Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- Per cfare gatimi Shqiptar ju ka mar malli me shume ??? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8743)


Postuar nga Iyua datė 13 Korrik 2005 - 04:19:

Ua per cfare me vajtur mendja per Kumblla te Tharta me Kripe. Kjo nuk edhe gatim, por gjithsesi mua me ka shkuar mendja keq. Edhe per mushmulla ( O sa mu be qefi qe e kujtova fjalen)
Kush te shkoje ne Shqipri merni ca per mua dhe mi postoni brenda mundesive....
Pacim Thnx..


Postuar nga gattina datė 13 Korrik 2005 - 07:39:

Question

Evisa cfar eshte mushmulla???


Postuar nga Ruby_DR datė 13 Korrik 2005 - 14:57:

evisa jan mushmolla per saktesi


Postuar nga Iyua datė 13 Korrik 2005 - 15:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha gattina
Evisa cfar eshte mushmulla???

Mushmulla eshte frut Gattina, jane te vogla ngjyre kafe mos gabohem .. jan te mira i bjeja gjithmone njeher e nje kohe
THNX gattina !!


Postuar nga Iyua datė 13 Korrik 2005 - 15:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ruby_DR
evisa jan mushmolla per saktesi

Ruby_DR un e kam msuar qe quhen Mushmulla dhe jo Mushmolla se sjane molle. Gjthsesi thnx per mendimin dhe korigjimin.
Pacim Respect Evisa ~ !


Postuar nga geranium datė 13 Korrik 2005 - 15:55:

edhe une keshtu i dija:mushmulla .,d m th, te mbushesh mullen.
Ndersa mua me ka shkuar mendja per hashure.


Postuar nga Ruby_DR datė 13 Korrik 2005 - 15:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha geranium
edhe une keshtu i dija:mushmulla .,d m th, te mbushesh mullen.
Ndersa mua me ka shkuar mendja per hashure.



hajde je ftuer tek un se kan ngel akoma nja dy tasa......
se bera dje 10 tasa por ktu ke shpia ime nuk lejn gje me fut ne frigorifer se bin zhyt.......... dhe nganje her then shyqyr qe jena vetem kater vet..........
hahahahahahah


Postuar nga NS-6 datė 13 Korrik 2005 - 16:05:

ej,trahano e ka bo nenjoni kohet e fundit a?


Postuar nga geranium datė 13 Korrik 2005 - 16:05:

rrofsh o ruby, se vertet me ka marre malli.Flm shume per bujarine dhe zene se e hengra hashuren .EJJJJJJJJJ po arra te grira a i ke hedhur siper ?


Postuar nga Ruby_DR datė 13 Korrik 2005 - 16:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha geranium
rrofsh o ruby, se vertet me ka marre malli.Flm shume per bujarine dhe zene se e hengra hashuren .EJJJJJJJJJ po arra te grira a i ke hedhur siper ?


po arra dhe bajame te pjekura se ashtu that nuk ma haj duhet mi i honger te gjitha vet pastaj..........


Postuar nga Ruby_DR datė 13 Korrik 2005 - 16:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha NS-6
ej,trahano e ka bo nenjoni kohet e fundit a?


o lal po esht vap per trahana....... por kon nje cik tarator me kastraveca dhe me kunguj, se me ket vap duhet me u fresku nje cik............

ket kom bo per sot............................


Postuar nga NS-6 datė 13 Korrik 2005 - 16:18:

ruby po ti moj goce ta kishe thene qe ne fillim se ku do shkoje knej ne itali se kisha ndrru qytet une po ta kisha dit!


Postuar nga geranium datė 13 Korrik 2005 - 16:19:

Meqe edhe ketu ne france ben vape , do te ishte shume mire me pi nji gote dhalle ose boze e ftohte.Ketu nuk i njohin fare keto pije te mrekullueshme freskuese.


