Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 178 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17800)


Postuar nga Visar datė 04 Maj 2010 20:28:

fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Po e hape temen me nje pyetje ... Si ka mundesi qe mbas 20 vjet Demokraci populli shqiptare akoma eshte peng i politikaneve te korruptuar !!!!???
megjithese kudo flitet per marrveshjet te korruptuara te Berishes dhe Familjes se tij... akoma ka njerez qe besojne se ky eshte njeriu qe do coje shqiperine ne EU.... akoma me keq per Edi Ramen ose Gramoz Rucin, Ilir Meta, Skender Gjinushi , Paskal Milo e shume e shume te tjere qe kane perfituar nga vuatjet e ketij populli....

_ Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....
_ Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....
_ Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .


Postuar nga AngelDevil datė 04 Maj 2010 20:40:

Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Citim:
Po citoj ato qė tha Visar
Po e hape temen me nje pyetje ... Si ka mundesi qe mbas 20 vjet Demokraci populli shqiptare akoma eshte peng i politikaneve te korruptuar !!!!???
megjithese kudo flitet per marrveshjet te korruptuara te Berishes dhe Familjes se tij... akoma ka njerez qe besojne se ky eshte njeriu qe do coje shqiperine ne EU.... akoma me keq per Edi Ramen ose Gramoz Rucin, Ilir Meta, Skender Gjinushi , Paskal Milo e shume e shume te tjere qe kane perfituar nga vuatjet e ketij populli....

_ Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....
_ Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....
_ Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .Teme interesante Visar. Kam kohe dhe une qe me vjen per te vjelle nga gjithe kjo zallamahi ne politiken shqiptare, dhe sidomos nga pseudo politikanet tane. Problemi eshte qe jane aq te fuqishem sa ska perendi ti heqe nga aty ku jane jane njesoj si kanceri qe leshon metastaza e pushton cdo qelize te trupit deri sa te vdese. Me sa kuptoj une shoqeria shqiptare ka vdekur, shof shume njerez te pakenaqur por dhe shume indiferente ne te njejten kohe. Kemi filluar te kerkojme zgjidhje individuale secili per vete e zoti per te gjithe i thone kesaj pune.

Ka nevoje per revolucion por mungon lideri ose mbase do duheshin ca Avni Rustema sdi c'pergjigje ti jap asaj pyetjes tende qe ka kohe qe me mundon sinqerisht.


Postuar nga Fajtori datė 05 Maj 2010 02:05:

Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Citim:
Po citoj ato qė tha Visar
_ Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....


Sepse jemi pabythesa te paorganizuar. As ne nivel shteteror (shtet fallco), as ne nivel social (me Avni Rustema dhe atentate me bomba). Nqs ka nje karakteristike qe shqiptaret kane (per mire a per keq) eshte mos-organizimi. Nuk bejne dot shtet, por nuk bejne as ku-klux-klane dhe holokauste. Jane thjesht bjeri ti biem. Te dali ku te dali. Deri tani kane dale 3 milion. Keta qe lexon ne forum me se shumti nuk jane as pjese e tyre. Flasin nga perendimi. Jane migro-shqiptare. Migro-shqiptaret nuk kane te drejte te votojne, kane te drejte vetem te llapin neper forume
Citim:
Po citoj ato qė tha Visar

_ Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....


Nuk i ke lejuar, me keq akoma, i ke zgjedhur. Jane perfaqesim i deshires se ēdo shqiptari per te vjedhur dhe bastisur shtetin. Sepse shteti eshte krijuar mbi baza fallco dhe nuk ofron transparencen e duhur. Po ta vesh re ne forum, gjithe shqiptaret bejne sikur i duan te miren Shqiperise. E bejne thjesht per te mbrojtur shtetin fallco. Shpesh del justifikimi: "Ne jemi demokraci e re, jemi shofere te rinj, jemi shtet i ri, jemi gjynaf, na kane rene ne qafe". Te gjithe thone aresyen, por nuk thone ēfare duan te justifikojne me ate argument, pra faktin qe shqiptaret jane te paafte te bejne shtet, te ecin si njerez me makine, etj. Disa pervec justifikimit gjejne dhe zgjidhjen: psh, diktature ose mbreteri. Pranojne ēdo teori, me kusht qe ekzistenca e Shqiperise mos cenohet. Politikanet qe permende pikerisht per kete mbijetojne. Sepse shqiptaret pranojne ēdo lloj paturpesie qe te mos vihet ne dyshim ekzistenca e Shqiperise. Mendo, ketu ka njerez qe thone "le te manipulohen votimet, rendesi ka mos kete rremuje per syte e botes". Dhe politikanet e dine kete. Argumentet e fundit Rama-Berisha jane "ti po na le pa hyre ne Evrope", "jo, ti na le pa viza se nuk hyn ne parlament". Paturpesia fillon ketu, qekur pranojme zgjidhje fallco, shtete fallco, etj. Dhe ne fund argumentet kryesore te shqiptareve jane "aman na jepni viza, beni ca te doni me votat po na jepni viza". Eshte hipokrizi e papare. Mbajne shtet fallco dhe shesin ēdo gje per Evropen dhe Ameriken. Besojne me shume ambasadoret sesa politikanet e vet. Pse???? Sepse kemi shtet fallco, dordolec, sa per te krijuar iluzionin se jemi autoktone dhe te pavarur.
Citim:
Po citoj ato qė tha Visar

_ Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .


Zgjuar je, por s'ke kurajon te veprosh. As une as ti. Jemi shqiptare pra. Jemi pabythesa


Postuar nga Visar datė 08 Maj 2010 18:26:

Re: Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Fajtori


Nuk i ke lejuar, me keq akoma, i ke zgjedhur. Jane perfaqesim i deshires se ēdo shqiptari per te vjedhur dhe bastisur shtetin. Sepse shteti eshte krijuar mbi baza fallco dhe nuk ofron transparencen e duhur. Po ta vesh re ne forum, gjithe shqiptaret bejne sikur i duan te miren Shqiperise. E bejne thjesht per te mbrojtur shtetin fallco. Shpesh del justifikimi: "Ne jemi demokraci e re, jemi shofere te rinj, jemi shtet i ri, jemi gjynaf, na kane rene ne qafe". Te gjithe thone aresyen, por nuk thone ēfare duan te justifikojne me ate argument, pra faktin qe shqiptaret jane te paafte te bejne shtet, te ecin si njerez me makine, etj. Disa pervec justifikimit gjejne dhe zgjidhjen: psh, diktature ose mbreteri. Pranojne ēdo teori, me kusht qe ekzistenca e Shqiperise mos cenohet. Politikanet qe permende pikerisht per kete mbijetojne. Sepse shqiptaret pranojne ēdo lloj paturpesie qe te mos vihet ne dyshim ekzistenca e Shqiperise. Mendo, ketu ka njerez qe thone "le te manipulohen votimet, rendesi ka mos kete rremuje per syte e botes". Dhe politikanet e dine kete. Argumentet e fundit Rama-Berisha jane "ti po na le pa hyre ne Evrope", "jo, ti na le pa viza se nuk hyn ne parlament". Paturpesia fillon ketu, qekur pranojme zgjidhje fallco, shtete fallco, etj. Dhe ne fund argumentet kryesore te shqiptareve jane "aman na jepni viza, beni ca te doni me votat po na jepni viza". Eshte hipokrizi e papare. Mbajne shtet fallco dhe shesin ēdo gje per Evropen dhe Ameriken. Besojne me shume ambasadoret sesa politikanet e vet. Pse???? Sepse kemi shtet fallco, dordolec, sa per te krijuar iluzionin se jemi autoktone dhe te pavarur.Fajtori .. nuk kam asnje koment per ato qe thua .. pervec aprovimit per te gjitha fjalet qe ke shkruajtur .........

por nje pyetje tjeter per te hapur debat .....

Mos valle ka ardhur koha qe edhe ne ne Shqiperi te kemi nje "17 Nentor" dhe se kam fjalen per ekip futbolli por .... nje organizate si ne greqi ....

Shume te tjereve do tu duket si extremiste idea ose mendimi imi ... por e verteta eshte se kush do tu thoje Mjaft ketyre .. pleherave qe kontrollojne vendin tone ..... pikerish idea e nje Avni Rustemi me duket me e apelueshme .

po te citoj perseri ....... Zgjuar je, por s'ke kurajon te veprosh. As une as ti. Jemi shqiptare pra. Jemi pabythesa .......

shume dakort jam me ty ..... por as do ishte turp per ne dhe te gjithe ata qe jane shqiptare , te dorezohemi dhe te pranojme keta poshteresira .......edhe sa do te mund te pranojme .

Pse duhet te behen keta imoral pengese per shume e shume intelektuale qe jane neper te gjithe vende te botes dhe duan te kthehen ne Shqiperi ... por te gjithe perserisin te njejtin refren ....
"Eshte e kote te marresh mundimin pasi nuk do ndryshojme gje... ku te lene ujqerit "

Nuk eshte turp qe ne vitin 2010 ... te dergohen njerezit neper mitinjgje partiake me zor.... si nga PD-ja edhe PS-ja .......

Pse e lejojme veten te jemi vegla te ketyre te pafytyreve ......

Cila eshte e ardhmja jone .......!!!!!!!??


