Forumi Horizont
Trego 25 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Humor popullor. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18136)


Postuar nga Piktor datė 30 Nëntor 2010 - 22:29:

Humor popullor.

Meqe po flisnim per gjuhen. Njeriu meson se ēfare eshte dhe si funksionon makina e shkrimit dhe kjo behet teme e darkes ne shtepi. Te nesermen secili shkon ne punen e tij. Ne fshat fshatari do shkoje tek ara apo vreshta femijet dikush do ruaje ndonje bagti apo do loze ne oborr ndersa fshatarja do laje thaje apo gatuaje.
Ky fshatari po punonte ne vreshta dhe i therret te birit qe po lozte ne oborr- Thuaji mamit, ma bje makinen e shkrimit.
Ky shkon e i thote te emes. E ema meqe ishte e zene me pune i thote , -thuji me vone se nuk kam kohe. Ashtu beri. Fshatari prape insiston nja dy a tre here te tjera dhe prape gruaja hiē.
Pak me vone kjo gruaja i thote te birit, - thuaji babes tend se ta sjell pas pak makinen e shkrimit.
Ky shkon tek i ati e i thote ate qe i tha e ema, ai i pergjigjet, -thuaji mos e sill se kam shkruar me dore.


Postuar nga Fajtori datė 24 Dhjetor 2010 - 16:56:

Daja ne spital


Postuar nga Piktor datė 24 Dhjetor 2010 - 18:04:

Dembeli

Ndersa po mendoja te shkruaja kete histori te vjeter popullore, me ra ndermend togefjaleshi "dembel stambolli". Kaq i famshem do te kete qene ky dembeli i Stambollit saqe kur ishim femije e perdoronim shpesh.


Na ishte nje here nje prind i deshperuar me djalin e tij qe ishte nje dembel i madh. Kaq i madh ishte deshperimi saqe nje dite vendosi ta treste (degediste) larg shtepise te birin. Ne rastin me te pare kur kaloi nje karvan, ai u tha merreni dhe djalin tim e treteni dikund larg.
Ata e moren (natyrisht me pagese) djalin.
Rruges takuan nje njeri qe u interesua per djalin dhe u tha t'ja jepnin atij se ai ishte tashme plak dhe i pafat ne jete pasi nuk kishte pasur femije. Tregtaret i thane se nuk e kishin me e shit por me tret se nuk i duhej kujt, se ishte dembel i madh. Ore po ma jepni mua se me arra do ta mbaj, vetem ta kem djalin tim. Ky dembeli kur degjoi keto fjale ngriti koken e i thote,- ore ti qe do te me mbashe me arrra, a i ke te thyera ato.
Plaku i ēuditur nga fjalet, u kthehet tregtarve , keni te drejte merren e treteni se hem arra e hem te thyme skam.


Postuar nga RAIMONDI datė 01 Prill 2011 - 05:25:

---Njehere Pali Miska vajti per vizite ne Minoritet ,ne kohe te Dulles ky muhabet
Edhe Pali duke ecur atje ne ane te ares i pershendeti fshataret qe punonin ne are ......
.... edhe fshataret po e pershendesinin duke i thene :,,,Jasu Palikari ...............

... E degjon Pali kete prshendetje edhe tha me vete :
-------Po keta shkerdhata po tallin bythen me mua apo me ngaterojne me ndonje tjeter..... , edhe vazhdoi me tutje

......Kur edhe fshataret e tjere po e pershendesnin njelloj :.....................Jasu Palikari, Jasu Pali karri ---Mirpo ata greket Palikari i thone Trim -------Por Pali e mori tjeter per tjeter ---

Atehere s'duroi me Pali dhe ju pergjigjet :

:................ Nuk jam Pali kari , jam Pali Miska ..looooooooooooooool ,


Postuar nga lule datė 01 Prill 2011 - 19:59:

Propozimi nje Vlonjati

O goce m'fal 1 minut, mos kujto se jam hajdut,
jam pirat me edukat, shpin e kam 2 kace, posh kam 1 pellgace,
babin e kam oficer, kam lavatrice dhe frigorifer,
televizor dhe majtofon e blejme bashke me von.

Kur goca spranon djali kthehet
kam lope dhe dhi
m*t qe te hash dhe ti .p.s Dhe kshu Piktor ja ē'ben vlonjati.


Postuar nga Piktor datė 01 Prill 2011 - 20:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne
Propozimi nje Vlonjati

O goce m'fal 1 minut, mos kujto se jam hajdut,
jam pirat me edukat, shpin e kam 2 kace, posh kam 1 pellgace,
babin e kam oficer, kam lavatrice dhe frigorifer,
televizor dhe majtofon e blejme bashke me von.

Kur goca spranon djali kthehet
kam lope dhe dhi
m*t qe te hash dhe ti .p.s Dhe kshu Piktor ja ē'ben vlonjati.

Ky po ishte nga Bolena ama.


Postuar nga lule datė 01 Prill 2011 - 20:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Ky po ishte nga Bolena ama.


ēa oshte Boena mo?

M'fal per injorancen .


Postuar nga Piktor datė 01 Prill 2011 - 20:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne


ēa oshte Boena mo?

M'fal per injorancen .

Dmth nuk ishte nga Kanina.


Postuar nga lule datė 01 Prill 2011 - 20:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Dmth nuk ishte nga Kanina.Romantiku

Ajo: Ti mė kujton oqeanin...
Ai: Ti do tė thuash se unė jam i pa pėrmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjalėn qė mė vjen pėr tė vjellė !