Postuar nga geranium datė 13 Korrik 2005 - 16:22:

E di si thote nje shprehje popullore?
Me mire vone se sa kurre! Kuptoje vete tani .


Postuar nga Ruby_DR datė 13 Korrik 2005 - 16:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha NS-6
ruby po ti moj goce ta kishe thene qe ne fillim se ku do shkoje knej ne itali se kisha ndrru qytet une po ta kisha dit!


jam mashkull mer plak ...........................

dhe liro posten e mp


Postuar nga geranium datė 13 Korrik 2005 - 16:30:

ha ha ha aaa, sa kam qeshur!O ruby , c'behet keshtu! Dhe une kujtova se e kishte me mua.


Postuar nga Ruby_DR datė 13 Korrik 2005 - 16:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha geranium
Meqe edhe ketu ne france ben vape , do te ishte shume mire me pi nji gote dhalle ose boze e ftohte.Ketu nuk i njohin fare keto pije te mrekullueshme freskuese.


meqe do me u fresku dhe se gjen atje po te them se te besh dhallen..........
merr nje 1/2 kg kos natyral fute me nje shishe hudhi pak qumesht, cerekun ekosit nje cik krip dhe shekeroje shife sa e mer do te dali.........

pershendetje rubini............


Postuar nga Ruby_DR datė 13 Korrik 2005 - 16:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha geranium
ha ha ha aaa, sa kam qeshur!O ruby , c'behet keshtu! Dhe une kujtova se e kishte me mua.


po ca ti boj fajtorit qe me pranoj vetem kete nik qe i ngjante emrit tim

hahhahahahaah


Postuar nga geranium datė 13 Korrik 2005 - 16:34:

Do ta provoj dh do te te them se si doli.


Postuar nga gattina datė 13 Korrik 2005 - 16:40:

Talking

hahahahahahahahahahahha RUBY GOC HAHAHAHAHHAHHAH


Postuar nga Ruby_DR datė 13 Korrik 2005 - 16:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha gattina
hahahahahahahahahahahha RUBY GOC HAHAHAHAHHAHHAH


po pra me n'drrun dhe gjinin tani


Postuar nga NS-6 datė 13 Korrik 2005 - 23:18:

ho mer daj se e paskam bo lomsh...po edhe shume faj nuk kam se une aty shof ruby...me sa kam degju une eshte nje telenovele me ket emer...nejse ma bo hallall...kush eshte mod ketu mer ti fshije qe aty ku kam fol une


Postuar nga Iyua datė 13 Korrik 2005 - 23:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ruby_DR


o lal po esht vap per trahana....... por kon nje cik tarator me kastraveca dhe me kunguj, se me ket vap duhet me u fresku nje cik............

ket kom bo per sot............................


Hahahaaahah Ruby_DR sa kam qeshur, ti e paske pike te dobet Toratorin, vetem te toratori e paske mendjen Hahahahhah mir e ke vap andej nga ty.
Pacim..


Postuar nga Lela_Dr datė 13 Korrik 2005 - 23:42:

Evisa i thojne TARATOR dhe jo torator...
Apo se din se c'fare eshte TARATORI???

Eshte Kos me kastraveca te grire, hurdha, piper, kripe, voj ulliri.....
Tamom gjelle vere....Freskuese


Postuar nga Iyua datė 13 Korrik 2005 - 23:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_dr
Evisa i thojne TARATOR dhe jo torator...
Apo se din se c'fare eshte TARATORI???

Eshte Kos me kastraveca te grire, hurdha, piper, kripe, voj ulliri.....
Tamom gjelle vere....Freskuese


Lela_dr un jam nga Shqiprija e Mesme me gramatike letrare i thone Torator. Me sa mbaj mend un gjithsesi secili ka dialektin dhe metoden e vet te te folurit dhe shqiptimit !!
~Evisa~


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Korrik 2005 - 00:02:

Po edhe ne nuk jemi larg, se ne Mes (icik majtas) te shqiperise jetojme...