Postuar nga Visar datė 08 Maj 2010 18:35:

Marre nga gazeta shqiptare e dates 06 / 05 / 2010... me titullin " O zot paskemi ardhur ne mesjet "


Kapiteni J.Hibberdine Ditari Personal, Shėnimi: 23. shkurt 1943 “Sa i lumtur do tė isha nėse do tė rikthehesha pėrsėri nė botėn e civilizuar. Tė kisha mundėsi qė tė bėja njė banjė me ujė tė ngrohtė si dhe tė lahesha kur tė doja, tė isha midis njerėzve tė cilėt ti ju ke besėn, tė ulesha nė karrige dhe jo pėrtokė, tė haja ushqim tė gatuar pėr sėmbari dhe tė shėrbyer nė mėnyrė tė kulturuar dhe jo tė rrethohem nga pisllėku, qelbėsirat dhe njerėzit pa edukatė. Dy muaj nė kėtė vend, janė sa pėr dy vjet nė shėrbim jashtė vendit.
Nuk ėshtė se po bėjmė diēka tė dobishme apo nėse kemi mundėsi tė bėjmė. Ka kaq shumė pak mirėnjohje nė kėtė vend, saqė kėta njerėz e kanė tė vėshtirė tė besojnė se dikush mund tė vijė qė nga ana e anės pėr t’i ndihmuar dhe meqenėse nuk gjejnė asnjė motiv pėr prezencėn tonė kėtu, janė shumė dyshues pėr ne. Duke mos pasur asnjė besė tek njėri-tjetri, janė tė paaftė pėr tė luftuar pasi kanė dyshime se sapo tė fillojė beteja, secili do ja mbathė duke e lėnė tjetrin nė baltė. Janė mendjemėdhenj dhe mburravecė, duke mos pasur asnjė arsye tė jenė tė tillė. Nuk kanė kurajė, kėmbėngulje, vazhdimėsi dhe ju mungon sensi i nderit. Janė si fėmijė, dhe si tė tillė zihen me njėri-tjetrin. Qeshin vetėm me fatkeqėsitė e tė tjerėve dhe me siguri qė do tė vdisnin sė qeshuri nėse ndonjėri nga ne do tė rrėzohej nė greminė. Ėshtė njė fatkeqėsi e madhe qė njė vend kaq i bukur nuk banohet nga njė racė mė e civilizuar”.

A kane ndryshur gjerat edhe pas 67 vjetesh ................


Postuar nga Piktor datė 08 Maj 2010 21:28:

Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Citim:
Po citoj ato qė tha Visar
Po e hape temen me nje pyetje ... Si ka mundesi qe mbas 20 vjet Demokraci populli shqiptare akoma eshte peng i politikaneve te korruptuar !!!!???]
Kjo eshte demokracia dhe pas tij vjen shteti ligjor i cili i fut ne burg te korruptuarit. Forcimi i shtetit dhe sidomos i gjykatave dhe prokurorive dhe sidomos denoncimi qe duhet te bejne qytetaret perballe ēdo lloj padrejtesie dhe korrupsioni.
Citim:
megjithese kudo flitet per marrveshjet te korruptuara te Berishes dhe Familjes se tij... akoma ka njerez qe besojne se ky eshte njeriu qe do coje shqiperine ne EU.... akoma me keq per Edi Ramen ose Gramoz Rucin, Ilir Meta, Skender Gjinushi , Paskal Milo e shume e shume te tjere qe kane perfituar nga vuatjet e ketij populli....]

Mire apo keq tashme jemi nje vend antar i Nato-s, aspirojme per ne BE dhe presim prej burokracise europiane liberalizimin e vizave, qe tu vije era qytetare edhe te varferve qe nuk e kane pasur ashtu sikurse nuk e kane akoma te shohin bote me sy apo te afermit e tyre ku jetojne.
_
Citim:
Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....
Ti si individ i lire shpreh mendimin tend kur te behesh person juridik apo parti politike jep kontributin tend ne politike.
_
Citim:
Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....]
ēdo njeri ka vlerat dhe aftesite e tij ku eshte aty apo atje. Po te jene te pamoralshem nuk i ndjek njeri por secili ka nje elktorat qe shkon tek 43- 44 % e popullsise qe votojne dhe ata i perfaqsojne.
_
Citim:
Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .

Nuk largohen as me deshiren tende e as me arme, aty kane qene aty jane dhe aty do te jene.


Postuar nga Visar datė 09 Maj 2010 00:54:

Shume i Dashur shoku Piktor ......

Megjithese deshiren e madhe per te kuptuar pergjigjet qe ju i keni thene pyetjeve te mia ...... asnje nje gje nga gjerat qe ke shkruajtur s'eshte pergjigje , por perkundrazi u njgjan atyre shkrimeve te sekretareve te rinise ne kohen e Komunizmit , ku te verbuar dhe entuziast flisnin kote .... me vjen keq po edhe ju ashtu tingelloni.

Po citoj:
Kjo eshte demokracia dhe pas tij vjen shteti ligjor i cili i fut ne burg te korruptuarit. Forcimi i shtetit dhe sidomos i gjykatave dhe prokurorive dhe sidomos denoncimi qe duhet te bejne qytetaret perballe ēdo lloj padrejtesie dhe korrupsioni....

Se kuptoje c'do te thuash me shtetin ligjor qe fute ne burg te korruptuarit .....

pothuajse te gjithe gjyqtaret , prokuroret drejtues te larte ose te vegjel te polices, mbase me ndonje perjashtim shume te vogel, te gjithe jane perlyer ne afera te korruptuara dhe imorale ......

A se kupton qe fatkeqesia jone me e madhe eshte se ne si popull skemi ndryshuar mentalitetin ...

Si mund te jesh optimist kur drejtohesh nga Gangstera te veshur me kostume politikanesh , kur shitesit dhe trafikantet e droges jane pjesa me e pasur dhe e nderuar e shoqerise .... mos valle i harrove se cfare u bene vajzave shqiptare qe i moreen dhe i cuan te punojne si prostituta .... ata sjane zhdukur ... por i ke aty ne shqiperi ... njecik me ndryshe se ne fillim ..... te veshur me kostume , pronare te bisneseve te vogela ose te medha ..... keta jane pasqyra e shqiperise ..... keta jane klasa e pasur e shqiperise ......

Atehere pse eshte i lire Fatos Nano , Edi Rama , Vajza e Sali Berishes ... e shume e shume te tjere ............A e kupton qe ne nje demokraci te mirefillte keta politikanet tane duhet te jen te gjithe ne burg, aq te korruptuar jane ...... A e kupton shoku Piktore qe ne po ikim mbrapa dhe jo perpara ...... A e kupton qe si Kryetari i qeverise se sotme edhe ai i opozites jane turpi dhe arsyeja qe shqiperia eshte ne kete gjendje sot .....

Por fatkeqesisht jane njerez si puna juaj qe ose jane pjese e ketij kanceri qe ka zaptuar Shqiperine ase jane aq te verbuar dhe s'dine se ku jane ...... qe u japin oksigjen ketyre pleherave ......

Po citoj :

Mire apo keq tashme jemi nje vend antar i Nato-s, aspirojme per ne BE dhe presim prej burokracise europiane liberalizimin e vizave, qe tu vije era qytetare edhe te varferve qe nuk e kane pasur ashtu sikurse nuk e kane akoma te shohin bote me sy apo te afermit e tyre ku jetojne.

sinqerisht nuk e kuptoj c'fare duhet te thuash ketu .....Ti se kupton qe jemi ne vitin 2010 .. plot 20 vjet qe nga rrezimi i Diktatures Komuniste ... edhe Partite me te medhaja politike PD edhe PS , nxjerrin militantet e tyre neper shshe me shantazhe dhe gati me dhune per qellime dhe kaprico personale .......
Nuk eshte turp qe deget e partise Demokratike neper rethe u kerkojen kryetareve dhe drejtoreve demokrat te institocioneve te firmosin se kush do te veje ne mitingun e PD.... nuk eshte turp qe PS organizon transport falas dhe paguan militantet e saj 10 mije leke per te vajtur ne miting .......

A tregon kjo perparim apo rruge drejt demokracise dhe shtetit ligjor ......

gjithe ato zarfa e transferime lekesh tek zyrtaret dhe politikanet shqiptare, per nje dhenie tenderi apo ndonje "nderi " .... kush kujton se do i paguaje demet ....ti dhe une dhe i gjithe populli i thjesht .... fatkeqesisht edhe ata te lodhurit qe kane hyre ne greve urie ..... me te vertet qe ti beson se ne po bejme perpara me leket qe na huazon Bota ... por ato leket do vije koha qe do paguhen mbrapa .... kush dhe si do paguhen kur shumica kane perfunduar neper xhepat dhe duart e polotikane tane .......

a se shikon qe c'fare po ndodh me Greqine .... se shikon qe vite korrupsioni dhe mos menaxhimi te mire i kane sjell ne kete gjendje .....

sdi cte them me tjeter .... por zgjohu nga gjumi dhe enderrat qe po shikon dhe shiko realitetin ... mos prano te behesh vegel qorre e Politikane te Korruptuar por ngri zerin dhe kerko demokraci te vertet ....


Postuar nga Petter datė 09 Maj 2010 18:55:

Visar pershendetje,


Shrkimet e tua jan shume te drejta, por harron qe populli shqiptar eshte shume dele, dhe kur nje dele hidhet ne gremine, te tjerat e ndjekin nga mbas.


Postuar nga Piktor datė 09 Maj 2010 19:07:

Ju shoku Visar keni shume te drejte , e vetmja gje qe nuk me pelqen eshte shembulli negativ qe merr per baze si psh 17 nentoret e greqise qe vetem kane vrare njerez por nuk munden ta shpetojne Greqine nga kolapsi total ekonomik qe po perjeton. Kur te ndergjegjsohen njerzit se toka duhet punuar, lopa rritet ne stalla, plehrat hidhen ne kazanet e tyre e jo nga dritarja ne trotuar kemi bere goxha pune te madhe. Ah po sidomos pune e madhe eshte me njerzit e lokaleve qe duhet te ndergjegjsohen e jo te gdhihen e ngrysen bythe lokalit me nje gote raki, birre apo kafe, po paret ku i gjejne valle!!!


Postuar nga AngelDevil datė 09 Maj 2010 20:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Petter

por harron qe populli shqiptar eshte shume dele, dhe kur nje dele hidhet ne gremine, te tjerat e ndjekin nga mbas.pikerisht po kerkojme dashin e kopese qe po fle me bariun mor cun


Postuar nga Petter datė 09 Maj 2010 20:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


pikerisht po kerkojme dashin e kopese qe po fle me bariun mor cun
Can't u be dashi? lolPuna seshte te dashi, puna eshte se jan delet budallacka. Dhe do dekada qe shqiperia te vije ne fill nga ana e pushtetarve.


