Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 198 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Cfare do te benit???... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8158)


Postuar nga lezhjani-82 datė 26 Prill 2005 - 21:57:

cfare do te benit???...

Nese do ta dinje se jane 24 oret e fundit te jetes tende?
Cfare do te benit, si do ta kishit shijuar ate 24 oresh, sa aventura irracionale mund te pjelle mendja ne ato momente?!

Mendoj se kjo teme mund te jete interresante per te treguar ate qe ju bren perbrenda por smund ta beni per arsye se neser mund te pendoheni, se neser njerezit mund ju shikojne me nje sy tjeter.Se jeta vazhdon etj...

Them se tema mund te perfshije mendime nga me romantiket ne ato me te cmendurat

Une do ta jap mendimin tim ne vazhdimesi te temes (kuptohet nese do te kete pergjigje)

Ju pershendes.


Postuar nga 100%PogradeCare datė 26 Prill 2005 - 22:23:

Ta dija une qe do ishin 24 e fundit te jetes time... do beja Sex re.... ca te beja tjeter lol


Postuar nga hirushja datė 26 Prill 2005 - 23:09:

sa reziztonke mi . Paske ter ket energji .


Postuar nga i/e paregjistruar datė 26 Prill 2005 - 23:11:

mu s'do me shkonte mendja per sex. Do isha mundu e mos e kaloja periudhen duke qare. Do shkoja te takoja te gjith ato qe do kisha mundesi, dhe ti thoja sa i dua...

sa mendim i trishtueshem.


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 27 Prill 2005 - 01:05:

Pershnetje Lezha!

Ca aventurash thu ti mar?-Per 24 ore,
nuk je ne gjendje te vetekontrollosh mendimet e fundit, deshirat e fundit!
-Nejse,imagjinata jote edhe une po i pergjigjem sic di!


"24 oret e funit te jetes time do deshiroja t`i kaloja me Prinderit e mi
vetem ne Bregdetin e Shengjinit!-Te qeshja dhe te lozja deri ne fundjete!
E ku ka me bukur sesa t`ua kushtosh oret e fundit te jetes
Prinderve qe na sollen ne jete?!-Dhe sinqerisht qe do kisha nje fund jete te Lumtur!"


Mire u shkruafshim yje!
nga sykaltra-usa.


Postuar nga sUgA__tIlOnCe datė 27 Prill 2005 - 19:58:

Do merja guximin dhe do i thoja gjith cunave qe i kam qef, qe i pelqejjjj dhe do veproja vetem si debileee aman pastaj..un dhe tani ne kto momente mendoj sikur jam ne 24-orshin e fundit kshq veproj pa tendenca

Jeta esht sh e shkurter njerez qe tmendoheni thell
[/b]


Postuar nga 100%PogradeCare datė 27 Prill 2005 - 21:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha hirushja
sa reziztonke mi . Paske ter ket energji .



hehehee yea girla


Postuar nga lezhjani-82 datė 28 Prill 2005 - 01:04:

Citim:
Ta dija une qe do ishin 24 e fundit te jetes time... do beja Sex re.... ca te beja tjeter lol


O pogradeci po me ke keshtu???....apo do beje sex dhe kaq...?!

Me ke te dali perpara...?


Postuar nga 100%PogradeCare datė 28 Prill 2005 - 02:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha lezhjani-82


O pogradeci po me ke keshtu???....apo do beje sex dhe kaq...?!

Me ke te dali perpara...?




jo ore... si me ke te me dali perpara.... varet se kush te del perpara
po e kisha llafin me amoren e ime...

PS : Pse me keqkupton bre byrazer heee looool :-P


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 28 Prill 2005 - 02:37:

Me lindi dhe nje ide tjeter!

Ne 24-oreshin e fundit te jetes sime,do lexoja biblen qe s`e kam lexuar kurre!Dhe nuk do vdisja injorante!

Pashim Lezha!


