Forumi Horizont Gjithsej 178 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 178 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17800)


Postuar nga Visar datė 08 Maj 2010 18:26:

Re: Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Fajtori


Nuk i ke lejuar, me keq akoma, i ke zgjedhur. Jane perfaqesim i deshires se ēdo shqiptari per te vjedhur dhe bastisur shtetin. Sepse shteti eshte krijuar mbi baza fallco dhe nuk ofron transparencen e duhur. Po ta vesh re ne forum, gjithe shqiptaret bejne sikur i duan te miren Shqiperise. E bejne thjesht per te mbrojtur shtetin fallco. Shpesh del justifikimi: "Ne jemi demokraci e re, jemi shofere te rinj, jemi shtet i ri, jemi gjynaf, na kane rene ne qafe". Te gjithe thone aresyen, por nuk thone ēfare duan te justifikojne me ate argument, pra faktin qe shqiptaret jane te paafte te bejne shtet, te ecin si njerez me makine, etj. Disa pervec justifikimit gjejne dhe zgjidhjen: psh, diktature ose mbreteri. Pranojne ēdo teori, me kusht qe ekzistenca e Shqiperise mos cenohet. Politikanet qe permende pikerisht per kete mbijetojne. Sepse shqiptaret pranojne ēdo lloj paturpesie qe te mos vihet ne dyshim ekzistenca e Shqiperise. Mendo, ketu ka njerez qe thone "le te manipulohen votimet, rendesi ka mos kete rremuje per syte e botes". Dhe politikanet e dine kete. Argumentet e fundit Rama-Berisha jane "ti po na le pa hyre ne Evrope", "jo, ti na le pa viza se nuk hyn ne parlament". Paturpesia fillon ketu, qekur pranojme zgjidhje fallco, shtete fallco, etj. Dhe ne fund argumentet kryesore te shqiptareve jane "aman na jepni viza, beni ca te doni me votat po na jepni viza". Eshte hipokrizi e papare. Mbajne shtet fallco dhe shesin ēdo gje per Evropen dhe Ameriken. Besojne me shume ambasadoret sesa politikanet e vet. Pse???? Sepse kemi shtet fallco, dordolec, sa per te krijuar iluzionin se jemi autoktone dhe te pavarur.Fajtori .. nuk kam asnje koment per ato qe thua .. pervec aprovimit per te gjitha fjalet qe ke shkruajtur .........

por nje pyetje tjeter per te hapur debat .....

Mos valle ka ardhur koha qe edhe ne ne Shqiperi te kemi nje "17 Nentor" dhe se kam fjalen per ekip futbolli por .... nje organizate si ne greqi ....

Shume te tjereve do tu duket si extremiste idea ose mendimi imi ... por e verteta eshte se kush do tu thoje Mjaft ketyre .. pleherave qe kontrollojne vendin tone ..... pikerish idea e nje Avni Rustemi me duket me e apelueshme .

po te citoj perseri ....... Zgjuar je, por s'ke kurajon te veprosh. As une as ti. Jemi shqiptare pra. Jemi pabythesa .......

shume dakort jam me ty ..... por as do ishte turp per ne dhe te gjithe ata qe jane shqiptare , te dorezohemi dhe te pranojme keta poshteresira .......edhe sa do te mund te pranojme .

Pse duhet te behen keta imoral pengese per shume e shume intelektuale qe jane neper te gjithe vende te botes dhe duan te kthehen ne Shqiperi ... por te gjithe perserisin te njejtin refren ....
"Eshte e kote te marresh mundimin pasi nuk do ndryshojme gje... ku te lene ujqerit "

Nuk eshte turp qe ne vitin 2010 ... te dergohen njerezit neper mitinjgje partiake me zor.... si nga PD-ja edhe PS-ja .......

Pse e lejojme veten te jemi vegla te ketyre te pafytyreve ......

Cila eshte e ardhmja jone .......!!!!!!!??


  Gjithsej 178 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 178 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.