Postuar nga AngelDevil datė 09 Maj 2010 21:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha PetterCan't u be dashi? lolPuna seshte te dashi, puna eshte se jan delet budallacka. Dhe do dekada qe shqiperia te vije ne fill nga ana e pushtetarve.Nope smundem ... s'dua ti shes shpirtin djallit dhe une


Sigurisht qe eshte te dashi .... delet gjithmone ndjekin ate nga mbrapa... ky eshte problemi te ne lidershipi ... ja kshu


Postuar nga Vizioner datė 10 Maj 2010 20:12:

Zėdhėnėsja e PD-sė ngatėrrohet... pak

Vertete qe gjuha vete ku dhemb dhembi?
Degjoni zedhenesen e PD-se, Erla Mehilli qe gjate nje deklarate per mediat.Keto ndyresira bejne pjese ne PD, ne ate PD qe ishte shpresa e Popullit ne vitin '91 !!!!!


Postuar nga Fajtori datė 10 Maj 2010 20:25:

Nje gabim gjuhesor e ben robin ndyresire? Apo eshte fjala "qi" qe e ben te ndyre?


Postuar nga Vizioner datė 10 Maj 2010 20:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Nje gabim gjuhesor e ben robin ndyresire? Apo eshte fjala "qi" qe e ben te ndyre?

1-Gabimi nuk eshte gjuhesor(gjuhesor ne shkrim) por, shprehor (ne shqiptim)!

2-Fjala "shihet" me "q..et" nuk mund te ngaterrohet kurre kur e shpreh, vecse me qellim!!!!!!!!!!!!!!Mund ta shqiptosh dhe Ti tani, disa here, dhe ske per ta ngaterruar!!!! 1000 % i sigurte.

3-Jo, ajo fjale nuk e ben te ndyre, ajo fjale eshte shume e "embel", Ajo-Ato jane te ndryre me Krye te Ndyrin qe i drejton!!


Postuar nga cecilia datė 10 Maj 2010 20:46:

Me sakte, ajo beri nje lapsus...ne gjuhen letrare

Ne fakt kur e degjova/pashe mu duk shume qesharake...filluan gazetaret duke hedhur batuta...dhe qeshur. gje e cila nuk e shqetesoi por e argetoi.


Postuar nga Visar datė 10 Maj 2010 20:47:

Smile

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Nje gabim gjuhesor e ben robin ndyresire? Apo eshte fjala "qi" qe e ben te ndyre?


Urretje per PD-ne te s'te lika asnje njecik vend per llogjik ......
s'ma ha mendja qe me te vertet beson se e ka bere kalstile ......

Pastaj c'lidhje ka kjo me temen qe ne po bisedojme ketu .....


Postuar nga Vizioner datė 10 Maj 2010 20:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha Visar


Urretje per PD-ne te s'te lika asnje njecik vend per llogjik ......
s'ma ha mendja qe me te vertet beson se e ka bere kalstile ......

Pastaj c'lidhje ka kjo me temen qe ne po bisedojme ketu .....Visar, ke cituar "njeriun" gabim, duhet t'me citoje mua!!!!

Nuk kam Urrejtje per PD-ne por, per ato qe jane ne drejtim te PD-se sepse, kane perdhosur emrin e kesaj Partie!


p.s. Sorry qe t'a prisha Temen. Mund t'i kerkosh Moderatorit ta heqi!

Ciao


Cicilia, po e drejte, e argetoji, mbase ju kujtua Pango mbas asaj shprehje!

Por, mos HARRONI se ajo eshte perfaqesuesja e Partise per mardheniet me Publikun!!! Domethenien e rolit-detyres-pergjegjesise se saj, jepjani vete tani.


Postuar nga Visar datė 10 Maj 2010 21:03:

Thumbs up

Nuk ke nevoje te kerkosh te falur ... sepse s'ke bere gje .... ne ketu jemi te gjithe miq ....

Vetem mu duk paksa e tepert qe ta kritikosh per nje gabim ne shprehje ..... duke patur parasysh gjynahet e te tjereve .

Je e mikpritur te japesh mendimin tend ne kete teme kur te duash .


Postuar nga Visar datė 11 Maj 2010 06:13:

PASOK ka shprehur sot solidaritet me grevistet e PS-se dhe i ka bere apel qeverise shqiptare te veproje pa humbur kohe per zgjidhjen e situates.

Me poshte mesazhi i derguar nga PASOK

"PASOK dėshiron tė shprehė solidaritetin e tij me anėtarėt e Partisė Socialiste tė Shqipėrisė, tė cilėt janė nė grevė urie pėr tė kėrkuar transparencėn dhe ndershmėrinė nė tė gjithė zgjedhjet e ardhshme. PASOK i bėn thirrje qeverisė shqiptare tė dėgjojė zėrat dhe shqetėsimet e opozitės dhe tė veprojė nė mėnyrė konstruktive pa humbur mė kohė.
Qė nė fillim tė krizės politike aktuale nė Shqipėri, PASOK ka mbėshtetur pėrpjekjet e PS dhe liderit tė saj Edi Rama pėr demokraci tė vėrtetė, transparencė tė plotė dhe mirėqeverisje. Kėta elementė janė parakushte pėr progresin politik dhe social. Vetėm nė kėtė mėnyrė ne mund tė arrijmė kohezionin social dhe stabilitetin nė sistemin politik"

Mbas nje leksioni shume te gjate dhe per te pasur zili .... se si te rrenohet nje vend nepermjet korrupsionit dhe abuzimeve, dhe mbasi zgjidhen problemet e shtetit te vet , "fatmiresisht" Partia socialiste e popullit "armik" Greek, ka kthyer vemendjen nga Shqiperi per te na dhene nje pjese te mendjes se tyre ....

Jam i sigurt qe Lideri i Opozites Shqiptare u ka kerkuar miqeve te tij Grek nje "nder" shume te vogel per kete deklarate publike.....

Dhe kur mendon qe ky Idiot dhe Korrupt "kryetar" , eshte alternativa me e mire qe u jepet shqiptareve kundrejt Berishes ...... eshte me te vertet per te zene frika .

O zot na ruaj .........


Postuar nga NS-6 datė 18 Tetor 2010 21:54:

Talking Shkeputur nga "Shekulli"

Gjatė intervistės me kryeredaktorin e "FORBES", ky i fundit, pasi u mrekullua nga "mirakllėt e sheverisė", iu lut kryeministrit Berisha qė derisa tė ēpikej makineria qė do tė klononte Berishėn, tė bėnte diēka edhe pėr botėn.


Me zemėr nė dorė, ish-kardiologu Berisha iu pėrgjigj se nė planet e tij historike siameze pėr Shqipėrinė nuk mungonin as ato pėr tė ndihmuar sado pak botėn.
Menjėherė sapo u kthye nė mėmėdhe, kryeministri Berisha mblodhi Kėshillin e Ministrave.org dhe u tha tė linin ēdo punė dhe t'i jepnin prioritet nismės mė tė re, "Njė Planet Blu pa Plehra".


Ministrat iu pėrgjigjėn se nuk kishin ndonjė punė urgjente nė duar pasi ata po punonin pėr vitin 2020, kėshtu qė kishin plot kohė. Atėherė kryeministri Berisha hapi sirtarin ku mbante ėndrrat shekullore siameze dhe nxori njė dosje.

"Sot asht ditė e shėnueme pėr kombin tonė pasi Shqipėria si shpėrblim pėr liberalizimin e vizave, pėr tė mos i mbetur borxh botės, do t'ua lajmė nderin me nder" u shpreh Berisha, duke shtuar se qeveria do tė lejojė importimin e plehrave nga bota nė vendin tonė.


Zv.kryeministri Ilir Meta u kujtua se kjo ishte ėndėrr e vjetėr dhe kur i hodhi sytė nga sirtari e kuptoi se Berisha gabimisht kishte hapur njė nga sirtarėt e ish-kryeministrit Nano qė nga 2004-ėn.


Megjithėse vetė Berisha e kishte kundėrshtuar dikur kėtė ėndėrr, Meta nuk u ndie duke menduar: "Mjaft kam hallet e mia me priftin e shtėpisė. Nuk do tė merrem edhe me hoxhėn e qeverisė".


Kryeministri Berisha u bėri tė ditur se kishte plane gjeniale pėr importimin e plehrave dhe i qetėsoi ministrat duke u thėnė se nuk ka asnjė rrezik qė Shqipėria tė kthehej nė njė kosh gjigant plehrash. "Une ju garantoj jue, se bota asht nė krizė. Edhe Amerika po vdes pėr bukė.


Dhe njė popull qė nuk bukė tė hajė, nuk ka plehra pėr tė hedhur nė kosha. Prandaj nuk na gjen gjė pėr dy qese nė vit, - deklaroi Berisha. - Pastaj nėse Shqipėria do tė rrezikohet nga importi i plehrave apo mbetjet radioaktive, tė mos harrojmė se ėshtė detyrė e bashkisė tė pastrojė qytetin. Pra faji do tė jetė i Edvin Ramės".


Kur tha kėto fjalė, tė gjithė ministrat u ēuan nė kėmbė duke brohoritur "Parti-Sali, jemi gati kurdo ti". Pas gjysmė ore duartrokitjesh, ministrat bėnė pak pushim qė t'u ēlodheshin duart dhe mė pas votuan njėzėri nė unanimitet tė plotė vendimin e Kėshillit tė Ministrave.org.


Postuar nga Fajtori datė 26 Korrik 2011 06:20:

Statistike introspektive e fatkeqesise tone kombetare

Me 19 Korrik 2001 ne Genova u vra nje manifestues me koke te mbuluar. Quhej Carlo Giuliani dhe ishte 23 vjec. Para pak ditesh u mbushen 10 vjet nga ajo ngjarje. Nderkohe dhjetra emisione e dokumentare kane treguar si rrodhen faktet dhe opinioni publik eshte skandalizuar nga veprimet e policise ate dite.

Me 21 Janar 2011 kater veta u vrane ne Tirane. Te gjithe ishin me fytyre te zbuluar gjate nje demostrate, po rrinin jashte permetrit te institucionit dhe nuk kercenonin jeten e asnje polici (ndryshe nga Genova). Njeri madje ishte me duar ne xhepa.

E megjithate pak pershtypje i ben shqiptareve ky fakt. Ka plot shqiptare qe thone mire ti behet atyre qe u vrane ne Tirane. Pse dolen ne shesh? C'iu desh te protestonin? Ato gure drejt simbolit te shtetit shtetit pastaj... e meritonin te vriten.

