Forumi Horizont Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga dylan datė 08 Korrik 2013 - 22:18:

sinqerisht asgja tu mendu tu sha ne tru te mia boll , se ke skam ide po shpirti i qet spo me bahet askund ne tok as ne qiell spo gjej shpetim ,kaq


Postuar nga shelgu datė 15 Korrik 2013 - 01:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorieShelg, you want me to pray for you to stay out of trouble?

I can do that- you also have to want it though.


OK Pranoj.
Por sikur te shtosh ne fund te lutjes qe Perendia te me mbaje larg tundimeve.

Lorie duhet te rrefehem diku se thone qe te lahen gjynahet sakaq.


Postuar nga Petter datė 15 Korrik 2013 - 01:35:

Re: AMOS LEE- Sweet Pea

Citim:
Po citoj ato qė tha lorieYou're the only reason I keep on coming home [/B]I know darling, I know!


P.s mos harro me ble buke kur tvish se pertoj me dale vet


Postuar nga sexy_guy datė 27 Gusht 2013 - 01:13:

****

po flas me njeren


Postuar nga Petter datė 09 Shtator 2013 - 15:33:

Skisha ca me bo, e thash me u fut iher knej nga fh. Ini mir ini


Postuar nga eliz datė 09 Shtator 2013 - 16:58:

Po shoh shi ne plazh,sa kohe pa e pare


Postuar nga sexy_guy datė 13 Shtator 2013 - 01:40:

****

po degjoj http://www.youtube.com/watch?v=IJPnmaPB3-g


Postuar nga dylan datė 14 Shtator 2013 - 18:47:

Nigjoj gena m kengen vuaj per ty ,e pershendes forumin


Postuar nga eliz datė 14 Shtator 2013 - 23:13:

Asgje s`po bej,se jam aq e ngaterruar dhe s`di c`te bej...


Postuar nga Piktor datė 15 Shtator 2013 - 18:51:

Po lexoja nje liber dhe u lodha, thashe te hedh syte njehere kendej nga fshati yne cfare behet.


Postuar nga AngelDevil datė 20 Shtator 2013 - 17:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Asgje s`po bej,se jam aq e ngaterruar dhe s`di c`te bej...

shym mire e ben,kur sdi cte besh bej asgje...ligji i 5 i Newtonit


Postuar nga eliz datė 20 Shtator 2013 - 21:03:

Mire apo keq...

Tani po mendoj t`ia fus gjumit. Lodhje...


Postuar nga dylan datė 22 Shtator 2013 - 15:20:

sillesha neper int te gjej dik per pak shoqeri ,ska njeri

kafe po pi kush do


Postuar nga eliz datė 30 Shtator 2013 - 21:43:

PO vej vizoren te komt t`shof nga e kam origjinen


Postuar nga Fajtori datė 01 Tetor 2013 - 00:41:

Po qesh me kte:

Citim:
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.


Postuar nga lezhjani-82 datė 01 Tetor 2013 - 10:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Po qesh me kte:Postuar nga eliz datė 01 Tetor 2013 - 15:49:

Ka ca vite qe e ka vone Lezhjani ate shprehjen. Heret e vune re


Postuar nga lezhjani-82 datė 02 Tetor 2013 - 21:24:

Cool

Fajtor nuk e dija se je kaq mosperfilles ndaj meje


Postuar nga lule datė 09 Tetor 2013 - 17:40:

ēpo bej? ja po rritem


Postuar nga eliz datė 15 Tetor 2013 - 11:09:

Po cudis veten duke degjuar country


Postuar nga Piktor datė 21 Tetor 2013 - 19:15:

Po ha nje mandarine.


Postuar nga eliz datė 22 Tetor 2013 - 15:05:

Po shkoj te haj dhe une nje se na e bere per lizi.Kjo qetesia n`forum shume e shuditshme.Sikur dicka ka ndodh.Apo facebook thuaj??


Postuar nga bruni22 datė 22 Tetor 2013 - 18:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Kjo qetesia n`forum shume e shuditshme.Sikur dicka ka ndodh.Apo facebook thuaj??


shejtanja e ka fajin... do thuash ti po' pse shejtanja!? ...shejtane hesapi


Postuar nga eliz datė 22 Tetor 2013 - 18:40:

cila shejtane? si dhe c`ka bere shejtanja qe ka faj?


