Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet në një faqe të vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- Per cfare gatimi Shqiptar ju ka mar malli me shume ??? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8743)


Postuar nga qershor13 datë 12 Janar 2006 - 21:08:

ana

lal.., te gatuaj un tyve groshe qe te lepishe gishtat...


Postuar nga Klodel datë 12 Janar 2006 - 21:11:

i du me qepe me sallam te skuqur turist edhe me limon keshtu i gatuan? Shejtone sa me pihet dhalle tani o te marrte e mira cna e kujtove


Postuar nga qershor13 datë 12 Janar 2006 - 21:13:

lal..., jena tipa qe pershtatemi ne... prandaj mos u be merak


Postuar nga qershor13 datë 12 Janar 2006 - 21:20:

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
gleniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
ii po ku je mo se na thave syte do na gatush grosh se na ka marr malli



lal ka qene pak periudhe tranzicioni knej na zona jone..


Postuar nga Lela_Dr datë 12 Janar 2006 - 21:28:

Qershor don edhe kadaif mbas groshes....apo nuk shkojne te dyja....
persmari fare jane..


Postuar nga Klodel datë 12 Janar 2006 - 21:29:

gleno e kam then un durrsaket kane kripe edhe ketej tranzicion i perhershem esht pa dale te bej dhe ca kafe un se u shtrua sofra per qef


Postuar nga qershor13 datë 12 Janar 2006 - 21:33:

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_dr
Qershor don edhe kadaif mbas groshes....apo nuk shkojne te dyja....
persmari fare jane..



lal.. , flori te kam o.. flori... groshe - kadaif... binom perfekt eshte...!!!


Postuar nga qershor13 datë 12 Janar 2006 - 21:35:

ana

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
gleno e kam then un durrsaket kane kripe edhe ketej tranzicion i perhershem esht pa dale te bej dhe ca kafe un se u shtrua sofra per qef


lal, pra.. kete them dhe una...


Postuar nga Klodel datë 12 Janar 2006 - 21:39:

gleno a joint po pi me u relaksu? apo puro :p jo per gje po na thuaj te nxjerr absinthin


Postuar nga amoxil datë 13 Janar 2006 - 13:20:

Re: Une dua te shoj ne skiperiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (elbasan ééééééééé)

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic
Tave me kos... per mos te thene pastaj per ferges me melci



haaaaaaaaaaaaaaa e na ban nji hasude mer ose kshu noj fuli me telyn.!


Postuar nga Iyua datë 16 Janar 2006 - 18:58:

Nuk me ka mare malli per asnje lloj ushqimi. Kur isha me pushime ne Canada hengra te gjitha ushqimet qe me kishte mare malli pasi kishte shume dyqane nga Ballkani . Djathi Kackavall Grek ishte me i miri qe kisha ngrene deri me sot i quajtur " Saganaqi " mbase eshte e shkruar gabim . Por me te vertete ishte shume i mire e nxora mallin .


Postuar nga AAAAAAA datë 26 Janar 2006 - 09:54:

Re: Per cfare gatimi Shqiptar ju ka mar malli me shume ???

[QUOTE]Po citoj ato që tha Evisa
[B]Mirdita antareve te interesuar !

Ne kto momente per cfare gatimi Shqiptar ju ka marr malli me shume ? Kush esht gatimi me i preferuar ose me ndryshe (your Favorite cusine)

Preferenca ime esht Byrek me Spinaq !!

Te them te drejten edhe perse nuk jetoj ne Shqiperi gatimet e vendit tim perdon per dicka qe nuk mund ta gatuaj ketu dhe qe me ka marre malli eshte ''Fli'' sic e quajm ne nga anet tona.


Postuar nga diabolic datë 27 Janar 2006 - 12:02:

Talking Re: Re: Une dua te shoj ne skiperiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (elbasan ééééééééé)

Citim:
Po citoj ato që tha amoxil



haaaaaaaaaaaaaaa e na ban nji hasude mer ose kshu noj fuli me telyn.!



