Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 »
Trego 57 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Ekzekutimi i Sadam Hysenit. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12895)


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 03 Janar 2007 - 18:52:

aman jo lufte erotike ... se jo per gje po jam half naked

kiss back


p.s: un spo them sdua ameriken... se ndryshe do isha kthyer ne token meme ... po keta lapanjozat qe jan siper keta ekstremistat , lol.. keta si duroj dot... e kan ber me keq se komunizem dhe ketu... ne oren 1 te nates mbyllet cdo gje... ngjan si shtet rrethim


Postuar nga Enya datė 03 Janar 2007 - 18:54:

Talking

hahahaahah, dmth, SAddam Hussein mori cfare kishte kerkuar.

ps:-Kota lol, po njerezit duan gjume , hahahaahahahahahah
pse mbyllen tek ju aq heret???
Tek ne psh, Stop & Shop eshte 24h/7d open.


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 03 Janar 2007 - 18:56:

po sadami vajti ne te semes... po do vej dhe ai qe coi sadamin, lol.. se srrin ata kamikazet andej rehat.. jan rrac e pa shtruar.... lol

po ne stop%shop apo ne CVS ca do bej un party, lol.. apo muhabet me keto big ugly fat .... u know the rest lol


Postuar nga Enya datė 03 Janar 2007 - 18:58:

Talking

hahaahahahah, tek party e ke menjen ti lol????
Ne shtepi Kota, ku je me rehat sesa ne shtepine tende???
hahahaahahahahaha, une thashe se po i qan hallin Bushit
ti i qan hallin qejfit personal, hahaahahahahahahahah ikaaaaaaaaa
se politika asht femer


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 03 Janar 2007 - 19:01:

pse per te qar hallin eshte bushi , e.. lol

ne fakt te drejt ke... gjynaf... ska lek.. barbon.. rron me xhingla mingla.. kerkon lemoshe :p

un hallin tem qaj.. dhe te popullit ... party nshpi?? lol te ngrihet plaku me 12.7c :p.. e te me duket vetja si ne irak pastaj e lol..


p.s: te pelqeu kenga ty sme the.. se e beme kete temen au iu laver bariu


Postuar nga lezhjani-82 datė 03 Janar 2007 - 19:41:

Citim:
Ato qe tha Shqiponja
O Lezhjani.,po mire si do veproje ti te te 'digjte apo c`nderonte" shtepine tende dikush???Si do reagoje pra???
Bushi ka bere dhe po ben ate cfare kane kerkuar.
"Ti hyre ne shtepine time?Dogje e poqe ne shtepine time????
Ja ta tregoj une sesi vetmbrohem"-mendoi, dhe realizoi mendimin e tij Bushi yne.
Pak e kane, jo lufte e gjak te dredhet por lume u befte,pa ne "shtepine tende"
s`ka pune njeri te te "ndeze".

Po si moj, sadami ja ka rrezu kullat bushit ???
Arsyeja e luftes ishte se Iraku dhe perkatesisht sadami akuzohej per prodhim te armeve berthamore dhe mbeshtetjen e terrorizmit! Ka kaluar tre vjete qe nga fillimi i luftes dhe keto arme nuk u gjeten, ndersa per lidhjet me terrorizmin doli qe sadami e kishte inate Bin Laden dhe nuk kishin shkuar kurre mire bashke, pra asnje mbeshtetje per terrorizmin.
Per keto arsye dha doreheqjen edhe sekretari i mbrojtes Amerikan, Donald Rumsfeld, i cili kishte me shume rreth 30 vjet qe punonte vetem ne poste te larta.
Lufta ka nisur por nuk eshte fituar, ose si fitorja e Pirros i thonim ne ne shkolle.
Sadami e hangri per krime kunder njerezimt ashtu sic ishte denuar edhe Milloshi. Po Milloshit ja futen dhe e vrane me perpara se kishte rrezik qe avokatet e tij ta nxirrnin nga burgu sepse ne te vertete s'kishte dokumenta te faktuara se Sllobodani kishte dhene ate apo kete urdher.

