Forumi Horizont Gjithsej 5 faqe: « 1 [2] 3 4 5 »
Trego 5 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re e prozes (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=338)
-- Gri! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=934)


Postuar nga Sirena datė 16 Maj 2003 - 16:45:

Edhe nje cigare me ka mbetur nga kjo pakete .Dhoma eshte mbuluar nga nje mjegull e lehte tymi ne ngjyre manushaqe. Po me merren mend, ndjenjat me jane peshjtelluar me idene e shemtuar qe ti sot ske per te marre ne tel . Pres , pres, pres . Ia ngul syte telefonit , dhe me duket sikur nuk e kam vene mire receptorin , dale? mos e kam lene hapur? Jo ...dreq...bjer pra bjer . Po me duket vetja si ato magjistricat e vogla, s'me ngeli tjeter tani vetem te filloj te bej ndonje lutje pa kuptim, ti drejtohem ndonje fuqie qe me siguri me shikon nga diku si po lajthis nga trute , Te lutemmmmmmm , Bej qe ky dreq telefoni te tingelloje . Cerrr...u drodha , cigarja me ra nga duart , cerrr perseri .... Kap telefonin dhe me nje ze qe nuk eshte imi , them alo ...dhe diku matane degjoj Star Telegram , kemi nje oferte .... Me vjen tja thyej ne koke kete gje te zeze nga i cili vjen ai ze prej monstre , i kepus nje te share dhe me zemren qe me rreh si e cmendur e ve telefonin ne vend .
Ja nje lot qe zbret , rrokulliset i pasuar nga nje rreke e vertete lotesh malli .Nuk mundem me , u lodha nga pritja ,e di qe as sot ske per te marre . Shpirtin ma kafshon pa meshire dhimbja .Si nje film me xhirim te shpejte me valezojne ne tru fjale, caste, pamja jote, te puthura , dy trupa ,pastaj nje i vetem , renkime .... Ngrihem dhe neper perden e syve krijuar nga lotet e trashe shoh cigaren qe ka bere nje goxha vrime ne tapet .Dreqi ta haje ...
I afrohem pasyres , dhe i ngerdheshem fytyres qe kam perballe, c'me shikon ashtu, si e cmendur , me sy te capelyer dhe gojen te thare , me shijen e athet te nikotines perzier me lot te kripur .
Nje mendim i fuqishem me qellon si rrufe trurin , Xhami i pasqyres ...shume i lemuar ...kjo fytyra ironike perballe shume e pervuajtur ...jeta ime, e dyllosur ne lodrat e tua ....netet pa hene ..njollat e largesise vizatuar te njeri tjetri ....Vjeshta e takimit ....duart qe zgjaten drejt njera tjetres dhe siperfaqa e pasyres shtremberohet nga nje e goditur e shpirtit te vdekur tashme . Shikoj veten nepermjet atyre copezave te therrmuara ,nje sy qe mundohet te shikoje tjetrin , buze e ngerdheshur , balli i gjere tej mase, syri tjeter i eger, shikon midis pjeses te objektit qe dkur quhej pasqyre .

Laj doren nga i cili rrjedh gjaku i fresket ,i ngrohte dhe ngadale heq copezat e xhamit . Si ne enderr degjoj nje telefon qe bije . Ve buzen ne gaz dhe shijoj cigaren e fundit . Jashte eshte dite me diell . Telefoni pushoi se tingelluari ate melodine e tij si kurve e keqe . Per cudi tani kuptoj qe ti s'je me rrotull . Dielli bujar me fal mijera reze te praruara ndricimi ........


  Gjithsej 5 faqe: « 1 [2] 3 4 5 »
Trego 5 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.