Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- Per cfare gatimi Shqiptar ju ka mar malli me shume ??? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8743)


Postuar nga Demokrate4ever datė 18 Tetor 2005 - 01:23:

Per nje tave peshku si ai i shkodres (krap) do me shijonte jashte mase. Ka kohe qe se ja kam ndjere shijen. Peshk ka sa te duash ketu ,por jo si ai i Shqiperise.


Postuar nga darma datė 18 Tetor 2005 - 01:41:

football ehh kemi kemi shume kemi mire ushqimet qe po ja ha po ngadale ngadele ngaqe shkoj dhe shpesh i mesova dhe gjuhen


Leda pse miii ky qeka vellai jot...qyqa po na bone me turp mi goce spec i kuq u bona...po hajt mo kuzhinjer eshte ai akoma...kom hap duret une po kom hall se ke me ngel ti pa honger masnej


Postuar nga Ruby_DR datė 18 Tetor 2005 - 01:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha darma



Leda pse miii ky qeka vellai jot...qyqa po na bone me turp mi goce spec i kuq u bona...po hajt mo kuzhinjer eshte ai akoma...kom hap duret une po kom hall se ke me ngel ti pa honger masnej



mos e maj hallin ke lela se eshte nje ajo qe s'ta mer menja tani qe jam ne pun me ka zon halli se me vjen per not ke restoranti per te henger, han pin dhe iken se pastaj pagune Rubini


Postuar nga darma datė 18 Tetor 2005 - 02:03:

Iiiii filloj tu qajt per i pjate gjell ky.... Lala nuk qeka per mua ky se une e nxirrkam dificit ...kur ankohet per nje pjate ky mua do me boka nomin


Postuar nga Ruby_DR datė 18 Tetor 2005 - 02:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha darma
Iiiii filloj tu qajt per i pjate gjell ky.... Lala nuk qeka per mua ky se une e nxirrkam dificit ...kur ankohet per nje pjate ky mua do me boka nomin


nuk qahem un mi goc jo se kur dashuroheni mas gjelleve ju femrat ju kalon zemra dhe ne krah te djathte pastaj ...... dhe nuk na leni mo me ik


Postuar nga darma datė 18 Tetor 2005 - 04:05:

E vertet ne nuk dashurohemi pas gjelleve ..por dhe ne dashuri kemi preferenca kush e do xhenerik burrin e kush mjek ka te tjere si puna ime qe i duan kuzhinjere keshtuqe.......
Zemra jo te keqen e shumta te themra do na shkoje me tutje aha....


Postuar nga amoxil datė 18 Tetor 2005 - 04:13:

Mė ka marr malli me thon tė drejtėn dhe pėr ca mafishe......mmmmm mafishe...


Postuar nga darma datė 18 Tetor 2005 - 04:18:

amoxil edhe per ca tulluma....i sa te mira i ben babi im....
Ta pysim iher kete kuzhinjerin mesiper se ndoshta di me i bo ky


Postuar nga Kela datė 18 Tetor 2005 - 10:13:

Flm Lela dhe futbolli, per rekomandiment. I kam provuar specat e gjate me ngjyre jeshile te hapur,por me besoni qe s'shijojne asgjekundi si ata te shqip.
Edhe gjizen nuk ma zevendeson djathi i dhise ose ricotta. Jam pak "buzeholle" kur vjen puna per tek ushimet, keshtuqe te jene te mira ose rri pa ngrene fare.


Postuar nga Cindi datė 18 Tetor 2005 - 14:18:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Kela
Flm Lela dhe futbolli, per rekomandiment. I kam provuar specat e gjate me ngjyre jeshile te hapur,por me besoni qe s'shijojne asgjekundi si ata te shqip.
Edhe gjizen nuk ma zevendeson djathi i dhise ose ricotta. Jam pak "buzeholle" kur vjen puna per tek ushimet, keshtuqe te jene te mira ose rri pa ngrene fare.



