhe duam Tasqebap,,,s'ka justifikime , me mire ta bejme kshu se nuk do e besh kurre ti.

Tani me kujtove dhe mua mamane, te djelen e kishim dite byreku,,, pasi ishte pushim ajo,,,. Ju kujtohen njerzit te dielave me tepsi ne duar duke i marr nga furra?

hahaha, ke te drejte qe jam shume lazy, akoma nuk kam dale jashte sot, kam kaluar gjithe diten duke shkiuar saturday night live skits, kam qesh shume sot, edhe pak do dal te bej nji vrap se koka po me dhemb duke u shtri tane diten ne couch and in bed, .

te falenderoj shume por receta ktu do jete, tani e di se ku ta gjej kur t'vendosi te gatuaj nje dite. kur gatuaj bej vetem steaks ne grill dhe sallat me kastraveca domate voj ulliri and french feta chese me pak ufull e kripe. thjesht dhe shpejt


Postuar nga Eria datė 06 Tetor 2008 - 09:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha ESHI


Tani me kujtove dhe mua mamane, te djelen e kishim dite byreku,,, pasi ishte pushim ajo,,,. Ju kujtohen njerzit te dielave me tepsi ne duar duke i marr nga furra?




Ndersa te henen fasule,se sia kishin ngene te gatuanin gje tjeter !

Ne fakt sme ka vajt mendja per asgje shqiptare....heperhe...


Postuar nga Fajtori datė 06 Tetor 2008 - 09:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha ESHI
Tani me kujtove dhe mua mamane, te djelen e kishim dite byreku,,, pasi ishte pushim ajo,,,. Ju kujtohen njerzit te dielave me tepsi ne duar duke i marr nga furra?


Kur isha rritur ca e mbaja tepsine kollaj. Keshtu qe s'kisha cfare te beja rruges dhe hidhja brekun ne ajer si omelete dhe e ktheja mbrapsh. E keshtu vazhdoja rruges duke stervitur aftesite prej xhongleri. Nje dite me pane ca cuna te nje lagjeje tjeter dhe u tromaksen. Si kishte shkuar mendja qe byreku mund te kthehej ne tave duke ecur rruges...


Postuar nga kurt datė 06 Tetor 2008 - 13:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria



Ndersa te henen fasule,se sia kishin ngene te gatuanin gje tjeter !

Ne fakt sme ka vajt mendja per asgje shqiptare....heperhe...

hahah, sa e vertet kjo qe fasule hanim dhe nganjehere ngelte edhe per neser mbas shkolles...

hahah, Eshi, ne ditet e djela lozja futboll gjithe diten se e dija qe plaka po bente burek apo ravani, dhe e kam patur ves te vij ne shpi gjithmone i fundit dhe mbas futbollit shoket e kishin ba ves te vinin tek shpia ime te shikonim tv, filma si diksheltoni me sandokanin etj etj se s'po ja mbaj mend shume por i dinim programet e rai-uno dhe rai-due permendsh. hahah, nejse kur vinin ata m'u donte gjithmone te ndaja gjithe rracionin tim qe m'a kishin lene ne tavoline me kto bastarra    dhe pastaj ja futja e haja buk me djath se isha akoma i uritur... varfanjak hesapi!!!


Postuar nga ESHI datė 07 Tetor 2008 - 00:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori


Kur isha rritur ca e mbaja tepsine kollaj. Keshtu qe s'kisha cfare te beja rruges dhe hidhja brekun ne ajer si omelete dhe e ktheja mbrapsh. E keshtu vazhdoja rruges duke stervitur aftesite prej xhongleri. Nje dite me pane ca cuna te nje lagjeje tjeter dhe u tromaksen. Si kishte shkuar mendja qe byreku mund te kthehej ne tave duke ecur rruges...



hahhahhah ,,,, une kisha inat mane kur bente byrek me kos dhe gjize ,,,,, pupupupup sa e rende behej tava. Vellain nuk e linte maja ta merrte pasi nuk sillte gje ne shpi, do e hante me shoket rruges, ti te pakten i paske ber zbor byrekut looool

Kurto ndersa une kisha inat se nuk shihja dot teatrin e kukullave ne oren 10 te mengjesit.

hahhaha Eria eshte mese e vertete.

Une sot do haja nje tave krapi alla Shkodre.


  Gjithsej 20 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.