Forumi Horizont Gjithsej 39 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga kurt datė 24 Tetor 2011 - 04:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha SmoKer
heading home ...
Good for you smoker.

Ore kto dite sec me eshte fiksuar shqiperia si asnjehre mepare:p


Postuar nga lost_soul datė 24 Tetor 2011 - 20:00:

S'kam shume pune sot. Ngela ne forum, lexo 4 here i mesazh. ;P


Postuar nga AngelDevil datė 24 Tetor 2011 - 20:07:

Po plas merzije


Postuar nga kurt datė 25 Tetor 2011 - 19:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
S'kam shume pune sot. Ngela ne forum, lexo 4 here i mesazh. ;P
you living the good life lost, edhe ne pune duke u paguar edhe chill out, nice


Postuar nga kurt datė 25 Tetor 2011 - 19:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Po plas merzije
Akoma e metzitur je angel? Pa he shprehu njecik cfar po te mundon? (I do it all the time here:p)
Hope you feel better


Postuar nga Petter datė 25 Tetor 2011 - 19:36:

Ne trafic..po mundohem me kalu ket freakin gwb


Postuar nga Vizioner datė 26 Tetor 2011 - 04:40:


Postuar nga dylan datė 26 Tetor 2011 - 12:49:

pi kafen flas me ke te dal ,ne ket rast me ju shkruaj


Postuar nga Vizioner datė 30 Tetor 2011 - 08:23:

Mjesi Forumi.

Ju uroj nje fundjave te kendshme.

Kafe per te gjithe


Postuar nga cecilia datė 30 Tetor 2011 - 09:12:

Po pi nje kafe nga te vizionerit


Postuar nga Vizioner datė 30 Tetor 2011 - 09:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Po pi nje kafe nga te vizionerit


Te befte mire

hm...ku je ti, se na mori malli !?


Postuar nga cecilia datė 30 Tetor 2011 - 09:30:

Ehe vizioner cdo gje paska kohen e saj. Me fjale te tjera s'kam me ate deshire qe kam pasur dikur.


Postuar nga Vizioner datė 30 Tetor 2011 - 09:54:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Ehe vizioner cdo gje paska kohen e saj. Me fjale te tjera s'kam me ate deshire qe kam pasur dikur.


Me gjithe ate, na mungon, mosprezenca jote.
Por, rendesi ka qe, ti te jeshe mire dhe te ndjehesh mire. Te tjerat jane kalimtare, si vete jeta.


Postuar nga Piktor datė 31 Tetor 2011 - 20:11:

Po ha nje ftua. Aman ore kisha harruar se eshte mundim i madh te hash ftoj, duhet durim, mirpo kesaj i shtohet edhe nje mundim tjeter.
Paska ngritur shtepine nje krimb, gati e hengra gjithe ftoin po krimbi nuk duket gjekundi.


Postuar nga AngelDevil datė 31 Tetor 2011 - 21:24:

pse sthua qe po han ftua me mish pa kocka me mire


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 03 Nëntor 2011 - 21:06:

Duke groposur vullnetin per te kuptuar njerezit.


Postuar nga RAIMONDI datė 04 Nëntor 2011 - 04:43:

Dolce aty me duket e ke gabim ---Vullneti eshte i nevojshem edhe per te kuptuar njerezit.....
Mendoj une, pa ndoshta jam gabim, megjithse cdo njeri ka mendimin e tij


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 04 Nëntor 2011 - 10:10:

Gabim jam o Raimond, e di dhe une. Po me pelqen te jem e gabuar njehere ne kaq kohe, per sport.

Po pi sheqer me pak kafe.. e paskam bere mjalte!


Postuar nga Eria datė 04 Nëntor 2011 - 10:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo


Po pi sheqer me pak kafe.. e paskam bere mjalte!

Do nje filxhan kafe nga makina Rremes?

Po pi kafene!


Postuar nga dylan datė 04 Nëntor 2011 - 12:32:

pi kafen e hyna mu lexu nej her ,syt lot po me qesin ne pc ka or qe jam ,gjume kam e fundja e lollur pa fillu dita
po nejse bahet mir


Postuar nga Vizioner datė 04 Nëntor 2011 - 18:00:

Me ne fund, Fundjave!

Tani; Duke pire nje Kafe qe po me shijon sikur me qene...


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 06 Nëntor 2011 - 10:52:

Po le shiun te bjere..


Postuar nga Eria datė 06 Nëntor 2011 - 11:01:

Po veteftohem per dreke.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 06 Nëntor 2011 - 11:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria
Po veteftohem per dreke.

Bujrum. Me ka ngelur akoma nga lasagna e javes qe kaloi.


