Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- Per cfare gatimi Shqiptar ju ka mar malli me shume ??? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8743)


Postuar nga Iyua datė 20 Korrik 2005 - 22:14:

Hahahahhahahaah

halfgang cme ke bere te qesh prape Mos u merzit do ti mare masat mire
Do te kthej pergjigje si do shkoje prova oki doki Bro Sa per banjon jemi mire kemi dy ne shpi shyqyr zotit sa per banjo jemi kompletuar mire hahaahahahahahah
Pacim ............ humorist


Postuar nga halfgang datė 21 Korrik 2005 - 18:03:

po nuk ...

po nuk qeshem pak moj EVISA do ishte jeta pa kuptim, gjithashtu edhe pa ato gjellet qe keni permendur ju me larte, avash avash nje dite fillova te lepij PC nga ajo qe me leshoi goja leng..
kam pasur babin shef guzhunier keshtu qe sme ka kaluar gjelle pa provuar kur isha ne shqiperi, ndersa tani ha nje jave sufllaqe dhe javen tjeter prape sufllaqe...
pershendetje...


Postuar nga halfgang datė 21 Korrik 2005 - 21:50:

me ka vajtur mendja per ate gjellen qe behet me oriz dhe gjethe rushi, emrin sme kujtohet per momentin... (apo nuk ngjajne pak me ato qe ben gomari vetem ne ate moment qe ha ato mos te kujtosh se ngjan me ato qe ben gomari se te pershtiret si gjelle)


Postuar nga Iyua datė 22 Korrik 2005 - 01:19:

Hhaahahahah halfgang

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
me ka vajtur mendja per ate gjellen qe behet me oriz dhe gjethe rushi, emrin sme kujtohet per momentin... (apo nuk ngjajne pak me ato qe ben gomari vetem ne ate moment qe ha ato mos te kujtosh se ngjan me ato qe ben gomari se te pershtiret si gjelle)

Halfgang hahahaahahahahah per japrake te ka vajtur mendja . Pu pu ma shpife se e kam qef japrakun edhe pse kam vite o Zot s'mbahet mend sa kam qe skam ngrene japrak .
PACIM....


Postuar nga Iyua datė 22 Korrik 2005 - 01:23:

Re: po nuk ...

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
po nuk qeshem pak moj EVISA do ishte jeta pa kuptim, gjithashtu edhe pa ato gjellet qe keni permendur ju me larte, avash avash nje dite fillova te lepij PC nga ajo qe me leshoi goja leng..
kam pasur babin shef guzhunier keshtu qe sme ka kaluar gjelle pa provuar kur isha ne shqiperi, ndersa tani ha nje jave sufllaqe dhe javen tjeter prape sufllaqe...
pershendetje...


Hahhahaahahahah halfgang sa kam qesh . Po un e dija qe ti do lepije PC prandaj e hapa kte teme (Shaka )
Pu un vdes per sufllaqe kam nje shoqe Greke dhe per Festivalet Greke shkojme dhe hame Sufllaqe.... vit per vit
Pacim Pershendetje dhe nga un
~Evisa~


Postuar nga halfgang datė 22 Korrik 2005 - 20:18:

PILAFI...

BRAVO EVISA QE MA KUJTOVE EMRIN E GJELLES...
SORRY QE PO SHKRUAJ ME GERMA TE MEDHA PO PATA NJE AKSIDENT TE VOGEL DHE NUK SHOH MIRE KETO CASTE... QE THUA TI QE STHE GJE FARE AKSIDENTI NDODHI DUKE GATUAR... MORRA ATE RECETEN E PILAFIT KINEZ ME 1000 KOKRA ORIZI, NDENJA DY ORE PER TI NUMERUAR KOKRAT DHE MBASI MBAROVA I HODHA NE TEXHERE DHE PO PRISJA TE VLONTE UJI.
KUR MORI VALE UJI FILLOI TENXHERJA TE DRIDHEJ E TERA DHE SA VAJTA UNE PER TE HEQUR AJO SHPERTHEU SI BOMBE.. IMAGJNOJE SE SI U BERA UNE DHE GUZHINA IME, SHYQYR ZOTIT QE NUK PESOVA GJE VETEM PAK TEK VESHTRIMI IM PAK SI ERRET... SHKAKU QE SHPERTHEU TENXHERJA KUSH ISHTE THONI JU?????
KISHA NGATERUAR NUMERIMIN E KOKRAVE TE ORIZIT, KISHA HEDHUR NJE KOKER ME TEPER, SE I NUMEROVA PERSERI PASTAJ...
PRANDAJ JU THEM TE GJITHEVE KUJDES KUR TE BENI KETE GJELLE SE ESHTE SHUME E RREZIKSHME....
PERSHENDETJET E MIA....


