Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 51 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- A besoni se ekzistojne fantazmat? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17565)


Postuar nga Deb* datė 11 Janar 2010 - 23:28:

A besoni se ekzistojne fantazmat?

Do desha te bisedonim rreth fantazmave. A besoni ne to, dhe a keni pare ndonje vet. Me kujtohet kur isha ne konvikt diskutonim rreth tyre, dhe ne e dime si na hynte frika pastaj naten, sidomos kur na duhej te vinim ne wc. Kam patur shoqe qe besonimn se kishin pare fatazma. Kryesisht tregonin se kishin ndeshur femra te veshura me fustan te bardhe. Njera tregonte se u ishte shfaq nje femer ne mes te ares dhe ashtu avulloi. Tjetres i ishte shfaqur ne dritaren e dhomes se saj. etj. Po ju a keni patur ndonje eksperience te tille?


Postuar nga Deb* datė 11 Janar 2010 - 23:56:

Cfare jane fantazmat?
Mendohet qe jane te vdekur qe kane ngelur midis dy jeteve; asaj ekzistuese dhe jetes se pertejshme. Per arsye kryesisht traumave qe kane patur ne jeten e tyre kur ishin gjalle ata kane dale nga trupi i tyre, kane ngecur ne mes dy jeteve dhe kane nevoje te lirohen. Ata nuk e dine qe kane vdekur.Ka shpirtra te mire dhe agresive.
Ketu ne shtetin ku jam une, mendohet qe nje qyteze e tere te jete zbrazur. Ka ngelur e pabanueshme sepse posedohet nga shpirtrat, fantazmat. E cuditshme apo jo?


Postuar nga Katilesha datė 12 Janar 2010 - 00:03:

Ca jane keto tema moj Deb*?

I hap edhe para orarit te gjumit per ne nga Albania. Ca behet keshtu ne ty moj vajze?


Postuar nga Deb* datė 12 Janar 2010 - 00:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
Ca jane keto tema moj Deb*?

I hap edhe para orarit te gjumit per ne nga Albania. Ca behet keshtu ne ty moj vajze?


Tani kane me shume efekt keto lloj temash.
Shiko efektin pozitive, lol.
Te ndihmojne te rrish zgjuar kur ke shume per te mesuar.
Ti beson apo jo? Po s'besove mos e vrit mendjen shume. Keq e kane ata/ato qe besojne.


Postuar nga Katilesha datė 12 Janar 2010 - 00:24:

Po ne po vdesim qe te fleme cik me heret se ora 3 e mengjesit kjo na permend ehde fantazmat?

Edhe pse per mua nuk ka fare proesoj fare ne keto gjera. Une nuk besoj ne horoskop jo me ne fantazma..


Postuar nga Glaukus datė 12 Janar 2010 - 00:26:



me fantazmat boj ē'far te duash ti ........... po horoskopin degjoje
.


Postuar nga Eria datė 12 Janar 2010 - 18:24:

Besoj pse jo...ne fund te fundit pse te mos kete...


Postuar nga Piktor datė 12 Janar 2010 - 18:40:

Po besove normal qe do ti gjesh e ti takosh.:p
Nuk besoj aspak ne fantazma per motive matematikore e substanciale.


Postuar nga An_Al datė 12 Janar 2010 - 21:53:

Stergjyshja ime tregonte gjithmone histori me fantazma e lugeter.Thoshte se kishte pare lugat, qe ishte shfaqur ne forme flake gjithashtu edhe xhinde qe kendonin me saze rruges.
Ne zonen e Korces ka qene nje lugate shume e keqe, e quanin Xeme, tregonte stergjyshja, qe u bente shume keq njerezve po sidomos ishte fiksuar me priftin e fshatit.
Gjithashtu nje shoqja ime ne shkolle fillore , me kujtohet se thoshte qe shikonte nje njeri,rrinte bashke me te, mesonte etj etj

Une personalisht nuk besoj ne fantazma por gjithashtu mendoj se cdo gje eshte e mundur , edhe mund te ekzistojne fantazmat.


Postuar nga Deb* datė 12 Janar 2010 - 22:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha An_Al

Gjithashtu nje shoqja ime ne shkolle fillore , me kujtohet se thoshte qe shikonte nje njeri,rrinte bashke me te, mesonte etj etj



WoW! Si reagonit ju kur thoshte ashtu? Besoj se e merrnit per te cmendur.
P.s Ka mundesi ndonje nga stafi ta korrigjoj pak opsionin e trete te sondazhi? Ta bej ''nuk jam i/e sigurt.


  Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 51 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.