Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 192 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Probleme Sociale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=312)
-- Skena seksi ne nje shkolle publike (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=11857)


Postuar nga Fajtori datė 13 Qershor 2006 - 05:28:

Unstoppable, mua me vjen keq kur flamurataret e moralit mbyllin vrimat shoqerore pa njohur as burimin e problemit. Ne Shqiperi te rinjte nuk kane ku te bejne seks, ne shtepi nuk i lene prindet, ne motele eshte shemtuar, ne shkolle te kap drejtoresha. Gjithmone ka qene ky problem dhe rasti i Petro Ninit tregon se nuk mban me uje pilafi. Nese mamallaret dhe baballaret vazhdojne te demigrojne seksin duke u bazuar ne supersticione dhe fetarizma arkaike, brezi i ri ka te drejte te shpertheje rregullat si ti vije per mbare. Keshtu qe para se te rrisim humneren mes brezave  eshte mire qe keto aspekte te diskutohen me respekt ndaj brezit te ri, jo thjesht nga pozita utopike e seksit qe nuk u dashka bere ne shkolle. Mua me duket se shume veta duan te induktojne moralizem, ne vend qe te mendojne seriozisht per vazhdimesine dhe integritetin tone si shoqeri.

Ndonjehere me duket sikur diskutojme ne hava kur permenden ekstremet e lakuriqesise apo orgjise. Me duken si fenomene tip dordoleci qe duhet te trembin turmen nga hapja mendore. Duhet patur kujdes kur predikohet moralizem, se me ritmet qe po ndryshon Shqiperia shume shpejt mendimi mund te rezultoje i tejkaluar. Tek e fundit keto jane gjera intime dhe po diskutojme per ate liri personale qe akoma se kemi, per shoqerine e thashethemexhinjve qe akoma mbush Tiranen heroike, per sistemin totalitar qe kemi trasheguar edhe ne rregullimin e jetes private. Ketu po diskutohet qe secili te jete me i lire dhe shoqeria ti lere hapesira individit. Jo me kot vazhdon te shkruhet per seksin tek nje teme qe lindi per drogen. Ketu vetem droga qe nuk preokupon njeri, ne Itali po arrestohen cdo dite trafikante shqiptare (une di te pakten 17 te arrestuar brenda 15 diteve) dhe askush nuk preokupohet per kete. Nderkaq problemi me i madh qenka seksi i 4 cunave/gocave qe paskan dale nga "parimet e shendetshme". Une per veten time jam i kenaqur qe brezi i ri nuk eshte me i ndrydhur. Ndoshta e ekzagjerojne ca, por gjate ndryshimeve sociale ka gjithmone ekzagjerime qe stabilizohen me kohen.


Postuar nga amor alucius datė 13 Qershor 2006 - 11:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
kjo eshte nje gje skandaloze dhe turp i madh per gjinin femrore. amore alucius mua me cudit dicka me shkrimet tuja qe actin e Inis Gjonit e denoje ti kur ne nje kohe ajo ishte dicka intime mes saj dhe te dashurit e ekspozuar nga whoever. kurse kjo adolishentja ktu e ekspozoj vetveten pa fe turpit. sexi oral eshte dicka normale por jo normale neper banka shkolle, kjo do arrestim dhe pike. turp turp turp


Dreqe,sic tha dhe Admirali une tek Inisi me shoqe & shoke denoj perdorimin e droges si dhe influences qe ajo ka tek publiku qe e quan"VIP-e",nuk denoj aspak se ca ben e ca s'ben me norin e saje.

Mua s'me duket si dicka skandaloze,ajo qe me shqeteson eshte fakti qe brezi i ri nuk po edukohet sic duhet me idene e seksit dhe dashurise,dhe ketu faji kryesor i qendron brezit te vjeter,keto te fundit thjeshte po distancojne femijet nga vetja.

Me ka rastisur te degjoj "moralizmat" e shqipetareve ne lidhje me "shthurjen" e Perendimit.Shtetet e Perendimit e kane kaluar kete faze para 40-50 vitesh dhe e kane pare qe eshte shterpe te ndalosh te rinjte te perjetojne seksualitetin.Cuditem si nuk duan shqipetaret te mesojne nga gabimet e te tjereve.Eshte budallek ne fakt te besh te njejtin gabim edhepse kane mundesine te shohin se ku caloi gomari tek tjetri.Nese nuk mund te ndalosh dicka te pakten mundohu ta kanalizosh ne forme pozitive psh.prano ne shtepi dhe partnerin/partneren,aktivizoji mbasditeve psh me nje instrument muzikor,me dance...thjeshte mbaji busy.Ushqeju idene e seksit me njeriun qe dashurojne,me nje njeri special...