Postuar nga oliinter datė 14 Korrik 2005 - 00:20:

me ka mare malli shume per nje gjelle me patellxhana!!

tung!


Postuar nga Iyua datė 14 Korrik 2005 - 00:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_dr
Po edhe ne nuk jemi larg, se ne Mes (icik majtas) te shqiperise jetojme...

E kuptoj Lela_dr mirpo un jam nga Mesi fare se di nese e ke degjuar si shprehje{Zemra e Shqiprise} ..............
Sinqerisht !
Sa per ta bere Toratorin e di si behet por nuk e perdorim shume .
THNX !


Postuar nga Iyua datė 14 Korrik 2005 - 00:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha oliinter
me ka mare malli shume per nje gjelle me patellxhana!!

tung!


Edhe mua me ka mare malli me pak leng dhe mish hemmm yammyyyy for my Tammy .........


Postuar nga Amici di Nessuno datė 14 Korrik 2005 - 03:23:

Trahana kom bo po nuk gjen buke te mire, per Boze me kishte vajtur mendja dhe arrita ta bej vete me mund e sakrifica. A e di no njoni si i thon turqit bozes? Se kam do turke kendej dhe mbase e gjej te gatshme.
Speca te mushme me gjize a i ka shku menja ndonjonit? me i shishe birre nga mbrapa.


Postuar nga Iyua datė 14 Korrik 2005 - 03:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha juve
Trahana kom bo po nuk gjen buke te mire, per Boze me kishte vajtur mendja dhe arrita ta bej vete me mund e sakrifica. A e di no njoni si i thon turqit bozes? Se kam do turke kendej dhe mbase e gjej te gatshme.
Speca te mushme me gjize a i ka shku menja ndonjonit? me i shishe birre nga mbrapa.


Po , po speca me gjize shume me ka mare malli.... Long nga goja po me shkon
Sa per boze me ka mar malli po se di si i thone Turqit.


Postuar nga geranium datė 14 Korrik 2005 - 12:35:

pershendetje Juve!
Ketu ku jetoj une ka neper supermarkata speca te mbushur me gjize dhe jane shume te mira .Nuk di ku jeton ti por po qe se je ne europe , te siguroj se do gjesh po ti kerkosh.
Per bozen lexova diku qe e kishit bere vete.Po bejeni zemren gur dhe ma tregoni dhe mua receten se sa per dhallen e bera dhe doli shume e mire .
Mirupafshim.


Postuar nga Hektori datė 14 Korrik 2005 - 13:23:

o geranium po c'ma kujtove dhallin tani ore apo cpo ben nje vape tani qe vdiqa fare. Ketu ku jam une edhe kosin nuk e gjen tamam po e ha me sheqer. Eh c'na ka marre malli per gatime Shqiperie, nejse ika se po me shkon goja leng


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Korrik 2005 - 13:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha geranium
pershendetje Juve!
Ketu ku jetoj une ka neper supermarkata speca te mbushur me gjize dhe jane shume te mira .Nuk di ku jeton ti por po qe se je ne europe , te siguroj se do gjesh po ti kerkosh.
Per bozen lexova diku qe e kishit bere vete.Po bejeni zemren gur dhe ma tregoni dhe mua receten se sa per dhallen e bera dhe doli shume e mire .
Mirupafshim.



ta jap un riceten e bozes por duhet te shkoj ta marr ke turku se me ka humbur
mund te shkosh dhe ke turku dhe ato boz i thojn se ne nga ato e kena marr


Postuar nga Ruby_DR datė 14 Korrik 2005 - 13:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha Hektori
o geranium po c'ma kujtove dhallin tani ore apo cpo ben nje vape tani qe vdiqa fare. Ketu ku jam une edhe kosin nuk e gjen tamam po e ha me sheqer. Eh c'na ka marre malli per gatime Shqiperie, nejse ika se po me shkon goja leng


lal po ai kosi esht i mir per dhall hudhi pak qumesht pak kryp dhe shekeroje mir lene nje cik ne frigorifer dhe shife c'far do pish lal hajt


shnet dhe te befte mir


Postuar nga Hektori datė 14 Korrik 2005 - 14:09:

