Forumi Horizont Gjithsej 97 faqe: « E parė ... « 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 »
Trego 97 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re poezise (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=337)
-- Pse tė deshta aq shum? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17861)


Postuar nga epanjohura datė 16 Qershor 2015 - 11:22:

Mė duaj me shpirt....

Dua tė jem mė shumė se dėshirė,
Pasion nė netėt e gjata me ty,
jo vetėm ėndėrrime pėr buzėt e nxehta
Dua tė flasim,...tė shikohemi nė sy... .

Nuk dua vetėm njė prekje me pasion,
as pėrmbushje me ėndėrra pėr pasurit,
Trupi imagjinatėn nuk kėrkon
Dua tė duhemi....pa limit....

Dua tė qėndrojė nė ditėt tuaja,
nėpėrmjet teje tė shoh botėn me ngjyrė,
dua tė fle nė ėndrrat e tua,
tė zgjohem me faqen tėnde mbi fytyrė.

Dua tė jem pafundėsisht e dashur,
pėr tė parė thellėsin time,
dua tė zbulojė gjithė pasuritė e mia
qė nė njė moment mos t'duken mashtrime...

Dua tė jem mė shumė se dėshirė,
sepse dėshira bėhet dhe kalon,
Dua tė jem edhe diēka mė mirė
Urimet tė mė vijnė pas e jeta tė vazhdon.

Mos shiko nė mua si nė njė aspiratė
nė netėt tona pa mbarim..,
nuk dua me mua tė bėsh kontratė
Kurse ēdo gjė tjetėr,t'merr Ajo nė vendin tim'

Nuk fillova dashurin pėr tė kandiduar,
Kam nevojė tė mė duash mė shumė,
sepse...kur unė tė dua,t'i fali tė gjitha ............
DUA:
Unė tė bėhem TI,e TI tė bėhesh Unė...


  Gjithsej 97 faqe: « E parė ... « 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 »
Trego 97 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.