Pse tallesh me fukaran e shkret ti , ca do ti re fuli me telyn...lere se na bane me qaj tani. Amoxil ta paca borxh


Postuar nga amoxil datë 27 Janar 2006 - 12:49:

Re: Re: Re: Une dua te shoj ne skiperiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (elbasan ééééééééé)

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic


Pse tallesh me fukaran e shkret ti , ca do ti re fuli me telyn...lere se na bane me qaj tani. Amoxil ta paca borxh




Hahahhahhaahahahahahhahaha me shkoi menja pra pranaj ta thashe.E po mire pra nje simite me qofte aty te stadiumi i ben njani te mira shume mu te berberi njit ke pallati funit para se te ikesh te brathers.loooooool


Postuar nga cupka datë 27 Janar 2006 - 15:26:

Citim:
Po citoj ato që tha Evisa
Djathi Kackavall Grek ishte me i miri qe kisha ngrene deri me sot i quajtur " Saganaqi ".


saganaqi ja thone saganaqi, ne restorantet e Astorias (dhe Astoria ter grek eshte) me kete e hapin darken. Ta servirin te shkrire me buke te vajosur me vaj ulliri, hmm c'te hash, deri sa te te vije ushqimi kryesor je ngopur me appetizer.
Ja dukemi ne te Ballkanit, appetizer kemi buk e djath lol.


Postuar nga diabolic datë 27 Janar 2006 - 15:42:

Re: Re: Re: Re: Une dua te shoj ne skiperiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (elbasan ééééééééé)

Citim:
Po citoj ato që tha amoxil



Hahahhahhaahahahahahhahaha me shkoi menja pra pranaj ta thashe.E po mire pra nje simite me qofte aty te stadiumi i ben njani te mira shume mu te berberi njit ke pallati funit para se te ikesh te brathers.loooooool



Cu prishen keta njerez mo cu prishen , e dine qe vuan njeriu i shkret dhe nuk pyesin fare papapapaap Pastaj une jam rritur te ajo lagjo o amoxil dhe jemi rritur me simite e bugace qe me ardhte djali gjalle i kerkojm sikur te ishin me flori... Nejse nejse kur te shkosh ne elbasan me thuaj te te qeras nje here me cfar te te doje shpirti dhe xhani. Hajd shnet e pare dhe pak meshire ju lutem.


Postuar nga amoxil datë 28 Janar 2006 - 13:39:

E po mire re kur te iki ne Elbasan ec e ikim kur te dush anej nga Kriva ene e hame i dreke per smari fare me ca shoket e mi qe kam atje.Leqe ca shokesh po ku te len kushot iher qe mezi presin te iki, nejse te ftoj edhe ty te vish per qef me neve.(sigurisht qe specialitet spo ti permend se ti i di vete).


Postuar nga Eria datë 28 Janar 2006 - 16:34:

Talking

per byrek me presh&per tave kosi


Postuar nga diabolic datë 28 Janar 2006 - 20:16:

Qeras virtualisht me amoxil me nje darke ku per te ngrene eshte nje tave me patellzhane te mbushura dhe tave dheu...Ene e shoqerume me nje cik ( nja 2 kile ) raki te mire dhe tarator me hudhra. Nejse , me mire po iki tani.


Postuar nga ida19ath datë 29 Janar 2006 - 08:43:

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic
( nja 2 kile ) raki


nuk themi kile raki, por litra raki.


Postuar nga diabolic datë 29 Janar 2006 - 10:43:

Citim:
Po citoj ato që tha ida19ath


nuk themi kile raki, por litra raki.



Qe thua ti ida une jam me taban kombetar dhe nuk eshte se e shoh shume menyren korrekte e te shkruarit te pakten ne tema te vecanta. Gjithsesi po do nje gote ti hajde se nuk jemi nga Berati ne , me demek nuk jemi kerrnaca


Postuar nga ida19ath datë 29 Janar 2006 - 12:20:

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic


Qe thua ti ida une jam me taban kombetar dhe nuk eshte se e shoh shume menyren korrekte e te shkruarit te pakten ne tema te vecanta. Gjithsesi po do nje gote ti hajde se nuk jemi nga Berati ne , me demek nuk jemi kerrnaca



shaka bera. harrova te vija shpesh here ashtu shprehemi.
p.s ke the kerrrrrrrrrrrrnac ti??? beratsaket???? te lutem shume mos na ofendo se jemi si shpirt, por meqe me qerase nje kile raki, asthu gote doja te thoja, po ta fal.


Postuar nga diabolic datë 30 Janar 2006 - 12:51:

Qe ke qene nje here e fejuar ke qene ate mbaje ( per kerrnace e kam fjalen ) Moj qe jeni si shpirt ate e dime ne por te lutem pije avash avash se eshte e forte drreqi por je qe je ti na rri aty se po te sjell nje cike mishe qingji ne hell ta shoqerosh nje cik. Kiss yje


Postuar nga ida19ath datë 31 Janar 2006 - 19:09:

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic
Qe ke qene nje here e fejuar ke qene ate mbaje ( per kerrnace e kam fjalen )

kete nuk e kuptova. cfare lidhje ka fejesa me kerrnace?
aha po hengrem dhe mish qingji nuk dehemi kurre, por problemi eshte se do shendoshemi.


