Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 145 mesazhet në një faqe të vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Të qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Per te qeshur!! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18554)


Postuar nga AngelDevil datë 03 Shkurt 2012 - 15:39:

Per te qeshur!!

Citim:
Po citoj ato që tha al74
kam ndjekur sjelljen e Ad. keto ditet e fundit dhe ne baze te llogjikes time qe justifikohet me

1 - nxitje per dallime rraciale
http://www.forumihorizont.com/showt...?threadid=18544

pervec ketyre qe moren ban mbreme i shtohet edhe "Misha"
nuk di c'qellim ka ne perdorjen e ketyre si masha per te nxitur zjarrin.

ka edhe tema te tjera lart e poshte ku provokon e nxit edhe anetaret e tjere te marrin qendrime fyese ndaj perkatjesh krahinore apo seksuale .

2 - perdorja e ironise si mjet per "diskretitimin" e nje moderatori
( nderkohe qe mundej mire e bukur te pergjigjej ne nenforumin e moderatoreve per akuzat qe i ngrita)

hidhni nje sy ketu :http://www.forumihorizont.com/showt...&pagenumber=306
3 - shperdorim detyre :
nxjerrja e mesazheve nga nenforumi i moderatoreve me duket qe bie ndesh me "rregulloren e forumit"

ketu keni nje koment te "fugazi" qe sjell tekstualisht nje pjese te bisedes mese meje dhe Ad . zhvilluar me pare ne "pyetje - pergjigje per adminet"
http://www.forumihorizont.com/showt...?threadid=18549

nese rrjedhin mesazhe kaq te thjeshta nga forumi a mund te jene te sigurta informacionet ne dore te AD. mbi forumin?


Postuar nga bruni22 datë 03 Shkurt 2012 - 15:50:

Ka njeri ktu qe ma shpjegon pak. Ca roli ka moderatori/administratori e cazzi e mazzi (se jam ignorant x kto gjera ) ???

1- pse duhet te prisni me shum se nje dit x te dhen BAN disa tipave kur ishin te qarta qellimet e tyre sapo u regjistruan!!?

2- ku ishin moderatoret ???


Postuar nga AngelDevil datë 03 Shkurt 2012 - 15:53:

Moderatoret nuk vendosin BAN. Eshte e drejta e ADMINAVE si dhe mesazhet lihen pa fshire per tu perdor prova per te vepru adminat. Pastaj fshihen. Detyra e moderatorit eshte te mbaje situaten ne kontrroll duke zbut "gjakrat"


Postuar nga bruni22 datë 03 Shkurt 2012 - 16:32:

mahhh!! Gjths. FLM


Postuar nga bruni22 datë 03 Shkurt 2012 - 16:35:

Citim:
Po citoj ato që tha bruni22
mahhh!! Gjths. FLM


Personalisht jam x liberalizimin e baneve. Sa te fillojn derr derr BAN aty e mbaroj filmi


Postuar nga BIONDIA datë 03 Shkurt 2012 - 19:58:

Kjo tema qeka per te shkul floket por po me vjen keq sepse sa i kam lyer ...

I dashur Al74 ne ate piken 2 nuk isha dakort une me ty sepse meqe biseda ishte midis meje dhe Angjel nese me ke ndjekur pak ne keto vite qe shkruaj ne forum as duhet ta mendosh qe nje antare o antar sado inteligjent te jete sado miqesi me mua te kete dhe me nja 5 diplloma te varuara ne mur te me manipuloje o shfrytezoi per te ulur ofenduar o ironizuar nje antar tjeter.Kur kam per te thene dicka e bej ne privat dhe nese te kujtohet dhe ty dje te shkrova mp te thashe mos me mbro se do te shajne jam e zonja vete ti perballoj ...po te kisha ndonje ironi do te shkruaja ??? Mos abuzo me inteligjencen dhe me miresine time al.Dhe dicka te fundit nese do te jesh nje moderator si duhet beje dhe kur ste preken interesat e malesoreve por dhe te atyre qe vijne nga krahina te tjera skam nerva te gerrmoj forumin tani per ti gjet .... Do te doja nje pergjigje nga ty jo nga te tjere.Flm .


Postuar nga lule datë 05 Shkurt 2012 - 13:59:

Kujtova se ishte tem humori ne fakt , po sme vjen aspak per te qeshur ..

Citim:
Po citoj ato që tha bruni22
Ka njeri ktu qe ma shpjegon pak. Ca roli ka moderatori/administratori e cazzi e mazzi (se jam ignorant x kto gjera ) ???


Administratori , esht ai qe komandon Supermoderatoret/moderatoret.. gjithashtu dhe kyçi i forumit.
GJithashtu arrin te kontrrolojn IP ,vendbanime , mesazhet prv etj etj .. me pak fjale te kontrrollojn çdo gje , qofte edhe privatesine e dikujt.
Per t'ju pergjigj asaj pyetjes , pse sbejn bane direkt po presin ca : DO THOJA ATE QE THA SEXY ne nje citim te tij e ne nje moment revoltimi : Kullosin syt , bejn spektatorin edhe ankohen nga SM e Moderat pastaj..

SM edhe Moderatoret , duhet te konsultohen NE STAF e me qetesi , per citimet qe duhen fshire e merren masat... per perjashtime nga forumi.