Aha Kela, ketu ke plotesisht te drejte por duhet me dit nji gja se nuk je as e para as e fundit. Nuk e merr me mend sa here kena gatu me ba ate KRAPIN e Demos ne tave dhe asnjehere nuk na asht godit. Po keshtu na ka ndodh edhe me ate taven me patllexhane. Nuk doli kurre si ajo e Shqipnise, hidh hudhra ne e majdanoz me shumice, por aha nuk u godit edhe ajo ashtu sic e donim ne. Po keshtu edhe me gjizen, tullumbat, trahanane e plot te tjera.
Ato qelizat e shijes qe kane qene ne trupin tone ne Shqiperi me duket se kane vdek dhe kurre s'kane me u kthy ashtu si puna jone qe ikem dhe nuk dihet kur do kthena. Ato kane lene vetem gjurmet ne trurin tone dhe veshtire se mund ti ngjallim me ushqimet e ketushme. Por ca me ba, duhet me ngrane se stomaku nuk mund me rri bosh dhe ne genjejme vehten, ndryshe duhet me u c'mend.


Postuar nga Iyua datė 26 Tetor 2005 - 19:56:

Me ka vajtur mendja per Lakra te regjura Hemm sa me ka mare malli


Postuar nga Cindi datė 26 Tetor 2005 - 20:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha Evisa
Me ka vajtur mendja per Lakra te regjura Hemm sa me ka mare malli


Cfare do me thene lakra te regjura?


Postuar nga Iyua datė 26 Tetor 2005 - 20:34:

Se di me shqip se kaq ta them Megjithate lakra te regjura mund te quhen ndryshe dhe "Lakra Turshi" Shpresoj te me kesh kuptuar
Me ka vajtur mendja per gjera te regjura ose me ndryshe turshira


Postuar nga Cindi datė 26 Tetor 2005 - 20:37:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Evisa
Se di me shqip se kaq ta them Megjithate lakra te regjura mund te quhen ndryshe dhe "Lakra Turshi" Shpresoj te me kesh kuptuar
Me ka vajtur mendja per gjera te regjura ose me ndryshe turshira



Kollaj fare.
Merr nje laker gacke dhe preje ne kater pjese, fute ne nje vazo me uje te kripur mire dhe mbuloje me dicka te rende persiper. Per dy-tre dite e ke gati per te ngrene, por jo sot ama.


Postuar nga Iyua datė 26 Tetor 2005 - 20:41:

e drejte ... po mua me ka shkuar medja tani per tani se per neser ose mbas disa ditesh hemm mbase nuk do ta kem kte mall qe kam momentalisht Thnx per berjen e lakres e dija po jemi bere pak dembele nga sistemi qe na rrethon


Postuar nga myzeqari datė 26 Tetor 2005 - 22:22:

Tave kosi , e kemi permendur shume here , me duket se do tretem ne mergim dhe sdo ta ha kete dreq tave

edhe byrek me lakra
edhe byrek me gjize
edhe per revani me ka vajt mendja


Postuar nga StReSi_DhE_BiZnEsI datė 26 Tetor 2005 - 23:40:

:)

Sot ne dreke hengra qofte me leng.Kush deshiron te vij per darkeeshte i mirpritur.Dhe kush do si behet petaniku me fasule tja jap te dhenat


Postuar nga _mIzZzA_ datė 27 Tetor 2005 - 02:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha myzeqari
Tave kosi , e kemi permendur shume here , me duket se do tretem ne mergim dhe sdo ta ha kete dreq tave

edhe byrek me lakra
edhe byrek me gjize
edhe per revani me ka vajt mendja

aw me to po mua me shum ma ka mar malli per kukurrec.iuuuuuuuuuuu nasty kur emendon se ca po ha
hihihiihihi


Postuar nga Kela datė 27 Tetor 2005 - 09:38:

Ndersa mua me ka mar malli per mushmolla.
E di qe kjo s'do asnje lloj gatim por s'e gjen gjekundi mor ama. Sa here qe shkon ose vjen njeri nga Shqip. porosis qe te me sjellin nje thes!!!


Postuar nga halfgang datė 27 Tetor 2005 - 18:25:

hengra nje hurma(fare zeze) sot, e ardhur nga shqiperia..... sikur te kisha dhe nja dy kile te tjera sa mire do ishte.....


Postuar nga elsaaa datė 28 Tetor 2005 - 07:04:

dua geshtenja te pjekura .....


