Forumi Horizont Gjithsej 178 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 178 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17800)


Postuar nga Visar datė 08 Maj 2010 18:35:

Marre nga gazeta shqiptare e dates 06 / 05 / 2010... me titullin " O zot paskemi ardhur ne mesjet "


Kapiteni J.Hibberdine Ditari Personal, Shėnimi: 23. shkurt 1943 “Sa i lumtur do tė isha nėse do tė rikthehesha pėrsėri nė botėn e civilizuar. Tė kisha mundėsi qė tė bėja njė banjė me ujė tė ngrohtė si dhe tė lahesha kur tė doja, tė isha midis njerėzve tė cilėt ti ju ke besėn, tė ulesha nė karrige dhe jo pėrtokė, tė haja ushqim tė gatuar pėr sėmbari dhe tė shėrbyer nė mėnyrė tė kulturuar dhe jo tė rrethohem nga pisllėku, qelbėsirat dhe njerėzit pa edukatė. Dy muaj nė kėtė vend, janė sa pėr dy vjet nė shėrbim jashtė vendit.
Nuk ėshtė se po bėjmė diēka tė dobishme apo nėse kemi mundėsi tė bėjmė. Ka kaq shumė pak mirėnjohje nė kėtė vend, saqė kėta njerėz e kanė tė vėshtirė tė besojnė se dikush mund tė vijė qė nga ana e anės pėr t’i ndihmuar dhe meqenėse nuk gjejnė asnjė motiv pėr prezencėn tonė kėtu, janė shumė dyshues pėr ne. Duke mos pasur asnjė besė tek njėri-tjetri, janė tė paaftė pėr tė luftuar pasi kanė dyshime se sapo tė fillojė beteja, secili do ja mbathė duke e lėnė tjetrin nė baltė. Janė mendjemėdhenj dhe mburravecė, duke mos pasur asnjė arsye tė jenė tė tillė. Nuk kanė kurajė, kėmbėngulje, vazhdimėsi dhe ju mungon sensi i nderit. Janė si fėmijė, dhe si tė tillė zihen me njėri-tjetrin. Qeshin vetėm me fatkeqėsitė e tė tjerėve dhe me siguri qė do tė vdisnin sė qeshuri nėse ndonjėri nga ne do tė rrėzohej nė greminė. Ėshtė njė fatkeqėsi e madhe qė njė vend kaq i bukur nuk banohet nga njė racė mė e civilizuar”.

A kane ndryshur gjerat edhe pas 67 vjetesh ................


  Gjithsej 178 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 178 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.