Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 127 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Momenti me i mire per t'i shprehur dikujt ndjenjat? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12690)


Postuar nga zemer_mbyllura datė 24 Nëntor 2006 - 20:24:

Momenti me i mire per t'i shprehur dikujt ndjenjat?

Kur eshte momenti me i mire per t'i shprehur ndjenjat personit qe doni?
Kur? Si? Ku?


Postuar nga Green_Mamba datė 24 Nëntor 2006 - 20:30:

sa pak kerkoke ti moj zemermbyllur... kushedi po te shtoje dhe ca pyetje te tjera si do ishin pergjigjet...


Postuar nga amor alucius datė 24 Nëntor 2006 - 20:33:

Ore?S'jam une ne rregull apo si eshte halli?Po i shpreh ndjenjat qe te kesh dashuri apo meshire tani?Kur dashuria eshte e dyaneshme s'ka nevoje FARE per shprehje ndjenjash(aq me pak ne fillim),cdogje rrjedh natyrshem.Sot nje buzeqeshje,neser nje perqafim...

Tani po i shprehe ndjenjat nje njeriu qe s'te ka dhene fare shenja qe ndjen dicka ndaj teje,po i kerkon lemoshe?Ti shume-shume mund ti leshosh ndonje shenje,e nese eshte ne dashuri me ty me siguri do e kuptosh ndryshe...ndryshe hidhi grepat e ndjenjes tek ndonje tjeter qe ka interes ne ty.


Postuar nga déją-vu datė 28 Nëntor 2006 - 17:35:

Re: Momenti me i mire per t'i shprehur dikujt ndjenjat?

Citim:
Po citoj ato qė tha zemer_mbyllura
Kur eshte momenti me i mire per t'i shprehur ndjenjat personit qe doni?
Kur? Si? Ku?



Ne pranvere...


Postuar nga Gaia datė 28 Nëntor 2006 - 18:28:

Kur kerkon wc  dhe se gjen dot ,,dhe ti e pyt per ndjenja ,,hahahhahahaa te pergjigjet ne vend me nje pooooooooooooooo te madhe.


Postuar nga RIP Gibbs datė 28 Nëntor 2006 - 19:48:

...

..kur nuk e ka mendjen...


Postuar nga atiola datė 29 Nëntor 2006 - 00:46:

NE ATE MOMENT QE TI NDJEN QE E DO ME TE VERTET DHE NUK MUND TE PRESESH ME JA JA SHPREHUR DASHURINE
NE ATE MOMENT QE E NDJEN


Postuar nga Goku datė 12 Dhjetor 2006 - 02:52:

ME FAL  se te kam lenduar...nuk duhet te dashuroja...bera gabim...!


Postuar nga atiola datė 12 Dhjetor 2006 - 15:28:

te dashurohesh me nje njeri nuk eshte kurre gabim kurre


Postuar nga roke datė 04 Janar 2007 - 08:39:

Re: Momenti me i mire per t'i shprehur dikujt ndjenjat?

Citim:
Po citoj ato qė tha zemer_mbyllura
Kur eshte momenti me i mire per t'i shprehur ndjenjat personit qe doni?
Kur? Si? Ku?


ne MOTEL
te shtunave
gjysem lakuriq
ne dush,ne krevat,prapa deres,te dollapi,ku ta jape truri pa problem se shenjestra e njejte do jete,pak rendesi kane objektet

..besoj se te ndihmova.


Postuar nga lezhjani-82 datė 24 Janar 2007 - 18:46:

Kur eshte pishem !


Postuar nga Lela_Dr datė 24 Janar 2007 - 19:09:

Kur eshte esull


Postuar nga tresh datė 24 Janar 2007 - 19:11:

Re: Momenti me i mire per t'i shprehur dikujt ndjenjat?