Postuar nga lezhjani-82 datė 28 Prill 2005 - 04:07:

Citim:
Ne 24-oreshin e fundit te jetes sime,do lexoja biblen qe s`e kam lexuar kurre!Dhe nuk do vdisja injorante!

Pashim Lezha!


Jam dakort me ty po do kishe autore me te mire qe te lexonje para se te vdisje p.sh kafka ,tolstoi,dostojevski,heminguej etj...

Nese do te lexosh biblen sdo te te dilte koha....apo e the se ke bere shume mekate???!!!


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 28 Prill 2005 - 04:12:

Lezha,

Franz Kafken, Leon Tolstoin,Ernest Heminguej,Dostojewsky-n, etj etj
i kam lexu qysh 14 vjece!
Bilben s`kam pas durin me e lexu kurre,Zot me fal!
Jo se kam ba mekate e po du me i shly per 24 ore,-thjesht mos me vdek injorante!

Pashim ne shkrimet e tjera!


Postuar nga lezhjani-82 datė 28 Prill 2005 - 05:18:

Citim:
Franz Kafken, Leon Tolstoin,Ernest Heminguej,Dostojewsky-n, etj etj
i kam lexu qysh 14 vjece!
Bilben s`kam pas durin me e lexu kurre,Zot me fal!
Jo se kam ba mekate e po du me i shly per 24 ore,-thjesht mos me vdek injorante!

Pashim ne shkrimet e tjera!


O shkodra e merr vesh ti se ka shume gjera te tjera qe po si provove do vdesesh injorante...?

Meso dale-ngadale,bibla eshte mire qe te lexohet ,por me beso,ne 24 oret e fundit mund te keshe shume zgjidhje te tjera per te bere te cilat mund te jene me terheqese...!


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 28 Prill 2005 - 05:35:

Po mire o Lezha!

Na sugjero ti naj gja ma terheqse?!
Meqense ty te duken boshe menimet e mia?!

see yaaaa!


Postuar nga lezhjani-82 datė 28 Prill 2005 - 06:18:

Citim:
Na sugjero ti naj gja ma terheqse?!
Meqense ty te duken boshe menimet e mia?!

see yaaaa!


hajde sykaltra hajde...u be me nerva.

Ske pse me goce une po ta perseris qe ka gjera me interesante se te lexosh biblen,p.sh sic tha pogradeci : te besh sex ose si tha suga-tirance qe tu thonte te gjithe djemeve qe i pelqen qe i ka qefe...

...ose, kete e ke nga une...tja plasesh ne fytyre personit qe ke me inate dhe tja tja zbrazesh te gjitha tek e tek...te betohem do kishe vdekur me e qete

me rrespekt: lezhjani


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 28 Prill 2005 - 06:30:

Hi Lezha!

Jo per zotin s`jam ba me nerva,po desha i menim ma te sakte sinqerisht!
Pasi mrena 24 oreve,rrezik nuk ngihesh as me fryme prej tmerrit se ke me hum Familjen, te afermit,etj etj...
Thjesht kam fantazu se cilat mund te ishin deshirat e mia te fundit!
Teme interesante ke gjet,-taman me na vu ne menime!

Gjithashtu respekte LEZHA!


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 14 Maj 2005 - 15:36:

Unhappy Ja dhe nje mendim i sotem...

Do dialogoja me vetvetem, mundesisht ne nje shkretetire
ku s`ka as uje me pi...-


Postuar nga LIS datė 14 Maj 2005 - 16:42:

Unhappy

Persa i perket BIBLES eshte mire ta lexonit tani , sepse kur te vije 24 oreshi i fundit i jetes mendoni se si mund te shuheni qetesisht , sepse asnjeri s'mund ta parashikoje dot , sado fantazi qe te kemi .........


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 24 Qershor 2005 - 15:12:

Smile

Ne 24 oret e fundit do shkruaja ne forum,hahahaahahahahahaa!


