Forumi Horizont Gjithsej 49 faqe: « E parė ... « 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 »
Trego 49 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Fizikė dhe Astronomi (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=10)
-- Mbi disa punime te miat-R.Th. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18794)


Postuar nga robert datė 28 Dhjetor 2015 - 17:33:

Duket qe komenti im ne youtube eshte i gjate; dhe komente te tilla rralle lexohen. Por youtube nuk ka rregull per gjatesine e komenteve, pasi ato tregohen te shkurtuara. (Ne nje film tjeter per relativitetin -i dyti- komentet e mia kane dale.)
Shurtimisht per filmin ne youtube duhet te them se kohet e fundit po behet perpjekje te jepen temat shkencore te thjeshta, per nje publik te gjere. Kjo eshte gje e mire. Mirpo mbi dy teorite e Ajnshtajnit, une jam i mendimit se ai e nisi mire shpjegimin, pastaj pranoi ne teorine e tij gjera pa kuptim, si paradoksi i binjakve. Ndersa teoria e pergjithshme e relativitetit, eshte nje nga budadalleqet me te medha ne shkence! Gjynah qe ky budadallek eshte ne emrin e Ajnshtajnit, pasi ky shkencar kishte pikpamje te drejta mbi natyren dhe funksionin e saj.
Une pranoj cdo kritike shkencore, por jo opinione, qofshin keto lavderuese apo kritikuese.


  Gjithsej 49 faqe: « E parė ... « 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 »
Trego 49 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.