Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »
Trego 198 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Cfare do te benit???... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8158)


Postuar nga mergimtar_akoma datė 24 Shkurt 2009 - 13:21:

cfare do te beje?

sikur ta dija se kisha 24 ore per te jetuar do ta kaloja duke u falur dhe kerkuar falje ZOTIT per te gjithe mekatet qe kam bere dhe do ti Lusja Zotit per te qene i meshirshem ndaj meje dhe familjes time ne diten e KIJAMETIT....por them qe vete jeta qe jetojme eshte me e shkurter se 24 ore....ne fakt eshte vetem disa seconda apo minuta e gjate dhe ne e kuptojme ne momentet e fundit kur po na del shpirti...


Postuar nga shelgu datė 22 Korrik 2009 - 16:18:

Kjo teme eshte shume nostalgjike.

Vetem disa emra nuk jane prononcuar, ose me kane shpetuar pa pare.

Amori si do bente psh jam kurioz, Turlli, ki Petrua qe sa ka ardhur dhe paste kemben e mbare se eshte i bukur si yll. edhe ca te tjere.

Po Faja xhanem pse e injoron kete teme.

Une pervete jam si i trembur ta them, larg qofte.


Postuar nga kotka datė 22 Korrik 2009 - 16:28:

Nuk e di pse nuk trembem nga kjo teme.

Une do veja ne bregun e detit, pyllin, lendinen ose shkretetiren me te afert dhe do te ngulitja syte larg ne horizont duke folur me memen natyre dhe vetem me vetem time. Do t'i thoja vetes si nuk isha ne gjendje te beja me shume mekate dhe gabime qe te shkelja sa me shume rregullat shekullore te kesaj shoqerie dhe te jetoja larg lluksit dhe hipokrizise.


Postuar nga shelgu datė 22 Korrik 2009 - 17:05:

Ehe, me kujtove nje film kur gruaja po vdiste dhe perpiqej qe te afronte te shoqin me babysiterin.

Pashe edhe nje variant karagjoz ispanik te te njejtes teme.

Yak, mund te vjell fare lehte ne keto raste te sheqerosura. Fe dhe dogme, propagande mizerje. Nje grua meqenese pregatitet per te shkuar ne boten tjeter, sigurisht qe fillon behet edhe si nje lloj shenjtoreje dhuke u shkeputur nga tokesoret mekatare dhe mendjengushte qe merren me ndjenja kaq banale sic eshte xhelozia.

Hyjnizim bastard.


Postuar nga Petter datė 22 Korrik 2009 - 17:17:

Jam shum i ri per te menduar gje te tille

Ore cedro, ti je mashkull, apo ben si mashkull? Qe te di si te te drejtohem :p


Postuar nga BIONDIA datė 22 Korrik 2009 - 19:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha cedrus
Ehe, me kujtove nje film kur gruaja po vdiste dhe perpiqej qe te afronte te shoqin me babysiterin.


.



ti smund ta kuptosh nje gje te tille sepse se ke kaluar por ne ato momente as te shkon mendja per xhelozi ndaj bashkeshortit e vetmja gje qe mendon eshte te jesh e sigurt qe femijet e tuaj te kene dike qe ti qendroje afer kur ti mos jesh me ,ti qendroje afer kur te kene nevoje per ty ti sdo jesh kur te qaje ,qeshi te shkoje ne shkolle e shume gjera te tjera ......per kete mendon per dike qe te zere vendin do ikesh me e qete nga kjo bote....

cdo beja ...... do rrija gjithe diten perqafuar me tim bir do e shtrengoja fort ne krahet e mia dhe do mundohesha te fiksoja cdo milimiter te fytyres se tij qe ta kisha me vete kudo qe te shkoja....gjeja qe me frikeson eshte se sdo e shihja me vetem kjo .......(pse na beni me qa me keto tema ej Zot sa budallaqe qe jam )


Postuar nga shelgu datė 22 Korrik 2009 - 19:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


ti smund ta kuptosh nje gje te tille sepse se ke kaluar por ne ato momente as te shkon mendja per xhelozi ndaj bashkeshortit e vetmja gje qe mendon eshte te jesh e sigurt qe femijet e tuaj te kene dike qe ti qendroje afer kur ti mos jesh me ,ti qendroje afer kur te kene nevoje per ty ti sdo jesh kur te qaje ,qeshi te shkoje ne shkolle e shume gjera te tjera ......per kete mendon per dike qe te zere vendin do ikesh me e qete nga kjo bote....