Postuar nga diabolic datë 31 Janar 2006 - 19:49:

Une kam nevoj te shendoshem o ida se ma ka marre shpirtin ajo gjeja e keqe qe doja. Nejse sa per batuten eshte e pallatit 176 dhe une doja te thoja qe je kerrnace je ti ate mbaje, vetem kaq.Ah se harrova per dite vere jam ne elbasan une , kush do te qeraset me gjelle qe te bejne te lepish duart eshte i ftuar jo per gje por jemi edhe familje me lokale gjithandej. Nejse punet e fisit... Ciao yje


Postuar nga katerina datë 12 Shkurt 2006 - 13:00:

diabolic, une do vija me gjithe qejf, por kam shkollen dhe nuk e le dot


Postuar nga diabolic datë 13 Shkurt 2006 - 01:52:

Citim:
Po citoj ato që tha katerina
diabolic, une do vija me gjithe qejf, por kam shkollen dhe nuk e le dot


Po lere nja 2 jave shkolen per qejf se na u be jeta shkolle ... As per mua se ben kete ti????? :p


Postuar nga Iyua datë 13 Shkurt 2006 - 04:00:

Kam gjithe diten pa ngrene gje . Do doja te beja order " ushqim kinez "


Postuar nga ~Enigme~ datë 13 Shkurt 2006 - 04:06:

Wink Per ty

vajta porosita kastile per ty


Postuar nga Iyua datë 13 Shkurt 2006 - 04:14:

hahahahhhahahaahahahahahahahha o zot sa e mire qe je Po mu lodhe mu bere cope duke u kujdesur Te kam YLL
Hajde se do hame bashke se nuk me shkon vetem Edhe nje cin cin me pijet qe kemi qefe Ne dasem dhe si e ke zemren ta dhente Zoti !!


Postuar nga ~Enigme~ datë 13 Shkurt 2006 - 04:22:

Gezuar Evisa
Uaa e mbaroj te gjithen kjo :p tani une per ty e porosita po ta ndanim ishte ideja ...sa hodha syte nje cik nga dritarja se kisha mendjen ti fap i hengre te gjitha
Cfare oreksi qe paske.... s'te shikoj mire une duhet kontrolluar kjo gje :p


Postuar nga Iyua datë 13 Shkurt 2006 - 04:27:

ahhaahahhahahahaahahhaahahahahahahah

Une mire qe bere ti order se sharova per te ngrene Po na iken truri vogel
Po une jam shume e uritur iku pjata mbaroi mos shiko nga dritarja se do na kapesh dyshemene per qafe He se me zi te kam . Sa shkoka me shoqeri Darka


Postuar nga Iyua datë 13 Shkurt 2006 - 15:28:

Hengra shume dje me Enigme Ate qe hengra dje do ta konsumoj gjate gjithe javes
Me ka mare malli per nje Embelsire qe ben motra ime qe eshte kuzhine Canadeze po nuk ja mbaj mend emrin


Postuar nga diabolic datë 13 Shkurt 2006 - 17:58:

Me falni ju graria siper por pyetja e temes eshte se per ke gatim shqiptar ju ka marre malli dhe jo per ke gatim nderkombetar ... Hajde gra hajde e kam mendjen vetem per te ngrene.A se harrova mua me ka marre malli per tave me patellxhane te mbushura...


Postuar nga Iyua datë 13 Shkurt 2006 - 18:22:

Ajo po me shkonte neper mende per momentin diabolic hajde hajde patllixhana ska .


Tave Kosi me mish qengji me ka shkuar mendja.


Postuar nga ida19ath datë 13 Shkurt 2006 - 18:39:

une taven me patellxhane nuk e ha, kurse byrek me spinaq ben mami shpesh here.


Postuar nga diabolic datë 13 Shkurt 2006 - 18:46:

O ida tava me patelxhana eshte yll bote ose me spexca te mbush , papapapapapapapaaa a se harova i lumshin duart mamit...

PS:Evisa mos na prek ne seder me ate taven me kos me mish qingji se jemi edhe nga elbasani ne qe thua ti... e kemi edhe gjelle tradicjonale.


Postuar nga ida19ath datë 13 Shkurt 2006 - 18:55:

diabolic e kam provuar, por s'me pelqen.