Postuar nga Iyua datė 22 Korrik 2005 - 21:57:

Uaaaaaaaaaa Halfgang

Kujdes dhe vetem Kujdes...... se do djegesh dhe shpine ndonje dite halfgang


Postuar nga halfgang datė 22 Korrik 2005 - 22:02:

SHAKA BERA..

EVISA SHAKA BERA MOS E MERR SERIOZISHT...


Postuar nga Lela_Dr datė 22 Korrik 2005 - 22:48:

halfgang

i forte je per zotin....hahahahha sa kam qesh....


Postuar nga Iyua datė 23 Korrik 2005 - 00:40:

Re: SHAKA BERA..

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
EVISA SHAKA BERA MOS E MERR SERIOZISHT...

Hahahahahahahha halfgang jo jo se nuk e mora seriozisht............... e dija qe bere shaka se te kemi humoristin e Temes se Gatimit Shqiptar
Pacim edhe shiko syte hahaahahahahahha


Postuar nga halfgang datė 23 Korrik 2005 - 16:49:

EVISA !!!!

EVISA ME VURE NE MENDIME PER SYTE E MI DHE KAM VAJTUR DISA HERE NE BANJE QE I KAM PARE..... KANE TE NJEJTEN NGJYRE SI DITEN KUR KAM LINDUR, DMTH NJERIN BLU DHE NJERIN JESHIL....
PO SHKOJ DHE NJEHERE TANI PO DO E KEM VESHTIRE PER TI PARE SE KAM VENE SYZE....


Postuar nga halfgang datė 23 Korrik 2005 - 17:28:

SOT MU KUJTUA...

SOT MU KUJTUA NJE GJELLE(mund ta quajme) ME EMRIN PAPARE...
KJO ESHTE GJELLE....
SHIKOJENI VETEM NGA EMRI (PA PARE) BESOJ SE NE BOTE NUK NJIHET KJO GJELLE TRADICIONALE SHQIPTARE...
FLM, PRSH, PPSH, PD, PS,PK,ETJ.....


Postuar nga Iyua datė 23 Korrik 2005 - 22:10:

Re: SOT MU KUJTUA...

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
SOT MU KUJTUA NJE GJELLE(mund ta quajme) ME EMRIN PAPARE...
KJO ESHTE GJELLE....
SHIKOJENI VETEM NGA EMRI (PA PARE) BESOJ SE NE BOTE NUK NJIHET KJO GJELLE TRADICIONALE SHQIPTARE...
FLM, PRSH, PPSH, PD, PS,PK,ETJ.....


Hahahahahah halfgang per Zotin ke te forta ti Hhahhaaahaha po e ben si ai barsaleti Ha, Mer, dhe ik . Ku eshte kjo gjelle pa pare?
Persh.... nga un


Postuar nga halfgang datė 23 Korrik 2005 - 22:13:

EVISA....

EVISA MOS ME THUAJ QE SKE NGRENE NDONJEHERE PAPARE?????
ESHTE GJELLA ME E LIRE DHE ME E MIRE....
DO TE NGELET KUJTIM, DO HASH NJEHERE DHE SDO HASH ME TERE JETEN...
PRSH...


Postuar nga Iyua datė 23 Korrik 2005 - 22:13:

Re: EVISA !!!!

