Forumi Horizont Gjithsej 178 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »
Trego 178 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17800)


Postuar nga Piktor datė 08 Maj 2010 21:28:

Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Citim:
Po citoj ato qė tha Visar
Po e hape temen me nje pyetje ... Si ka mundesi qe mbas 20 vjet Demokraci populli shqiptare akoma eshte peng i politikaneve te korruptuar !!!!???]
Kjo eshte demokracia dhe pas tij vjen shteti ligjor i cili i fut ne burg te korruptuarit. Forcimi i shtetit dhe sidomos i gjykatave dhe prokurorive dhe sidomos denoncimi qe duhet te bejne qytetaret perballe ēdo lloj padrejtesie dhe korrupsioni.
Citim:
megjithese kudo flitet per marrveshjet te korruptuara te Berishes dhe Familjes se tij... akoma ka njerez qe besojne se ky eshte njeriu qe do coje shqiperine ne EU.... akoma me keq per Edi Ramen ose Gramoz Rucin, Ilir Meta, Skender Gjinushi , Paskal Milo e shume e shume te tjere qe kane perfituar nga vuatjet e ketij populli....]

Mire apo keq tashme jemi nje vend antar i Nato-s, aspirojme per ne BE dhe presim prej burokracise europiane liberalizimin e vizave, qe tu vije era qytetare edhe te varferve qe nuk e kane pasur ashtu sikurse nuk e kane akoma te shohin bote me sy apo te afermit e tyre ku jetojne.
_
Citim:
Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....
Ti si individ i lire shpreh mendimin tend kur te behesh person juridik apo parti politike jep kontributin tend ne politike.
_
Citim:
Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....]
ēdo njeri ka vlerat dhe aftesite e tij ku eshte aty apo atje. Po te jene te pamoralshem nuk i ndjek njeri por secili ka nje elktorat qe shkon tek 43- 44 % e popullsise qe votojne dhe ata i perfaqsojne.
_
Citim:
Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .

Nuk largohen as me deshiren tende e as me arme, aty kane qene aty jane dhe aty do te jene.


  Gjithsej 178 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »
Trego 178 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.