O Ruby po mire ore po sheqer me kripe sikur nuk vete e di une lool
Rrofsh vlla e shnet


Postuar nga Ruby_DR datė 14 Korrik 2005 - 14:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Hektori
O Ruby po mire ore po sheqer me kripe sikur nuk vete e di une lool
Rrofsh vlla e shnet



lale mer kos magro ose lisho e di qe sheqeri me krypen nuk shkon pe po se gjete lal boje te omelt u pa puna.......
e di qe s'esht e njejta gje po me mir se hic esht

me respekt rubini


Postuar nga geranium datė 14 Korrik 2005 - 15:17:

Lela dr , te lutem shume ma gjej receten , se ne kete shtet ku jetoj une , nuk ka fare dyqane turke.mos u cudit por ketu jemi vetem 400.000 banore .Turq nuk me kane pare syte fare.Te lutem zemra , ma bej kete nder.Bisou....... tres fort.


Postuar nga halfgang datė 14 Korrik 2005 - 16:48:

PER FASULET E USHTRISE..... MEGJITHESE NUK E KAM BERE USHTRINE ME KANE THENE SE ATO MIZAT I JAPIN NJE SHIJE TE PAHARUESHME.....
A E DI NDONJERI RECETEN E KESAJ GJELLE, DHE KU MUND TE GJEJ MIZA???


Postuar nga Iyua datė 15 Korrik 2005 - 04:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
PER FASULET E USHTRISE..... MEGJITHESE NUK E KAM BERE USHTRINE ME KANE THENE SE ATO MIZAT I JAPIN NJE SHIJE TE PAHARUESHME.....
A E DI NDONJERI RECETEN E KESAJ GJELLE, DHE KU MUND TE GJEJ MIZA???


Hahahahahaahahah sa kom qesh , me gjithe qef do ta jepja Recepine po s'kam ku ta gje......
Miza ka ne ajer kapi po gjete dot
Pacim..


Postuar nga Hektori datė 15 Korrik 2005 - 16:28:

O halfgang i madh je, shko ne ushtri se per mizat mos u bej merak, gjejne ushtaret sa te duash. Dhe jo vetem miza po edhe c'te te doje e bardha zemer gjen aty dmth buburreca e mushkonja hahahaa


Postuar nga Iyua datė 19 Korrik 2005 - 20:28:

O Forumista

Na u mbaruan gjellet me duket spo na kujtohen gjera te tjera me sa po shof Ama i hengrem e i beme naaaaaaa te gjitha mallin nxorem
Hajde kujtoni ca te tjera se po pses un deri sa te me kujtohen mua ca
Pacim yjet e Forumit Goca dhe Cuna bashke
~~ Evisa ~~


Postuar nga halfgang datė 19 Korrik 2005 - 20:36:

jo moj evisa jo...

jo moj evisa nuk mbaruan gjellet por nuk kane oreks njerezit me kete vape.. tani do hapur nje teme per akullore....
ah meqe ra fjala tek akulloret... KU MUND TE GJEJ AKULLORE ME SHIJE MENI???? OSE MENAFERE.....


Postuar nga Iyua datė 19 Korrik 2005 - 20:49:

Re: jo moj evisa jo...

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
jo moj evisa nuk mbaruan gjellet por nuk kane oreks njerezit me kete vape.. tani do hapur nje teme per akullore....
ah meqe ra fjala tek akulloret... KU MUND TE GJEJ AKULLORE ME SHIJE MENI???? OSE MENAFERE.....