Postuar nga Admirali datė 22 Tetor 2013 - 21:18:

Arrow Hmmm

Duke postuar nė FH kėtė mesazh.


Postuar nga dylan datė 30 Tetor 2013 - 17:10:

tu pi kfae shkrujt me ju ,nje llemb filloi me me llimt ishalla sme mban gjat


Postuar nga eliz datė 05 Nëntor 2013 - 19:10:

Po shoh kete


interesante


Postuar nga kotka datė 06 Nëntor 2013 - 12:21:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Po shoh kete


interesanteMe kuptimplotja qe kam pare


Postuar nga lorie datė 11 Nëntor 2013 - 21:41:

une sa pashe qe kisha 3000 mesazhe, desha te shtoj nje per qefin time, kot kesthu.


Postuar nga lorie datė 13 Nëntor 2013 - 15:52:

Angry ANGRY

Shume e inatosur per lajmin qe armet kimike te Sirise te shkarkohen ne Shqiperi.


Postuar nga lezhjani-82 datė 13 Nëntor 2013 - 22:29:

Hajt se te kalon.


Postuar nga shelgu datė 14 Nëntor 2013 - 01:49:

Re: ANGRY

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie
Shume e inatosur per lajmin qe armet kimike te Sirise te shkarkohen ne Shqiperi.


Si behet hallit o Lorie?


Kam besim se do me thuash nje fjale te mencur.


Postuar nga lezhjani-82 datė 15 Nëntor 2013 - 23:41:

Re: Re: ANGRY

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu


Si behet hallit o Lorie?


Kam besim se do me thuash nje fjale te mencur.


ahahah un doja te vinin tw vdisnim te gjith !


Postuar nga lorie datė 19 Nëntor 2013 - 18:06:

Joooo

per mua, kerkesa qe i beri USA ,Shqiperise nuk ishte fare ETIKE ne rangun e te drejtave te njeriut.


Postuar nga Vizioner datė 20 Nëntor 2013 - 09:50:

Re: Joooo

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie
per mua, kerkesa qe i beri USA ,Shqiperise nuk ishte fare ETIKE ne rangun e te drejtave te njeriut.!!!???

Perse nuk ishte "Etike"!? Te pakten dhe shpjegoje psene, kur e hedh nje mendim.

... Po nder te tjera, nderhyrja ushtarake qe beri USA ne Kosove e cila, si rrjedhoje solli dhe mundesine e berjes shtet te pavaruar, a ishte "Etike"?
-Apo kjo na palqen.

A eshte "Etike" qe, USA eshte garante e stabilizimit te Demokracine ne Bote?
-Eshte USA, shteti i vetem qe mban te stabilizuar=ne ekuiliber Demokracine Boterore.
Me hir apo pahir, me frike apo me "deshire" cdo shtet, as Gjermania, nuk ka interes te kundershtoje ose te prishe marredheniet me USA-ne (shiko aspektin e pergjimit qe eshte aktual).

Shqiperia, ashtu si cdo shtet tjeter Demokratik, ka detyrime, ka pergjegjesi te kuntriboje ne stabilizimin e Demokracise, jo vetem ne shtetin e vet por edhe ne Bote. Si rrjedhoje, edhe shkaterrimi i lendeve Kimike i perket ketij procesi.

Perse Shqiperia? Eshte i vetmi vend ne Bote qe ne vitin 1997 mundi-arriti te shkaterroje lendet e saje kimike te trasheguara nga regjimi i para 90-tes, sigurisht, me ndihmen e USA-se e cila per kete proces investoji mbi 35 Mio Dollare.

Edi Rama, ne fjalimin e tije tha nje shprehje, ose me sakte hodhi nje pyetje retorike se: A e besoni JU qe, USA do ti heqi dhe shkaterroji lendet Kimike nje diktatori per te shpetuar ate popull dhe, te doje te helmoje nje popull tjeter-Shqiptaret!!!???

Te mos hyjme ne diskutimin pastaj qe, Shqiperia eshte e helmuar ne cdo cep te saj nga plehrat, ndotjet e Detit etj. etj. Ne keto dite, u gjenden ne Fier mbi 80 mije ton mbetje te lendeve Kimike te cilat rrine pa kontroll diku atje. Pervec kitje rasti, ne Shqiperi jane mbi 41 pika te tjera ku mbahen lende Kimike te cilat kerkojne-duhet te c'aktivizohen!!!

