Forumi Horizont Gjithsej 167 faqe: « E parė ... « 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 » ... E fundit »
Trego 167 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Kjo politikane e pavlere (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16985)


Postuar nga lule datė 15 Mars 2011 - 21:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha kendrevica


Miss fleurs
Nuk e di si thone mirmbrema ne french por po te them Bonzhu!
Shume dakord edhe une me juve zonjush!
Po te them dicka.Nqse i shikon me kujdes politikanet e te te dy kraheve vijne te gjithe nga ingranazhet e diktatures,pavaresisht kostumit te bukur demokrat vijne nga ingranazhet e felliqura te diktatures komuniste.Nga te dyja krahet jane te gjithe bllokqene e pinjoll bllokqenesh.
Se kush jane ato ingranazhe i di mire babi jot,te cilin pershendete nga ana ime.Ai te spiegon mire per to.Ato kane grire ne dhembzat e tyre jetet e gjithe shqipetareve,i kane depersonalizuar si njerez dje dhe po e bejne edhe sot.Ne vitin 1946 ua moren pronen shqipetareve dhe per se dyti perseri ua moren me ligjin 7501 ne mos gaboje.
Dikush qe do te mbroje njerin apo tjetrin ka interesa ose eshte njeri pa mendim e nuk ka sy te shohe seperse behet lufta.
Besoje nga televizioni i keni pare zhvillimet mbas 21 janarit.Po ke deshire une t'i trgoje qe nga 1992-shi.
Ju uroje nje mbremje te kendeshme!




Mduket prap su kuptuam, mbase jam si puna e asaj neperkes dhe un, se ska mundsi mos kuptohemi

Bonsoir thuhet ..qe ta kesh parasysh her tjeter.

Babi im nuk eshte politikan..po per te bindur ty..dhe ndonje tjeter se ēna ndodhi dikur nga ata klyshet komunist do te tregoj nje detj tvogel qe se kam permendur kurre neper forume .
Babi im kishte nje rol, ne tv ku duhet te luante katunarin qe diskuton per te mirat qe na kishte fal nena jon Parti... e kshu pak i pir shkon ne prova..e kot nuk thon, ēka barku ta nxjerr bardhaku ..e aty bashke me katunaren e tij..ne role dmth... kjo i thot Fale partis kemi kto tmira....ky si tap qe ishte jaktheu..smi ka rrit Partia fmit,, po krahet e mia.. katunarja e ber tym, u zverdh la skenen..e se harrova detajin me te rendesishem ..e pranishme Nexhmia ..e ēa prisje te ndodhte ti psh?..

Per nje tek llaf mori 6 muaj burg..e nena ime priste femin ..ishte 5 muajshe shtazan,,, e kur lindi im vella , im ate ishte brenda..
me pak fjal ikin e i japin haberin e djalit edhe pyesin per emrin... me qetsin me tmadhe, ai tha verjani Burg ..se tek e fundit, kete lloj jete do bejm e kemi te shkruar ..jo ja pret xhaxhi im do e jet emrin Fat... se eshte fatlumtur qe eshte gjaku yt ..
tim ate e admironin tgjith, dhe sot ka ngel po ai Njeri, qe spyet per rrethanat, ka ēka ta perplas n'surrat ..e mendoj se un jam kopi e tij.

se e zgjata shum, kjo ishte per te bindur ty..qe nese patem kurajo, ketu e kaq vite me pare..nese eshte deshira, per ekzistence, nese nuk mungon guximi e vullneti do besh perpara ...edhe kjo s'duhet te ndodhi vetem per 1 apo 2 persona po ja qe sillen si barinj, ku t'fryj era te kthejn gunen!! dhe vuajn dhe pasojat..u lodha oh sa u lodha .

Kalofsh nje mbremje te bukur dhe ti !


p.s Lost sa enigmatik je shprehe more kush ishte ..se sna mer gjumi pastaj


  Gjithsej 167 faqe: « E parė ... « 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 » ... E fundit »
Trego 167 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.