Forumi Horizont Gjithsej 1260 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 1260 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- te qeshim se bashku... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=3611)


Postuar nga i_lire datė 07 Gusht 2003 - 02:20:

Shqiptari ne Kine dhe Kinezi ne Shqiperi

Ne Kine do behej nje mbledhje biznesi ku ishin te ftuar edhe shqiptaret. Ne darke duke ngrene buke te ftuarit, nje shqiptari e zuri barku, dhe donte te ikte ne banjo, pyet nje Kinez qe ishte inxhinier dhe i thote:
- Ku eshte banjo se vdiqa?
Ai ja tregoi me dore dhe i tha:
- Ec ne fund te koridorit dhe dera e fundit majtas eshte banjo.
Edhe shqiptari iken me vrap, por mbas pak kthehet dhe i thote kinezit:
- Po nuk po hapet dera e banjos?
Dhe kinezi ja kthen:
- Ohh harova te ta thoja, duhet te ndezesh driten e koridorit dhe hapet dera.
Shqiptari ja kris vrapit, futet ne banjo dhe me vone kinezi degjon ulerima dhe te rena te forta te deres, dhe afrohet e pyet shqiptarin:
- Cfare ke?
Shqiptari ja kthen:
- Nuk hapet dera nga brenda.
Kinezi i thote:
- E shtype butonin e sifonit qe te dale uji?
- Jo, - thote shqiptari.
Pastaj kinezi i thote:
- Duhet te lash sifonin me uje pastaj te dalesh nga banjo dhe te hapet dera.
Dhe e ben shqiptari kete pune, por i ngeli ne mendje kjo teknologji e kinezit, dhe i lutet kinezit t'ja jepte si formule qe ta bente dhe shqiptari kete gje ne Shqiperi. Dhe me ne fund shqiptari e ben kete teknologji qe i kishte dhene kinezi. Nje dite te bukur vjen kinezi ne Shqiperi ne nje darke si i ftuar, edhe kinezin e ze barku dhe donte te ikte ne banjo dhe ndodhi e njejta gje qe i ndodhit shqiptarit ne Kine. Ne fund kinezi kur ishte ne banjo uleriste dhe i binte deres fort, dhe shqiptari afrohet te dera dhe e pyet kinezin:
- Cfare ke qe uleret?
Kinezi ja kthen:
- S'po hapet dera nga brenda.
- E shtype sifonin te dale uji? - e pyet shqiptari.
- Po, - thote kinezi.
Shqiptari i thote;
- Ohhh me vjen keq duhet te rrish ne banjo deri sa te vije uji.


  Gjithsej 1260 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 1260 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.