Citim:
Po citoj ato qė tha zemer_mbyllura
Kur eshte momenti me i mire per t'i shprehur ndjenjat personit qe doni?
Kur? Si? Ku?



kur?...kur e gjen fjete....
si?.... me ze sa me te ulet
ku?... te veshi

edhe ti tenden e ben, pune tjeter se nuk e done me e marre vesht


Postuar nga viper datė 24 Janar 2007 - 22:39:

mbasi keni ber sex , mendimi personal imi, me ka ndoodh, u pime u beme tape

mbas krevatit filluan shprehejt te dua etj, pastaj prape krevati, me vone nuk u njofem me


Postuar nga Enya datė 24 Janar 2007 - 23:02:

Asnjehere, te vdesi si qeni
pa dite nese e ka dasht njeri ne kete bote
Meshkujt fluturojne ose am sakte bahen me kater krahe nese femra
ju shpreh ndjenjat.


Postuar nga lezhjani-82 datė 24 Janar 2007 - 23:04:

masi ka lexu nji poezi te bukur.


Postuar nga roke datė 27 Janar 2007 - 09:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha Enya
Asnjehere, te vdesi si qeni
pa dite nese e ka dasht njeri ne kete bote
Meshkujt fluturojne ose am sakte bahen me kater krahe nese femra
ju shpreh ndjenjat.


mire e ke ti.behen me kater krahe dhe fluturojne femer me femer,marrin nektarin dhe ikin.I like that:p


Postuar nga MELANI datė 27 Janar 2007 - 16:51:

KURR

ANSNJEHER ESHTE GABIMI ME I MADH NESE THUA TE DUA


Postuar nga Niqua datė 27 Janar 2007 - 16:58:

kur je dejshem


Postuar nga GENTI_the_KING datė 27 Janar 2007 - 18:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
kur je dejshem


a si ma gjen momentin mua ti..............po ti ngele tu propozu , e gjithmon je tap , po rri nji dit esell maj shejtan.......................................


Postuar nga bucimakja datė 28 Janar 2007 - 22:22:

vetem ne enderr ...te pakten e perjeton bukur...


Postuar nga Lela_Dr datė 29 Janar 2007 - 00:46:

Ne ate moment qe s'ta pret mendja.


Postuar nga dhoma666 datė 06 Shkurt 2007 - 11:36:

o..........

nese ajo te thote nuk te dua dhe nis te qaje ....................ky eshte moment me i mire...............provojeni,,,,,,,ia vlen,,,,,,,


Postuar nga bucimakja datė 06 Shkurt 2007 - 17:36:

Re: o..........

Citim:
Po citoj ato qė tha dhoma666
nese ajo te thote nuk te dua dhe nis te qaje ....................ky eshte moment me i mire...............provojeni,,,,,,,ia vlen,,,,,,,


ne kte moment ndoshta sdo te kesh shume sukses.....me mire kur eshte ne kulmin e lumturise......


Postuar nga diellza26 datė 09 Shkurt 2007 - 10:08:

Me mire eshte atehere kur s'ja pret menja


Postuar nga Katilesha datė 09 Shkurt 2007 - 10:12:

.....Ndjenjat lindin natyrshem tek njerezit....keshtu qe edhe per tu shprehur nuk mendoj se ka ndonje recete ,e cila mund te jete me produktivja....me mbreslenesja........thjesht vjen nje moment...ashtu flu.....dhe ia shpreh ato qe ndjen.....eshte dicka qe vjen krejt natyrshem tek ata qe dashurohen......


Postuar nga dhoma666 datė 09 Shkurt 2007 - 14:30:

Re: Re: o..........

Citim:
Po citoj ato qė tha bucimakja


ne kte moment ndoshta sdo te kesh shume sukses.....me mire kur eshte ne kulmin e lumturise......



buci.,,,,e qara pas flales "nuk te dua"..... nenkupton te kunderten e asaj qe eshte duke thene ,,,,,,,,,,,,dhe eshte e magjishme ti thuash te dua sepse ne te vertet per kete ka nevoje ajo,,,,,,,,,,,,,,,,,,flm,,,,,,,


Postuar nga Goku datė 25 Shkurt 2007 - 19:51:

TI je njeri i humbur, I lodhur nga jeta, ke per te vuajtur pergjithmone...fjalet e mia nuk duhet ti harrosh...kurr kurr sepse do te te ndjekin nga pas kudo qe te shkosh!!!!!!!!


