Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]
Trego 55 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Besimi Fetar (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=182)
-- magjite (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=5851)


Postuar nga ksovari datė 07 Tetor 2005 - 22:05:

Sykaltra me shume rrespekt ju drejtohem se juve keni te drejten te jepni mendimin tuaj por dhe eshte shume e drejte kur thoni se nuk i lutem vorresave , nnjeriu duhet ti lutet vetem Zotit dhe askujt tjeter, dhe askujt nuk duhet t'ia ket friken perveq se Atij.

Ne kete pikepamje shpresoj se jeni te nje mendimi me ua .
E sa per kete qeshtje nuk do te deshiroja te diskutoja me ju jo pse nuk ia vlen kete nuk e them asnjehere , por mendojk se nuk do te kishte interes, perndryshe sa per te hequr kurejshten do ta kishim ber edhe vertetimi e asja qfare them , gjithnje edhe me deshmitare dhe kamera.
nuk dua asnjehere 'ju ofenduar apo fyer.
rrespekte te gjitheve te nderuar


Postuar nga Simona datė 18 Tetor 2005 - 04:45:

c'eshte magjia????
Pshm te mos e kaloj neser provim mos valle me ka ber dikush magji?? apo neqoftese kam dhimbje koket dhe ajo quhet magji?? Sma merr mendja. Mgjite ekzistojne tek njerzit qe nuk e perballojne dot te keqen e sjellur nga natyra apo me mire te them zoti. Magjia eshte thjesht nje fiksasion.


Postuar nga ksovari datė 18 Tetor 2005 - 14:44:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Simona
c'eshte magjia????
Pshm te mos e kaloj neser provim mos valle me ka ber dikush magji?? apo neqoftese kam dhimbje koket dhe ajo quhet magji?? Sma merr mendja. Mgjite ekzistojne tek njerzit qe nuk e perballojne dot te keqen e sjellur nga natyra apo me mire te them zoti. Magjia eshte thjesht nje fiksasion.
[/

Nese ke provim dhe ke mesuar nese do Zoti do te keni sukses, por jane edhe faktoret tjere qe ndikojne ne kete drejtim p,sh. ne rruge shihni nje raste dhe ju trondit p.sh. aksident trafiku etj, etj, kjo nuk do te thote se ka lidhje me magjine. Por rastet me maxhi jane tjera dhe kjo teme eshte mjafte e turrbullt, por mbrojta me e mire nga qdo e keqe eshte t'i mbeshtemi Zotit qe te na mbroj nga qdo e keqe qe eksiston, e te mos shkojme, as ne kodra, e as neper varresa, e as neper neper falltore te ndryshem, e as me hajmali, sepse keto jane vetem vesvese, apo shprehi dhe shpifje. Asnjehere nuk mund te sheroj askush nese Zoti nuk do dhe askush s'mund te te semuj nese nuk do vullneti i Zotit.
Maxhia eshte e vertete por ata qe merren me te jane njerezit me te poshter ne rruzullin tokesor, dhe nuk ka sherim tjeter perpos ne mbeshtetje ne Zotin Fuqiplote. Te gjitha menyrat tjera jane shpifje dhe te kota.

"Mjeku kidh plagen ndersa Zoti sheron."
"Shkaku dhe arsye qdo here duhet te jene prezent" sepse edhe ne jemi krijuar per nje arsye Allahu thote ne Kur'an "Nuk i krijova njerezit dhe xhinet per asgje tjeter perveq se te me adhurojne".
Ndersa per te gjith ata qe jane student suksese ne studime dhe kerkoni ndihme nga Zoti por ama edhe punen bejani sepse Zoti na urdheron ne nxenije te dijes se dobishme, ne menyre qe t'i kontibojme njerezimit.


Postuar nga katia datė 29 Tetor 2005 - 20:57:

Une kam njohur veten nje lloj magjie ne jete. Quhet dashuri. Per te tjerat nuk mund te deshmoj as pro e as kunder se nuk di gje te vertetuar.
NHese jap nj opinion timin, eshte se nuk egzistojne


Postuar nga Animal datė 05 Nëntor 2006 - 10:48:

uau indrit sa i informuar qenke....
teme interesante..edheper kulture me shume...
un kam njohur dike qe i kane bere magji....
ajo ka gjetur disa sende te ndryshme te cudishme...bile njeren te dera e saj e shtepise...pragu.
edhe burrit saj i kane bere disa here magji...por sja arriten qellimit kjo eshte e forta....
nejse flm per infot....keto gjera nuk i dija...


  Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]
Trego 55 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.