Forumi Horizont Gjithsej 78 faqe: « E parė ... « 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 »
Trego 78 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Pushimet e Veres (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18746)


Postuar nga robert datė 20 Tetor 2017 - 16:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha Morfine
Pershendetje Robert.
Un isha me pushime javes qe kaloj, ne Shqiperi.
Me vete kisha edhe te huaj, dita e pare ishte nje shetitje ne Tiranen time te dashur, dhe cudia me e madhe se ne nje kohe regord ishin ndertuar ne mes te Tiranes nje katedrale ortodokse dhe nje xhamie masheshtore...! por per miqte e mi te huaj gjetja e stacjoneve te autobuzeve per te qarkulluar neper Tirane, ishte e pa mundur., e njejta gje edhe ne Berat, edhe ne Shkoder.
"Si do qe te jete me mungon djadhi kackavall, tava e theut dhe disa gatime tradiējonale..."


E kam thene prej vitesh e vitesh te shkuara, femer te jesh ne kete jete, sepse ke me fat! Femrat i shohin gjerat me pozitivisht.
Nejse, ajo kadedralia dhe ajo xhamia nuk jane ngritur ne nje kohe rekord, por e para ne kohen e atij xhuxh ma xhuxhit, Fatos Nanos, dhe e dyta ne kohen e ketij gjatoshit, Edi Rama. Pra mbi 10 vjet diference. Por te dyja ne vende jo te pershtatshme dhe -sic besoj- te dyja me leke nen dore.
Persa i perket taves se dheut, une per here te pare (me duket) e provova sivjet dhe ne dy vende. Nje nga ai restoranti i famshem i Maminasit dhe nje nga nje restorant-gjelltore pa hyre ne Kavaje; tek i dyti ishte shume me origjinal dhe i shijshem.
Andej nga peshku c'te reja ka, se kam nja tre muaj pa pare?


  Gjithsej 78 faqe: « E parė ... « 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 »
Trego 78 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.