Postuar nga Fajtori datė 05 Prill 2011 - 18:59:

Me rastni e zgjedhjeve ne Tirane


Postuar nga SmoKer datė 05 Prill 2011 - 19:32:

Gjirokastriti

Nuk e di nese e keni degjuar historine e qofteve me gjirokastitin


Shkoj njeri per mik te nje gjirokastrit e ndejti per darke dhe i kishin bere qofte

-Gjirokastriti - ha qofte ha
-miku - jo jo se kam ngrene boll 3 cope
-Gjirokastriti - Per at pune ke ngrene 8 ti po haj se per ty i kana ba ...


Postuar nga lost_soul datė 05 Prill 2011 - 19:40:


Postuar nga Fajtori datė 05 Prill 2011 - 19:55:


Postuar nga AngelDevil datė 05 Prill 2011 - 20:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
ehuuu eshte e vjeter kjo


Postuar nga Fajtori datė 06 Prill 2011 - 00:32:

Epo une jam i vonuar me kto populloret


Postuar nga Piktor datė 26 Maj 2011 - 20:16:

Kalova lumin, te dhjefsha kalin.

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Epo une jam i vonuar me kto populloret
Te gjithe e kemi degjuar shprehjen e urte popullore, kalova lumin te dhjefsha kalin. Si nje akt mosmirnjohje.
Po si ka ndodhur ne te vertete.
Qe thoni ju nje njeri duke udhetuar per ne nje fshat tjeter, i desh te kapercente nje lume. Not ky njeriu nuk dinte, i vetmi vend i sigurte ishte nje va dhe nje fshatar me kale gerdalle plak qe mezi rrinte ne kembe qe fitonte pese leke ne dite duke kaluar njerzit nga njera ane ne tjetren mbi kale.
Kur hypi ky udhetari vuri re se kali filloi te dridhej nga kembet dhe kete e kaploi frika.
Ndersa ecnin ne uje, kali filloi te shkundesh edhe me keq dhe i ziu njeri mbi kale nuk mendonte gje tjeter vetem se kur do te perfundonte ne lume, nderkohe fshatari i zoti i kalit filloi te krenohej me kalin e tij, sa nuse kishte mbajtur mbi shale ky kale, biles ato nuse sot ishin vjehrra dhe nuset prape ua kishte percjelle ma kalin e tij, Vazhdonte te tregonte se sa personazhe historike kishte percjelle, e vazhdonte. I ziu njeri ne maje te kalit qe nuk shihte kur te arrinte bregu tjeter, dridhej edhe me shume nga bemat e ketij kali dhe ishalla nuk ishte personi i fundit qe do percillte matane bregut.
Me ne fund kali po i afrohej bregut tjeter dhe njeriu filloi te merrte fryme lirisht dhe nuk priste rastin te zbriste nga kali.
Pasi e pagoi mire gati dyfish i tha kalova lumin te dhjefsha kalin, e ik e blej ndonje tjeter.


Postuar nga briseide datė 26 Maj 2011 - 23:22:

Ky Shrek me kujtoi qe kam dasem e s'di me te kercej popullore.


Postuar nga Fajtori datė 27 Maj 2011 - 01:12:

Se kapa lidhjen e lumit me citimin Piktor. Ose s'po me punon truri per nenkuptime, se di.


Postuar nga Piktor datė 27 Maj 2011 - 18:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Se kapa lidhjen e lumit me citimin Piktor. Ose s'po me punon truri per nenkuptime, se di.
Hahaha here tjeter, vete e ke thene se me keto humoret popullore nuk je dhe aq ne linje.
nejse po pregadis nje tjeter, te betohem nuk do te citoj, pa nenkuptime.


Postuar nga lule datė 29 Maj 2011 - 20:57:

Nje shqiptar e nje grek ne nje dhome hoteli secili ne krevatin e vet po shikojne televizor
kur papritur ky shqiptari ja fut nje por**e...
-1 me 0 greko ....
Pa vonuar fare ky edhe ky greku ja fut por**es
-1 me 1 alvanoso ..........
Shtrengohet ky shqiptari grrrrr ja fut nje por**e te madhe po nga sforco u dhi ne krevat
- o greko 2 me 1 per mua.... hajde nderrojme fushat tani ..


Postuar nga cecilia datė 19 Qershor 2011 - 11:59:

Elvis Pupa GuraliuPostuar nga Piktor datė 23 Qershor 2011 - 21:37:

Mos!!

Nje ēift ne gjume , bie zilja.-Gruaja: Zgjohu se burri. Ky vishet e me vrap, del jashtė ne ballkon dhe sapo ecen dy metra kthehet,,,,,
dhe i thote gruas:
-Oj debile, une jam burri yt._


Postuar nga al74 datė 23 Qershor 2011 - 21:41:

Re: Mos!!

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Nje ēift ne gjume , bie zilja.-Gruaja: Zgjohu se burri. Ky vishet e me vrap, del jashtė ne ballkon dhe sapo ecen dy metra kthehet,,,,,
dhe i thote gruas:
-Oj debille, une jam burri yt._


Postuar nga Piktor datė 26 Shtator 2011 - 20:35:

Nje fshatar bie ne qytet. I kishin thene te merrte trenin per Tirane.
ky robi skish pa tren me sy.
Kur shkon te biletaria e trenit i thote shiteses per te mos u ngaterruar.
-E si eshte treni?
-eshte nje gje e zeze qe leshon tym.
Del ky, kur sheh nje zezake qe po tymoste, i kercen ne shpine e i thote
-hajt nisu se e kam pre bileten.


Postuar nga F_xhunior datė 13 Prill 2012 - 23:08:

Cingerrrrrr - telefoni.

Burri: Nese eshte per mua, thuaju nuk eshte ne shtepi...
Gruaja: Alo? -Po, eshte ne shtepi.
Burri: Cfare?! -A nuk te thash t'u thuash se s'jam ne shtepi!
Gruaja: Mos ki dert, ishte per mua.


 
Trego 25 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.