Postuar nga LIS datė 26 Qershor 2005 - 20:59:

Smile

JETOJENI JETEN MIQ ....... DHE MOS MENDONIPER ME GJATE . AJO ESHTE E BUKUR , SADOESHKURTER QOFTE


Postuar nga xhesi datė 29 Qershor 2005 - 20:56:

Pershendetje te gjitheve.

Ne 24 oreshin e fundit te jetes sime do te ""vrisja te parin te fejuarin tim"" i cili me shkaterroi jeten, edhe perse ndodhet ne ""burg"", atje do te shkoja dhe do ta vrisja, vetem e vetem mos te ikja nga kjo bote duke e lene ate te gjalle.



Me besoni se po vuaj""o njerez"", po kaloj ditet me te veshtira te jetes sime, ""vdekjen"" e kam ditur se do te me vije nje dite por kete gje qe me ka ndodhur "kurreeeeeeeeeeeee"", ju "BETOHEM".


Postuar nga xhesi datė 29 Qershor 2005 - 21:13:

Pershendetje te gjitheve.


Ne 24 oreshin e fundit te jetes sime do te vrisja ""te fejuarin tim", i cili me shkaterroi jeten, edhe perse ndodhet ne burg atje do te shkoja dhe do ta vrisja, vetem e vetem mos te ikja nga kjo bote duke e lene ate duke jetuar.


Ju kerkoj falje per kete ""agresivitet"", por me besoni po kaloj dite te veshtira, e dija qe nje dite do te vdisja, por se do te kaloja kete gje asnjehere nuk me ka shkuar ne mendje, dhe me shume nga i fejuari im, nga njeriu i zemres sime, nga ai njeri qe e desha me shpirt e me gjak.

Por ""ZOTI"", sheh dhe paguan.

Lum ai qe nuk ka hile ne kete bote.


Postuar nga diellza26 datė 01 Korrik 2005 - 13:15:

po citoj ato qe tha Xhesi
""Ne 24 oreshin e fundit te jetes sime do te vrisja ""te fejuarin tim", i cili me shkaterroi jeten, edhe perse ndodhet ne burg atje do te shkoja dhe do ta vrisja, vetem e vetem mos te ikja nga kjo bote duke e lene ate duke jetuar.
Ju kerkoj falje per kete ""agresivitet"", por me besoni po kaloj dite te veshtira, e dija qe nje dite do te vdisja, por se do te kaloja kete gje asnjehere nuk me ka shkuar ne mendje, dhe me shume nga i fejuari im, nga njeriu i zemres sime, nga ai njeri qe e desha me shpirt e me gjak.
Por ""ZOTI"", sheh dhe paguan.
Lum ai qe nuk ka hile ne kete bote""

Xhesi, me vjen vertet keq per kete periudhe qe po kalon, por do te sugjeroja qe te pakten kur te behej fjale per momentet e fundit te jetes se dikujt, te mendoheshin gjerat me te bukura qe cdo njerit prej nesh i kane ndodhur ne jete.
E ne kuadrin e kesaj qe thashe pse te mos mendoje dhe ti momentet e bukura qe ti ke kaluar dikur me ish-te fejuarin.

tash po shkruaj pak se cdo te beja une ate 24 oreshin e pritjes se vdekjes.
se di vertet, do uroja thjesht te mos cmendesha, normalisht, se si veshtire me e perballu si ide, po nesje.
Me qe do vdes, le te vdes pasi te kem falenderuar e perqafuar pa fund prinderit e mi per dashurine e perkujdesjen e pakufi qe kane treguar per mua. Apo te falenderoj ndonjerin qe sinqerisht me ka dashur por qe une si jam pergjigjur dot asaj dashurie.