Fatkeqesia kombetare nuk jane politikanet. Nuk jane as ata qe dhane urdhrin te qellohet mbi demostruesit. Perkundrazi, jane vete shqiptaret qe tashme nuk skandalizohen kur manifestuesit vriten ne rruge. Fatkeqesia e shqiptareve jeni ju, jam une, eshte shoku yt. Fatkeqesia juaj eshte se keni humbur sensin e moralit njerezor, te humanizmit, dhe ju duket normale qe nje popull te rrihet dhe vritet nga shteti. Per Thomas Jefferson (president amerikan), populli ishte mbi cdo gje, edhe mbi qeverine. Per shqiptaret qeveria eshte mbi cdo gje, me qeverine nuk luhet. Ajo te vret dhe nuk i jep llogari askujt. Ju, shqiptare, keshtu jeni mesuar, kete mentalitet keni. Zhvillimi me i madh qe iu ka ndodhur keto 20 vjet eshte qe vrasjet dhe krimet ti justifikoni me militantizem politik. Meqe Edi Ramen se kam qejf nuk me ben pershtypje se vriten njerezit ne shesh.
Le te jemi te sinqerte, shumica prej nesh njeh vetem gjuhen e dhunes. Ne nuk kemi kulturen e demokracise, nuk dime te themi "mea culpa", nuk luftojme per principe dhe ideale. Cdo gje eshte relative, apo jo? Cfare na duhen principet dhe idealet. Ato na i ka shperdoruar historia, tani nuk i besojme me. Nese dikush na bezdis ne imagjinojme gjithmone heqjen qafe, rrahjen, zhdukjen e kundershtarit, eleminimin fizik. Atehere pse habiteni qe kishim nje diktature komuniste dhe tani ne 2011 kater veta u vrane te cilet nuk i qan asnjeri. Ne nuk na ben pershtypje asgje qe del jashte familjes tone, nuk e kruajme me shtetin. Per shqiptarin ne cdo epoke dhe ne cdo vend rregullat jane te thjeshta. Zbatoji, ul koken, dhe je ne rregull. Po dole nga rregullat eshte normale qe mund te burgosesh ose vritesh.

E tille ka qene gjithmone historia, qe ne kohen e turkut. A nuk jemi ne pasues te denje te atij populli qe ndryshoi fene per te ulur koken para turkut? Lexoni kete forum qe te kuptoni se shqiptaret nuk kane asnje bosht historik ne kulturen e komunitetit. Per shqiptarin me zjarrin dhe me qeverite nuk luhet. Dhe si gjithmone i gjen te ulin koken qofte ne vendin e tyre, qofte ne shtetet ku emigrojne. Ne kohet moderne nuk eshte veshtire te gjesh shqiptare te arritur ne shkence, doktore e profesore, aktore filmash e pornostar. Ajo qe mezi gjehet eshte eksponenti i ndonje levizje te re, dikush qe lufton per ambjentin apo kunder taksave te teperta. Shqiptaret i ke neper OJQ-te e botes jo si aktiviste, por si rrogetare te lumtur. C'pune kemi me boten xhanem, s'do ndryshojme boten neve, kaq sa jemi pastaj, sa nje shurre mace (si thote dikush kur shikon goten e vogel te rakise). Prandaj o burra te riprodhohemi ne kushtet qe bota ofron sot, ti leme botes trashegimine tone gjenetike ne mungese te trashegimise komunitare. Kulturen e komunitetit e gjejme sidoqofte neper bote, ku shumica jone do rrise kelyshet. Aty femijet do na mesojne te kene sensin e komunitetit, te luftojne per nje ideal apo te skandalizohen kur shoket i vriten ne rruge. Dhe ne prape do i japim keshillen e vjeter: me zjarrin dhe me qeverine nuk luhet.

Jave gjenetike te mbare.


Postuar nga AngelDevil datė 26 Korrik 2011 22:07:

Pra duhet te presim 21 Janar 2021 qe te skandalizohen shqiptaret

Pjesa tjeter dakort me ty jemi te dhunshem dhe skemi fare te bejme me nocionin tolerance dhe demokraci. Jemi te lodhur skemi me fuqi te reagojme Faje kjo eshte e gjitha. Eshte 1 fjale e urte popullore.. "hongshin koken e vet" fiks per keta politileshat shqiptare eshte.

Pushime te mbara djali


Postuar nga kendrevica datė 27 Korrik 2011 13:30:

Kudo politika vret kur i preken interesat!!!???

Fajtori ju beni nje analize te asaj cfare ka ndodhur ne vendin tone,beni edhe krahasime me boten.Bukur gjer ketu.Por ju duhet te keni parasysh shume gjera para se te besh krahasime me boten demokratike.Kjo bote qe sot quhet demokratike bzka vrare ndoshta me shume se Saliu e Kadiu.Kjo bote demokratike,politika e bzsaj ka vrare dhe vazhdon te vrase perseri.Po te jap dy shembuj nje te fresket dhe nje pak me te larget.
1-Kur trupat ushtarake te USA dhe UK sulmuan Irakun se gjoja Sadami posedonte arme te shkaterrimit ne mase, nje shkencetar britanik deklaroi se Iraku nuk i posedonte ketob arme e sulmi ndaj tij nuk duhej ndermarre.(Ai nbze kish vizituar vendin ku mendohej se kish WMD dhe nuk kish konstatuar asgje.Ai u pronoincua publikisht dhe ze dini ce gjeti???!!!U gjet zi vdekur ne nje park me damaret e duarve te prera.Askush nuk e hengri ate perralle te sajuar.
2-Rasti nbzi dyte eshte para nje jave.Kur gazetari qe denoncoi skandalin e pergjimit te telefonave nga kompania mediatike e Australianit u gjet i vdekur ne apartamentin e tij,ne nje kohe kur ai gezonte shendet te plote.Nuk ka rendesi se vriten balle per balle apo naten fshehtas eshte dora e politikes ajo qe vret.Ndersa postueses se fundit do ti thosha paske vendosur nje foto me pozicion te bukur.


Postuar nga Fajtori datė 27 Korrik 2011 17:22:

E para ka shume ndryshim mes aluzioneve dhe qellimit te hapur ndaj demostruesve.

Se dyti, shteti ku ai gazetari vrau veten (ose e vrane) po tundet nga themelet. Thjesht sepse nje gazetar zbuloi se nje gazete pergjonte telefonat per te marre informacion. Po bien kokat e policise, po merret parlamenti cdo dite, u mor ne pyetje presidenti kompanise mediatike (ai qe ka dhe SKY ne Itali), u mbyll nje prej gazetave shekullore, dha doreheqjen manaxherja e kompanise, etj etj.

Tani imagjino te zbulosh se nje gazete ne Shqiperi pergjon telefonat...

Ose me mire mos imagjino fare. Kap nje fakt: zv. kryeministri i Shqiperise u akuzua nga ministri ekonomise se eshte i korruptuar. Tregoi dhe nje video per kete. Deri tani eshte dhene vetem nje doreheqje, ndersa gjyqi quajti te pavlefshem ekspertizen qe nxori videot te verteta. Po opinioni publik? Se rr... fare. Keto jane shqiptaret. Imagjino te ndodhte kjo ne britani. Nuk e kruajme me qeverine ne jo. Jane pune te thella ato. Dhe ne e dime qe jemi popull injorant, nuk e kruajme me qeverine. Kush e kruan vritet ne rruge haptaz (jo si Kosta Trebicka)


Postuar nga kendrevica datė 27 Korrik 2011 17:43:

Po ke te drejte.Ato qe po ndodhin ne vendin tone jane njesoje me ndodhit ne shekullin e XIX ne Europen perendimore e USA.Une e kisha fjalen se shteti kudo vret,nuk ka rendesi forma se si kruhen vrasjet e njerezve.Kur mendoje ato turpe qe perserite me iken mendja e kokes dhe kam krijuar bindjen se diktatura dhe diktatoret jetojne ne genin e cdo shqipetari.Ato jane bere kromozoni i 8 i trupit te tyre.


Postuar nga shelgu datė 27 Korrik 2011 18:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha kendrevica
Po ke te drejte.Ato qe po ndodhin ne vendin tone jane njesoje me ndodhit ne shekullin e XIX ne Europen perendimore e USA.Une e kisha fjalen se shteti kudo vret,nuk ka rendesi forma se si kruhen vrasjet e njerezve.Kur mendoje ato turpe qe perserite me iken mendja e kokes dhe kam krijuar bindjen se diktatura dhe diktatoret jetojne ne genin e cdo shqipetari.Ato jane bere kromozoni i 8 i trupit te tyre.


Besoj se do te thuash kromosome, ose kromozome.

Po pse i 8? Demek kemi 7 dhe ky eshte ai shtese?

Ne fakt kromosomi i tete eshte ai qe na dallon thellesisht nga shimpazeja dhe ne kete kontekst nuk ka kuptim perdorimi i tij te themi si shprehja "shqisa e gjashte" apo "gishti i gjashte".

Mund te ma ndriconi pak kete mendjen time te plogesht, se perse eshte eprdorur kjo shprehje.

