Forumi Horizont Gjithsej 41 faqe: « E parė ... « 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41]
Trego 41 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Besimi Fetar (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=182)
-- Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18657)


Postuar nga robert datė 11 Tetor 2013 - 19:08:

Oh Lorie, e zgjate shume, u mbush viti dhe ti akoma tek faqet e para. Kesaj i thone: terhiq e mos e keput. Une per tre muaj e lexova dy here; ne kete tre muajsh edhe Biblen gjithashtu dy here.
Po kjo shprehja angleze, (apo amerikane), ...brain, me vjen keq, por s'e kuptoj. S.d.q., kur ta mbarosh se lexuari, nese e mbaron, -pasi shumica e njerzve e lene ne mes Kuranin pa lexuar, per shkak se ka perseritje te shumta dhe eshte monoton, si dhe merret me se shumti me ngjarjet e Bibles, por perciptazi, cfar d.t.th., qe po nuk e ke lexuar Biblen, nuk i kupton ato qe thote Muhameti-, me nje fjale, ku ta mbarosh, thuaje mendimin perfundimtar: a te terhoqi, interesant apo jo, i kendshem, i merzitshem, mendon se eshte fjala e Zotit, apo mendja e Muhametit, apo ca ashtu e ca keshtu, cilat shprehje te kane ngelur ne mendje, cilat ngjarje, -pasi aty jane me se shumti ngjarjet e perditshme te Muhametit dhe bashkohesve te tij.


  Gjithsej 41 faqe: « E parė ... « 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41]
Trego 41 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.