Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 »
Trego 20 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Nga cili rreth i Shqiperise jane Shqiptaret me komplekse (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14729)


Postuar nga Ari. datė 01 Nëntor 2007 - 17:44:

Talking iqvlora

Citim:
Po citoj ato qė tha IQVLORA
Hahahahahah!Me bere te qesh me te madhe per portretin e atij ballistit hundekuq.Besoj do te kete qene nga ata larot qe bridhnin hale me hale per te vjedhur ndonje pule ne kasollet e Myzeqese.Sa per hunden e madhe si tra qymeci(koteci) e kane nga qe kane ngrene kraharor(chicken breast) pulash shume dhe te kuqe sepse edhe dhelprat jane te kuqe.Te kuptohemi ketu,sepse i till nuk ish Lumo Skendoja,Hysni Lepenica,Abas Ermenji,Ali Kelcyra etj.Nuk po munden te pushoj se qeshuri moj fisnile.Gaz e pac jeten ne familjen tende!Po te tregoj nje histori te vitit 1992.Ndodhesha i ftuar ne nje fshat te Vlores.Gjate bisedes e mori fjalen edhe nje burre moshatar i quajtur xha Fejzo,i cili kish qene me ballin kombetar gjer ne Shkoder.Ai po na tregonte se si kishin formuar seksionin e partise se BK per fshatin.I biri i tij i quajtur Qemal e pyeti me shejtanllek.Mire qe e festuat po bete ndonje feste per kete eveniment.Po i tha ai.Kemi pire raki e kemi ngrene nganje pul per shoq.I biri perseri:''O Fejzo po mire atehere por edhe tani nuk ju ndate pendeve te pulave ju ballistet?Turp te keni pulaxhinj!''Plasi nje gaz i madh ne oden ku ishin te pakten 50 burra.Xha Fejzua i terbuar nga inati por edhe duke qeshur i tha te birit:''Ti qenbirqeni nuk e ke vendin ketu ne mes te burrave,prandaj dil perjashta e loz me cingla''.Pra Tepelena e 99 shtepive qe nuk beheshin kurre 100, ballistat i nemeronte me gishta.Te gjithe kane qene e jane te kuq.Meso nga une sepse une dhe ti jemi me moshataret ketu ne forum, se ne Shqiperi jane tri fshatra te medha te permendura per ballista;

Trevllazeri-Dukati dhe Bozhigradi.Dy te paret jane ne Vlore dhe i treti fshati i qepve ne Korce.Ballistet e ketyre tre fshatrave nuk iknin me vrap si ne filmin'' Kur zbardhi nje dite''

Im ate ka patur nje mik gjirokastrit.Kur vinte ne shtepine tone e prisnim me gjithe te mirat me tregon babai.Nje here qe me ftoi ne shtepine e tij ne Tirane, tregon im ate,(1954 -en) me coi nje tas me gjize e me hudhra dhe me thosh:''Ha mo tani''.Po c'te haja une i varferi tregon plaku.Une therja qengjin per te ndersa gjirokastriti therte tasin me gjize pa vaj ulliri.Per anen e jashtme gjirokastriti vishej me kostum e gravate dhe te shoqes i vinin fustanet nga USA.Me ne vlonjatet gjirokastritet nuk i perdorin kunjat,sepse e dine qe ne nuk i durojme dot,por ne pergjithesi mardheniet i kemi te mira me ta.Sefdin Brahon e kemi pasur inat dhe kur vinte ne Vlore, e benin per uje te ftohte me batutat e tyre qesendisese si ne rruge edhe ne stadium.



per ete fshatin e korces jam dakoret,por ata te vlores..aha ..gabove me duket,,,te paret qe u perjashtuan nga partia komuniste ishin anastas lulo,kristo frasheri,dhe SADIK PREMTE,,
harrove ca fshatra nga lumi i vlores me duket apo jo????'


  Gjithsej 20 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 »
Trego 20 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.