 


Postuar nga kurt datė 28 Korrik 2011 01:00:

ne kto analiza fajtori qet ne drite se gjithe bota eshte fucked up stupid dhe shqiptaret jane njerzit me te mire ne bote

p.sh ne nje shoqeri qe njerzit nuk kerkojn te dominojn tjetrin, qe nuk ankohen shume dhe nuk jane shume worried about anything, jane njerzit me te lezetshem ne bote.
dhe kjo duket qarte historikisht ne popullin shqiptar, si liridashes paqesor.
prandaj nuk kemi bere nje shtet te fuqishem kurre
fajtori ven ne dukje pse iu nenshtruan turqve romakve etj
une e shoh ndryshe
i imagjinoj shqiptaret ne ate kohe duke thene me vete, cfar i ka gjet kto njerz qe speretojn duke marshuar ne kembe apo kuaj per te pushtuar boten dhe te shperndajn fene.
shqiptaret ngase pertonin te merren me crack heads si rromaket turqit serbet etj, thjesht vendosen tua bejn qejfin, ok edhe ne besojm ne te njejtin zot si juve, ik pirdhuni tani ne leni rehat

me kto dhoj parimesh, shqiptaret historkisht i tregojn botes se jane rraca me e perkryer ne rruzullin tokesor.
prandaj eshte i vetmi vend ne bote sot qe tre fe te ndryshem ko-egzistojn ne harmoni me njera tjetren, njekohesisht qe si perendimoret ashtu edhe ato te lindjes, jane ne lufte fetare tash 2000 vjet.
shqiptareve as qe i rruhet per kto gjera.
shqiptaret jane taman chillout laid back natural hippy surfers stoners laying on the beach or chilling on top of a hill in the clear mountain air somewhere, njekohesisht qe gjithe bota ngelen duke vrare njeri tjetrin ne emer te fe fese apo dominimit te nje populli tjeter.
problemi eshte bota, jo shqiptaret


Postuar nga AngelDevil datė 28 Korrik 2011 23:06:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
ne kto analiza fajtori qet ne drite se gjithe bota eshte fucked up stupid dhe shqiptaret jane njerzit me te mire ne bote

p.sh ne nje shoqeri qe njerzit nuk kerkojn te dominojn tjetrin, qe nuk ankohen shume dhe nuk jane shume worried about anything, jane njerzit me te lezetshem ne bote.
dhe kjo duket qarte historikisht ne popullin shqiptar, si liridashes paqesor.
prandaj nuk kemi bere nje shtet te fuqishem kurre
fajtori ven ne dukje pse iu nenshtruan turqve romakve etj
une e shoh ndryshe
i imagjinoj shqiptaret ne ate kohe duke thene me vete, cfar i ka gjet kto njerz qe speretojn duke marshuar ne kembe apo kuaj per te pushtuar boten dhe te shperndajn fene.
shqiptaret ngase pertonin te merren me crack heads si rromaket turqit serbet etj, thjesht vendosen tua bejn qejfin, ok edhe ne besojm ne te njejtin zot si juve, ik pirdhuni tani ne leni rehat

me kto dhoj parimesh, shqiptaret historkisht i tregojn botes se jane rraca me e perkryer ne rruzullin tokesor.
prandaj eshte i vetmi vend ne bote sot qe tre fe te ndryshem ko-egzistojn ne harmoni me njera tjetren, njekohesisht qe si perendimoret ashtu edhe ato te lindjes, jane ne lufte fetare tash 2000 vjet.
shqiptareve as qe i rruhet per kto gjera.
shqiptaret jane taman chillout laid back natural hippy surfers stoners laying on the beach or chilling on top of a hill in the clear mountain air somewhere, njekohesisht qe gjithe bota ngelen duke vrare njeri tjetrin ne emer te fe fese apo dominimit te nje populli tjeter.
problemi eshte bota, jo shqiptaretLene Kurt se duket qe ka nevoje per pushime ai djale lol


Postuar nga Fajtori datė 29 Korrik 2011 06:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


Lene Kurt se duket qe ka nevoje per pushime ai djale lol
Pushimi eshte i nevojshem kur vihet truri ne pune. Por kur sugjerohet nga njerez qe e kane permanent pushim, ngjan si kjo reklama ketu:Postuar nga AngelDevil datė 29 Korrik 2011 14:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha FajtoriPushimi eshte i nevojshem kur vihet truri ne pune. Por kur sugjerohet nga njerez qe e kane permanent pushim, ngjan si kjo reklama ketu:

qenke rendshem fare ti ... spo te replikoj me mire hapi rruge fajes thuhet ne keto raste


Postuar nga shelgu datė 30 Korrik 2011 01:11:

Nuk e di po sa here qe e shoh kete teme me nervozon (pak) titulli.

Fatkeqesia per te qene te sinqerte jane vete shqiptaret, qe akoma flene permbys.

Ne jemi kombi me me shume te meta ne Ballkan. Politikanet? Po ne i kemi votuar ata.

Ne jemi kaq te pazhvilluar si komb sa eshte pert e ulerire. Varja se kush degjon Lostin


Postuar nga Fajtori datė 30 Korrik 2011 02:52:

Epo shte pak veshtire per shqiptaret te pranojne se problemi fillon tek secili prej nesh. Eshte me kollaj te gjejme fajtorin jashte, tek politikanet, tek greku, etj.

Winston Churchill ka thene:
Njerezit qellon te perplasen me te verteten, por shumica ngrihen dhe vazhdojne rrugen sikur s'ka ndodhur asgje.


Postuar nga kurt datė 30 Korrik 2011 13:23:

cdo popull naiv dhe hallexhi si shqiptaret mund te behet viktime e pilitikanve twisted low life koplila rrace e qelbur qe vetem shqiptar nuk jane.
por te fajesosh gjithe nje komb per situaten e mafiozave diktatoreve, kjo me duket big fucking joke.
une komentova tek historia e shqiptarve si komb, jo tek situata e sotme politike.

ne krahasim me popujt e tjere ballkanas une e mbaj veten me lart si shqiptar, sepse gjithe ballkansit jane rritur me nje propogande te flliqur dhe kane oreks me shume, dhe krenohen me shume, tipike e njerzve ugly morons.

ku ka njerz me me komplekse se serbet dhe greket dhe amqedonsit etj?!?!
ku edhe nje kampion bote tennis player serb kur fiton, mban fajlim dhe ben gjoja si viktim duke bere propogand qe ka bere stervitje edhe kur Nato bombardonte serbine komlet gabimisht.
ktu tregohet komleksi i nje kombi psycopath liar, gjithashtu edhe greket me qindra vite duke be te njejten gje.
ne kemi armiq brenda dhe jashte, duhet krenuar qe akoma jemi gjalle, jo te shajme veten.
juve jeni produkt i nje propogande te qelbur.


Postuar nga kurt datė 30 Korrik 2011 16:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Nuk e di po sa here qe e shoh kete teme me nervozon (pak) titulli.

Fatkeqesia per te qene te sinqerte jane vete shqiptaret, qe akoma flene permbys.

Ne jemi kombi me me shume te meta ne Ballkan. Politikanet? Po ne i kemi votuar ata.

Ne jemi kaq te pazhvilluar si komb sa eshte pert e ulerire. Varja se kush degjon Lostin

poltikanet i kemi votuar se skemi apsion tjeter si ne amerike ka dy parti, edhe populli amrikan nuk ka apsion tjeter

e din ti shelgo cfar eshte per te ulerire?!
shkon ne itali e shajn shqitarin e shkrete, kthen koken nga serbi dhe greku ska nevoje per koment, kthen koken nga maqedonia bullgaria rumania, same shit.
futesh ne forum shqiptaresh, degjon te njejten gje nga shqiptaret.

un e konsideroj veten shqiptar puro, nga te gjithe kto popuj/njerz qe permenda me siper, anjeri nuk eshte me i mire se une, as me good looking, as me smart, they dont have a bigger dick then mine, they dont fuck better then me, nuk jam me difeksione fizike as nuk dukem me i prapambetur ne veshje apo sjedhje apo mentalitet dhe vizione, e kunderta eshte e verteta, sepse i konsideroj gjith kto karakleca ugly motherfuckers karshi meje, por jam shqiptar dhe duhet te vras veten sipas tyre dhe jush
kjo eshte per te ulerim si ujku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tani kam filluar te mendoj qe nuk ka pas faj enveri qe e ka izoluar veten nga kto popuj ugly dhe nuk i ka lejuar shqiptaret e dobet si juve te infektohen nga kjo propogande e qelbur.

fajtori permend gjentiken shqiptare si dicka mija vjecare inferiore per te ardhur turp gjoja.
ma gjeni nje pistolet se do vras veten megjithmend!!!


Postuar nga shelgu datė 30 Korrik 2011 18:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
poltikanet i kemi votuar se skemi apsion tjeter si ne amerike ka dy parti, edhe populli amrikan nuk ka apsion tjeter

e din ti shelgo cfar eshte per te ulerire?!
shkon ne itali e shajn shqitarin e shkrete, kthen koken nga serbi dhe greku ska nevoje per koment, kthen koken nga maqedonia bullgaria rumania, same shit.
futesh ne forum shqiptaresh, degjon te njejten gje nga shqiptaret.

un e konsideroj veten shqiptar puro, nga te gjithe kto popuj/njerz qe permenda me siper, anjeri nuk eshte me i mire se une, as me good looking, as me smart, they dont have a bigger dick then mine, they dont fuck better then me, nuk jam me difeksione fizike as nuk dukem me i prapambetur ne veshje apo sjedhje apo mentalitet dhe vizione, e kunderta eshte e verteta, sepse i konsideroj gjith kto karakleca ugly motherfuckers karshi meje, por jam shqiptar dhe duhet te vras veten sipas tyre dhe jush
kjo eshte per te ulerim si ujku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tani kam filluar te mendoj qe nuk ka pas faj enveri qe e ka izoluar veten nga kto popuj ugly dhe nuk i ka lejuar shqiptaret e dobet si juve te infektohen nga kjo propogande e qelbur.

fajtori permend gjentiken shqiptare si dicka mija vjecare inferiore per te ardhur turp gjoja.
ma gjeni nje pistolet se do vras veten megjithmend!!!Kjo quhet megalomegali i kurt.

Une nuk infektohem nga keto lloj marrzinash.

As nuk bej krahasime pseudopatriotike me grek-serb-italian-turk-apoe dhe amerikan(keta te fundit as qe nuk e dine se cfar jane).

Ja disa te dhena te thjeshta.

Ne jemi smart? Per cfare?

Nje komb duhet te mburret per arritjet e tij dhe jot e fryhet si tentoi te bente Enveri. Cfare arritje kemi te lutmi shum?

Une e kuptoj qe gjithmone ka shkaqe objektive per zhvillimin e nje kombi dhe ne i kemi pasur me bollek. Na pushtoi Roma dhe na shkaterroi.

