Forumi Horizont Gjithsej 35 faqe: « E parė ... « 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 »
Trego 35 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=159)
-- Ju lutem me lexoni!! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10274)


Postuar nga lezhjani-82 datė 30 Prill 2007 - 02:44:

Re: Lezhjani_82

[QUOTE][i]Po citoj ato qė tha IQVLORA [/i]
[B]Kur behet nje ''gjyq'' analizohen rrethanat e kryerjes se nje ''krimi''.
Per te arritur ne konkluzione te drejta e te paaneshme studiohet ceshtja qe nga fillimi.Gjendet kush eshte shkaktari pastaj,gjykohen pasojat.
Gjykimet e tua me kujtojne kohen qe lam mbrapa.
Me ka rene rasti qe te gjykoj dy pale ne grindje midis njeri tjetrit,por gjithmone kam qene i kujdesshem e i ndershem.Ndofta vitet e pakta qe ke mbi supe te bejne te gjykosh me dy standarte.
Preferencat e tua mos i shpreh ne dhenien e vendimeve te padrejta e te pandereshme.
Menyra se si i drejtohesh njerit edhe tjetrit te dekonspiron edhe se sa i drejt e i ndershem je.Shikoje postimin tend dhe bindu.
Megjithate per lenien e situates te precipitoj ne kete fare feje une te fajsoj edhe ty. Nuk duhet te ishe bere sehirxhi,por duhet te kishe vepruar ne kohe.Ti qellimisht ke lene postime e shprehje te pahijeshme te postuara nga pala tjeter.Mua mund te mos me pelqesh si person apo mos te jesh dakord per shume probleme,por gjer sa ke marre persiper nje detyre te tille nuk te drejte te besh diferencime.
Durova dhe prita se mos veproje ti,por me qendrimin tend ti e inkurajove ate sa qe ai i fillonte postimet duke marre edhe mbeshtetjen tende.
Keto jane fakte.
Durimi ka nje limit.Si do te kishe vepruar ti?Ne ndonje rast u mundova edhe ta zbus situaten,por ti vazhdoje te heshtje.
Per percipitimin e situates dhe perdorimin e nje fjalori te papershtatshem une kam kerkuar edhe ndjese, ndersa pala tjeter jo,por duart jane per nje koke i dashur.Une e kam futur ne listen e injorimit nje person si ai.
Disa nga ato fjale qe ke shkruar per mua mund ti marresh mbrapsht.I ke lene shkas vetes tende. [/B][/QUOTE]
IQvlora me vjen keq te te them qe nuk eshte mundesia e askujt qe te rrije 24 ore ne forum, dje ka qene dite e shtune dh ne njefare pike kam edhe une deshire te shijoj fundjaven si cdokush qe ka punuar gjate gjithe javes. Megjithate sapo jam zgjuar ne mengjes i kam lexuar mesazhet ofenduese dhe ikam fshire. nuk mund te rri une ne dispozicionin tend sa here ty te teket te shash ne forum. Po te them edhe njehere qe nuk mund te kesh justifikime kaq te thjeshta se je dyfishi i moshes time dhe me duhet mua te te moderoj ty.

Te shash eshte shume e lehte IQvlora, te ruash durimin eshte e veshtire, gje qe une e kam bere me ty. Cdo person qe mund te shikoje profilin tend e shikon se sa i duruar je ti ne kete fushe, ke 8 mesazhe te denoncuara dhe ne kemi bere nje sy qorr e nje vesh shurdh. Ta dish se kjo nuk mund te zgjase me sepse edhe ne jemi njerez e kemi nerva, cdo gje ka limit.
Shpresoj se kaq mjafton, sa per vjershat e provokimet....shume stil i vjeter.


  Gjithsej 35 faqe: « E parė ... « 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 »
Trego 35 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.