Kshtu pra Shqiponja, Bushi yt i dashur eshte : Une i marr naften cilit shtet te dua, vras ke te dua, dhe ne fund, dal me duar te lara... pra vetem nje pordhac arrogant qe hapet bythesh, nderkohe qe i le ushtaret atje te vdesin.


Postuar nga Enya datė 03 Janar 2007 - 20:33:

Lezhjani me vjen keq qe je lodhur duke3 shkruar aq gjate nje histori
qe dhe kalamani 3 vjec e din tashme,
e me je drejtuar mua si referim.

Une s`te kam permendur gjekundi se saddami sulmoi ameriken, apo
shkaku i luftes ishte Saddami!!!

e po flisnim per exekutim terroristesh, dhe pikqendrimi im ishte
te exekutohej edhe Ben Ladeni
ku shtjellova dhe shembujt konkret
qe t`i dhashe me fakte ne mesazhin me lart).

Saddamin e ka exekutuar populli i tij,dmth ishte urdheri, deshira,apo me sakte denimi qe ju dha ju dha nga vete populli i tij.Pra pagujti per krimet
e tij dhe ashtu si qeni-ngordhi krejt....Une urrej diktaturen e gjithaneshme.

Ndersa Lufta kishte pretext tjeter, hakmarrjen sic ta shtjellova une.
Dhe terroristi kryesor ishte Ladeni; i cili jo me lag se para nje viti kercenoi
serish ameriken se po nuk pushuan luften, ai do perpinte oqeanin
per te rishkaterru shba.
Po sa ja arriti se????Zeroooooooo.

Lezhjani, thashethemet qendrojne deri diku te fshehura,pasi askush s`ka aq "shale" qe t`ja thote Bushit ne sy ate cfare iludon(sic iludon dhe ti).

pra, Afganistani dhe Iraku, jane dy shtetet kryesore islamike qe mbrojne TERRORISTET.


Postuar nga lezhjani-82 datė 03 Janar 2007 - 20:49:

Hahaha...skane shale thote.
Si moj spaskan shale, burri i botes i nxorri filmin Fahrenhajt 9/11 e ja bani fytyren sholle Bushit. Po bushit sholla si ban pershtypje, asht mesu ai! Atij vetem kur ti arrijne m*** te goja atehere ka me e kuptu se sa gabimet i ka ba.
Se di a e ke shiku ate filmin/dokumentar, eshte krejt me fakte te dokumentuara. Me kujtohet kur po i thoshte tek veshi ai bodigardi : "jane duke na sulmuar, jemi ne gjendje lufte" dhe bushi rrinte si m** se nuk dinte c'te bente. Mosmarrja e decizioneve ne kushte te tilla mendoj se do t'ja ket shkaktu alkoli i tepert qe ka pire ne rini. Imagjinoje qe amerika ka per president nje njeri qe gjysen e qelizave te trurit i ka te vdekura, sepse ja ka djege alkoli, dhe vendimet qe merr ai i merr vetem me gjysmen tjeter te trurit e cila i ka taku pjesa ma injorante per nji person normal.


Postuar nga Enya datė 03 Janar 2007 - 20:59:

I dashur, ti mund te me thuash se "sa perdhunime kane ba ushtaret amerikane ne Irak",
apo sa e sa perdhunime ka ba qeveria e Saddamit,perpara se "amerikanet
te ushtronin dhunime te tilla mbi femrat e zena rob lufte";
por se cfare biografie ka Bushi,apo cfare qellimi ka ai-s`e dime as une
as ti, dhe askush tjeter pervecse tij dhe qeverise sone aktuale.


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 03 Janar 2007 - 21:03:

shqiponja pse nxefesh hon tejkirizi...


  Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 »
Trego 57 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.