Na pushtoi Otomani dhe na zhberi

Na pushtoi Italia dhe na ndryshoi

Na shkerdheu Enveri dhe formoi "njeriun e ri"

Sa per dijeni as qe me shokn ndermend te krahasohem me ballkanas. Ata jane pjesa me e prapambetur e EU. Por

Shiko gjermanet, francezet, edh italianet. E di qe kane pasur kushte qe te zhvillohen dhe pikerisht kjo eshte arsyeja qe jane te zhvilluar, por.

Historia ka edhe vende skandinave qe ishin kanibale para 600 vjetesh dhe sot jane ne nivele te mrekullueshme.

Por faktet qe na objektiviteti na ka lene prapa, nuk do te thote aspak qe nuk jemi prapa. Ne jemi te prapambetur. Ku i ke shkencetaret, letraret, universitetet, shkollat, artin, piktoret????

Ne jemi vertet per te qare hallin po te krahasohemi edhe me vendin me te prapambetur te EU dhe hunden perpjete.

Kjo na pengon.

Ne kemi kriminalitetin me te larte ne EU.

Kemi qeverrine me te korruptuar ne bote( te katerten nga fundi).

Me ke krahasohesh? Me nje fshatar grek qe nuk di te shkruaje as emrin, apo me nje maqedonas idiot qe mendon se e jema e ka pjelle me Aleksandrin.

kurt te jesh shqiptar i paster, nuk do te thote qe duhet te mos shohesh se ku je.

Duhet pare ku jemi qe te kerkojme si te arrijme EU. Kjo eshte e vetmja menyre.

Nacionalizmi eshte poseudopatriotizem


Postuar nga kurt datė 30 Korrik 2011 22:31:

nuk di ku tja filloj, se juve me jepni materjal me bollek.

askush nuk po i ben qejfin vetes, thjesht po ve ne dukje pse dueht te vras veten si shqiptar sipas llogjikes tuaj?!?

arrtjet e shqiptarve si rrace si komb jane me te mdhaja se cdo populli evropian jo vetem ballkanas, nese krahasojm numrin e popullsise dhe rrethanave historke ekonomike politike, qe eshte sikur dikush te arrij diku me duar te lidhuara.

por vecanrisht nga popujt e tjere, si ne art shkence etj, shqiptaret kur arrijn sukses zhduken dhe jetojn ne vended perendimore, dhe nuk preaching nacionalizmin si greket dhe serbet, pra jane njerz individual geneticaly te lindur kshtu, dhe kjo duhet vere ne dukje nga ju expertat analista bullshit.


Postuar nga Fajtori datė 31 Korrik 2011 00:45:

Perderisa ketu po diskutojme te gjithe, nuk jane vetem disa analista bullshita, qenkemi te gjithe.

Se dyti, kush te tha vrit veten mor kurt? Ketu po behet fjale per kritika ndaj difekteve te kultures tone, qe po nuk u pranuan dhe te rregullohen neve do rrijme dhe 1000 vjet ne kete gjendje (nqs nuk zhdukemi).

Kete teme e ngacmova javen e fundit sepse ketu akuzohen politikanet. Problemi nuk jane politikanet aq sa jemi vete ne. Prandaj mos gjejme justifikime kot per prapambetjen ku jemi. Kjo varet nga ne, jo nga politikanet. Politikanet vecse na perfaqsojne. Po te lexosh ato qe shkruhen ne forum do kuptosh qe politikanet llogjikojne dhe funksionojne si shume forumiste.


Arritjet nuk mund ti pjesetosh me numer popullsie, sepse vete numri i reduktuar i popullsise tregon se nuk je i arritur. Por edhe nese do ti pjesetosh krahasohu me vende te ngjashme (Singapori, 3 milione banore ne nje shtet sa Tirana, Hollanda e Belgjika me territor gati sa Shqiperia, etj.) E megjithate shtetin e Singaporit e njohin te gjithe, arkitekturen hollandeze e vlereson bota dhe belgjika eshte qendra e Evropes se bashkuar. Mos hyjme ne diskutime inteligjence se do na vije Raimondi te citoje prape enciklopedine britanike.

Do ju duket cudi por para 1 jave po diskutoja me dike (cuditerisht nga New York) qe mohonte cdo lloj arritje te Shqiperise dhe pretendonte se kultura amerikane eshte me e vjeter. Beme nja dy ore diskutim dhe u mundova ta bind qe amerika nuk ka kulture me te vjeter se jona. Ne faktikisht kemi nje nga gjuhet me origjinale dhe me te vjetra, nderkohe qe amerika eshte shtet i sajuar 200 vitet e fundit. Kjo sa per te thene se nuk dua te hedh poshte Shqiperine a priori, por duhet te pranojme qe problemet i kemi neve si njerez, jo ata si politikane. Prandaj zgjidhja kalon tek edukimi jone, jo tek ndryshimi politikaneve. Shume njerez kete nuk e pranojne se duan ta mendojne veten perfekt.

Nje shprehje thote:
Kritika mund te mos jete e pelqyeshme, por eshte e nevojshme. Kryen te njejtin funksion qe ka dhimbja ne trupin e njeriut. Terheq vemendjen drejt nje gjendje te pashendetshme.

Nacionalistet jane ata qe nuk pranojne dot kritika per veten dhe vendin e tyre. Prandaj cojne shoqerine drejt theksimit te semundjes.


Postuar nga shelgu datė 31 Korrik 2011 03:25:

Edhe Fajtori qenka i bute.

Ore cdo shtepi ka hale. Edhe shtetet e tjera kane shume krime, shemtira.

Por ka nje dicka qe eshte plpotesisht e pranueshme.

Sa me i varfer te jete nje komb, aq me shume kriminalitet ka. E ne e kemi me bollek. Ka shume kushte historike e sociale qe na kane sjelle ketu, por faktikisht ne jemi te tille per momentin.

Kur te fillojme e te bejme gjera te mira, te shpikim ndonje gje shkencore, te marrim nja tre cmime Nobel, te nxjerrim ca filozofe e artiste, atehere po do fillojme te mburremi.

Edhe mburrja eshte normale per sa kohe eshte e ligjshme.

Por kur mburresh per turpet e tua, kjo eshte vetedestruksion.

Nuke  shikon ti kurt qe analfabetizmi po rritet? PO polarizimin e shoqerise e shikon? Pasurite po perqendrohen ne duart e krimineleve. Puntori, biznesmeni i ndershem nuk mund te punoje sepse nuk mund te konkurosh kontrabanden, keshtu renohesh.

Pra kur do vije dita qe te funksionoje shteti, te pakten.

Ore gjyqtari nuk denon dot se e vrasin.

Krim i rende. Tani ra edhe ekonomia e vendeve ku shqiptari mergoi dhe u shtuan krimet, madje edhe vjedhjet neper shtepi. Tmerr, te kesh fike te flesh ne shtepine tende.

Kurt shiko qytetet si jetojne me friken e krimit. Ti je larg dhe nuk i sheh, dhe sigurisht neper fshatra ky fenomen nuk ndihet shume, por Kavaja, Durrsi, Vlora, Korca Elbasani te pakten qe i di mire, e vuajne rende kete lloj psikologjie.

Frika e krimit

Ore ne jemi shqiptare dhe na dhemb, kjo as qe diskutohet.

Por ajo puna e dhimbjes si refleks qe thote Faja eshte nje shembull vertet i bukur.

Po nuk e vure gishtin mbi plage dihet fundi


Postuar nga kurt datė 31 Korrik 2011 10:27:

e pranoj injorancen time qe nuk e dij realitetin e frikes neper kto qytete qe permend shelgu. nese ky eshte realiteti, it realy sucks.

sepse mu kujtua, ksaj rradhe kur isha ne shqiperi, me treguan nje histori per rremujat e 97. ne bajze ksihin dale gjithe cunat e rinj tek perroi i thate dhe bllokuar rrugen kryesore qe te con ne mal te zi dy kilometra para se te hysh ne bajze, duke bere roje me turne me automatike qe mos tlejonin cubat vagabonda te hynin ne bajze dhe te plackisnin shtepite.
u cudita qe ne 97 atje ska patur asnje incident
ne ket sense noshta kam folur pa ditur mire realitetin meqe nuk ja kam varur shume ta dij.

sidoqofte, une besoj se eshte me mire 1000 fajtor te lire se nje te pafajshem ne burg.
dhe kur shajme gjithe kombin, hyjm ne gjynah me ato njerz te mire qe ka shqiperia, dhe jam i bindur qe secili nga neve e njohim diken ne fisin tone apo lagjen tone apo ne shtepine tone qe eshte njeri shpirt njeriu. nje plake apo nje gjysh apo nje teze qe na kujton cfar dmth te jesh puro njeri.

dhe kta marr ne shembull une kur komentoj ne kombin shqiptar.
persa i perket ktyre cubave low life shqiptar, jam i bindur qe nuk i urreni me shume se une.
per kto do kisha qejf te shoh nje eliminim sistematik pa gjyq nga shteti.

nejse


Postuar nga shelgu datė 31 Korrik 2011 12:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
e pranoj injorancen time qe nuk e dij realitetin e frikes neper kto qytete qe permend shelgu. nese ky eshte realiteti, it realy sucks.

sepse mu kujtua, ksaj rradhe kur isha ne shqiperi, me treguan nje histori per rremujat e 97. ne bajze ksihin dale gjithe cunat e rinj tek perroi i thate dhe bllokuar rrugen kryesore qe te con ne mal te zi dy kilometra para se te hysh ne bajze, duke bere roje me turne me automatike qe mos tlejonin cubat vagabonda te hynin ne bajze dhe te plackisnin shtepite.
u cudita qe ne 97 atje ska patur asnje incident
ne ket sense noshta kam folur pa ditur mire realitetin meqe nuk ja kam varur shume ta dij.

sidoqofte, une besoj se eshte me mire 1000 fajtor te lire se nje te pafajshem ne burg.
dhe kur shajme gjithe kombin, hyjm ne gjynah me ato njerz te mire qe ka shqiperia, dhe jam i bindur qe secili nga neve e njohim diken ne fisin tone apo lagjen tone apo ne shtepine tone qe eshte njeri shpirt njeriu. nje plake apo nje gjysh apo nje teze qe na kujton cfar dmth te jesh puro njeri.

dhe kta marr ne shembull une kur komentoj ne kombin shqiptar.
persa i perket ktyre cubave low life shqiptar, jam i bindur qe nuk i urreni me shume se une.
per kto do kisha qejf te shoh nje eliminim sistematik pa gjyq nga shteti.

nejseEdhe ai lloj eleminimi eshte ne funksion, mos ki merak, por.