Postuar nga flori_dr datė 01 Korrik 2005 - 23:26:

do mundohesha te takoja sa me shume forumista hahahahaaha


Postuar nga LIS datė 02 Korrik 2005 - 17:13:

Unhappy

E dashur Forumistia Xhesi !
me vjen keq sinqerisht per momentet e veshtira qe kaloni , dhe ju kuptoj .....( te pakten perpiqem ) por mos harro asnjeri nuk ka te drejte te vrase nje tjeter , ashtu sic nuk ka te drejte askush ti shkaterroje jeten askujt ..... prandaj mos harro se neser eshte nje dite e re dhe ja vlen ta jetosh .


Miq jetoni cdo sekonde te jetes sikur te jete i fundit.


Postuar nga lezhjani-82 datė 13 Shtator 2005 - 04:56:

po citoj ate qe thashe une:

Citim:
cfare do te benit???...



Nese do ta dinje se jane 24 oret e fundit te jetes tende?
Cfare do te benit, si do ta kishit shijuar ate 24 oresh, sa aventura irracionale mund te pjelle mendja ne ato momente?!

Mendoj se kjo teme mund te jete interresante per te treguar ate qe ju bren perbrenda por smund ta beni per arsye se neser mund te pendoheni, se neser njerezit mund ju shikojne me nje sy tjeter.Se jeta vazhdon etj...

Them se tema mund te perfshije mendime nga me romantiket ne ato me te cmendurat

Une do ta jap mendimin tim ne vazhdimesi te temes (kuptohet nese do te kete pergjigje)

Do te provoja te gjitha drogat qe egzistojne (te pakten mos te vdes injorant)


Postuar nga roke datė 13 Shtator 2005 - 07:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha 100%PogradeCare
Ta dija une qe do ishin 24 e fundit te jetes time... do beja Sex re.... ca te beja tjeter lol

dmth yll ti po e ruan virgjerine per 24 orshin e fundit?:p:p


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 18 Shtator 2005 - 01:21:

Me duket se kisha lene dhe une nje opinion ketu. Apo iu duk ndonjerit provokues dhe nuk pertoi ta fshinte? Sikur keni ndonje damar te Enverit qe s'e lat censuren menjane. Supozohet se jetojme ne nje vend demokratik ku e drejta e fjales nuk duhet te privohet...



Ju pershendes te gjitheve dhe largohem nga ky forum i padenje per antaret e tij... Me vjen keq per botkuptimin tuaj te kufizuar tmerresisht. Shendet dhe respekte.


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 18 Shtator 2005 - 01:50:

Post

Citim:
Po citoj ato qė tha Lord_Of_The_Strings
Me duket se kisha lene dhe une nje opinion ketu. Apo iu duk ndonjerit provokues dhe nuk pertoi ta fshinte? Sikur keni ndonje damar te Enverit qe s'e lat censuren menjane. Supozohet se jetojme ne nje vend demokratik ku e drejta e fjales nuk duhet te privohet...

Ju pershendes te gjitheve dhe largohem nga ky forum i padenje per antaret e tij... Me vjen keq per botkuptimin tuaj te kufizuar tmerresisht. Shendet dhe respekte.



Me vjen keq qe vendose te largohesh Lord!
Perqafime miqesore dhe ia kalofsh mire!
Mire ardhsh serish vella!

respekte -Helga(usa)


Postuar nga Animal datė 21 Shtator 2005 - 20:47:

jeta ashtu ja vlen ta jetosh perdite.......sikur mos te kishte te neserme.
nejse ate qe pej perdite,pi,pikturoj,degjoj muzik,bej sex.


Postuar nga lezhjani-82 datė 14 Qershor 2006 - 22:33:

Do mundohesha te therras ne telefon te gjithe shoqerine dhe njerezit e afert.


Postuar nga Enya datė 15 Qershor 2006 - 01:19:

Re: cfare do te benit???...

 

Ah ca kisha me ba!