Postuar nga Albani_alb datė 28 Tetor 2005 - 09:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha Sykaltra_Shqiptare
ah sikur te kisha ca petulla me mjalte te gatshme,
t`i haja tani pas kaffe-se!




Uf uf uf uf uf Sykaltra ja ke qellu per disa petulla.
mirepo pas kohes kur perendon dielli sepse jam duke agjeruar...
Albani.


Postuar nga Cindi datė 28 Tetor 2005 - 14:06:

Ullinj vetem prej Shqiperie (Vlore ose Kruje, nga ata jeshilet te vegjelit qe jane gjithe vaj).
Na mbine ne goje ullinjte greke pa pike shije.


Postuar nga Kela datė 28 Tetor 2005 - 14:42:

Me ka marre shume malli per recel me levore shalqini!!! Dikur na e bente gjyshja nga halli, ndersa sot do te paguaja mbi £50 vetem per nje kavanoz recel te tille!!!!!!!!!!!


Postuar nga Cindi datė 28 Tetor 2005 - 14:46:

aman mi Kela c'a na kujton tani??? Nuk me harrohet ajo "kranch-kranch" ne goje


Postuar nga Kela datė 28 Tetor 2005 - 14:58:

He pra mor futboll, si i behet te gjes pak nga ajo shije.....


Postuar nga halfgang datė 28 Tetor 2005 - 15:01:

ej mo na beni te veme ne shqiperi tani.... he te keqen se nuk kemi bere as ushtrine...


Postuar nga Kela datė 28 Tetor 2005 - 15:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
ej mo na beni te veme ne shqiperi tani.... he te keqen se nuk kemi bere as ushtrine...


O Gang, paguajme ne per ate ushtrine tende por vetem na sill ca nga ai receli................


Postuar nga halfgang datė 28 Tetor 2005 - 15:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha Kela


O Gang, paguajme ne per ate ushtrine tende por vetem na sill ca nga ai receli................



e hoqa dhe ushtrine qafe doni tju sjell gje tjeter????


Postuar nga Kela datė 28 Tetor 2005 - 15:47:

Epo mqs pyete po pate mundesi na sill edhe ca mushmolla, shege te thatra dhe speca te mbushur me gjize!!


Postuar nga halfgang datė 28 Tetor 2005 - 15:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha Kela
Epo mqs pyete po pate mundesi na sill edhe ca mushmolla, shege te thatra dhe speca te mbushur me gjize!!


do me veje kjo rruga ne shqiperi mua sikur po transportoj mall
boll me kaq se kalon pesha per ne aeroplam dhe do ngelem ne aerodrom...


Postuar nga elsaaa datė 28 Tetor 2005 - 21:42:

me kaq marr malli per liko kumblle .....


Postuar nga Iyua datė 29 Tetor 2005 - 02:36:

Bo sa kam ngrene sot sa per nje Jave As me shkon mendja per ndonje ushqim per momentin se kam ngrene lloj-lloj ushqimesh te ndryshme Deke filluar nga Chinise Food dhe duke mbaruar te Ushqimi Shqiptar
Shyqyr qe sme shkon mendja per ndonje gje Momentalisht se si do ja beja hallit se eshte dhe nate


Postuar nga Iyua datė 04 Nëntor 2005 - 21:06:

Neri je i madhe qe e gjete se e kam kerkuar dhe se gjeja Me ka shkur mendja per nje tave me Peshk qe vdiqa
Neri. Enigme jeni te ftuar nga un per Darke se ju ka mare uria.
PS: Neri kujdes ti se mos na bie nga shkallet se po e shof qe po te eren syte per buke


Postuar nga halfgang datė 04 Nëntor 2005 - 21:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha Evisa
Neri je i madhe qe e gjete se e kam kerkuar dhe se gjeja Me ka shkur mendja per nje tave me Peshk qe vdiqa
Neri. Enigme jeni te ftuar nga un per Darke se ju ka mare uria.
PS: Neri kujdes ti se mos na bie nga shkallet se po e shof qe po te eren syte per buke



pse nuk ke anshesor ne shtepi ti??? nuk me bejne kembet te ngjis shkalle tani po deshe sille te ha ketu tek shkallet e pallatit dhe halat tua hedh maceve te lagjes...