Si te ebsh kur kete heren e fundit qe isha ne Tirane, me thane se i kishin hyre dikujt ne shtepi per te vjedhur. Nje familje, dy pleq, relativisht 68 vjecare. Shtepi tiranse. E kapen brenda hajdutin. Po cfare te benin? ishte cuni i lagjes 14 vjecar. Ta eliminonin?. NJe shpulle dhe e lane te lire. I thane te jatit. Ky u pergjigj keq. NUk kam cun hajdut une.

Po keta nuk jane me e keqja.

Po te kesh nje femije ne shtepi qe nuk shkon ne shkolle( neperfshatra jane shtuar shume).

Ose nje djale 20 vjec qe drogohet

Ose nje vajze qe del ke unaza ne mbremje per zanatin e prostitutes(shpesh me dijenine e te jemes) fukarallek hesapi.

etj etj ti kurt do i kritikosh keta?


Postuar nga Fajtori datė 31 Korrik 2011 17:29:

Tani ky qe do them eshte devijim nga tema, por pergjigje per shelgun.

Kur isha ne Shqiperi heren e undit i bie ziles komshiu i shperfytyruar dhe gati duke qare thote se i kishin vjedhur shtepine. Ishte hera e dyte ne dy jave dhe kesaj rradhe i kishin marre laptopin. Me kerkoi nese kisha pare gje, madje e dinte qe i afermi im kishte pare vjedhjen e pare. I premtoj qe do e lajmeroj dhe i them te afermit tim. Ky i kishte pare, madje dihej qe ne ate shtepi mund te hynin vetem shoket e femijes se tyre adoleshent. Kishte plot shtepi te tjera ku mund te vidhje shume me teper se nje laptop, por ata kishin hyre tamam ne ate shtepi dy here. Dhe dinin cfare do vidhnin, nuk benin lemsh shtepine.

Sidoqofte, kur erdhi puna per te ndihmuar komshiun, i afermi im tha "c'me duhet mua, le ti gjejne vete, nuk futem ne kshu punesh, mund te hakmerren mbi ne, te me vjedhin shtepine, etj". Po sensin e komunitetit i thashe, ku e le. Nese te gjithe bejne si puna jote hajduti do jete gjithmone ne lagje, investo te mbrosh lagjen qe te jesh me i sigurte ne te ardhmen. Nuk arrita ta bind shume por komshiun e ndihmuam duke i thene kush kishte qene, le te merrej vete me bindjen e policise. Si perfundim hajdutet u kapen, ishin vertet shoket e femijes se vet, qe perballe kercenimeve te policise e pranuan vjedhjen dhe policia gjeti laptopin.

Ajo qe tremb ne kete mes nuk eshte vjedhja, nuk eshte fakti qe ca adoleshente e bejne. Ajo qe tremb eshte indiferenca. Krimi mund te linde nga varferia por rritet nga indiferenca.


Postuar nga shelgu datė 31 Korrik 2011 19:16:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Tani ky qe do them eshte devijim nga tema, por pergjigje per shelgun.

Kur isha ne Shqiperi heren e undit i bie ziles komshiu i shperfytyruar dhe gati duke qare thote se i kishin vjedhur shtepine. Ishte hera e dyte ne dy jave dhe kesaj rradhe i kishin marre laptopin. Me kerkoi nese kisha pare gje, madje e dinte qe i afermi im kishte pare vjedhjen e pare. I premtoj qe do e lajmeroj dhe i them te afermit tim. Ky i kishte pare, madje dihej qe ne ate shtepi mund te hynin vetem shoket e femijes se tyre adoleshent. Kishte plot shtepi te tjera ku mund te vidhje shume me teper se nje laptop, por ata kishin hyre tamam ne ate shtepi dy here. Dhe dinin cfare do vidhnin, nuk benin lemsh shtepine.

Sidoqofte, kur erdhi puna per te ndihmuar komshiun, i afermi im tha "c'me duhet mua, le ti gjejne vete, nuk futem ne kshu punesh, mund te hakmerren mbi ne, te me vjedhin shtepine, etj". Po sensin e komunitetit i thashe, ku e le. Nese te gjithe bejne si puna jote hajduti do jete gjithmone ne lagje, investo te mbrosh lagjen qe te jesh me i sigurte ne te ardhmen. Nuk arrita ta bind shume por komshiun e ndihmuam duke i thene kush kishte qene, le te merrej vete me bindjen e policise. Si perfundim hajdutet u kapen, ishin vertet shoket e femijes se vet, qe perballe kercenimeve te policise e pranuan vjedhjen dhe policia gjeti laptopin.

Ajo qe tremb ne kete mes nuk eshte vjedhja, nuk eshte fakti qe ca adoleshente e bejne. Ajo qe tremb eshte indiferenca. Krimi mund te linde nga varferia por rritet nga indiferenca.A qe do te jap Ban une ty se dole nga tema.

Pikerisht Fajtor, kjo eshte tmerri.

Ja edhe une te devijoj pak per here te pare e kam, nuk e bej me.

2011.

Po rrija ne dritare duke pare oborrin. Hena naaa sa nje sac (si ajo hena qe nxjerr kati nganjehere.

) Dukej oborri bukuri, vetem nje pjese ne qoshe ku kisha mbjelle nje ortance qe eshte bere sa nje boje njeriu sikur ma prishte qejfin.

Kur degjoj kembe ne oborr. Marr kallashin dhe e mbush ngadale se mos zgjoja kojshijen qe po flinte per shtate pale qejfe. Kush te jete e qellova.

Dhe vertet, djali i Bakushes komshijes sime qe i ka vdekur i shoqi ne Grqi. 13-14 vjec spurdhjak, brekemut.

Po si ta vrisje kopilin. Dal ngadale dhe e kap per flokesh. Nuk e kaperxeu dot murin. I shpetoi shurra. Cfare te beja?

Eshte ngjarje reale qe me ka ndodhur mua dhe me e mira qe mund te beja ishte t'i shija Bakushen. Tani duke shkruar po me dridhen duart nga inati. JO per djalin se e kam rritur me buke. Ne mos une im vella qe rri ne shtepine ngjitur. Ky ishte shperblimi. Bakushja e shkrete eshte 35 vjecare. Zot si e mban ate djale. Punon e shkreta ne nje nga ministrite.

Tani Fajtor me jep ca dite ban se e bera hallall.

Zot i madh ndihmoje ate vend se eshte prishur shume


Postuar nga Piktor datė 31 Korrik 2011 21:25:

Deshiroj ta zgjerojme edhe me shume kete teme pasi po trajtojme ca dukuri dhe fenomene qe shqetesojne dhe jane problem per realitetin shqiptar.
Eshte e vertete ajo qe thote Kurti per ate qe shqiptaret ne pergjithesi ne emigracion bejne karriere dhe emer te suksesshem, per shume arsye. (nuk po flas per trafikantet etj). Kjo pasi vendi ku ata jetojne ua jep kete mundesi dhe afteia e tyre i ben te kene sukses flas ne biznes, art e kulture. Nuk po ndalem me gjate tek arsyet pse behen jashte, por per ate qe nuk mund ta realizojne ne Shqiperi. Ka shume arsye dhe nje nga keto faktore eshte padyshim se jemi popull dinamik ne ekspansion demografik dhe natyrisht i ri ne moshe. Normal qe keto dukuri qe permendni mesiper ndodhin me rendom ne krahasim me vendet e tjera pasi probabiliteti eshte me i madh. Ketu pastaj ndikon dhe puna e dobet e shtetit ne pergjithesi pasi jemi shtet ne konsolidim e siper, mjafton te kujtojme ketu rastin e atij policit qe duhet te jete figura e atij qe duhet te me mbroje nga e keqja dhe ne fakt bente dhe tutorin duke shfrytezuar femra.
Duke mos dashur te bie ne pozita disfatiste apo ndjellakeqe por natyrisht as edhe te atij optimistit apo te atij qe kerkon te laje mut me shurre e quaj diēka negative te perkoheshme dhe se nuk shoh ndonje gje tragjike ne kete mes pasi jane dukuri te kohes.
Problem do ishte sikurse kjo dukuri te behet mafie me kalimin e kohes. Nese ju trajtoni ketu nje dukuri banale te nje vjelljeje ordinere po ashtu normal qe duhet te shqetesoheni edhe per ta garipa qe bredhin me pistoleta ne brez dhe here pas here nuk pertojne ta zbrazin ne mes te Tiranes dhe nuk jane as te pa shkolle as fukarenje as me familje te thjeshta apo ordinere etj. Natyrisht sepse prishen pazare plas konkurrenca etj. Shqetesuese eshte se ata edhe pse arrestohen nganjehere nga policia nuk bejne pothuajse edhe nje dite burg ndersa hajduti i xhepave apo edhe i banesave nuk del nga burgu pa i bere te pakten nja 6 muaj te mira...


Postuar nga shelgu datė 01 Gusht 2011 04:03:

Nuk besoj se jemi me te suksesshem se te tjeret kur shkojme ne emigracion. PO sigurisht nese nje inxhinier mekanik do punoje si mekanik i thjeshte, per nje muaj behet shef reparti. Ky nuk quhet sukses. Une do e quaja sukses nese inxhinier konvertonte diplomen dhe behej inxhinier ne kurbet.

Kam pare ketu ne USA, nga te gjitha kombet e EU. Pse jo, jane po aq trima sa edhe shqiptaret, madje shume prej tyre jane me mire. Polaket kane nam te puntorit te palodhur. Ruset i quajne puntore te zgjuar. Italianet duarflori. Greket bijaxhinj dhe restorantexhij.

Shqiptaret? Supera. Sa s'u thera me nje cifut kur me pyeti nga isha dhe si i thashe se jam shqiptar ma ktheu" supera supera"

Supera quhen kujdestaret e ndertesave, rregullojne ndonje pune te vogel ne ndertese, bejne gati plehrat qe kur te vije makina t'i marre etj.

