Forumi Horizont Gjithsej 97 faqe: « E parė ... « 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 »
Trego 97 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re poezise (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=337)
-- Pse tė deshta aq shum? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17861)


Postuar nga epanjohura datė 02 Nëntor 2015 - 10:37:

Emri im ėshtė pritje....Drithėrimė qė dėnes'.

Natė e dhimbjes jamė....

Shpirt qė gjakos pa shpresė.

Trup qė i mungojnė gjymtyr'.

Emri im ėshtė -pritje.

Sonte. Nesėr.

Pėrgjithmonė?

Shkyej kalendarėt.....

Do t'i thej akrepat e orės ...

I mallkoj datat.

Qė fshehtė mė kujtojn.......

Sa larg je nga unė.....

Mallkoj gjitha hartat e botės.

Ato nuk tregojnė rrugėn pėr tek Ti

Dhe ditėt janė bosh.

Rrėnjosura nė vetėmi

Lulet janė vyshkur...

Lagura nga lot e mi',

Pa ty, ditėt janė gri..

Lodhem.

Krrusem...

Ndjej veten qė fundosem......

U treta nė thellėsi


  Gjithsej 97 faqe: « E parė ... « 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 »
Trego 97 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.