Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 24 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Ka hup shelgu, hajt se tash po e gjejm. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18682)


Postuar nga Piktor datė 30 Shtator 2012 - 21:04:

Ka hup shelgu, hajt se tash po e gjejm.

Shelgu ka hup si spata pa bisht. 1
2 ka shku dasmor ne darsem. 3
ka ra n'dashni
eshte i zene me vjeljet e stines.

Pergjigjen me te sakte do e shperblejme me drithe zakonisht.


Postuar nga Fajtori datė 02 Tetor 2012 - 02:05:

Bobo, piktori paska humb tastjeren


Postuar nga shelgu datė 02 Tetor 2012 - 19:40:

Isha ne vendin e bekuar, ja kshu.

Po qe se shperbleni me mall ne natyre, preferoj mishin...ngjyra s'ka rendesi


Postuar nga Piktor datė 02 Tetor 2012 - 20:33:

Mire si ja kalove.
Sill fakte qe te besojme se nuk te shperblejme as me drithe jo..
ashtu si e do ti medemek.
po ke foto aq me mire.
me shege ne dore rritet kuota.


Postuar nga shelgu datė 03 Tetor 2012 - 19:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Mire si ja kalove.
Sill fakte qe te besojme se nuk te shperblejme as me drithe jo..
ashtu si e do ti medemek.
po ke foto aq me mire.
me shege ne dore rritet kuota.


Lere, lere. Hengra edhe pshesh me llalle, jo llalle kose, po llalle te vertete qe del nga tundja e qumshtit. Kishte edhe copa gjalpi qe notonin neper te dhe ja kshu.


Postuar nga Piktor datė 03 Tetor 2012 - 20:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

Lere, lere. Hengra edhe pshesh me llalle, jo llalle kose, po llalle te vertete qe del nga tundja e qumshtit. Kishte edhe copa gjalpi qe notonin neper te dhe ja kshu.


Po hirr a pive naj pike.
Mbasi po kuvenona me ka marre malli per shlline.
Po ku ka si shllina e djathit, mish e t'lyne dukesh para shllines se domateve te rregjuna apo trangujve. Prej hallit e kishna. Masi na mesun me regj edhe lekurat e bostanit apo shalqinit siē u thojkeni ju kah teposhtja kje dhi puna krejt.
Prej se mu kujtue vorfnia e dikurshme m'hypi gazi tuj kujtue nji kang.

data shtate, ora tete
niset Biba qet e qete
per me shku ne krye te ares
per me marr trangujt e fares

ka dal Tonia tuj vikat
thot Nu prenga e kam kap
dil oj tone e na piq ka i kafe
se me Biben kam dy llafe.


Postuar nga shelgu datė 04 Tetor 2012 - 23:24:

O je kabim.
Shalqin na i thomi nej gjeje tjete.

Bostan i themi vendit ku rriten perimet ( si tek Gjylyslani dhe Bostani i Saadiut).

Po ketei emermirit qe ze ti ne goje Korca i thote imonik (theksi ne fund).
Ja kshu
E qe thua ti gjyshja jeme e bente reqel.
Pra qerohen mire keto levozhgat dhe lihen ne uje gelqere per dy a tre dite qe te forcohen. Pastaj pregatitet reqeli. Si e bejne nuk e di se ka do sekrete puna, po ate te gelqeres e di se me ka mbet ne mendje qe me duhej te shkoja ne ndonje shtepi qe ndertohej per ta gjetur


Postuar nga Piktor datė 05 Tetor 2012 - 19:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
O je kabim.
Shalqin na i thomi nej gjeje tjete.

Bostan i themi vendit ku rriten perimet ( si tek Gjylyslani dhe Bostani i Saadiut).

Po ketei emermirit qe ze ti ne goje Korca i thote imonik (theksi ne fund).
Ja kshu
E qe thua ti gjyshja jeme e bente reqel.
Pra qerohen mire keto levozhgat dhe lihen ne uje gelqere per dy a tre dite qe te forcohen. Pastaj pregatitet reqeli. Si e bejne nuk e di se ka do sekrete puna, po ate te gelqeres e di se me ka mbet ne mendje qe me duhej te shkoja ne ndonje shtepi qe ndertohej per ta gjetur

Lene lene se kam hanger dhe une reēel me lekura bostani, na i thona ishtu.
Qe thua ti kjo puna e kengese me theks ne fund nga ana e laberise por edhe per laucet nuk vej doren ne zjarr. Ndryshon data dhe ora, ja degjoje e te pyes?
Data tete ora shtate
niset Biba gjan e gjat
per me shku ne krye t'ares
per me vjedh trangujt e fares.

Strofa e dyte nuk ndryshon pothuajse fare po te vesh re.

Ka dal Tonia tuj vikat
thote Nue Prenga e kam kap
Ec e Tone e na piq kai kafe
se me Biben kam dy llafe.

Ti si thua?


Postuar nga shelgu datė 06 Tetor 2012 - 17:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Lene lene se kam hanger dhe une reēel me lekura bostani, na i thona ishtu.
Qe thua ti kjo puna e kengese me theks ne fund nga ana e laberise por edhe per laucet nuk vej doren ne zjarr. Ndryshon data dhe ora, ja degjoje e te pyes?
Data tete ora shtate
niset Biba gjan e gjat
per me shku ne krye t'ares
per me vjedh trangujt e fares.

Strofa e dyte nuk ndryshon pothuajse fare po te vesh re.

Ka dal Tonia tuj vikat
thote Nue Prenga e kam kap
Ec e Tone e na piq kai kafe
se me Biben kam dy llafe.

Ti si thua?


Coment?

Biba don me vjedh trangujt e fares. Them qe eshte nej figure fabtastike


Postuar nga Piktor datė 15 Tetor 2012 - 19:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

Lere, lere. Hengra edhe pshesh me llalle, jo llalle kose, po llalle te vertete qe del nga tundja e qumshtit. Kishte edhe copa gjalpi qe notonin neper te dhe ja kshu.

Mos ke hanger gje tjeter se qameti dy dite te treten duhet te shkosh te doktori.


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 24 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.