Une shkollen e mesme e kam bere kendej,kolegj,dhe gjera te tilla ne 6 vjet (kendej e mesmja eshte 6 vjet,fillorja 6 vjet)s'me ka rastisur te shoh.Gjithe flisnin lirshem per seksin,madje dhe prifti qe na jepte latinisht por ama akte seksuale brenda mureve te shkolles s'kishin.Ishte zhvilluar vete mentaliteti tek nxenesit qe ne shkolle ato gjera s'behen,ato qe i bejne jane budallenj.Jashte mureve te shkolles plasshin puthjet,gjithe kishin te dashurit/te dashurat...ne weekend flinin ne shtepine e njeri-tjetrit dhe prinderit e tyre e shihnin si gjene me normale ne bote.Cfare ka te keqe ne kete forme perceptimi te realitetit?


Sa do kisha dashur te shihja fytyren e drejtorit/drejtoreshes konservative te Petro Ninit e perballur me pamje te tilla...hahahahahaha .Grua/burre 50 vjec/e duke u skuqur nga nje skene seksuale
 


Postuar nga Unstoppable datė 14 Qershor 2006 - 03:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Unstoppable, mua me vjen keq kur flamurataret e moralit mbyllin vrimat shoqerore pa njohur as burimin e problemit. Ne Shqiperi te rinjte nuk kane ku te bejne seks, ne shtepi nuk i lene prindet, ne motele eshte shemtuar, ne shkolle te kap drejtoresha. Gjithmone ka qene ky problem dhe rasti i Petro Ninit tregon se nuk mban me uje pilafi. Nese mamallaret dhe baballaret vazhdojne te demigrojne seksin duke u bazuar ne supersticione dhe fetarizma arkaike, brezi i ri ka te drejte te shpertheje rregullat si ti vije per mbare. Keshtu qe para se te rrisim humneren mes brezave  eshte mire qe keto aspekte te diskutohen me respekt ndaj brezit te ri, jo thjesht nga pozita utopike e seksit qe nuk u dashka bere ne shkolle. Mua me duket se shume veta duan te induktojne moralizem, ne vend qe te mendojne seriozisht per vazhdimesine dhe integritetin tone si shoqeri.

Ndonjehere me duket sikur diskutojme ne hava kur permenden ekstremet e lakuriqesise apo orgjise. Me duken si fenomene tip dordoleci qe duhet te trembin turmen nga hapja mendore. Duhet patur kujdes kur predikohet moralizem, se me ritmet qe po ndryshon Shqiperia shume shpejt mendimi mund te rezultoje i tejkaluar. Tek e fundit keto jane gjera intime dhe po diskutojme per ate liri personale qe akoma se kemi, per shoqerine e thashethemexhinjve qe akoma mbush Tiranen heroike, per sistemin totalitar qe kemi trasheguar edhe ne rregullimin e jetes private. Ketu po diskutohet qe secili te jete me i lire dhe shoqeria ti lere hapesira individit. Jo me kot vazhdon te shkruhet per seksin tek nje teme qe lindi per drogen. Ketu vetem droga qe nuk preokupon njeri, ne Itali po arrestohen cdo dite trafikante shqiptare (une di te pakten 17 te arrestuar brenda 15 diteve) dhe askush nuk preokupohet per kete. Nderkaq problemi me i madh qenka seksi i 4 cunave/gocave qe paskan dale nga "parimet e shendetshme". Une per veten time jam i kenaqur qe brezi i ri nuk eshte me i ndrydhur. Ndoshta e ekzagjerojne ca, por gjate ndryshimeve sociale ka gjithmone ekzagjerime qe stabilizohen me kohen.


Fajtor , persa i perket rastit te Inis Gjoni jam me mendimin e dreqes shkodrane qe ajo eshte ceshtje private e saj dhe s'ka pse diskuton njeri se pse piu kokaine apo pse doli lakuriq para te dashurit te saj...!Ajo eshte teresisht mes saj dhe e te dashurit te saj dhe s'ka ca i duhet njeriu te predikoje mbi jeten e saj private !
Ajo eshte VIP ne sy te publikut , dmth ne ekranet televizive ! Larg ketyre syve , ajo ka te drejten natyrale te jetes se saj private !
Ky quhet dhunim privacie dhe ato qe merren me ket ceshtje lart dhe poshte quhen moralista hipokrite te bezdishem !
Per sa i perket rastit te dyte , ceshtja ndryshon pasi kemi te bajme me nji institucion publik sic asht shkolla dhe me orgji ne vend publik !
Tash pa dashur te perseris vedin po te baj nji pyetje...
Cila ishte ana pozitive e gjithe kesaj ngjarjeje per shoqerine ne ndertim shqiptare ...?