Postuar nga Eria datė 06 Nëntor 2011 - 11:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo

Bujrum. Me ka ngelur akoma nga lasagna e javes qe kaloi.Faleminderit, kam gjetur oferte me te mire.


Postuar nga BIONDIA datė 06 Nëntor 2011 - 11:07:

Po mendoj si ti shpjegoj babit ne c'gjuhe te ule zonin e digjitalin se mi nxorri trute e kokes duke degjuar lajmet.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 06 Nëntor 2011 - 11:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria


Faleminderit, kam gjetur oferte me te mire.


Po sikur te te them dhe qe me kane ngelur ca pite qe pardje?

Bjonde, hiq dore degjome mua.


Postuar nga BIONDIA datė 06 Nëntor 2011 - 11:21:

Ka 4 ore qe ka ardh vetem Edin kam degjuar duke pellit .
Po i them vetes ik e ha mengjes e dreke bashke.


Postuar nga Eria datė 06 Nëntor 2011 - 11:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo

Po sikur te te them dhe qe me kane ngelur ca pite qe pardje?

Pilaf me kos, te gjendet?


Bionde


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 06 Nëntor 2011 - 11:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha EriaPilaf me kos, te gjendet?Postuar nga BIONDIA datė 06 Nëntor 2011 - 11:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha EriaPilaf me kos, te gjendet?
BiondeEria pse na fut nepsin kot me kosin ne kete ore se kush i duron pastaj mendjen tek barra e kane.


Postuar nga Katilesha datė 06 Nëntor 2011 - 14:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria


Faleminderit, kam gjetur oferte me te mire.
Postuar nga RAIMONDI datė 07 Nëntor 2011 - 01:33:

Po ha nje darke prifti dhe po pi birre Gjermane qe eshte birre importi e ardhur direkt nga Vizioneri

--Problemi eshte kjo lloj birre gjermane kur e provova para nje jave ishte e shkelqyer ,
ndersa kjo qe po pi tani --Eshte e mire por jo ne lartesine qe ishte para nje jave ....

--Me c'shof une gjermani ka prishur doren -Nuk e edi pse e ka bere gjermani kete prrocke por , i del detyre imediate Vizionerit
ti terheqi veshin njecike atij gjermanit qe prodhon Birren Beck's se ka ankesa konsumatori albanes ne Amerike ..lool


Postuar nga Vizioner datė 07 Nëntor 2011 - 16:33:

Smile

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Po ha nje darke prifti dhe po pi birre Gjermane qe eshte birre importi e ardhur direkt nga Vizioneri

--Problemi eshte kjo lloj birre gjermane kur e provova para nje jave ishte e shkelqyer ,
ndersa kjo qe po pi tani --Eshte e mire por jo ne lartesine qe ishte para nje jave ....

--Me c'shof une gjermani ka prishur doren -Nuk e edi pse e ka bere gjermani kete prrocke por , i del detyre imediate Vizionerit
ti terheqi veshin njecike atij gjermanit qe prodhon Birren Beck's se ka ankesa konsumatori albanes ne Amerike ..looleeehhh RAIMOND, ne fund te textit e kuptova ku e ke/eshte problemi; Ti pine Birren e gabume o mik, nuk pine ate qe te cova une

Kjo lart eshte Birre,prodhim Frankfurti e jo ato te tjerat. Jemi patriote ne ketej, pijme prodhimet e vendit ku jetojme. Pa shaka kjo. Prsh ti afrosh kete Birre njerit nga Köln-i te vret vallahi dhe anasjelltas.

Fabrika qe prodhon kete Birren eshte afer meje. Para nja 4 vjetesh e kisha shtepine gati perballe. ka si simbol Kullen e Pare fare , me te larten ne Frankfurt (tani jane dhjetra te larta).


Keshtu RAIMOND, pi vetem kete Birre dhe cdo gje do heci n'rregull

* * *

Tani sa po erdha dhe me Kafen perpara kam ngrit kembet perpjete para pc-se, t'me levizi i cike gjaku se mka rene ne fund te kembeve.


Postuar nga Charlotte datė 07 Nëntor 2011 - 18:07:

Tani tani po lexoje ketu.


Postuar nga Piktor datė 07 Nëntor 2011 - 18:55:

Po lexoj forumin.


Postuar nga Piktor datė 07 Nëntor 2011 - 18:58:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Po ha nje darke prifti dhe po pi birre Gjermane qe eshte birre importi e ardhur direkt nga Vizioneri

--Problemi eshte kjo lloj birre gjermane kur e provova para nje jave ishte e shkelqyer ,
ndersa kjo qe po pi tani --Eshte e mire por jo ne lartesine qe ishte para nje jave ....