Postuar nga ridii datė 16 Maj 2007 - 17:52:

kur del nga burgu


Postuar nga Niqua datė 16 Maj 2007 - 18:33:

kur ke nje shishe vere para..


Postuar nga ridii datė 16 Maj 2007 - 19:37:

pasi mbaron shishen apo para?!


Postuar nga viper datė 17 Maj 2007 - 18:06:

kur te jete momeenti i duhur, por me pare duhet qe te gjej njeriun,

me pas duhet te fioj miqesine ,respektin, pastaj me vone i shpreh ndienjat une, personalisht


Postuar nga Niqua datė 18 Maj 2007 - 19:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha ridii
pasi mbaron shishen apo para?!



mbasi je ba tap topi


Postuar nga Glaukus datė 18 Maj 2007 - 19:36:



shumė dakord me Dreqen ........... ta mbėshtes plotėsisht .... mendimin ...


Postuar nga atiola datė 19 Maj 2007 - 14:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane



mbasi je ba tap topi





hahahahhaha o dreqe mbasi jam bere tape une dua gjysmen e lagjes looooooooooooooooooooooool hahah

te shprehesh ndjenjat nje njeriu kur e ndjeni njerez mos i kompliconi gjerat e ndjen qe e do i thua dhe mbaroi te do ai ste do e e shikosh pastaj


Postuar nga Niqua datė 20 Maj 2007 - 06:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha atiola




hahahahhaha o dreqe mbasi jam bere tape une dua gjysmen e lagjes looooooooooooooooooooooool hahah

te shprehesh ndjenjat nje njeriu kur e ndjeni njerez mos i kompliconi gjerat e ndjen qe e do i thua dhe mbaroi te do ai ste do e e shikosh pastaj



hahahahahah edhe une moj e kam nje ves te keq....kur jam pishem ju them njerzeve kot i love you...i kam than njeher nje shokut tim te ngusht dhe me tha e di e shoh ne syte e tua qe me do... qyqja mu syte me xixillonin nga pija ai kujtonte qe po me xixillonin nga dashnia..


glakusssssss vetem mendimin?????????


Postuar nga viper datė 20 Maj 2007 - 11:23:

girl ,girl  por un mendoj se po te beheni tape ju, nuk eshte nevoja te zgjateni shume me fjale, se ne keto raste flet krevati vete

por thuaj vetem kaq lol "DO ME DUASH AKOMA NESER NE MENGJES"


Postuar nga Uskana datė 02 Qershor 2007 - 22:18:

nuk ekziston momenti me i mire
dashuria shprehet kurdo,ku do atij qe e dashuron


Postuar nga Jarigas datė 02 Qershor 2007 - 22:59:

Momenti i mire duhet te jete ai kur zemra ta thote, por jo gjithmone eshte momenti i duhur....ne kuptimin, se te ben pune.....Si ēdo veprimtari tjeter, duhet studim,studim,studim dhe pastaj veprim.....perndryshe te plas ne dore....Flas sepse une e ndoqa zemren, por me doli huq.....S,egziston momenti i mire, por momenti i duhur.......Pershendetje.....

P.S. E kujtohuni te mos jeni asnjehere te sinqerte, gje e jo fort e keshillueshme......


Postuar nga Ornela datė 03 Korrik 2007 - 09:31:

P.S. E kujtohuni te mos jeni asnjehere te sinqerte, gje e jo fort e keshillueshme...... [/B][/QUOTE]


Te lumte per keshillen......


Postuar nga Jarigas datė 03 Korrik 2007 - 11:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ornela
P.S. E kujtohuni te mos jeni asnjehere te sinqerte, gje e jo fort e keshillueshme......