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
EVISA ME VURE NE MENDIME PER SYTE E MI DHE KAM VAJTUR DISA HERE NE BANJE QE I KAM PARE..... KANE TE NJEJTEN NGJYRE SI DITEN KUR KAM LINDUR, DMTH NJERIN BLU DHE NJERIN JESHIL....
PO SHKOJ DHE NJEHERE TANI PO DO E KEM VESHTIRE PER TI PARE SE KAM VENE SYZE....


Ha ha ha ha njeri blu njeri jeshil hahaahahahahahah duhet ti kesh interesant syte . Si Sy te parare duken se kisha degjuar ndonjeher
Pacim.........
Mire qe te kemi ty qe na e mban gjalle kte Teme halfgang
Kiss shoqeror nga ~Evisa ~


Postuar nga halfgang datė 23 Korrik 2005 - 22:24:

I KAM...

I KAM PER GOCAT KETE NGJYRE SYTE UNE.. SE NJERA I DO BLU DHE TJETRA JESHIL, KESHTU QE ME MUA I GJEJNE TE DYJA NGJYRAT....

SHAKA BEJ POR I KAM NGJYRE JESHILE TE HAPUR ....


Postuar nga IQVLORA datė 24 Korrik 2005 - 11:04:

Teme interesante.Me kujton kuzhinen shqipetare.

Rastesisht lexova per temen dhe mu duk interesante.Evisa me temen qe keni hapur na sollet ketu shijet e gatimeve qe mbajne era Shqiperi dhe per kete te falenderoj.Jetoj bashke me gruan dhe tre femijet dhe gati 90% te atyre gjelleve qe ju permendeni ne i gatuajme ne familje.Ime shoqe eshte fantastike ne te gatuar,por disa gjelle per shembull ..fergese tiranse ne kup prej balte.. nuk di te gatuaj gjelle te cilen une e provoja sa shkoja ne Tirane por se shpejti do ta provoje.Por te them te drejten ne leberve na pelqen mish qengji ose keci pires qumeshti i pjekur ne hell dhe ta hash te ngrohte me disa kushte;e para te jesh nen hijen e pemeve,e dyta te kesh afer nje burim uji te ftohte ku te kesh futur ne te dhalle deleje dhe e treta te kesh edhe nje faqore raki rrushi me arome moskati.Sigurisht duke qene midis miqsh duke kenduar kenge gjithshqiptare.Kete gje do ta realizoj petjeter sepse neser fluturoj per ne shqiperi mbas 6 vjetesh.Atje ka cdo gje e cila vjen arome shqipetare;qe nga aroma e mrekullueshme e bukes,apo shija e mishit dhe e zarzaveteve te cilat jane organike.Nuk u mesova dot me ushqimet e ketushme asnjehere Cdo gjelle e ha pa shije.Ketu vetem dy lloj gatimesh jane te shijeshme KFC dhe fish & chips nga te cilat nuk mund te hash cdo dite.GOODBYE!


Postuar nga halfgang datė 24 Korrik 2005 - 20:58:

opo cfare do lloj gelle te jete aman se vdiqa per te ngrene.....
nuk kam ankesa nga gjellet shqiptare, jane te tera per te lepire gishtat...


Postuar nga Iyua datė 25 Korrik 2005 - 00:55:

Re: Teme interesante.Me kujton kuzhinen shqipetare.