Postuar nga Iyua datė 04 Nëntor 2005 - 21:21:

Hahahhaahhaahhaah Neri e shoh qe paske pire shume parjeter ta sjellim te shkallet vetem mos u rrezo se do na thyesh ndonje kembe do na ngelesh.. si per gjyna
Do ja hedhesh maceve Hatal Sa kam qeshur
Te shkretat mace do ti mbeten ndonje hale ne fyt
Buke Misri me haet


Postuar nga halfgang datė 04 Nëntor 2005 - 21:24:

shekuj kane kaluar pa ngrene buke misri me kos....
iken ato vite,
tani po hame vetem simite...


Postuar nga Iyua datė 04 Nëntor 2005 - 21:26:

Me kujtove Simitet o zot sa me haen tani


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 04 Nëntor 2005 - 21:33:

Wink

Mua me paska marre malli per buk misri dhe qumesht te ngrohte shqiperie!
Nuk jam shtatzene jo:p


Postuar nga Iyua datė 05 Nëntor 2005 - 18:15:

Helga me kos dua te ha buke Misri se kam provuar ndonjehere me qumesht besoj se do jete e mire dhe me qumesht

Petanik me Fasule ne haet ose Byrek me qumesht dhe veze po si e bejne Korcaret me peta peta te holla


Postuar nga _mIzZzA_ datė 06 Nëntor 2005 - 23:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
shekuj kane kaluar pa ngrene buke misri me kos....
iken ato vite,
tani po hame vetem simite...

hahahahahahahhahahahahah
pershesh me dhall
hanin pleqt ne shqiperi
o zot sa e varfer ka qen shqiperija


Postuar nga pipi datė 12 Nëntor 2005 - 10:11:

edhe mua me hahet petanik me fasule,o zot sa me ka marr malli.nena ime e bente shume te mire.cdo feste qe kishim petaniku me fasule nuk mungonte kurre ne tavoline. sa i mire! me hahet shume,ta kisha tani te gjithe tepsine do e haja.


Postuar nga _mIzZzA_ datė 16 Nëntor 2005 - 00:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha pipi
edhe mua me hahet petanik me fasule,o zot sa me ka marr malli.nena ime e bente shume te mire.cdo feste qe kishim petaniku me fasule nuk mungonte kurre ne tavoline. sa i mire! me hahet shume,ta kisha tani te gjithe tepsine do e haja.

ca eshte etaniku re??????????? byrek??????????
hajde t eun se mami im kishte ber fasule sot iu s veshtir
ti vetem petet do se fasulet i ke edhe fute ne sob


Postuar nga pipi datė 10 Dhjetor 2005 - 13:24:

petaniku eshte me fasule dhe pete.dhe thoni ju ci do kjo fasulet,por ketu ku rri une as emrin sia njohin jo me ta gatuajne,prandaj mua me ka marre malli ta ha.


Postuar nga diabolic datė 02 Janar 2006 - 23:15:

Une dua te shoj ne skiperiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (elbasan ééééééééé)

Tave me kos... per mos te thene pastaj per ferges me melci


Postuar nga _mIzZzA_ datė 04 Janar 2006 - 22:53:

ua edhe un dua ferges


Postuar nga diabolic datė 05 Janar 2006 - 11:35:

Ca do ti mi ca do ti, ferges? Do ta baj une nje ferges ty qe te knaqesh...


Postuar nga qershor13 datė 12 Janar 2006 - 20:53:

ē'a thoni ju...!!!

groshe.. o groshe na ka marre malli...




PS. kot se kan thene gjella shqiptarit grosha (fasulja) eshte, hajt shnet


Postuar nga Klodel datė 12 Janar 2006 - 20:58:

gleniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii po ku je mo se na thave syte do na gatush grosh se na ka marr malli


Postuar nga cupka datė 12 Janar 2006 - 21:08:

vallahi ca grosh me pilaf e me nje gote dhalle dhe mundesisht duke pare Pallatin 176 me fratelon tim dhe guxo te na qasesh pastaj
(you can hold the dhalla se dhe une e thash kot sa per efekt popullor pa jo se jam dhallepirese)
ja me sa pak kenaqet njeriu i shkrete :p


  Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.