Forumi Horizont Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14943)


Postuar nga Vizioner datė 23 Shkurt 2017 - 22:27:

Piktor, nuk te kuptoj!
Sistemi "Trump" eshte krejt gje tjeter nga Sistemi (25 vjecar) Kriminal "Sali Berishe(PD)", i ndertuar ne Shqiperi.

Jane kaq te kundert sa, Trump ta dinte, te ndigjonte per "Adhurimin" qe i bejne kriminelet Sali Berisha e Luli i vocerr, do tģa fuste me shpulle turinit e do ti peshtynte ne fytyre.-Shkurt tani per Trump:
Jane dy gjara, dy fenomene te kundert.

1-Trump e adhuroj per ate qe ka arritur ne jete (pike).
Pra, jo Trump-in Politikan.

2-Sistemi "Trump", eshte e ardhmja e Botes. Kapitalizmi i llojit qe njohim ka merdhif. Ka mberdhif sepse, Demokratia e aplikuar, e trumpetuar nga Politikanet e tanishem, eshte thjeshte nje farse, eshte dyfytyrshe.
KAM SHKRIME-kOMENTE TE MIJAT KETU QE; QYSH PA DALE TRUMP NE SKENE, KAM HUDH IDENE(parshikimin tim) qe, Sistemi Kapitalist te cilin njohim deri me tani, eshte ne prishje, eshte i rreme. Politikanet me politikat e tyre ne vendet e zhvilluara si Gjermania, Italia, Franca, Amerika etj. jane me te Korruptuar, mbase edhe me shume se ne Shqiperi.

Botes i ka ardhe koha per Sisteme "Trump", "Putin", "Kine".

Nejse, se skam koke tani per sqarime te gjata. Eshte nje Teme e gjate dhe e gjere. Une kam mbi dhjete vjet qe e kam bere kete analize dhe me ardhjen e Trump ne fuqi, gjeta veten ne parashikimin tim.


P.S. Perderisa iu shmange komentit, Sic duket nuk te pelqeu ajo cfare ka shkruar Mero, sepse, ne fakt jane fakte dhe JU, keni filluar tre muaj para zgjedhjeve(duke parashikuar humbjen absolute), te Radikalizoheni Pra, te beni ate qe dini te beni me mire: Vrasje, rremuje, anarshi!


Postuar nga Piktor datė 24 Shkurt 2017 - 14:13:

Vizzioner, ēfarė duhet tė shkruaj unė qė tė tė bind qe gazeta tema i bėn fresk qeverisė, tė tilla gazeta janė lavatriēe trush dhe shėrbejnė pėr tė verbuar ndjekėsit, funksioni i tyre ėshtė tė zmadhojnė e zvogėlojnė ngjarje. Tė fabrikojnė, tė manipulojnė sipas kockėhedhesit.
Demokracia i lejon kėto. Ėshtė sikurse unė ti referohem gazetės 55, imagjinoj ngallezimin tėnd po ti referohem asaj gazete dhe gazetarit tė madh F. Balliu. Tė paktėn ky i fundit nuk ka ndėrruar asnjėherė qėndrim sikurse baze.
E rėndėsishme ėshtė tė mos manipulohesh dhe ti transmetosh gjėrat sikurse janė.
Baze merr pėrsipėr tu hapė sytė nėnkupto ti ngope me lugė bosh ata qė protestojnė per te drejtat e tyre. Ose diversion.
Apo diversione bėn vetėm balliu?

Trump.
Lexoje mirė atė qe ke shkruar. Njė herė thua nuk mė pėlqen si politikan kėtej lavdėron politikėn e tij!!!


Postuar nga Fajtori datė 26 Shkurt 2017 - 04:40:

Vizioner, Trump ka treguar fare mire qe eshte nje genjeshtar, i paytyre, pa karakter, dhe rracist. Keto veti nuk i ka politikani po i ka njeriu, qofte biznesmen qofte politikan. Nese Trump ka leke kjo tregon sesi njerez te ndyre dhe pa kulture mund te behen me leke ne Amerike. Per mua kjo eshte per te ardhur keq dhe jo per tu adhuruar, pavaresisht se Amerika ka qene gjithmone enderr se cdo dallkauk mund te behet me leke.


Postuar nga Vizioner datė 14 Mars 2017 - 11:04:

...ndigjo, vecanerisht, mbas min. 2.50


  Gjithsej 9 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.