Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 25 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Humor popullor. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18136)


Postuar nga Piktor datė 30 Nëntor 2010 - 22:29:

Humor popullor.

Meqe po flisnim per gjuhen. Njeriu meson se ēfare eshte dhe si funksionon makina e shkrimit dhe kjo behet teme e darkes ne shtepi. Te nesermen secili shkon ne punen e tij. Ne fshat fshatari do shkoje tek ara apo vreshta femijet dikush do ruaje ndonje bagti apo do loze ne oborr ndersa fshatarja do laje thaje apo gatuaje.
Ky fshatari po punonte ne vreshta dhe i therret te birit qe po lozte ne oborr- Thuaji mamit, ma bje makinen e shkrimit.
Ky shkon e i thote te emes. E ema meqe ishte e zene me pune i thote , -thuji me vone se nuk kam kohe. Ashtu beri. Fshatari prape insiston nja dy a tre here te tjera dhe prape gruaja hiē.
Pak me vone kjo gruaja i thote te birit, - thuaji babes tend se ta sjell pas pak makinen e shkrimit.
Ky shkon tek i ati e i thote ate qe i tha e ema, ai i pergjigjet, -thuaji mos e sill se kam shkruar me dore.


Postuar nga Fajtori datė 24 Dhjetor 2010 - 16:56:

Daja ne spital


Postuar nga Piktor datė 24 Dhjetor 2010 - 18:04:

Dembeli

Ndersa po mendoja te shkruaja kete histori te vjeter popullore, me ra ndermend togefjaleshi "dembel stambolli". Kaq i famshem do te kete qene ky dembeli i Stambollit saqe kur ishim femije e perdoronim shpesh.


Na ishte nje here nje prind i deshperuar me djalin e tij qe ishte nje dembel i madh. Kaq i madh ishte deshperimi saqe nje dite vendosi ta treste (degediste) larg shtepise te birin. Ne rastin me te pare kur kaloi nje karvan, ai u tha merreni dhe djalin tim e treteni dikund larg.
Ata e moren (natyrisht me pagese) djalin.
Rruges takuan nje njeri qe u interesua per djalin dhe u tha t'ja jepnin atij se ai ishte tashme plak dhe i pafat ne jete pasi nuk kishte pasur femije. Tregtaret i thane se nuk e kishin me e shit por me tret se nuk i duhej kujt, se ishte dembel i madh. Ore po ma jepni mua se me arra do ta mbaj, vetem ta kem djalin tim. Ky dembeli kur degjoi keto fjale ngriti koken e i thote,- ore ti qe do te me mbashe me arrra, a i ke te thyera ato.
Plaku i ēuditur nga fjalet, u kthehet tregtarve , keni te drejte merren e treteni se hem arra e hem te thyme skam.


Postuar nga RAIMONDI datė 01 Prill 2011 - 05:25:

---Njehere Pali Miska vajti per vizite ne Minoritet ,ne kohe te Dulles ky muhabet
Edhe Pali duke ecur atje ne ane te ares i pershendeti fshataret qe punonin ne are ......
.... edhe fshataret po e pershendesinin duke i thene :,,,Jasu Palikari ...............

... E degjon Pali kete prshendetje edhe tha me vete :
-------Po keta shkerdhata po tallin bythen me mua apo me ngaterojne me ndonje tjeter..... , edhe vazhdoi me tutje

......Kur edhe fshataret e tjere po e pershendesnin njelloj :.....................Jasu Palikari, Jasu Pali karri ---Mirpo ata greket Palikari i thone Trim -------Por Pali e mori tjeter per tjeter ---

Atehere s'duroi me Pali dhe ju pergjigjet :

:................ Nuk jam Pali kari , jam Pali Miska ..looooooooooooooool ,


Postuar nga lule datė 01 Prill 2011 - 19:59:

Propozimi nje Vlonjati

O goce m'fal 1 minut, mos kujto se jam hajdut,
jam pirat me edukat, shpin e kam 2 kace, posh kam 1 pellgace,
babin e kam oficer, kam lavatrice dhe frigorifer,
televizor dhe majtofon e blejme bashke me von.

Kur goca spranon djali kthehet
kam lope dhe dhi
m*t qe te hash dhe ti .p.s Dhe kshu Piktor ja ē'ben vlonjati.


Postuar nga Piktor datė 01 Prill 2011 - 20:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne
Propozimi nje Vlonjati

O goce m'fal 1 minut, mos kujto se jam hajdut,
jam pirat me edukat, shpin e kam 2 kace, posh kam 1 pellgace,
babin e kam oficer, kam lavatrice dhe frigorifer,
televizor dhe majtofon e blejme bashke me von.

Kur goca spranon djali kthehet
kam lope dhe dhi
m*t qe te hash dhe ti .p.s Dhe kshu Piktor ja ē'ben vlonjati.

Ky po ishte nga Bolena ama.


Postuar nga lule datė 01 Prill 2011 - 20:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Ky po ishte nga Bolena ama.


ēa oshte Boena mo?

M'fal per injorancen .


Postuar nga Piktor datė 01 Prill 2011 - 20:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne


ēa oshte Boena mo?

M'fal per injorancen .

Dmth nuk ishte nga Kanina.


Postuar nga lule datė 01 Prill 2011 - 20:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Dmth nuk ishte nga Kanina.Romantiku

Ajo: Ti mė kujton oqeanin...
Ai: Ti do tė thuash se unė jam i pa pėrmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjalėn qė mė vjen pėr tė vjellė !


Postuar nga Fajtori datė 05 Prill 2011 - 18:59:

Me rastni e zgjedhjeve ne Tirane


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 25 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.