S`kisha me lan gja pa ba
.-ahahahahahahahahahaha


Postuar nga buzeqeshja datė 16 Qershor 2006 - 21:13:

do kthehesha ne shqiperi prane familjes time


Postuar nga skunkanansie datė 07 Dhjetor 2006 - 13:09:

Do te beja nje koncert :p :p :p


Postuar nga leyla datė 07 Dhjetor 2006 - 16:19:

un jetoj cdo dite si te ishte e fundit.....


Postuar nga roke datė 03 Janar 2007 - 13:52:

une do te hiqja dhemballen se po me cmend


Postuar nga viper datė 12 Janar 2007 - 21:28:

ne radhe te pate tocco le palle si italianet, pastaj do te doja te ktheja kohen mbrapa, keshtu qe te isha akoma, por mqs nuk ekziston, do te thosha fjalen e fundit KAFETE I PAGUAJ UNE -----portokalli


Postuar nga trendafil datė 26 Shkurt 2007 - 07:21:

Urim

do ti uroja te gjithe per fat ne jete se qenka nganjehere e veshtire e shkreta


Postuar nga bucimakja datė 26 Shkurt 2007 - 08:08:

do festoja me  shoqerine per here te fundit......


Postuar nga trendafil datė 26 Shkurt 2007 - 11:40:

festo gjate

festo por jo per here te fundit se festat i japin ritem jetes. shoket e mire ja vlen ti kesh


Postuar nga bucimakja datė 27 Shkurt 2007 - 09:41:

Re: festo gjate

Citim:
Po citoj ato qė tha trendafil
festo por jo per here te fundit se festat i japin ritem jetes. shoket e mire ja vlen ti kesh


 

po per here te fundit perderisa do te ishte dita e fundit.........eshte e vertete qe shoket e mire ia vlen ti kesh.....nje shoqeri e mire....te ben qe dhe jeta te  te shkoje mire.....


Postuar nga elsaaa datė 30 Mars 2007 - 13:49:

Do shkoja tua plasja surratit thashethemexhinjve,njerezve qe me kane merzitur gjithmone pa arsye...... meqe i kam afer me del koha.....do kaloja nje pjese te mire te dites me familjen time ...pastaj do dilja me shoqerine...me DReqen lol...go crazy.....pastaj do vija ne shtpei tia fusja gjumit e te vdes ne gjume....looool.....megjithese varet cfare menyre vdekje kemi per rrisk...

Lezhjani ku te shko menja ty......ncncncncnnc


Postuar nga vanesajaems datė 22 Prill 2007 - 03:32:

Smile cfare do te benit....

do te shkruaja dhe vetem do te shkruaja......humor.....qe njerzit e aferm te me shifnin te   gjalle dhe kur jam ne funeral.....do mundohesha ti beja ata ta shifnin dhe kete pjese te hidhur te jetes me buzeqeshje.....i always love you my family.


Postuar nga ridii datė 16 Maj 2007 - 17:32:

do vdisja nga emocionet


Postuar nga _mIzZzA_ datė 04 Qershor 2007 - 22:09:

Re: cfare do te benit???...

Citim:
Po citoj ato qė tha lezhjani-82
Nese do ta dinje se jane 24 oret e fundit te jetes tende?
Cfare do te benit, si do ta kishit shijuar ate 24 oresh, sa aventura irracionale mund te pjelle mendja ne ato momente?!

Mendoj se kjo teme mund te jete interresante per te treguar ate qe ju bren perbrenda por smund ta beni per arsye se neser mund te pendoheni, se neser njerezit mund ju shikojne me nje sy tjeter.Se jeta vazhdon etj...

Them se tema mund te perfshije mendime nga me romantiket ne ato me te cmendurat

Une do ta jap mendimin tim ne vazhdimesi te temes (kuptohet nese do te kete pergjigje)

Ju pershendes.



nese do kisha 24 or doja te beja dashuri re ca mund te besh tjeter? me te dashurin time i lov olsi so much wat a hottie......