Bjonde, vertet qe nuk do e kuptoj dot kete gje une kurre? Mendon se jam i paafte qe te arrij te tilla Nirvanizime ku karma te punoje e pavarur nga tradita, instinkti, biologjia, ameshimi?

Nuk te kalon mendja ne xhelozi? Femres? Femres nuk i kalon mendja ne xhelozi? Te paren gje qe mendon femra kur ndodhet ne situata te tilla eshte pikerish e kunderta: Mire une qe po vdes, por krevatin kush do ma zere, kush do ma ngrohe anen time ne krevat? Kush to ta preke kete qe e kam pasur timin?

Femra nuk mendon per xhelozi! Boh!

Femra, te paren gje qe ka ne mendje eshte pikerisht dyshimi dhe frika se mos "ai" ja dredh.

Me duhet Enya qe te me kuptoje, hem. Ju qenkeni infektuar nga amori te tera.


Postuar nga shelgu datė 22 Korrik 2009 - 19:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha Petter
Jam shum i ri per te menduar gje te tille

Ore cedro, ti je mashkull, apo ben si mashkull? Qe te di si te te drejtohem :p


Postuar nga kotka datė 22 Korrik 2009 - 19:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha cedrus


Bjonde, vertet qe nuk do e kuptoj dot kete gje une kurre? Mendon se jam i paafte qe te arrij te tilla Nirvanizime ku karma te punoje e pavarur nga tradita, instinkti, biologjia, ameshimi?

Nuk te kalon mendja ne xhelozi? Femres? Femres nuk i kalon mendja ne xhelozi? Te paren gje qe mendon femra kur ndodhet ne situata te tilla eshte pikerish e kunderta: Mire une qe po vdes, por krevatin kush do ma zere, kush do ma ngrohe anen time ne krevat? Kush to ta preke kete qe e kam pasur timin?

Femra nuk mendon per xhelozi! Boh!

Femra, te paren gje qe ka ne mendje eshte pikerisht dyshimi dhe frika se mos "ai" ja dredh.

Me duhet Enya qe te me kuptoje, hem. Ju qenkeni infektuar nga amori te tera.



jo jo jo jooooooo
nuk eshte gjithmone ashtu cedrus. kjo me tregon edhe njehere qe nuk je femer. Ka edhe femra te tilla por nenat e verteta nuk jane ashtu se ato me shume mendojne per burrin dhe femijet e tyre qe ti lene te lumtur dhe ne duar te sigurta. une mund te arrij edhe deri aty sa ta zgjedh vete gruan e ardhshme te burrit tim po qe se me ndodh dicka e keqe e papritur.

kjo do te me beje te iki rehat nga kjo bote.


Postuar nga BIONDIA datė 22 Korrik 2009 - 19:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha cedrus



Me duhet Enya qe te me kuptoje, hem. Ju qenkeni infektuar nga amori te tera.




cedrus e veshtire qe me te infektoi dikush dhe aq me shume amori sepse shkrimet e saj skane asgje per ti pasur frike nga ndonje infektim i mundshem .....kur te thashe qe smund ta kuptosh sepse se ke kaluar nje gje te tille dhe uroj qe asnjeri mos e kaloje ..... ndoshta ste eshte dhene rasti(as mos tu dhente) te shikosh ndonje femer ne ato caste ajo mendon cdo gje por jo xhelozi ndoshta frike qe ai qe do leje pas do vuaje .....


  Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »
Trego 198 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.