Sigurisht, e THEKSOJ se, kjo Shqiperi e ndotur, nuk i jep te drejten shteteve te tjara te sjellin plehrat apo ndotjet kimike ne shqiperi me mendimin se NE=Shqiperia eshte qe eshte e ndotur!

Nuk ishte fare kjo arsye e kerkeses se USA-se dhe OKB-se per Shqiperine por, deridiku, experianca qe ka Shqiperia ne kete fushe.

Nuk ishte dhe eshte vetem Shqiperia vendi qe iu kerkua kjo gje, por esnje shtet tjeter, edhe pse tha JO, nuk e diskutoji ne aspektin "Etik"!!!

Shqiptaret fluturojne me presh........! Kur kane nevoje per nje njeri (shtet), e bejne mikun me te madh dhe, kur nuk i duhet e hudhin ose e bejne armik!!!


Turp te demostrosh para Ambasades-shtetit Amerikan! Turp te demostrosh para dyerve te Shtetit i cili, siguron-garanton Demokracine ne Bote!!!


Postuar nga eliz datė 20 Nëntor 2013 - 13:26:

PO pse meqe jemi alate te saj duhet te themi gjithmone po Vizioner.A nuk kane vajtur kaq shqiptare te luftojne perkrah amerikaneve?Mos eshte pak kjo?
Ne fakt kjo JO kaq e zhurshme dhe e bujshme,hic s`me pelqeu,me duket si pasoje e propagandes negative te opozites(e beri shume te madhe )nderkoe qe nuk e di a I la kohe z.Rama per te analizuar n.q.s Shqiperia me te vertet ka kushte per te ndermare nje mission te tille.Nje zgjedhje e detyruar,e nxituar besoj por gjithsesi eshte zgjedhja e popullit,i cili do te jetoje dhe pasojat.Dipllomacia Shqiptare duket si nje femije perpara dipllomacise boterore megjithate do te rritet.Te pakten mund te themi me plot gojen,jemi shtet demokratik.


Postuar nga Vizioner datė 20 Nëntor 2013 - 19:36:

Ne pune, deri ne oren 01:00. Tani ca minuta pushim dhe duke shetitur neper internet :-)


Postuar nga Vizioner datė 20 Nëntor 2013 - 19:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
PO pse meqe jemi alate te saj duhet te themi gjithmone po Vizioner.A nuk kane vajtur kaq shqiptare te luftojne perkrah amerikaneve?Mos eshte pak kjo?
Ne fakt kjo JO kaq e zhurshme dhe e bujshme,hic s`me pelqeu,me duket si pasoje e propagandes negative te opozites(e beri shume te madhe )nderkoe qe nuk e di a I la kohe z.Rama per te analizuar n.q.s Shqiperia me te vertet ka kushte per te ndermare nje mission te tille.Nje zgjedhje e detyruar,e nxituar besoj por gjithsesi eshte zgjedhja e popullit,i cili do te jetoje dhe pasojat.Dipllomacia Shqiptare duket si nje femije perpara dipllomacise boterore megjithate do te rritet.Te pakten mund te themi me plot gojen,jemi shtet demokratik.Eliz, jo se duhet ti themi gjithmone (po kur i kemi thene nje here po qe te fusim fjalen; gjithmone :-) ) por dhe ne si shtet kemi detyrime karshi OKB-se si dhe Amerikes, kemi detyrime te kontribojme per paqen ne Bote.


Postuar nga Vizioner datė 20 Nëntor 2013 - 20:14:

Ne pune, deri ne oren 01:00. Tani ca minuta pushim dhe duke shetitur neper internet :-)


Postuar nga shelgu datė 22 Nëntor 2013 - 00:56:

Plehrat kimike ?

Humbje e madhe per Shqiperine mendoj une.

Se mos eshte hera e pare qe i humbim rastet!


Postuar nga Piktor datė 23 Nëntor 2013 - 13:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Plehrat kimike ?

Humbje e madhe per Shqiperine mendoj une.

Se mos eshte hera e pare qe i humbim rastet!

Shoh shiun qe bie, pemet qe tunden na era qe duket sikurse do ti shkunde me qejf edhe ato dy tre gjethe akoma rezistente, shoh shiun mbi gjethet e rena. Pastaj sapo te dale moti duhet te marr fshesen e te mbledh gjethet.
Tani bie shi, fryn ere dhe gjethe qe kane mbuluar vendin perreth.
Sa poet romantik qe jam shelgu hajt se po kerkoj kengen lulebore si sfond.