Postuar nga elsaaa datė 04 Qershor 2007 - 22:24:

ahhh po nqs gjendem ne usa per 24 ore i hip avjonit per shqiperi.....lol .....


Postuar nga _mIzZzA_ datė 11 Qershor 2007 - 23:54:

Citim:
Po citoj ato qė tha elsaaa
ahhh po nqs gjendem ne usa per 24 ore i hip avjonit per shqiperi.....lol .....
hahahhaha po ty moj moter 24 or t eben vetem rruga...go vdesesh rrruges s ate arrish ne shqiperi do vdesesh edhe asgje nuk do shikosh fare pastaj


Postuar nga Ana datė 13 Korrik 2007 - 01:01:

Nese e dija qe kjo do ishte dita e fundit e jetes time do beja:

1- Do shkoja tek gjyshja dhe do ta kaloja diten me te e do flija ne krevat te saj.Pasja prane e nje njeriu me te madh se une, dhe qe eshte kujdesur per mua qe kur kam qene e vogel do me jape perseri te njejten ndjesi, qe ajo do kujdeset dhe do me mbroje mua edhe ne kete dite te erret. Te jesh vetem perpara nje katastrofe eshte pergjegjesi e madhe.

2-Nese e para nuk do ishte e mundur, do i futesha gjithe diten me lojera elektronike, do luaja Age of Empires apo Risk apo Restaurant Tycoon/Cinema Tykoon etj, ne ate menyre mendja do ishte krejtesisht e zene ne menyre 100% dhe koha do kalonte pa e ndjere. 24 ore me video lojera kalojne sa hap e mbyll syte.Ne fund do i fusja nje lutje latinisht, nje arabisht, nje ne hebraishte, qe te isha ne rregull me fete kryesore


Postuar nga darma datė 22 Gusht 2007 - 21:07:

Nuk e di nese e kam dhene mendimin tim ne kete tem mepare gjithsesi po jap mendimin tim....


Ta dija se do te ishte 24 oreshi im i fundit ...ne radhe te pare do me duhej nje gjysem ore te mbyllesha diku e te qaja sa te nxirrja dufin jo per gje por e praktikoj rralle thuajse kurre....
Pastaj do shkoja te puthja me mall ato qe kam me per zemer e do ti perqafoja kaq fort sa te mos u hikte kurre nga trupi shtrengimi i atij perqafimi do ti shprehja ate qe ndjeja per ta e do ti thoja se jeta eshte si hapat qe hedhim ...nuk duhet ti mbyllim kurre syte se propabiliteti me i madh eshte te rrezohemi....mendoj se do te beja ate qe kam dashur ta bej gjithmon por qe e kam neglizhuar sa here ........te shkruaja nje mesazh ne shishe e ta hidhja ne det. (nuk e di perse .....ndoshta kot.....)
Thone se njeriu aty ku vdes aty edhe varroset ....une do fluturoja per ne Shqiperi e do perqafoja fort prinderit e mi .....pastaj le te vdisja ( edhe pse do te vdisja me nje pishman te vetem ne shpirt....)


Postuar nga Pleshtja datė 14 Nëntor 2007 - 17:30:

Darma, nuk e di perse me permallove kaq shume me keto qe ke thene...!!!

Un po ta dija se kaq e kish dhe jeta ime - nuk do te lija asnjeri pa pare e pa puthur, kuptohet njerezit e mi, ato qe kam dashur gjate gjithe jetes time dhe kete do ta beja me shpejtesine me te madhe, ndersa kohen e mbetur te kesaj dite do ta kaloja e perqafuar me njeriun me te rendesishem te jetes time dhe si deshire te fundit do te lutesha qe ky person mos ta ndjente dhimbjen e ndarjes.

Eh sa inat keto jane deshiira qe mund te realizohen edhe ndersa jetojme por nga rrethana te ndryshme jemi te detyruar te ndjekim rruget e jetes.........


  Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 198 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.