Sigurisht qe kam shume shembuj shqiptaresh qe kane shkelqyer, por keta jane te paket.

Jam ndodhur ne nje graduim kolegji ku mbaruan 5 shqiptare, kater nga shqiperia dhe nje vajze kosovare. Te gjithe arriten te hynin ne shkolla graduimi, mjeksi, dentistri apo juridik. Ky eshte sukses shume i madh, aq i madh sa kolegjit iu rrit grada dhe mori nje grant prej disa milionesh nga shteti.


Postuar nga Fajtori datė 01 Gusht 2011 05:08:

Meqe ra fjala per komshiun hajdut te shelgut.

Babai ekzekuton nė gjumė djalin 15 vjeē, sepse ky vidhte shpesh:
http://www.balkanweb.com/kryesore/1...vjec-67202.html


Postuar nga RAIMONDI datė 01 Gusht 2011 06:49:

-Ne politiken shqiptare fajin e ka opozita --Dhe pse ?

-Sepse pushteti gjithmone do gaboje dhe eshte opozita ajo qe e kritikon pushtetin per gabimet e tij dhe i merr........ pushtetin , qeverisjen

-Mirpo problemi tek opozita eshte tek Kryetari i opozites ---

-------- Sepse populli opozitar nuk ka asnje faj , pasi sa here e ka kerkar shefi i opozites , populli eshte ngritur i teri
--Nga Shkodra deri ne Sarande shqiptaret kane vajtur ne miting ne Tirane -----
-----------Populli u pergjak , u hodh ne lufte per jete a vdekje me pushtetin-- u vrane njerez , dhe Lideri i opozites si nje MI I NDYRE u fsheh , e la popullin te vetmuar pa udheheqje .............

-Dhe megjithate njerezit luftuan vetem kunder policise se shtetit , ---Njerezit i vrane , goditen ...... ndersa lkideri i opozites pinte kafe atje ne rreze tek Fideli

--------------I tha bukur Sala : .....ju ikni perpara se prapa ju vjen Jani ---------

--------- E pra Ky lider opozite sa here ka bere thirje per protesta i eshte pergjigjur gjithe Shqiperia , ------Dhe tani qe ky ka ngelur keq , sepse sic duket Berisha e ka kapur keq kete palaco , ky ka frike te beje me protesta dhe ka leshuar forumeve dhe gazetave njereizit e tij te cilet si brejtesa per te justifikuar kete miun qe udheheq opoziten , akuzojne popullin shqiptar se gjasme nuk proteston ..!!!!!!!!!!!!!!--- Helloooo !!!!

-------------Po shefi i opozites nuk kerkon te beje me protesta --Biles ai nuk shfrytezon as rastet qe po jap;in minatoret dhe te ngrihej ne protesta kunder Sales ..>>!!!!!!!!!!!

-Edhe Gjinushi, me Ngjelen ja kerkuan hapur qe te fillojne protestat , jo te qendrohet keshtu pasive , kur pushteti vodhi votat ....

-------------Pra ne politiken shqiptare ne keto momente qe po kalojme fajin e ka shefi i opozites EDI RAMA - dhe askush tjeter -

-----------Ai duhet te largohet sepse eshte i pa afte politikisht , sic treguan edhe keto votime ,
por tani se fundi ai po tregon se eshte i kapur nga Berisha ,

Duke mos dashur te vazhdoje protestat kunder Qeverise hajdute dhe kriminale te Sales , Edi po tregon se Saliu ka shume mundesi ta kete pergjuar Edin kur ka folur me ndonje diplomat grek , apo me ate Dule grekun qe embante afer , dhe tani Sala sic duke ti ben presion ,,ndaj edhe Edushka thote qe te mos bejme asnje proteste tani ,por fillojm ne shtator ---- jo per gje por atehere fillon edhe shkolla

-----------Populli shqiptar nuk ka faj fare, por keta politikanet e PS-ja , sidmos ortodoxet e PS-se , qe kur kane ardhur ne krye te kesaj Partie jane udhehequr nga mungesa e luajalitetit ndaj popullit te tyre dhe nga nje korupsion i pa papre --------

-Mirpo tani PS-ja eshte ne opozite , dhe me e bukura eshte se drejtuesi i saj nuk pranon te protestoje --------Ketu ka nje problem me te vertete serioz per opoziten qe zgjidhet keshtu sipas meje ---------------

-Te gjithe ata ortodoxet e PS-se nuk duhet te vihen ne krye te PS-se , deri sa PS-ja te fitoje ne zgjedhje ,
sepse ata duke qene spiune te deklaruar te grekut SALIU i ka pergjuar te gjithe ,
dhe nqs ata vijne ne krye te PS-se nuk mund te bejne dot opozite te fuqishme , sepse Sala ju ben presion dhe i diskretion ------------

-Keshtu qe PS-ja duhet te nderoje kreun e saj,-Te vendosi ne krye ndonje qe nuk eshte ortodox ,
dhe te filloje protestat masive ne Tirane ku te mblidhet gjithe Shqiperia dhe ta akuzojne Salen qe nga leshimet qe i ka bere politikkes greke dhe deri tek greva e minatoreve e me radhe
deri ne rrezimin edhe me dhune te Sales, pasi Sala e quan opoziten armike dhe ai nuk te fal -
----- Ai njef vetem dhunen , ndaj ne krye te opozites duhet nje Trim , Patriot dhe karizamtik i cili perdor gjithshka kunder pushteti --
---Si dhe te beje aleance me te gjithe spektrin politik ne Shqiperi mjafton qe te jene kunder Sales

--------------Dhe pastaj kur te vije PS-ja ne pushtet te vendosi keta ortodoxet
edhe pse jane spiune te grekut s'ka ndonje gje te keqe ,sepse na duhen ti kemi ne vend te hudhres ,
per te mos na mare mesysh ,
pasi ata kane nivel shume te ulet intelktual .
Koha po tregon se ata kane nivel shume te dobet ne arsyetim dhe po i perdor Sala si tespije

--Jane me keqe se ju ketu ..

Natyrisht e kam fjalen per ata te PS-se, se ja ku eshte ORTODOXI Ngjela i shkelqyer ,
Tamam Rilindas
Por Edushka nuk e degjon Ngjelen , sepse Ngjela eshte edhe inteligjent edhe patriot ,edhe karizmatik -

--------Ngjela do ishte i shkelqyer per ne krye te PS-se , por nuk eshte anetar i PS-se, dhe Edi nuk ja le vendin ngjeles dhe ta drejtojne opoziten sebashku me Ngjelen ne krye natyrisht .

. -Gjerat duhen thene hapur qe te kurohet semundja e PS-se


Postuar nga Vizioner datė 01 Gusht 2011 08:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
-

-Mirpo problemi tek opozita eshte tek Kryetari i opozites ---

-------- Sepse populli opozitar nuk ka asnje faj , pasi sa here e ka kerkar shefi i opozites , populli eshte ngritur i teri
--Nga Shkodra deri ne Sarande shqiptaret kane vajtur ne miting ne Tirane -----
-----------Populli u pergjak , u hodh ne lufte per jete a vdekje me pushtetin-- u vrane njerez , dhe Lideri i opozites si nje MI I NDYRE u fsheh , e la popullin te vetmuar pa udheheqje .............

-Dhe megjithate njerezit luftuan vetem kunder policise se shtetit , ---Njerezit i vrane , goditen ...... ndersa lkideri i opozites pinte kafe atje ne rreze tek Fideli

--------- E pra Ky lider opozite sa here ka bere thirje per protesta i eshte pergjigjur gjithe Shqiperia , ------Dhe tani qe ky ka ngelur keq , sepse sic duket Berisha e ka kapur keq kete palaco , ky ka frike te beje me protesta dhe ka leshuar forumeve dhe gazetave njereizit e tij te cilet si brejtesa per te justifikuar kete miun qe udheheq opoziten , akuzojne popullin shqiptar se gjasme nuk proteston ..!!!!!!!!!!!!!!--- Helloooo !!!!

-------------Po shefi i opozites nuk kerkon te beje me protesta --Biles ai nuk shfrytezon as rastet qe po jap;in minatoret dhe te ngrihej ne protesta kunder Sales ..>>!!!!!!!!!!!


-------------Pra ne politiken shqiptare ne keto momente qe po kalojme fajin e ka shefi i opozites EDI RAMA - dhe askush tjeter -

-----------Ai duhet te largohet sepse eshte i pa afte politikisht , sic treguan edhe keto votime ,
por tani se fundi ai po tregon se eshte i kapur nga Berisha ,


-Keshtu qe PS-ja duhet te nderoje kreun e saj, dhe te filloje protestat masive ne Tirane ku te mblidhet gjithe Shqiperia dhe ta akuzojne Salen qe nga leshimet qe i ka bere politikkes greke dhe deri tek greva e minatoreve e me radhe
deri ne rrezimin edhe me dhune te Sales, pasi Sala e quan opoziten armike dhe ai nuk te fal -


Koha po tregon se ata kane nivel shume te dobet ne arsyetim dhe po i perdor Sala si tespije
--------Ngjela do ishte i shkelqyer per ne krye te PS-se , por nuk eshte anetar i PS-se, dhe Edi nuk ja le vendin ngjeles dhe ta drejtojne opoziten sebashku me Ngjelen ne krye natyrisht .

. -Gjerat duhen thene hapur qe te kurohet semundja e PS-se


Postuar nga kurt datė 01 Gusht 2011 09:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Meqe ra fjala per komshiun hajdut te shelgut.

Babai ekzekuton nė gjumė djalin 15 vjeē, sepse ky vidhte shpesh:
http://www.balkanweb.com/kryesore/1...vjec-67202.html

WOW. kjo eshte tragjedi. kjo eshte nje tragjedi e vertet. you cant write a script this sad, this dark.
me preku ky lajm..


Postuar nga shelgu datė 01 Gusht 2011 19:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
WOW. kjo eshte tragjedi. kjo eshte nje tragjedi e vertet. you cant write a script this sad, this dark.
me preku ky lajm..Fatkeqesisht edhe mua.

 


  Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 178 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.