Forumi Horizont Gjithsej 34 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 331 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- L.Basha Vs E.Rama (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18322)


Postuar nga AngelDevil datė 26 Mars 2011 - 19:41:

L.Basha Vs E.Rama

PD dhe PS kane shpallur zyrtarisht kandidatet e tyre per kreun e Bashkise se Tiranes, duke formalizuar keshtu nisjen e gares elektorale ne kryeqytet per zgjedhjet vendore te 8 Majit 2011.
Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, njekohesisht kryetari aktual i Bashkise se Tiranes, konfirmoi rikandidimin per here te katert per mandatin e kryebashkiakut. PD shpalli kandidaturen e Lulzim Bashes per kreun e Bashkise se Tiranes, nderkohe qe Basha paraqiti edhe doreheqjen nga posti i Ministrit te Brendshem dhe mandatit te deputetit nė Kuvendin e Shqiperise.


Postuar nga lule datė 27 Mars 2011 - 01:31:

Red face

Pa diskutim qe e mer Basha, nuk eshte turp t'vazhdoje me Edi ?!


Postuar nga kendrevica datė 27 Mars 2011 - 01:54:

E po nuk do te ndodh ndonje ndryshim i madh po iku Rama.Iken nje i gjate e vjen nje i gjat tjeter.Iken nje kusar e vjen nje kusar tjeter.Ndryshimi eshte se po humbi bashkine dhe ka shume mundesi,sepse heren e fundit e fitoi me votat e LSI,ai do te humbase shume fare e nuk i dihet fundi.Skifteret brenda PS dhe jashte ja urojne humbjen.Dueli eshte per jete o ''vdekje''!


Postuar nga lule datė 27 Mars 2011 - 01:57:

Ka rendesi t'zhduket, ouuuu ai psikopat ore, sdi si ka kandidatuar edhe fituar per kaq vite.

mos mdil kundershtar ore se e ke pisk ketu !


Postuar nga Fajtori datė 27 Mars 2011 - 02:34:

Veshtire e ka Rama ket rradhe. Nga nje ane shpellaret jane shtuar ne Tirane, kshu qe me shume vota do shkojne per Bashen. Nga ana tjeter Rama eshte debilizuar goxha vitet e fundit. Nuk e di me sa mend ka krijuar fushate me moton "Fajin e ka Saliu". Thenie prej elektroauto qe zbulon se i eshte djeg poci.

Nga ana tjeter shpellaret po fitojne terren duke perdor firma te huaja per fushate elektorale. Kshu qe Basha del ne fushte me ca p... adoleshente ne sfond dhe design te menduar, ndersa Rama vazhdon te kerkoje kush e ka fajin. Gjera normale xhanem, gjithe ato leke qe po vjedh grupi i shpellareve per kete dite i duhen. Dhe shqiptaret nuk e dallojne shume propaganden nga e verteta. Shqiptaret habiten nga montazhe te thjeshta filmike qe ben Fiks Fare.


Postuar nga Vizioner datė 27 Mars 2011 - 05:46:

Re: L.Basha Vs E.Rama

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevilAi popull atje, Lul Kriminelin "meriton", me Sali Gaddafin ne krye.

Ashtu si dhe Gerdecaret qe votuan gati 100% per PD-ne mbasi i shujti Sala duke i vrare, perse te mos votojne dhe "Tiransit" per Lulin ?!
Kater te pafajshem i vrau dhe ai popull del e brohoret!!!!!!!!!!!


Edi Rama eshte konsumuar, i pafuqishem. Aq me shume, mbas 21 Janarit, tregoji qe nuk eshte gje tjeter vecse nje demagog!

Por, mjes ato PAK njerez atje, qe kane ndershmeri dhe besojne akoma ne shprehjen "Demokrati"!!!

Ne shqiperi nuk do njeri Demokrati dhe shtet me rregulla te barabarta gati per te gjithe, por duan rrumpalle-korrupsion sepse, vetem keshtu mund te perfitojne te paaftet.
Ne nje vend, ku rinia eshte zhytur ne nje batak imoral te menyres se te jetuarit, te menyres se carrjes-hecjes perpara ne jete.
Ne nje vend ku dhe gomaret jane bere me Diplloma Universiteti pasojat e te ciles po fillojne t'i ndjejne dhe do i ndjejne edhe me shume ne te ardhmen e afert!
Ne nje vend ku, etj. etj.


Postuar nga AngelDevil datė 27 Mars 2011 - 16:32:

As njoni as tjetri tironc .... Ramadan Kafsha do thoshte ...na myten jabanxhinjte


Postuar nga RIP Gibbs datė 27 Mars 2011 - 18:43:

Po fitoi Basha bashkine e Tiranes fillon edhe internimi i lene pergjys ndaj meje dhe familjes time


Postuar nga RIP Gibbs datė 27 Mars 2011 - 18:46:

Re: Re: L.Basha Vs E.Rama

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Ai popull atje, Lul Kriminelin "meriton", me Sali Gaddafin ne krye.

Ashtu si dhe Gerdecaret qe votuan gati 100% per PD-ne mbasi i shujti Sala duke i vrare, perse te mos votojne dhe "Tiransit" per Lulin ?!
Kater te pafajshem i vrau dhe ai popull del e brohoret!!!!!!!!!!!


Edi Rama eshte konsumuar, i pafuqishem. Aq me shume, mbas 21 Janarit, tregoji qe nuk eshte gje tjeter vecse nje demagog!

Por, mjes ato PAK njerez atje, qe kane ndershmeri dhe besojne akoma ne shprehjen "Demokrati"!!!

Ne shqiperi nuk do njeri Demokrati dhe shtet me rregulla te barabarta gati per te gjithe, por duan rrumpalle-korrupsion sepse, vetem keshtu mund te perfitojne te paaftet.
Ne nje vend, ku rinia eshte zhytur ne nje batak imoral te menyres se te jetuarit, te menyres se carrjes-hecjes perpara ne jete.
Ne nje vend ku dhe gomaret jane bere me Diplloma Universiteti pasojat e te ciles po fillojne t'i ndjejne dhe do i ndjejne edhe me shume ne te ardhmen e afert!
Ne nje vend ku, etj. etj.


Po fitoi Luli na hap naj vend ne Frankfurt..per muve ...babain tim e liroi nga detyra pa nder sa u be Minister i jashtem...qe babai im ka punuar me salen, mejdanin moisiun, dhe mustafain para se luli te behej minister i jashtem..do me heqin dhe mamane tani po fitoi ....


Postuar nga RIP Gibbs datė 27 Mars 2011 - 19:01:

..gjithsesi njerez te aferm prane Bujar Nishanit qe kam pak lidhje familjare me konfirmojne se Argita Berisha ja thith Lulit ndersa Luli e ka gruan ne Belgjike...deri ketu jemi ne rregull skam asgje kundra thithjeve edhe une po te isha ne vedn te lulit do ta kisha zili te ma thithte Argita..njs..sipas kesaj teori konspirative sali shpellarit nuk i vjen dhe aq mire..per aq kohe sa qarkullojne zera qe Luli mund te marre drejtimin e PD pas Berishes dhe ka frike se mos luli ben Deberishizimin e partise pas kesaj sic kishte frike edhe Enveri ndaj Mehmetit dhe kshu ve lulin para rames...luli humb ngelet pa gje dhe pastaj rraset mrena meqe ehste pa imunitet ...


  Gjithsej 34 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 331 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.