Citim:
Po citoj ato qė tha IQVLORA
Rastesisht lexova per temen dhe mu duk interesante.Evisa me temen qe keni hapur na sollet ketu shijet e gatimeve qe mbajne era Shqiperi dhe per kete te falenderoj.Jetoj bashke me gruan dhe tre femijet dhe gati 90% te atyre gjelleve qe ju permendeni ne i gatuajme ne familje.Ime shoqe eshte fantastike ne te gatuar,por disa gjelle per shembull ..fergese tiranse ne kup prej balte.. nuk di te gatuaj gjelle te cilen une e provoja sa shkoja ne Tirane por se shpejti do ta provoje.Por te them te drejten ne leberve na pelqen mish qengji ose keci pires qumeshti i pjekur ne hell dhe ta hash te ngrohte me disa kushte;e para te jesh nen hijen e pemeve,e dyta te kesh afer nje burim uji te ftohte ku te kesh futur ne te dhalle deleje dhe e treta te kesh edhe nje faqore raki rrushi me arome moskati.Sigurisht duke qene midis miqsh duke kenduar kenge gjithshqiptare.Kete gje do ta realizoj petjeter sepse neser fluturoj per ne shqiperi mbas 6 vjetesh.Atje ka cdo gje e cila vjen arome shqipetare;qe nga aroma e mrekullueshme e bukes,apo shija e mishit dhe e zarzaveteve te cilat jane organike.Nuk u mesova dot me ushqimet e ketushme asnjehere Cdo gjelle e ha pa shije.Ketu vetem dy lloj gatimesh jane te shijeshme KFC dhe fish & chips nga te cilat nuk mund te hash cdo dite.GOODBYE!

Mireserdhe ne Temen tone dhe te uroj kalim te kendshem ne gatimin Tradicional Shqiptar ! Urime per nje familje kaq te gjere qe paske dhe pershendetje te Sinqerta nga un
Sa per Mishin e pjekur ne hell mua me ka vajtur mendja shume pupu vertete ashtu si thua ti shtyhet me shoqeri dhe kenge Eshte e veshtire te mesohesh me gatimin e nje vendi tjeter sepse gatimet tona jane shume te shijshme... dhe Vitamina... gjithashtu dhe natyrale...
Flm per mendimin qe solle dhe te uroj te na sjellesh mendime te tjera ne kte Teme
Gjithe te mirat Sinqerisht ~Evisa~


Postuar nga geranium datė 25 Korrik 2005 - 10:04:

Kisha vetem nje verejtje per ju te gjithe
Po flitet per gatime shqiptare dhe diku lexova se fergesa eshte gjelle tirane.Gaboheni.Kjo gjelle eshte tipike elbasanase dhe mundesisht ne tave balte ,madje quhet kudo "Fergese Elbasani "
Kalofshi nje dite te mire te gjithe!


Postuar nga halfgang datė 25 Korrik 2005 - 19:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha geranium
Kisha vetem nje verejtje per ju te gjithe
Po flitet per gatime shqiptare dhe diku lexova se fergesa eshte gjelle tirane.Gaboheni.Kjo gjelle eshte tipike elbasanase dhe mundesisht ne tave balte ,madje quhet kudo "Fergese Elbasani "
Kalofshi nje dite te mire te gjithe!



PO MIRE MOJ GERANIUM PSE NXEHESH TI, NJEREZ JEMI DHE GABIME BEJME..
TI NA TREMBE NE, NA BERE QE MOS TE SHKRUAJME ME TEK KJO TEME...SHAKA BEJ...
PERSHENDETJE....


Postuar nga geranium datė 26 Korrik 2005 - 08:27:

hahahaaaaaaaaaa , je i mrekullueshem...

per ty HALFGANG:



Postuar nga halfgang datė 26 Korrik 2005 - 08:51:

faleminderit...

faleminderit geranium..


Postuar nga Iyua datė 26 Korrik 2005 - 13:32:

hahahaahahah

Plasen dhe lulet nga Gatimi Shqiptar Hajde se dhe pa lule nuk hahen gjithe ato gatime qe kemi permendur
Lule te bukura geranium Pershendetje ~Evisa~


Postuar nga halfgang datė 26 Korrik 2005 - 13:34:

pse lule eshte ajo qe me dergoi geranium mua????
une e kalova per akullore dhe lepiva......


Postuar nga geranium datė 26 Korrik 2005 - 13:35:

flm , engjellushka ime e dashur.Pa lule s'ka bukuri natura dhe guzhina .Madje ketu ku jam une , i hane dhe lulet neper sallata te ndryshme


Postuar nga geranium datė 26 Korrik 2005 - 13:37:

hahahaaaaaaaaaa, sa kam qeshur,
Nejse , sa do te doja te kisha perpara nje pjate me kukurec.(


Postuar nga halfgang datė 26 Korrik 2005 - 13:39:

une tani do doja te kisha perpara nje koke qengji dhe nja dy birra te ftohta..