Postuar nga Admirali datė 23 Nëntor 2013 - 20:24:

Hmmm

Duke "shtrydhur" trutė se pėrse qarku qė kam konstruktuar nuk punon siē duhet...ku dreqin humbasin tė dhėnat qė transmetohen midis 2 routerave...bah...thua tė kem shpikur njė "vrimė tė zezė" kohėt e fundit....


Postuar nga kurt datė 24 Nëntor 2013 - 05:01:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Plehrat kimike ?

Humbje e madhe per Shqiperine mendoj une.

Se mos eshte hera e pare qe i humbim rastet!


Ashtu mendoj dhe une. E forta eshte se sikur sala te ishte ne fuqi e kishte pranuar kte gje pa pyetur ask end dhe kjo ironikisht do e kishte ndihmuar shqiperine ekonomikisht dhe perforcuar nje aleance edhe me te fort me US.
Por meqe nuk ishte ne fuqi beri zhurmen me te madhe.

Nejse, nuk mund te quhet edhe humbje kjo. Njehere qe bota e din ky vend i vogel ka pranuar nji mij ton arm kimike ne brenda do kishte influencuar turistat e huaj, tani qe boterisht dihet shqiperia nuk e pranoj vecse e ndihmon turizmin.


Postuar nga Vizioner datė 24 Nëntor 2013 - 09:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurt

Ashtu mendoj dhe une. E forta eshte se sikur sala te ishte ne fuqi e kishte pranuar kte gje pa pyetur ask end dhe kjo ironikisht do e kishte ndihmuar shqiperine ekonomikisht dhe perforcuar nje aleance edhe me te fort me US.
Por meqe nuk ishte ne fuqi beri zhurmen me te madhe.

Nejse, nuk mund te quhet edhe humbje kjo. Njehere qe bota e din ky vend i vogel ka pranuar nji mij ton arm kimike ne brenda do kishte influencuar turistat e huaj, tani qe boterisht dihet shqiperia nuk e pranoj vecse e ndihmon turizmin.Kurt, po kush jane keto Turiste te huaj qe kane shkuar deri me sot ne Shqiperi (e kam fjalen per grupe e vershime turistesh te huaj) !? Apo Ne, Shqiptaret ne migrim, shkojme atje sidomos ne vere per te takuar te afermit dhe, ne kete menyre plotesojme statistikat shtetrore per numrin e Turisteve.
Eh, tani, mbas pergjigjes "Jo" do vershojne Turistet nga gjithe Bota , sepse tani kemi nje Shqiperi te pandotur!!!
Dikush ketu mund te thote-replikoje me thenen "Tani, do ta kemi me pak te ndotur"! Aspak. Me Po-ne mund ta kishim edhe me te paster, masandej.

Edhe ne aspektin Politik, atehere, Shqiperia mund te shikohej nga keta te huaj qe donon ta vizitonin, edhe me e sigurte politikisht, per arsyen se ne nje ceshtje delikate per cmontimin e lendeve kimike, u perzgjodh nga OKB-ja dhe USA.

P.S. Une kisha ndermend ti kaloja pushimet vitin tjeter ne Shqiperi (u bene 5 jet qe skam qene), por sic duket do zgjase me shume pa shkhar sepse, mbas "Jo-se" do te kete dyndje vitin tjeter te te huajve ;-)


Postuar nga eliz datė 24 Nëntor 2013 - 14:49:


Postuar nga dylan datė 25 Nëntor 2013 - 22:40:

qe po nigjoj kengen qe sapo vendosa
e sillem ktu ju lexoj


Postuar nga Vizioner datė 26 Nëntor 2013 - 13:42:

Ne pune.


Postuar nga shelgu datė 26 Nëntor 2013 - 17:40:

Lere mo turizmin shqiptar. Njerzit jane tmerruar kur vijne aty. I thurim lavde ne me koeficient gabimi mallin tone.

Piktor te te gjej nje nuse?


Postuar nga Glaukus datė 26 Nëntor 2013 - 18:11:aoooo mos fut njerez pa rradhe ti se jam un ma perpara


oj qy
Postuar nga Piktor datė 26 Nëntor 2013 - 18:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

Piktor te te gjej nje nuse?

amerikane puro.
Gjeja glaukut masnej kalo knej kah konaku jem.


  Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.