Forumi Horizont Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »
Trego 7 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Teknologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=269)
-- Eptagoni. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18804)


Postuar nga shelgu datė 09 Gusht 2016 - 19:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha robert
Piktoro, 7-kendesha nuk besoj se do te gjesh, pasi nje figure e tille gjeometrike nuk eshte simetrike; sic thua dhe vete, kendet jane te ndryshem. Ndersa tek 5, 6, 8-kendeshat kemi simetri. Pra? Llogjike apo jo!?! Ndersa per numrin 7, qe permend ne fillim, librat e shkolles kishin boll material. 5 planetet e njohur, dielli dhe hena = 7. E nganjehere nuk zihej dielli fare, apo hena, por ylli polar ne veri.

Ky Raidi ne mungesen e gjate paska qene ne Turqi e paska mesuar turqishten! Allah, allah!


Raid ne Turqi?
Po na hap pune se mund te kete lidhje me grushtin e shtetit
Erfogani po denon edhe te huajt tani.

Nejse, ne 7 nentor ka ndodhur edhe revolucioni socialist ne Rusi.


  Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »
Trego 7 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.