Postuar nga Iyua datė 26 Korrik 2005 - 13:46:

hahahaahahahhaah

Pa pa c'mi ke kujtuar kokorrecat geranium sa me ka mare malli me kujtohet kur babi im i bente ne Shqipri kishte lezet o Zot sa me ka mare malli per ato kohra........... te shkuara..........
Neri hahahahaahah birre me kokorreca ehe shume mire shkojne bashke

Pacim yje Love ~Evisa~


Postuar nga geranium datė 26 Korrik 2005 - 13:53:

Kam ngrene para 3 vjetesh ne Tirane , ne nje restorant ne rrugen e Elbasanit qe quhej , me duket Retorant Natyra.I kishin pjekur me tave te vogla balte.O zot sa me mungojne keto gjera .Madje edhe ajri me duket me i paster ne shqiperi se sa ketu.O zot bej te ealizohet endra ime dhe te kthehem atje ku kam lindur.


Postuar nga halfgang datė 26 Korrik 2005 - 21:54:

Citim:
Po citoj ato qė tha geranium
flm , engjellushka ime e dashur.Pa lule s'ka bukuri natura dhe guzhina .Madje ketu ku jam une , i hane dhe lulet neper sallata te ndryshme


edhe ketej i hane lulet...
me prune njehere nje pjatance me lloje te ndryshme lulesh, ku kishte dhe hithra brenda.. nuk i pashe une dhe i futa ne goje.............. aaammmmmmmmmmmaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnnnnnnn
nuk kam pare me keq, ishte mall ajo java e banjos...


Postuar nga Iyua datė 29 Korrik 2005 - 05:50:

ahahahahaha Neri sa kam qesh ,

Tu shtofte humori ty ,nga mi gjen gjithe kto muhabete te bukura o zot i madh se kom qesh me te madhe vdiq banjoja nga ty haahahahhahah
Pacim Neri kiss kiss miqesor ~Evisa~


Postuar nga halfgang datė 29 Korrik 2005 - 20:49:

opo sa qesh populli me fatkeqesit e tjetrit... shaka bej...
tani me ka vajtur mendja per shale bretkocke te pjekura ne tigan me miell e me veze.... kam ngrene njehere para kater vjetesh kur isha ne shqiperi dhe me kane ngelur fiksim... jashte mase te shijshme...
ciao..


Postuar nga Iyua datė 29 Korrik 2005 - 21:46:

hahahahaha Neri se mbaj dot te qeshuren ,

Shale bretkose hahahhhahahaha sorry eshte shume e lezetshme menyra se si je shprehur Skom provuar ndonjehere kofshe bretkose .
Pacim Neri Evisa.....


Postuar nga halfgang datė 29 Korrik 2005 - 21:52:

po me kofshe ka njerez qe keqkuptohen ketu, prandaj u shpreha me fjale popullore... me pelqen shume gjuha popullore shqiptare...
ke humbur shijen me speciale te mishrave ujore, EVISA... po tu dha rasti mos hezito ti provosh, degjo mua....
pershendetje....


Postuar nga Syri_Magjik datė 29 Korrik 2005 - 22:57:

Tem INTERESANTE EVISA!!! URIME!

Byrek me Spinaq kam ngren!
Por tav me Patllixhane jo kam koh qe skam ngren!


Postuar nga Iyua datė 30 Korrik 2005 - 00:05:

Re: Tem INTERESANTE EVISA!!! URIME!

Citim:
Po citoj ato qė tha Syri_Magjik
Byrek me Spinaq kam ngren!
Por tav me Patllixhane jo kam koh qe skam ngren!


