Forumi Horizont Gjithsej 25 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 25 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Humor popullor. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18136)


Postuar nga Piktor datė 30 Nëntor 2010 - 22:29:

Humor popullor.

Meqe po flisnim per gjuhen. Njeriu meson se ēfare eshte dhe si funksionon makina e shkrimit dhe kjo behet teme e darkes ne shtepi. Te nesermen secili shkon ne punen e tij. Ne fshat fshatari do shkoje tek ara apo vreshta femijet dikush do ruaje ndonje bagti apo do loze ne oborr ndersa fshatarja do laje thaje apo gatuaje.
Ky fshatari po punonte ne vreshta dhe i therret te birit qe po lozte ne oborr- Thuaji mamit, ma bje makinen e shkrimit.
Ky shkon e i thote te emes. E ema meqe ishte e zene me pune i thote , -thuji me vone se nuk kam kohe. Ashtu beri. Fshatari prape insiston nja dy a tre here te tjera dhe prape gruaja hiē.
Pak me vone kjo gruaja i thote te birit, - thuaji babes tend se ta sjell pas pak makinen e shkrimit.
Ky shkon tek i ati e i thote ate qe i tha e ema, ai i pergjigjet, -thuaji mos e sill se kam shkruar me dore.


  Gjithsej 25 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 25 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.