Postuar nga Isra datė 14 Qershor 2006 - 07:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha Unstoppable


Cila ishte ana pozitive e gjithe kesaj ngjarjeje per shoqerine ne ndertim shqiptare ...?



KJo po, eshte pyetje me vend, por mendoj se do mbetet retorike


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Qershor 2006 - 10:45:

Per ato qe s'kane para akoma videon.

http://www.piczo.com/pika-shiu?g=18649976&cr=4


Postuar nga Niqua datė 14 Qershor 2006 - 12:22:

kjo duket ne surrat qe eshte greke

 

Amore Alicios jam kundra droges and i dont support people who use them . Por ne rastin konkret Inis Gjoni  ca beri e beri behind close doors dhe si interreson njeriut. Why should we jump into conclusion!!! what if it was the frist time for her?? we dont know the truth..  I know a lot of people and a lot of albanian politician samewhere and somehow they all tried some type of drogs. cfar do te thuash ti tani Amore njoh une kshu lloj njerzish dhe snjeh ti...sma merr mendja... ne jemi shume njerz hipokrita, '"Keshtu si Inis jena te tan por e kemi pas fat dhe sna kan zan""


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Qershor 2006 - 13:01:

Sa e lumtur qe ishte ajo goca njehere

Ai cuni shume cool eshte


Postuar nga amor alucius datė 14 Qershor 2006 - 13:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
Amore Alicios jam kundra droges and i dont support people who use them . Por ne rastin konkret Inis Gjoni  ca beri e beri behind close doors dhe si interreson njeriut. Why should we jump into conclusion!!! what if it was the frist time for her?? we dont know the truth..  I know a lot of people and a lot of albanian politician samewhere and somehow they all tried some type of drogs. cfar do te thuash ti tani Amore njoh une kshu lloj njerzish dhe snjeh ti...sma merr mendja... ne jemi shume njerz hipokrita, '"Keshtu si Inis jena te tan por e kemi pas fat dhe sna kan zan""


Droga eshte e ndaluar dhe behind closed doors.Aq me teper ajo duhet te ndieje obligimin moral qe te kete kujdes ne veprimet e saja pasi influencon dhe publikun e saje.

Ato jane adoleshenta dreqe,ato s'kane arritur akoma pjekurine e nje 30-vjecareje.Ato jane viktime e brezit te vjeter i cili prehet ne nje moral arkaik.

Persa i perket hipokrizise dhe faktit qe mund te kemi bere te gjithe ashtu...vallai se di ca kane bere te tjeret moj dreqe,por di ate qe kam bere une,dhe mund te te siguroj me bindje te plote qe gjera per te cilat mund te turperohem "po te me zinin" s'kam bere deri tani,edhe pse lirine/mundesine e kam patur.

Njeriu duhet ti vendose vetes kufinj dhe te kerkoje qe te tjeret ti respektojne.

 

P.s. Lela


Postuar nga Admirali datė 14 Qershor 2006 - 18:59:

...

Ore, ku dreqin ishte orgjia aty xhanem, une pashe vetem njeren qe i beri nja 2-3 thithje tjetrit ene kaq, spashe milet duke marre pjese, vetem spektatore degjoje qe bertisnin.

Pra, te dashur kalamajte e forumit, mos i zini bese gazetave, sidomos Panorames, se vetem per te bere panik jane, asgje me shume.


More vesh Amor Alucius, te erdha atje ene ta shkula veshin, mos na sill panik me lajmet e Panorames


Postuar nga METAXA datė 14 Qershor 2006 - 19:06:

Re: ...

Citim:
Po citoj ato qė tha Admirali
Ore, ku dreqin ishte orgjia aty xhanem, une pashe vetem njeren qe i beri nja 2-3 thithje tjetrit ene kaq, spashe milet duke marre pjese, vetem spektatore degjoje qe bertisnin.

Pra, te dashur kalamajte e forumit, mos i zini bese gazetave, sidomos Panorames, se vetem per te bere panik jane, asgje me shume.


More vesh Amor Alucius, te erdha atje ene ta shkula veshin, mos na sill panik me lajmet e Panorames



500,000 Euro do iniska sepse i kane shkel privacyn Ka hedh ne gjyq robt qe ja kan nxjerre videon .


Nejse hika i her se na filloi neshja

Hajt tung.


  Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 192 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.