Forumi Horizont
Trego 5 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re e prozes (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=338)
-- Gri! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=934)


Postuar nga emanuela datė 16 Maj 2003 - 11:09:

Gri!

Akoma qendron e shtrire ne krevat.Ka mbuluar koken me jorganin per te krijuar imazhin e erresires dhe nuk i pelqen te dale nga ajo pergjumje.-He mi ngrehu...shif si ben kjo...plsssss te kam xhan.Te kam xhan!!!!!!Oh zot!!!Eshte orari qe do te flas me te.Hodhi tutje me nje levizje te vetme jorganin duke e pare me inat...damn...ne kete ore duhej te ishte ne chat.Arrin te fuse nje kembe ne pantofla dhe dora automatikisht prek butonin e start...shpejte dreqi ta haje.Zhurma e kompjuterit qe starton po e acaronte tmerresisht.-Te lutem-thote me vete...Te lutem,te lutem,te lutem...zeri i tij i vjen i embel dhe ajo buzeqesh me timbrin qe i behet akoma me feminor.E di tashme nese ai kthehet ne foshnjen e perkedhelur do te kerkoje me djallezine e tij dicka qe se ka marre prej saj deri me tani.Prape buzeqesh,nuk arrin dot t'i rrezistoje pushtetit te tij,eshte e kote.Asaj i pelqen ta mundoje,por e gjen veten loder ne duart e hipnotizuesit...
Adresa: shqiperiachat.com....nick...T...shyqyr qe u hap.Mausi kalon me shpejtesi listen e nickeve..S...S...S.Buzet shtrengohen forte per te mos nxjerre psheretimen dhe fjalia krijohet ne mend-nuk eshte!
-Kur ti nuk je,chati eshte gri!-perseriti fjalet e tij dhe gjoksi i formoi ulje-ngritjen e rendeses se frymemarrjes.
-Hi!-qe pershendetja e pare e tij.
-Hi!-i qe pergjigjur ajo kortezisht pershendetjes,por fytyra i shprehte besdine e te folurit.Oh,ja dhe nje tjeter..a/s/l plssss....e urrente kete shprehje....i kujtoheshin genjeshtrat e sajuara per momentin...21/f/usa...18/f/TR.
-Nga chat?...-Usa
-...Ou?Nuk qenke ne Itali?
-Nuk kam filluar akoma pune tek mirembajtja e semaforeve-i kthehet e nervozuar.Replikat shkembehen ne nje qarkullim shprehjesh inatcore dhe ky vershim marramendesh ndalet perballe nje lutje...
-Te lutem,mos ma bej chatin malore!Ajo kishte buzeqeshur ne ato caste nderkohe qe ne ekran shkruhej:
-Deshiroj te flas me ty!....deshiroj te te degjoj zerin,deshiroj te mbeshtesesh koken tek supi im,te deshiroj....te dua!!!Gjithshka kishte rrjedhur kaq shpejte,sa ajo nuk arrinte te percaktonte momentin kur e kishte pare nickun e tij nepermjet veshtrimit te erresuar dhe kur ndiqte rradhen e nickeve me ankth deri ne castin qe ndihej e qete perballe nick S....
Nuk vjen me sot mendoi dhe ndryshoi nick...V...mire me duket ky nick,eshte terheqes.
-A/s/l plsssssss.....Oh god!Ktheu karrigen nga pasqyra dhe filloi te lozte me shprehjet e fytyres.Ca levizje te lehta rregullonin a shprishnin ne cast floket e rende dhe rifillonin prape lojen,qe shoqerohej nga buzeqeshja e sigurte e femres se bukur....
-Je kotelja ime!Sa mire!!Ishte macka e tij e preferuar dhe ate me siguri e kishte marre malli per pranine e saj.
-Kur ti nuk je,chati eshte gri-perseriti ajo prape fjalet e tij dhe u rikthye ne kompjuter....
-Hi!...Filloi te dridhej dhe mezi arriti te shkruante pershendetjen e saj:
-Hi!
-Nga jeni?....-X,ju?
Ai e pyeste dhe ajo i pergjigjej automatikisht pergjigjeve te tij.
-Jeni shume e kendshme ne bisede...-Thnx!
-Do te deshiroja t'ju njihja!....Nuk besoj se do t'ju linte shije te mire njohja.
-Ju lutem mos ma beni chatin malore...............
...Vazhdimi......


Postuar nga Sirena datė 16 Maj 2003 - 16:45:

Edhe nje cigare me ka mbetur nga kjo pakete .Dhoma eshte mbuluar nga nje mjegull e lehte tymi ne ngjyre manushaqe. Po me merren mend, ndjenjat me jane peshjtelluar me idene e shemtuar qe ti sot ske per te marre ne tel . Pres , pres, pres . Ia ngul syte telefonit , dhe me duket sikur nuk e kam vene mire receptorin , dale? mos e kam lene hapur? Jo ...dreq...bjer pra bjer . Po me duket vetja si ato magjistricat e vogla, s'me ngeli tjeter tani vetem te filloj te bej ndonje lutje pa kuptim, ti drejtohem ndonje fuqie qe me siguri me shikon nga diku si po lajthis nga trute , Te lutemmmmmmm , Bej qe ky dreq telefoni te tingelloje . Cerrr...u drodha , cigarja me ra nga duart , cerrr perseri .... Kap telefonin dhe me nje ze qe nuk eshte imi , them alo ...dhe diku matane degjoj Star Telegram , kemi nje oferte .... Me vjen tja thyej ne koke kete gje te zeze nga i cili vjen ai ze prej monstre , i kepus nje te share dhe me zemren qe me rreh si e cmendur e ve telefonin ne vend .
Ja nje lot qe zbret , rrokulliset i pasuar nga nje rreke e vertete lotesh malli .Nuk mundem me , u lodha nga pritja ,e di qe as sot ske per te marre . Shpirtin ma kafshon pa meshire dhimbja .Si nje film me xhirim te shpejte me valezojne ne tru fjale, caste, pamja jote, te puthura , dy trupa ,pastaj nje i vetem , renkime .... Ngrihem dhe neper perden e syve krijuar nga lotet e trashe shoh cigaren qe ka bere nje goxha vrime ne tapet .Dreqi ta haje ...
I afrohem pasyres , dhe i ngerdheshem fytyres qe kam perballe, c'me shikon ashtu, si e cmendur , me sy te capelyer dhe gojen te thare , me shijen e athet te nikotines perzier me lot te kripur .
Nje mendim i fuqishem me qellon si rrufe trurin , Xhami i pasqyres ...shume i lemuar ...kjo fytyra ironike perballe shume e pervuajtur ...jeta ime, e dyllosur ne lodrat e tua ....netet pa hene ..njollat e largesise vizatuar te njeri tjetri ....Vjeshta e takimit ....duart qe zgjaten drejt njera tjetres dhe siperfaqa e pasyres shtremberohet nga nje e goditur e shpirtit te vdekur tashme . Shikoj veten nepermjet atyre copezave te therrmuara ,nje sy qe mundohet te shikoje tjetrin , buze e ngerdheshur , balli i gjere tej mase, syri tjeter i eger, shikon midis pjeses te objektit qe dkur quhej pasqyre .

Laj doren nga i cili rrjedh gjaku i fresket ,i ngrohte dhe ngadale heq copezat e xhamit . Si ne enderr degjoj nje telefon qe bije . Ve buzen ne gaz dhe shijoj cigaren e fundit . Jashte eshte dite me diell . Telefoni pushoi se tingelluari ate melodine e tij si kurve e keqe . Per cudi tani kuptoj qe ti s'je me rrotull . Dielli bujar me fal mijera reze te praruara ndricimi ........


Postuar nga emanuela datė 17 Maj 2003 - 09:18:

Mire se vjen Sirena ne kete teme.Me vjen mire qe ke vazhduar ate qe une lashe te hapur dhe qe mbetet e hapur per kedo qe deshiron te shprehe pjese te shpirtit te tij.


Postuar nga SUNBELOVED datė 24 Maj 2003 - 00:46:

kur hyj online.......

Ora eshte 12 e nates ...kam nje qerre pune per te bere ...duhet te kisha fjetur gjume me kohe.Neser me duhet te ngrihem heret,por kush do merret me chat?Budallejte dhe manjaket nuk kane brire.Mund te jene studente,te fejuar,mesues,financiere etj etj . Po jo une do hyj ne chat se nuk e harroj dot djegien e forte ne mes te kembeve , dhimbjen e embel nga terheqjet e muskulit . Nuk mi shkaktonte realiteti keto, por nje nick i kendshem , koketeria e nje virgjereshe :-iiiiiiiiii sa banal qe je , keshtu je gjithmone ti ???, une jam e virgjer , nuk di nga keto gjera.......une ndieja cytjet ne fund te barkut, qe rritej me ritem progresiv, me temperaturen e gjakut. Ishallah te jete edhe sot online , kompiuteri eshte aty , makine qejfi edhe mankthi. Kam frike te shoh nicket ..do te jete edhe nicku yt aty ???? Do ta thyej fare kompjuterin nqs nuk eshte E per cfare me duhet kompjuteri ??? ...mos valle billy gates e beri kompjuterin per te vjedhur banka ???....dhe te me largoje mua nga ty ??? E cfare pastaj se je larg ?...se nuk te shoh ..une te ndiej e la ..me dukket sikur me peshperit te veshi jo sikur me shkruan ......dhe une kam sonte me shume nevoje per keto whisperat e tua sesa per veshtrimet e gjimnazisteve dhe messazhet e te dashures ne celular. Une jam i dashuruar pas teje, mbas nickut tend mbas emrave te tu ( se deri tani me ke thene nja 4 emra te ndryshem
) jam i dashuruar mbas syve blu te tuat qe mi ke nisur me foto , jam i terbuar nga afersia qe me jep ti duke me larguar, me duket sikur me shtyn ne duar per te mbuluar deshiren qe ke per te me shtrenguar ne krahe. oh shyqyr zotit qenke sonte aty. po ai nick i embel , po ai vend ' ne liste por ......................ne folem dje e supernova, po pse o sykalter s me mban mend ?? po mesengerin pse nuk e ke hapur ??? Ato dje ishin fjalet e nje vajze ? apo praktika e pernatshme e nje kurtizianeje chati ? ...mire mire ashtu qofsha une idiot ...bye


Postuar nga alinos datė 16 Maj 2004 - 23:10:

Unhappy sa realitet i trishte

Shkrimi i pare i kesaj teme, qe i jep dhe titullin Gri eshte gjeja me e trishte qe kam lexuar neper faqet virtuale shqiptare, vertet shume e trishte


 
Trego 5 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.