Te lumte per keshillen...... [/B][/QUOTE]

Mendon se eshte nje keshille e keqe???
Te jesh i sinqerte , a e din valle se c'do te thote???
Flm per duartrokitjen, por s'ka nevoje....e di qe jam shume i lezetshem...


Postuar nga Ornela datė 03 Korrik 2007 - 11:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha Jarigas



Te lumte per keshillen......



Mendon se eshte nje keshille e keqe???
Te jesh i sinqerte , a e din valle se c'do te thote???
Flm per duartrokitjen, por s'ka nevoje....e di qe jam shume i lezetshem... [/B][/QUOTE]

E di ne menyren time, ma shpjego ti si e mendon...
PS. Po si shpirt je, prandaj eshte minimumi per ty nje duartrokitje


Postuar nga Ari. datė 03 Korrik 2007 - 12:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Jarigas
Momenti i mire duhet te jete ai kur zemra ta thote, por jo gjithmone eshte momenti i duhur....ne kuptimin, se te ben pune.....Si ēdo veprimtari tjeter, duhet studim,studim,studim dhe pastaj veprim.....perndryshe te plas ne dore....Flas sepse une e ndoqa zemren, por me doli huq.....S,egziston momenti i mire, por momenti i duhur.......Pershendetje.....

P.S. E kujtohuni te mos jeni asnjehere te sinqerte, gje e jo fort e keshillueshme......



jari...

une jame treguar gjithmon i sinqert,dhe nuk me pelcet fare...

une jam ai qe jam,tjetrin nuk e vendos kurre me lart se mua,por me femrat jame treguar gjithmon i sinqert dhe suksesi ka qene..

por kjo nuk do te thote per te gjithe njesoj


Postuar nga kotka datė 03 Korrik 2007 - 15:09:

Momenti me i mire per ti shprehur dikujt ndjenjat eshte kur je i sinqerte me vehten tende dhe me te tjeret. Vetem keshtu meson nese ndjenjat jane vertet te forta dhe te sinqerta.

Mua pamjet e bukura natyrore kudo qe te jem, me bejne te shpreh ndjenjat e mija te sinqerta.

RUAJUNI SHPREHJES SE NDJENJAVE ME MENYRAT E SOTME MODERNE PERPARA MONITOREVE TE COMPJUTRAVE SEPSE MENDJA PERPARA MONITOREVE PUNON KREJT NDRYSHE.


Postuar nga Jarigas datė 03 Korrik 2007 - 23:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ornela

E di ne menyren time, ma shpjego ti si e mendon...
PS. Po si shpirt je, prandaj eshte minimumi per ty nje duartrokitje




Sipas mendimit tim ,sinqeritet do te thote te thuash ate qe mendon kudo, kujtdo dhe sidoqofte......
Per shembull....Njoh nje vajze te bukur shume, dhe sapo prezantohem i them:Shiko shpirti se sapo te pashe, po digjem....Jam gati te te hidhem persiper....Si thua, a vjen ne shtrat me mua, se te dua??.....Mendon se do te pranoje, meqe vlereson sinqeritetin tim????

Shembull tjeter....Takoj nje shokun tim kastravec, te shoqeruar me nje shtatselvi, syulli qe te merr me qafe....Une sinqerisht i themo ku i ke syte moj e bekuar, a nuk e sheh sa i shemtuar eshte ai qe ke ne krah???Po hajt mi ke lala, se te man lala ne pellom te dores....Sipas jush, do ta beje??? Eh , sa i bukur sinqeriteti......

Shembull tjeter...NJoh nje vajze ne forum e me pelqen......Ipelqej edhe une asaj e behemi miq sa hap e mbyll syte.....Bile arrij edhe ta takoj....u pelqyem edhe nga afer.....Sinqerisht une i thashe se isha baba i tre femijeve, duke menduar se ajo do ta vleresonte sinqeritetin tim....Thashe, po hajt se jemi te rritur, ajo eshte vajze e dalur, me mendesi te hapet....POr nuk pata bere asje propozim te dyshimte deri ne ate cast....Si thoni ju se veproi ajo??Ma ktheu shpinen sa hap e mbyll syte, thuaj se s'me kishte pare ndonjehere........Eeeehhhhh, gje e bukur sinqeriteti..

