Forumi Horizont Gjithsej 97 faqe: « E parė ... « 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 »
Trego 97 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re poezise (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=337)
-- Pse tė deshta aq shum? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17861)


Postuar nga epanjohura datė 16 Qershor 2015 - 20:50:

Nata mė e errėt se dhimbja...

Nė njė natė
mė tė errėt se dhimbja,

Vėshtirė tė harrohet....
njė prekje nė gjysmė tė rrugės mbetur,
Nė ajrin e zanur peng,
vall'na zuri tė papjekur?

Nė shpirt stuhi,pėrmbytje
njė zemėr tė mbetur ngrirė
Tė gjithė ėmbėlsin shėndrrove
nė helm tė hidhur,pa mėshirė...

Nė atė natė,
mė tė errėt se dhimbja,

Ku dashuria nė gjysmė ka mbetur,
sepse ty nuk tė kisha atje,
Mbeta as gjallė as vdekur.
kalimtarėt i pyetja-Ku je??,

Njė mendim ikėn nga tjetri,
nuk lejon qiellit yjet t'i shpėrndaj,
Pėr tė qetėsuar shpirtin e rėnė nė gjumė,
ulem dhe shkrihem nė vajė...

Nė atė natė,
mė tė errėt se trishtimi...

Kur vuajtjet janė sa njė jetė e gjatė,
ato kalojnė mbi heshtjen tonė,
Nė njė natė tė dhimbshme,ngelėm pa fat
distanca fajtore....tani ėshtė shumė vonė.......


  Gjithsej 97 faqe: « E parė ... « 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 »
Trego 97 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.