Forumi Horizont Gjithsej 41 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »
Trego 41 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Besimi Fetar (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=182)
-- Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18657)


Postuar nga ksovari datė 13 Gusht 2013 - 03:26:

merre me avash

Citim:
Po citoj ato qė tha bledarcela
Sepse nuk egziston.Kam dy shembuj pėr ty.
1) Anshtajni pasi dėgjoi profesorin duke iu thėnė nxėnėsve se duhet tė besojnė vetėm gjėrat qė shohin, e pasi qė Zotin nuk e shohin ai nuk ekziston. Ky u ngrit nė kėmbė dhe tha:atėherė, profesori pohon se ka mend, por ne nuk ia shofim, si rrjedhoj ai nuk ka mend nė kokė, sepse ne as nuk ia shofim as uk mund t'ia prekim.
2) Njė ateist sfidon njė dijetar nė debat pėr mosekzistencėn e Zotit dhe kėrkon takim. Dijetari ia pranon ftesėn, por takimi tė jetė pranė lumit.
Nė takim dijetari vonohet pak. Ateisti fillon e qorton pėr vonesėn.
Dijetari i pėrgjgjet pėr vonesėn: U vonova pasi gjatė rrugės pash njė anije e cila vetvetiu ndėrtohej. Vet punhej druri, vet kdhendej, vet montohej, vet matej, vet precizohej dhe qėndrova deri pėrfundoj ndėrtimi i anijes vetvetiu.
Ateisti thotė: paske humbur taruan fare. Ku mund tė ndėrtohet njė anije pa dorėn e njeriut dhe dijen e tij.
Dijetari ia kthen: atėherė si mendon ti qė i tėrė ky univerz tė funksionoj me kaq precizitet. Yjet, toka, qielli, ajri, uji, tė gjitha gjallesat nė tokė dhe nė qiell, etj, etj, tė funksioojnė e tė jenė krijuar vetvetiu pa dorėn, lejėn dhe dijenin e Zotit tė cilin j e mohoni.


  Gjithsej 41 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »
Trego 41 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.