Syri flm ylli Tave me patllixhana jane shume te mira . kur i ben mami im hemmm yamyyyyyy . Burek me Spinaq eshte my Favorite
Pershendetje ~Syri_Magjik


Postuar nga Iyua datė 30 Korrik 2005 - 00:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
po me kofshe ka njerez qe keqkuptohen ketu, prandaj u shpreha me fjale popullore... me pelqen shume gjuha popullore shqiptare...
ke humbur shijen me speciale te mishrave ujore, EVISA... po tu dha rasti mos hezito ti provosh, degjo mua....
pershendetje....


hahahaah Neri sa bukur ma flet popullorshen ..... me knoqe me nxore mallin e Shqiprise
Do mundohem ti provoj Neri po se di me kane thene qe jane te shijshme..
Ne pergjithsi me pelqejne ushqimet e detit....
Thnx Neri ~ Evisa~


Postuar nga amoxil datė 30 Korrik 2005 - 15:21:

Mė ka marr malli pėr njė fasulnik ose petanik (byrek me fasule). Por ama s`do i thoja jo njė lakrori (byrek me domate).


Postuar nga Lela_Dr datė 30 Korrik 2005 - 15:23:

Mua me ka shkuar mendja per ato paninet (hamburger) qe bejne ne shqiperi, ke qejf ti hash, dhe jane te mbushura plot deri e gryk....mmmmmmm


Postuar nga amoxil datė 30 Korrik 2005 - 15:39:

Lela ca ke hang sot ??? Unė sapo i futa i brez trahana tradicionale shqiptare, nga ato qė kemi pas hėng nė kohėn e verit.


Postuar nga Lela_Dr datė 30 Korrik 2005 - 15:47:

Une sot hengra Tarator, se eshte shume vape ketu....


Postuar nga Iyua datė 30 Korrik 2005 - 16:09:

Un fare skam ngrene sot piva kafe vetem,

Na ka ik oreksi fare vape shume....
Pacim ~ Evisa ~


Postuar nga Iyua datė 30 Korrik 2005 - 16:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha amoxil
Lela ca ke hang sot ??? Unė sapo i futa i brez trahana tradicionale shqiptare, nga ato qė kemi pas hėng nė kohėn e verit.

Ua Amoxil po ku e gjete trahanane ti .... se kam nje shekull pa ngrene trahana smbahet mend
Dergo ca nga un se ste kushton shume postimi
Pacim Amoxil ~ Evisa~


Postuar nga halfgang datė 30 Korrik 2005 - 18:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_dr
Une sot hengra Tarator, se eshte shume vape ketu....


o LELA po ca na kujtove tani!!!!!!!
u bene tre vjete qe skam ngrene TARATOR....
do me beni te vete ne shqiperi juve....
pershendetje..


Postuar nga amoxil datė 30 Korrik 2005 - 21:44:

Evisa e di qė skushton shumė postimi por ėshtė puna e mallit. E kam trahana shqipėrie ene ka shumė vler pėr mu.


Postuar nga geranium datė 31 Korrik 2005 - 10:40:

per kuriozitet..

Po bollgur , a keni ngrene ndonjeher?


Postuar nga halfgang datė 31 Korrik 2005 - 11:14:

Re: per kuriozitet..

Citim:
Po citoj ato qė tha geranium
Po bollgur , a keni ngrene ndonjeher?


mos pyet a kemi ngrene, por ver receten sesi behet...
po pervesh menget une( megjithse kam veshur kanatjere) per ta gatuar kete bollgurin... po qe se eshte e embel po i ul menget prape, se nuk i ha embelsirat...
GERANIUM po pres une, kam vene ujin per te vluar...


Postuar nga Lela_Dr datė 31 Korrik 2005 - 12:20:

Ca eshte ku Bollgur...Se kam degjuar ndonjehere.....


Postuar nga halfgang datė 31 Korrik 2005 - 12:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_dr
Ca eshte ku Bollgur...Se kam degjuar ndonjehere.....


kete po them dhe une LELA, se kam degjuar ndonjehere....
te presim receten nga geranium...
ciao..


  Gjithsej 20 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.