Forumi Horizont
Trego 1 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Moda dhe Estetika (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=328)
-- Pini kafe per tu dobesuar (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18820)


Postuar nga Poshnjari datė 24 Dhjetor 2019 - 16:52:

Pini kafe per tu dobesuar

Kafeja ėshtė njė nga pije qė preferohet nga miliarda njerėz. Gjithashtu kafeinėn e shtojnė shumė prodhues ushqimesh nė produktet e tyre pėr t’i shtuar shijen ushqimit. Disa thonė se kafeina ndikon edhe nė djegien e dhjamit. Prandaj pyetja qė lind ėshtė: A ndihmon kafeja nė humbjen e peshės?
Kafeina dhe oreksi
Kafeina mund tė ndihmojė nė rritjen e ritmit tė metabolizmit
dhe tė djegies sė dhjamit, por mė pas organizmi i reziston reagimit tė saj. Por edhe nėse kafeja nuk ju bėnė tė digjni mė shumė kalori pėr njė kohė afatgjatė, vazhdon tė jetė njė mundėsi e madhe qė tė thyej urinė dhe mund tė ju ndihmojė tė hani mė pakė.
Burimi: A ndihmon kafeja nė humbjen e peshės? - Dietat me te mira


 
Trego 1 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.