Hahhaahahahahah O po c'te ka rene ne mendje mire ty , hic un qe jemi ne Vere tani se ktu nga un njeher shi njeher diell
Sa per akullore Manafere se di ku mund ta blesh ce ke kujtuar mire do shikoj ktej nga un po sma mer mendja te kete........
UPS tani u kujtova o halfgang po e di car bejme ne marim Manaferat dhe i fusim ne akullore edhe u zgjidh problemi Ja na doli dhe akullorja me Manafera
T e forte e ke bo Pacim


Postuar nga halfgang datė 19 Korrik 2005 - 20:55:

NUK KA TE NJEJTEN SHIJE EVISA, SE E PROVOVA UNE ME PANXHAR TE KUQ DHE DOLI AJO AKULLORJA, AMAN MOS ME PYET SE NJE JAVE E SHKRETA BANJO CKA HEQUR NGA MUA...

KAM DEGJUAR SE KA DALE AKULLORE ME SHIJE PATATE?????
KUSH KA PROVUAR NGA JU.... UNE PER VETE PO NUK MORA VESH QE KANE NGRENE TE PAKTEN 5 VETA NUK E PROVOJ... (megjithese kam nja 7-8 vjet qe skam ngrene akullore)


Postuar nga Lela_Dr datė 19 Korrik 2005 - 20:59:

Halfgang

Po pse me ne Athine nuk prodhojne akullore??

Te vish ketu ku jetoj une luan mendsh...Ka lloj lloj tipesh....me te gjitha frutat....


Postuar nga halfgang datė 19 Korrik 2005 - 21:07:

NEVE KETEJ....

NEVE KETEJ KEMI AKULLORET ME SPECIALE NE BOTE...
1- ME SHIJE SUFLLAQI
2- ME SHIJE XAXIQI
3- ME SHIJE PULE
4- ME SHIJE DERRI
5- ME AROME LOPE
ETJ ME RRADHE POR ME SPECIALJA ESHTE AJO ME SHIJE ULLIRI ....
BO BO CA TE HASH E CA TE LEPISH .... (se do thoni ju ku ka per te ngrene akullorja, epo kjo ka se vene dhe berthackat brenda)
CIAO


Postuar nga Lela_Dr datė 19 Korrik 2005 - 21:39:

Hahaahahah akullore te mira duken..


Postuar nga Iyua datė 20 Korrik 2005 - 01:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
NUK KA TE NJEJTEN SHIJE EVISA, SE E PROVOVA UNE ME PANXHAR TE KUQ DHE DOLI AJO AKULLORJA, AMAN MOS ME PYET SE NJE JAVE E SHKRETA BANJO CKA HEQUR NGA MUA...

KAM DEGJUAR SE KA DALE AKULLORE ME SHIJE PATATE?????
KUSH KA PROVUAR NGA JU.... UNE PER VETE PO NUK MORA VESH QE KANE NGRENE TE PAKTEN 5 VETA NUK E PROVOJ... (megjithese kam nja 7-8 vjet qe skam ngrene akullore)


Hhahhahhahahahah halfgang o sa kam qeshur Hhahahaahahahah spushoj dot se qeshuri E shkreta banjo c'paska hequr vetret
Pacim.......


Postuar nga halfgang datė 20 Korrik 2005 - 18:30:

OPO QESH TI QESH....

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Evisa

Hhahhahhahahahah halfgang o sa kam qeshur Hhahahaahahahah spushoj dot se qeshuri E shkreta banjo c'paska hequr vetret
Pacim.......
[/QUOTE

mos qesh me fatkeqesine e tjetrit EVISA, se dhe ti neser mund te duash te besh nje gjelle tenden por do jesh ti e para per ta provuar, keshtu qe nuk i dihet se cfare do dali... besoj se po te dali e mire do na e japesh dhe neve receten????
por nje gje te them une kur ta provosh te jesh afer banjes dhe sigurohu qe ska njeri se ndryshe.... ( jo se une ne qime shpetova sa doli tjetri nga banja dhe arrita ne sekonden e fundit... hahahaha)
ciao


  Gjithsej 20 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.