--Me c'shof une gjermani ka prishur doren -Nuk e edi pse e ka bere gjermani kete prrocke por , i del detyre imediate Vizionerit
ti terheqi veshin njecike atij gjermanit qe prodhon Birren Beck's se ka ankesa konsumatori albanes ne Amerike ..lool

Po prifti pin vere, jo birre.
nejse mos pi birre gjermane se eshte si puna e dardhave, po do birre te mire, ose Korēa ose pi ndonje Peroni pastaj pi dhe bavaria po deshe.


Postuar nga AngelDevil datė 07 Nëntor 2011 - 20:08:

po perpiqem te vjedh wireless-in e kojshiut


Postuar nga Eria datė 07 Nëntor 2011 - 20:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
po perpiqem te vjedh wireless-in e kojshiutSi duket gjendja?

Momentalisht po perpiqem t'i mbush mendjen vetes, te vazhdoj punen e te le FB dhe FH rehat


Postuar nga AngelDevil datė 07 Nëntor 2011 - 20:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha EriaSi duket gjendja?

Momentalisht po perpiqem t'i mbush mendjen vetes, te vazhdoj punen e te le FB dhe FH rehatma plasi shpirtin... pale sot qe e kisha te nevojshme jeten virtuale


Postuar nga RAIMONDI datė 08 Nëntor 2011 - 04:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


eeehhh RAIMOND, ne fund te textit e kuptova ku e ke/eshte problemi; Ti pine Birren e gabume o mik, nuk pine ate qe te cova une

Kjo lart eshte Birre,prodhim Frankfurti e jo ato te tjerat. Jemi patriote ne ketej, pijme prodhimet e vendit ku jetojme. Pa shaka kjo. Prsh ti afrosh kete Birre njerit nga Köln-i te vret vallahi dhe anasjelltas.

Fabrika qe prodhon kete Birren eshte afer meje. Para nja 4 vjetesh e kisha shtepine gati perballe. ka si simbol Kullen e Pare fare , me te larten ne Frankfurt (tani jane dhjetra te larta).


Keshtu RAIMOND, pi vetem kete Birre dhe cdo gje do heci n'rregull

* * *

Ne fakt piva dy lloje Becks dhe nje tjeter qe s'po me kujtohet se e ka emrin te ngateruar ,por kjo me emer te ngateruar ishte me e mire

-Por ne fakt birrat gjermane ketu jane me te mirat --Kuptohen nga Shija --qendrojne me lart se keto qe prodhohen ne USA
Por do e provoj patjeter edhe kete Heninger -birr --Te shof si do jete dhe do te them pershtypjet e mija ...Tani sa po erdha dhe me Kafen perpara kam ngrit kembet perpjete para pc-se, t'me levizi i cike gjaku se mka rene ne fund te kembeve.


Postuar nga RAIMONDI datė 08 Nëntor 2011 - 04:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Po prifti pin vere, jo birre.
nejse mos pi birre gjermane se eshte si puna e dardhave, po do birre te mire, ose Korēa ose pi ndonje Peroni pastaj pi dhe bavaria po deshe.Po mire ore piktor , une nuk thashe qe po pi si prifti

--Une thashe , po haja si prifti dhe po pija si.....Hoxha hahahahahaha

Piktor , Birra gjermane eshte birra me e mire ne bote --U mundua ta bente me te mere birren franceze se ajo gjermane Lui Paster (shkencetari Frances qe ka ka shpik procesin e pasterizimit te qumeshtit ,), por nuk mundi dot
--Peroni ??? hahahahahahahahahahaha Peroni eshte birre e hidhur --Nuk ben nje leke
Megjithate une nuk pij shume birre or jo--Tek tuk ndonjehere


Postuar nga lindjedielli datė 08 Nëntor 2011 - 10:55:

birra shqiptare eshte per mua me e mire se kjo gjermania


Postuar nga Vizioner datė 08 Nëntor 2011 - 16:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
Ne fakt piva dy lloje Becks dhe nje tjeter qe s'po me kujtohet se e ka emrin te ngateruar ,por kjo me emer te ngateruar ishte me e mire

-Por ne fakt birrat gjermane ketu jane me te mirat --Kuptohen nga Shija --qendrojne me lart se keto qe prodhohen ne USA
Por do e provoj patjeter edhe kete Heninger -birr --Te shof si do jete dhe do te them pershtypjet e mija ...RAIMOND, ne fakt, une i urrej pijet te gjitha ne pergjithesi dhe, nuk ja di shijet e as i njoh kush eshte me e mira apo e keqia.

