Forumi Horizont Gjithsej 404 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14943)


Postuar nga IQVLORA datė 29 Nëntor 2007 - 12:10:

Mejdan qe tani ka dale ne Mejdan, sepse sa ish president ishte krejt inekzistent.Mbasi e hoqen si president(sepse kur u zgjodh deputet u zgjodh nga nje bande  kriminelesh ne Cerrik,ku anetaret e saj sot jane mbrapa hekurave) ai u muar perseri me politike dhe kjo eshte e drejta e tij,por te zgjedhesh kryetar te Akadamise se Shkencave nje partiak eshte e padrejte.Disa antare te Akademise te rritur dhe mbrujtur me idealet dhe veprat e sh enver e zgjodhen per kryetar Xhepin,por te jesh kryetar i Fondacionit Q Stafa i cili eshte strukture e PS cdo te thote?Menyra e parregullt e zgjedhjes se tij,pa pike transparence u be nga ata persona qe vegjetojne ne kete institucion dhe i marrin paret kot.Cfare kane bere ata njerez?Po marrim ceshtjen e Kosoves(flase per historianet e ASH).Cfare materiali,a libri ka botuar kjo Akademi per te treguar te verteten mbi Kosoven,ne menyre qe edhe bota ta lexoj e te bindet per vendimin qe duhet te marre.Po akademia serbe?Ka botuar disa dhjetra libra qe nuk tregojne aspak te verteten,por ja qe bota i lexon.Pse te besoj llafet tona?E pra t'i biem shkurt Xhepi do te udheheqi kete grusht dembelesh e parazitesh duke zbatuar mesimet e partise.Cfare kane bere keta mmjerane akademike per te shkruar historine e vertete te kombit ne keto 100 vjet?Besoj e pate se cfare sakatimi i eshte bere dokumentit te shpalljes se pavaresise.Sigurisht nga injorantet e komunizmit,por me doren e akademikeve.Pse nuk kane folur gjer tani keta dembele komunist,por heshtin e rrijne si lepuj te pegere?Kush i ka penguar te thone te verteten.U desh nje pinjoll i frasherllinjeve ,tani pensionist qe te hidhte drite mbi te verteten.Keto fakte e shtremberime historike duken sikur nuk kane lidhje,por une mendoj se kane.Shumica e ish komunisteve dhe pinjolleve te tyre me ne krye edvinin tani,plus edhe nga krahu tjeter jane te pandreqshem e dogmatike te doktrines komuniste.Per 8 vjet te majtet bene aq shume  pislleqe sa njerzit u merziten aq shume sa i shporren nga pushteti me 2005.Cfare beri ky Rexhep trimi atehere kunder ketyre fenomeneve qe na ngre ne shkrimin e tij?Asgje.Vetem rrinte si nje buf ne presidence. 


  Gjithsej 404 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.