Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 5 [6]
Trego 57 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Ekzekutimi i Sadam Hysenit. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12895)


Postuar nga roke datė 04 Janar 2007 - 08:46:

Hapa kete faqen dhe meqe skishte lidhje fare me ekzekutimine Sadamit,po jap dhe une eprgjigjen epr kete teme.
Per mendimin tim vdekja e tij ishte shume e bukur dhe tregon qarte se diktatoret do vdesin ne menyren me te keqe sepse dhe krimet e tyre jane nga me te keqijat.jam plotesisht dakort me menyrensesi u be vdekja e tij
sepse mesa kuptoj vdekjes se tille i shpetoi Sllobodani dhe nuk duhej me aspak q eti shpetonte Ky,Sadami,nje kriminel lufte,nje njeri qe ka bere vrasjet dhe krimet nga me te shemtuarat.Eshte bukur qe keta njerez te largohen nga kjo bote ne menyre te tille.Kjo tregon qarte qe Zoti ekziston dhe cdo njeri i lig do paguaje per ligesite e tij.


Postuar nga AIR-FORCE-ONE datė 06 Janar 2007 - 15:19:

SHqiponja e Bardhe .....po pati mundesi dhe po degjove gje per pune,po kerkuan ata te C.I.A. me shkruaj 2 rrjeshta ....thnx


Persa i perket Sadamit e beme lek i dham pushtet ,bente cdonte dhe tani del dhe kundra e JOoooooooooo MANnnnnnnnnnnnnnnn ketu ligj ndalon dhe vi une ketu e marim ne ne dore ketu i thojne XHorXH Bush............

SHpresoj tashti rradhene ka Koreja ta kthej ne kohen e gurit


Postuar nga Zhylien Sorel datė 06 Janar 2007 - 18:46:

Une mendoj se ky egzekutim eshte nje ngrje tip -Oktapod me shume kembe...... Ka ksuhedi sa e sa arsye perse u be ajo gje.....Pse u be dhe si u be ,kur u be ?!
Por Amerika do te tergoj forcen e vete.Kambanat bien per Iranin ,korene e veriut ,venezuelen e ndonje qe mund te dal kunder Amerikes.
Per mendimin tim me mire do ishte ta denonte gjykata nderkombtare e Hages si gjithe te tjeret.Skishte perse te vinte amerikani nga aq larg.....
Aty duket qarte se ka interesa te tjera.....
Eshte e trishtueshe se si keta njerez te pushtetit luajn me jeten e njerezve te thjesht......Per interesa personale meskine......

Sa per denimin mendoj se eshte nje teme e gjere.Nga nje ane vdekja eshte denim...por sipas nje filozofie tjeter eshte shpetim.....
Denimi me burgim te perjetshem mund te jete akoma dhe me i rende se ai me vdekje....Varet si e shikon.....
Por denimi me varje sipas mendimit tim eshte me i rende se ai me pushkatim....Me i dhimbshem.


nejse Sadami iku po keti Binit si do ja bejne


Postuar nga agata datė 06 Janar 2007 - 21:09:

Sadam Hyseni ishte Diktator; kriminel, por mbi te gjitha ishte loder e Amerikes... I manipuluar nga Amerika koke e kembe, i dha arsyje e mundesi, familjes Bush, per t'ia arritur disa synimeve...
Sadami ishte nje nga burrat e pare te shtetit Irak qe e shnderroj Irakun ne vend laik, dhe qe i dha te drejta femres...

Me thoni pak kush ishte Arsyja e luftes, e vdekjes se gjithe atyre Femijeve, grave, e burrave ne Irak, sikurse edhe vdekjes se qindrave ushtareve Amerikan...??? Armet e shkaterimit masiv!!! A u gjend ndonje arme e ketij lloji ne Irak...? JO

Bushi, kerkon ta bej boten te gjithen oksidentale, duke i shpallur lufte asaj orjentales, me preteksin se lufton terrorizmin..
A nuk ju duket se Terrorizmi u shtua me ardhjen e Bushit ne pushtet...!!!

Ps Nuk me vjen keq per vdekjen e Sadamit, ai mori ate qe meritonte, thjeshte nuk jam dakort me menyren e denimit, e diten e denimit, edhe kjo ishte per te ulur Krenarine e muslimaneve ne ditem me te shenjt te tyre...


Postuar nga AIR-FORCE-ONE datė 07 Janar 2007 - 14:19:

Po shikoja nje interviste te kryeministrit te Irakut qe tha vendet qe nuk na mbeshteten ,dhe kan opinone te ndryshme persa i perket eksekutimit te Sadamit ..........mos te nderhyjne ne CESHTJEN E BRENDESHME TE IRAKUT .................dhe per sa i perket dites se Baramit ai iu pergjigj,gjate 35 vjeteve Sadmi ka vrare ne keto dite te shenjta......cfare ke bere ......do te bejne perpara se te shkosh ne boten tjeter eshte nje gjygj ne toke qe te pret thonte Noli..............


Postuar nga Rrebesh datė 10 Janar 2007 - 16:48:

Une jam kundra varjes dhe kundra cdo denimi qe ju dha nga Amerikanet dhe hijenave qe u shkojne nga prapa atyre.

Po te qe se do te denohej dikush me varje per krime ndaj njerzimit atehere Liderat Zionisto fashist te Izraelit te Amerikes dhe te vendeve te tjera si Anglia kryesojne listen.

Nuk u takon te gjykojne njeri pushtuesve te huaj qe jane duke masakruar nje popull te tere, te pergjegjshem per vrasjen e 650,000 civileve irakjen, vetem ne kete lufte pa numeruar 1 miljon te vrare ne luften e pare nga te ciles 600,000 ishin femij, apo te tjereve ne pushtet qe jane duke kryer spastrim etnik kundrejt popullsise se tyre, dhe jane pergjegjes per krime njemijhere me makabre se sa Sadami.

Megjithate nuk ka gje me te bukur se sa nje shfaqje e tille makabre ne televizjon, per 100 kilshat me kokoshka ne dore, qe kalojne nete te tera ne erresire te plote duke masturbuar e pire koka kola, ne pranine mahnitese te zonjushave "Tele-Programuese" gjoks medha.


Postuar nga lezhjani-82 datė 21 Prill 2009 - 16:04:


  Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 5 [6]
Trego 57 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.