Nje tjeter, u zemerua sepse sinqerisht i thashe se une me ate doja vetem qe te ishim miq, e se s'mund te kishte nje relacin seksual midis nesh......Muk me shkruajti me........Sinqeriteti, gje e madhe......

Une mendoj se sinqeriteti eshte i nevojshem karshi vetvetes, dhe demsjelles ndaj te tjereve........


Postuar nga briseide datė 04 Korrik 2007 - 00:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha Jarigas



Sipas mendimit tim ,sinqeritet do te thote te thuash ate qe mendon kudo, kujtdo dhe sidoqofte......
Per shembull....Njoh nje vajze te bukur shume, dhe sapo prezantohem i them:Shiko shpirti se sapo te pashe, po digjem....Jam gati te te hidhem persiper....Si thua, a vjen ne shtrat me mua, se te dua??.....Mendon se do te pranoje, meqe vlereson sinqeritetin tim????

Shembull tjeter....Takoj nje shokun tim kastravec, te shoqeruar me nje shtatselvi, syulli qe te merr me qafe....Une sinqerisht i themo ku i ke syte moj e bekuar, a nuk e sheh sa i shemtuar eshte ai qe ke ne krah???Po hajt mi ke lala, se te man lala ne pellom te dores....Sipas jush, do ta beje??? Eh , sa i bukur sinqeriteti......

Shembull tjeter...NJoh nje vajze ne forum e me pelqen......Ipelqej edhe une asaj e behemi miq sa hap e mbyll syte.....Bile arrij edhe ta takoj....u pelqyem edhe nga afer.....Sinqerisht une i thashe se isha baba i tre femijeve, duke menduar se ajo do ta vleresonte sinqeritetin tim....Thashe, po hajt se jemi te rritur, ajo eshte vajze e dalur, me mendesi te hapet....POr nuk pata bere asje propozim te dyshimte deri ne ate cast....Si thoni ju se veproi ajo??Ma ktheu shpinen sa hap e mbyll syte, thuaj se s'me kishte pare ndonjehere........Eeeehhhhh, gje e bukur sinqeriteti..

Nje tjeter, u zemerua sepse sinqerisht i thashe se une me ate doja vetem qe te ishim miq, e se s'mund te kishte nje relacin seksual midis nesh......Muk me shkruajti me........Sinqeriteti, gje e madhe......

Une mendoj se sinqeriteti eshte i nevojshem karshi vetvetes, dhe demsjelles ndaj te tjereve........



ehhh c'paske hequr more derman
Shembullin e pare shpresoj ta kesh perjetuar

Momenti me i mire per ti shprehur ndjenjat nuk mund te programohet,nese s'vjen vetevetiu nuk mendoj se do arrija ta thoja,dhe nuk dua te me thone,te dua...gjalle ne bote!Shprehja presupozon te jesh i qete me vetveten,te dish se c'ndien,te dish kė ke perpara,e di se c'do...


Postuar nga Jarigas datė 04 Korrik 2007 - 00:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha briseide


ehhh c'paske hequr more derman
Shembullin e pare shpresoj ta kesh perjetuar

Momenti me i mire per ti shprehur ndjenjat nuk mund te programohet,nese s'vjen vetevetiu nuk mendoj se do arrija ta thoja,dhe nuk dua te me thone,te dua...gjalle ne bote!Shprehja presupozon te jesh i qete me vetveten,te dish se c'ndien,te dish kė ke perpara,e di se c'do...



Une s'ja kam thene kurre nje vajze te dua...e veshtire qe ta bej...nuk e konceptoj se si mund te kristalizoje nje fjale e vetme teresine e ndjenjave qe te shkojne per shtat.....
Sidoqofte , dy te paret nuk i kam perjetuar........Nuk jam aq i "sinqerte"....