Postuar nga katerina datë 13 Shkurt 2006 - 19:12:

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic


Po lere nja 2 jave shkolen per qejf se na u be jeta shkolle ... As per mua se ben kete ti????? :p



shkollen nuk do e lija, se me pelqen shume dhe nuk dua te humbas asnje mesim, por meqe eshte per ty, po vij


Postuar nga Iyua datë 14 Shkurt 2006 - 06:02:

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic
O ida tava me patelxhana eshte yll bote ose me spexca te mbush , papapapapapapapaaa a se harova i lumshin duart mamit...

PS:Evisa mos na prek ne seder me ate taven me kos me mish qingji se jemi edhe nga elbasani ne qe thua ti... e kemi edhe gjelle tradicjonale.


Qe thua ti diabolic qe spo thua gje fare Nuk te preka vetem ta kujtova pak sa per te futur nepsin Eshte shume e mire ske car ti besh tave e persosur

Byrek me qumesht, veze , kos sa po me haet nje cope tani.

ps: qe kur na bere oreder ushqimin naten ti Enigme tani mu be si ves qe dua te ha naten si cakenjte


Postuar nga ~Enigme~ datë 14 Shkurt 2006 - 06:06:

Si ulkonje do thoja une me mire ca cakalli
Ajde se kam gatuar nje tave me patllixhana dhe me kime
Hmmmm cna shtove nepsin i mbylla librat se mos me ndoten ....une po filloj te ha


Postuar nga Iyua datë 14 Shkurt 2006 - 06:21:

Enigme po sa te mire e paske bere qenke guzhinjere e mbaruar O te lumshin duart sa po me shijon Ja i mbylla dhe une librat se me laparosen solla ate une me vete pijen tone se nuk shkon pa pire Sidomos mua me duhet nje shut tani ta mbledh mendjen te me zere gjumi top
PS: Ate temen e pijeve spo e gjej dot apo ka falimentuar lokali


Postuar nga ~Enigme~ datë 14 Shkurt 2006 - 06:25:

Hidhu ne lokali tone ajdee se te kam pergatitur nje shot mja hengrem per sot se jemi ne dijete do na shendoshesh ti

Po i le anetaret e tjere te gatuajne per neser? Kush e ka radhen?


Postuar nga Iyua datë 14 Shkurt 2006 - 06:37:

hahahhahaahahahahahahahah o ti me shkrin mua ja do hidhem me nje kome uplaaaa hahahahahha desh i thyva komet do ngelem pa kome se dhe ajo me duhet
Radhen do ja le diabolik te na gatuaje ndonje gje neser se shume qef i ka gjellet
He se healthy food po hame mos ki merak se ai qe do na mare do na mare si jemi
Erdha erdha pijanece


Postuar nga buzeqeshja datë 14 Shkurt 2006 - 21:23:

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic
O ida tava me patelxhana eshte yll bote ose me spexca te mbush , papapapapapapapaaa a se harova i lumshin duart mamit...

PS:Evisa mos na prek ne seder me ate taven me kos me mish qingji se jemi edhe nga elbasani ne qe thua ti... e kemi edhe gjelle tradicjonale.

oooooooo ju lutem mos na i sillni nder mend keto gjelle se po me shkon leng nga goja ne keto momente..............e imagjinoj tani qe mami im ka bere nje tave me speca te mbushura ...eeee ke buon odore ......


Postuar nga Iyua datë 15 Shkurt 2006 - 02:32:

Edhe pse hengra shume sot. Sec me shkoi mendja per pace Bo sa kam pa ngrene .


Postuar nga NS-6 datë 15 Shkurt 2006 - 22:50:

me shka shuar mendja per nje byrek me mish...of moooooooooo!!!po vazhdova kshu ken per te me shperthy gjendrrat e peshtymes..as limoni nuk me jep te njejtin efekt
knej m'osh bo mendja makarona me salce (shqip ulcer perdite)


Postuar nga kacurelja datë 16 Shkurt 2006 - 15:50:

une votova per tave me patelxhana, se e haj shume por kjo menyja jone qeka shume e madhe dy gjera pse re vetem keto do hame ne???

mire ju befte


Postuar nga Eria datë 16 Shkurt 2006 - 15:51:

Per tave kosi ose tave Elbasani ndryshe.MMMMMMMMMMMMM sa e mire!


Postuar nga orkidea datë 16 Shkurt 2006 - 17:45:

Mua me pelqejne me shume patellxhanat e mbushur sepse i bej shume te mire


  Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet në një faqe të vetme

Materialet që gjenden tek Forumi Horizont janë kontribut i vizitorëve. Jeni të lutur të mos i kopjoni por ti bëni link adresën ku ndodhen.