Forumi Horizont Gjithsej 507 faqe: « E parė ... « 493 494 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 »
Trego 507 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Historia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=15)
-- Pellazget (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15255)


Postuar nga RAIMONDI datė 19 Prill 2010 - 05:51:

--Ajo qe shkrova me lart eshte edhe per  kete Pikason e Forumit lol

---------Ore Piktor-------Una kam ardhur ketu sepse ne Shqiperi ngela pa pune--Sal i mbylli fabrikat uzinat kombinatewt smt-etj--SHkateroi cdo gje---Me se te ushqehesha--, t elypja rugeve---se Shkaterimi i ekonomise qe beri SALA na i nxori shkollen jashte loje--se ca pune mund t ebeje nje Inxhinjer ne Shqiperi ?????

-------Industria eshte zerooooooooooooooooooooo---- SALA i prishi----Mops me thuaj ato gomarlleqe me thes --qe per nje tubo duhej te vinte nga Kina e kushtonte sa fabrika--- se tregon q eje JASHTEZAKONISHT INJORANT--ok?

Nuk eke haberin fare nga keto pune--- Indutria shqiptare ishte great, pro natyrisht kerkon edhe rifreskim, por nqs dicka vjeterohet, nuk esht enevoja te hedhesh poshte gjithe fabriken--nejse--Sa per ate qe une mbur ENVERIN qe  nuk lejonte Lirite --TI me duket ke mangesi te thexuara ne te kuptuar apo si????

----------TI apo e lexon s eper cfaree mbur une ENVERIN ????? Une po e mburr per ato qe e mburr edhe ENCIKLOPEDIA BRITNAIKE--historianet Amerikane--etj etj--Nuk i mburr njeri ato mungesen e lirive--Por ato ishin pojese SISTEMIT---- dhe po ta perseris prape---- SE MEGJITHSE AI SISTEM ISHTE I DESTINUAR TE DESHTONTE ENVER HOXHA ME GJENIALITETIN E TIJ E BERI ATE SISTEM TE PUNONTE PER MODERNIZMIN E SHQIPERISE------------Ketu qendron GJENIALITETI I ENVERIT

-------Ndersa GOMARRLLEKU I KETYRE SOT QENDRON SE--Ne nje sistem DEMOKRATIK qe duhet te lulezonte mireqnia , SALA dhe e Djathta shqiptare e kane KTHEYR NE NJE FERR TE VERTETE PER SHQIPTARET--Duke e kthyer Shqiperine ne nje Anije qe mbytet, ku njerzit dhe sidomos RINIA IKIN, IKIN, Ikin...........................ne nje IKJE PA KTHIM------

-------Keta i kthyen Shqiperise semuindjen e vjeter, EMIGRIMIN--

----- KETA DEFICENTE GJENETIKE Harojne se DEMOKRACINE nga Mesjeta e ndane vetem se Shteti ne DEMOKRACI mer persiper PERGJEGJESINE PER JETEN E NJERIUT  TE THJESHTE duke krijuar mekanizma Ekonomike shtetrore qe te mbajn ne nje nivel te pranushem  minimumin jetik te njerezve te thjeshte, DHE KJO HARRIHET KUR SHTETI KA DISA ASETE PRODHUESE --Pasurite kombetare.--

--Sepse ne aspektin ekonomik si Mesjeta edhe demokracia jane PRIVATIZIM TOTAL----Dhe pikeristh per shkak te ketij privatizmi total te Mesjetes , lindi si kunderpergjigje Komunizmi------------- Ndaj Demokracia moderne nuk eshte privatizim total ne pergjithesi--,ndersa ne ato shtete qekane privatizim total--shteti ka krijuar me qindra mekanizma ekonomike te cilet ruajne mireqenjen e Individit te thjeshte --Po nejse ti ke mendimin tend dhe une nuk kam ndermend te nderoj mendimin ty --


  Gjithsej 507 faqe: « E parė ... « 493 494 495 496 497 498 499 500 501 [502] 503 504 505 506 507 »
Trego 507 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.