Postuar nga Ornela datė 04 Korrik 2007 - 08:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha Jarigas



Sipas mendimit tim ,sinqeritet do te thote te thuash ate qe mendon kudo, kujtdo dhe sidoqofte......
Per shembull....Njoh nje vajze te bukur shume, dhe sapo prezantohem i them:Shiko shpirti se sapo te pashe, po digjem....Jam gati te te hidhem persiper....Si thua, a vjen ne shtrat me mua, se te dua??.....Mendon se do te pranoje, meqe vlereson sinqeritetin tim????

Shembull tjeter....Takoj nje shokun tim kastravec, te shoqeruar me nje shtatselvi, syulli qe te merr me qafe....Une sinqerisht i themo ku i ke syte moj e bekuar, a nuk e sheh sa i shemtuar eshte ai qe ke ne krah???Po hajt mi ke lala, se te man lala ne pellom te dores....Sipas jush, do ta beje??? Eh , sa i bukur sinqeriteti......

Shembull tjeter...NJoh nje vajze ne forum e me pelqen......Ipelqej edhe une asaj e behemi miq sa hap e mbyll syte.....Bile arrij edhe ta takoj....u pelqyem edhe nga afer.....Sinqerisht une i thashe se isha baba i tre femijeve, duke menduar se ajo do ta vleresonte sinqeritetin tim....Thashe, po hajt se jemi te rritur, ajo eshte vajze e dalur, me mendesi te hapet....POr nuk pata bere asje propozim te dyshimte deri ne ate cast....Si thoni ju se veproi ajo??Ma ktheu shpinen sa hap e mbyll syte, thuaj se s'me kishte pare ndonjehere........Eeeehhhhh, gje e bukur sinqeriteti..

Nje tjeter, u zemerua sepse sinqerisht i thashe se une me ate doja vetem qe te ishim miq, e se s'mund te kishte nje relacin seksual midis nesh......Muk me shkruajti me........Sinqeriteti, gje e madhe......

Une mendoj se sinqeriteti eshte i nevojshem karshi vetvetes, dhe demsjelles ndaj te tjereve........




Me fal qe po ta them por me dukesh me pak ide te ngaterruara ti....
Nje here jep keshilla per mos me qene i sinqerte dhe nje here thua : Sipas mendimit tim ,sinqeritet do te thote te thuash ate qe mendon kudo, kujtdo dhe sidoqofte......

Megjithate po te them ē'far mendoj per shembujt qe ke bere :

1- Kush shprehet ne ate menyre e ka vetem nga injoranca dhe nuk ka kuptuar akoma ē'far jane ndjenjat.....
2- Kurse ne kete rast tregon vetem nje njeri qe i pelqen vetja, por s'ka faj kur nuk te lavdrojne te tjeret do lavdrosh veten per autostime.
3- Nje baba i tre femijve nuk ka pse te kerkoje histori jasht martese, por disa meshkuj jane egoist dhe nuk e vrasin mendjen per ke kane ne krahe,duan vetem aventure...
4- Mos u ē'udit me te fundit sepse dhe ti nuk ke qene i gezuar kur ajo tjetra te kthehu shpinen dhe hiku...

Un jam dakort me briseide dhe ari77labi


Postuar nga Jarigas datė 04 Korrik 2007 - 08:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ornela



Me fal qe po ta them por me dukesh me pak ide te ngaterruara ti....
Nje here jep keshilla per mos me qene i sinqerte dhe nje here thua : Sipas mendimit tim ,sinqeritet do te thote te thuash ate qe mendon kudo, kujtdo dhe sidoqofte......



E megithate nuk them se eshte nje gje e mire....

Per te tjerat nuk ishte kerkuar gjykim, ishin thjesht shembuj...
Sidoqofte, po deshe e po qe e zonja mund edhe te na i shpiegosh ti, se c'jane ndjenjat.....


Postuar nga Niqua datė 04 Korrik 2007 - 09:55:

zot i madh
ta kisha njanin ktu sonte
jo qe i kisha than te dua
por ............
sorry, im just drunk t-night


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 127 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.