Kur me bie rasti per te pire ndonjehere (kam dy vjet pa fut Birre ne goje, qysh kur isha ne Egjypt. Atje pija ndonje ne darke), porosis vetem nje gote te vogel Pils dhe me ate rri deri ne fund, sa cohem .
Hm...po sa njohes Birre paska ketu nje here
Gjak e dhjame ju bafte


Postuar nga Vizioner datė 09 Nëntor 2011 - 03:59:

Mjesi forumi.


Postuar nga RAIMONDI datė 09 Nëntor 2011 - 04:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


RAIMOND, ne fakt, une i urrej pijet te gjitha ne pergjithesi dhe, nuk ja di shijet e as i njoh kush eshte me e mira apo e keqia.

Kur me bie rasti per te pire ndonjehere (kam dy vjet pa fut Birre ne goje, qysh kur isha ne Egjypt. Atje pija ndonje ne darke), porosis vetem nje gote te vogel Pils dhe me ate rri deri ne fund, sa cohem .
Hm...po sa njohes Birre paska ketu nje here
Gjak e dhjame ju bafteUne nuk e pi birren se birra te jep fat ,por kam blere ca shishe birre dhe i mbaj ne firogrifer --Edhe i pi njehere me te rrale
Por une zakonisht pi vere te kuqe .... te perzjere me pakez uje --- si ne kohen e Homerit


Postuar nga RAIMONDI datė 09 Nëntor 2011 - 05:03:

po qesh me lot , po dhiem .....

Tani po shof ketu ne tv nje date , nje zezak surrat bythe me nje italianke

--...dhe ndersa ishin ne nje varke dhe muhabeti po ecte mire midis tyre ...
Ajo e perqafoi dhe ky i tha : Sa parfum i mire --Ajo ja ktheu : Do te pelqente ta kishe kete parfum neper shtepi ?

--Po i tha ai me pelqen shume parfumi jot , biles Me kete parfum do parfumosja edhe koqet hahahaahahahahahaha Ajo u pataks


Postuar nga Vizioner datė 12 Nëntor 2011 - 03:56:

Ju uroj te gjithve nje fundjave te bukur.

Kurse une edhe sot, ne pune


...Tani duke pire shpejt e shpejt Kafen dhe gati per n'pune.


Postuar nga RAIMONDI datė 12 Nëntor 2011 - 05:14:

Vizioner ja kalofsh mire --Po ti ke pune te mire , se ka variacion kur je ne autobuz

Vizion vajta kerkova sot birre Heninger dhe nuk gjeta --Do vete nese te shof tek nje magazine tjeter , me e madhe

By the way --Pyet ndonje gjerman atje ne pune --kush eshte birra me e mire per gjermanet ?

Apo seicili pelqen birren e qyteti te tij , sic the ti ...

Tani po ha buke, po shof tv nje shfaqje humori dhe po sahkruaj
Ne ate shfaqeje humori eshte ftuar edhe grupi i ZZ-TOP

Shfaqja eshte --Late night Show me David Letterman


Postuar nga Vizioner datė 12 Nëntor 2011 - 16:33:

Me ne fund, fundjave dhe per mua!

-Tani, me nje Kafe perpra duke hedhur syte se cbehet ketej.


RAIMONDI, me vika keq qe spaske gjet nga ai lloji i Birres (Henninger). Por sigurisht duhet te kete diku.
DHE, jo me gjithe mend eshte me e mira por jam bere dhe une nationalist tani dhe i bej rreklame kesaj Birre

Sa per Birre te preferuar, sic te shkruajta ne ate text, secili preferon ate Birre te Landit apo zones ku jeton. Pra, nje forme Nationalizem. Pershembull, burri i motres time eshte gjerman, i lindur dhe i rritur ne Frankfurt, atije s'mund ti afroj-afrohet KURRE Birre tjeter, e prodhuar ne nje qytet apo land tjeter pervec Henninger. Sigurisht qe kete e ven re dhe merzitet po tja beje nje gjerman dhe jo nga une apo Ne te huajt sepse, na justifikon me paditurine ne kete aspekt.
Kurse tani ka fillu ti pelqeje dhe Birra Tirana , se shkon gati dy here ne vit ne EL.

Por, e njejta gje ndodh dhe me ato qe jetojne ne qytete apo Lande te tjera sic ta tregova pak ne textin e meparshem.

Kurse Birra popullore, qe mund tia afrosh cilitdo eshte Pils. Po i afrove ate , je ne rregull me te gjithe=nuk prishesh me asnje Nationalist gjerman-Birre

Keshtu muhabetet e Birres

Eria mund t'mi vertetoje fjalet


  Gjithsej 39 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.