Mua sme duket aspak per te qeshur kjo qe po lexoj , sepse un gjerat i them ne sy , ne linket qe ke hedhur ti AL , nuk shoh asnje shenje rracizmi nga ana e AD.. thjesht biseda , o jam un qe ti perplas ne surrat kur sme pelqen diçka o ska njeri ,po kjo duket qarte qe mes teje dhe AD ka vetem keqkuptime ,sepse mesa kam ven re AD si intereson aspak acces e kjo duket qarte !!!!

*************
Po citoj ato që tha AngelDevil
shif si e mejtoj une ti lule

forumi ka vend si per te kulturumit si per te degjenerumit si per te shkollumit si per ata qe sdine me shkrujt mire etj etj si dhe secili ketu eshte i lire te lexoje dhe te komunikoje me ke ka deshire apo jo
Mu qe thu ti me ka ardh ne maje te hundes kjo puna intelektualizmave dhe kultures ne realitetin qe me rrethon dhe me pelqen te zbavitem me ndonje batute tek tuk neper ndonje teme qofte dhe te "degjenerume" sic e quan ti .

*************

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
As une skam nerva me ju kthy kesaj teme dhe skisha asgje personale me ty. Doja te thosha qe forumin e shof si dicka argetuese dhe jo se do perfitoj dicka prej tij ne nivel kulturor apo edukativ flas, ne jeten reale eshte tjeter gje ashtu dhe shoqeria qe kam zgjedh persona qe me japin kenaqesi ti kem prane, jo si ketu qe duhet te duroj pordht e njonit dhe te tjetrit. Sa per te shajtmet dhe nivelin secili tregon veten, me plasi bytha mu se me qujti infermierja te perdale apo budalliqe te tilla prej mendje skizofrene i fus 1 mendje te lehte per sa kohe jeta ime eshte voj


Edhe diçka mbaj mend shum mire qe dikur jam grindur me AD, madje mora dhe ban u sham e u grim sepse akoma isha e re ne kete forum (se njihja e sme njihte) po me kohe kuptova qe nuk esht aq djall sa duket
....AD riktheu un e di shum mire qe se ke kete zemrim nga leshi moderllikut sepse jam e sigurt qe ste intereson MODERIMI , po mendoj qe ndjehesh E Ofenduar apo e Fyer nuk jam zoti ti di kto , ndoshta jam dhe gabim ..po intuita sme ka genjyer kurre.


Postuar nga cecilia datë 05 Shkurt 2012 - 14:08:

Re: Kujtova se ishte tem humori ne fakt , po sme vjen aspak per te qeshur ..

Citim:
Po citoj ato që tha lule


Administratori , esht ai qe komandon Supermoderatoret/moderatoret.. gjithashtu dhe kyçi i forumit.
GJithashtu arrin te kontrrollojn IP ,vendbanime , mesazhet prv etj etj .. me pak fjale te kontrrollojn çdo gje , qofte edhe privatesine e dikujt.






Dmth msg e nxehta qe paskam shkembyer me Al-in mi kane lexuar e?


Postuar nga lule datë 05 Shkurt 2012 - 14:24:

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Dmth msg e nxehta qe paskam shkembyer me Al-in mi kane lexuar e?



po mi gjo e trash tani e more vesht ti?:p

bej si un veji kyçin


Postuar nga cecilia datë 05 Shkurt 2012 - 14:30:

Citim:
Po citoj ato që tha lule


po mi gjo e trash tani e more vesht ti?:p

bej si un veji kyçin




Jo se me prish pune por do qeka kenaq edhe vete administratori ne ja kemi kalu edhe Romeos me Julieten per romance


Postuar nga lule datë 05 Shkurt 2012 - 14:32:

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia
Jo se me prish pune por do qeka kenaq edhe vete administratori ne ja kemi kalu edhe Romeos me Julieten per romance


MDR j'imagine ahahahhahahahah
Perdorni mjete tjera tashi , psh telefona u pa puna


Postuar nga cecilia datë 05 Shkurt 2012 - 14:34:

Citim:
Po citoj ato që tha lule


MDR j'imagine ahahahhahahahah
Perdorni mjete tjera tashi , psh telefona u pa puna



Ne s'kemi lon mjet pa perdor


Postuar nga NS-6 datë 05 Shkurt 2012 - 15:30:

Mos i natrroni gjonat se as adminet e as superadminet nuk mund te lexojne mesazhet private! Adminet mund te te shohin IP-in dhe mund te kontrollojne nese 2 profile kane te njejtin IP qe do te thote qe i njejti person eshte regjistruar 2 here (ose te pakten keshtu ndodh ne pjesen me te madhe te rasteve) dhe nese duan te bejne ban mund te bejne ban IP-in keshtu nga ajo pike nuk mund te futesh me! Nuk lexohen mesazhet private! Perndryshe nuk do te kishte kuptim ceshtja


Postuar nga lezhjani-82 datë 05 Shkurt 2012 - 16:51:

NS-6 sa desha me e kthy edhe un kyt pergjigje se sapo e lexova...grazie per ndihmen.


Postuar nga lule datë 05 Shkurt 2012 - 17:22:

NS-6 ke qen noj her admin ne nje forum?? un qe flas sflas kot ,
se bejn nese sduan( nese jo ) por jo se s'munden
e un qe e them nuk flas kot .

Ceci nuk tbesoj ti kesh provu t'gjitha mjetet .
naaah ta bosh dhomin


Postuar nga al74 datë 05 Shkurt 2012 - 17:36:

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Ne s'kemi lon mjet pa perdor




shif se kom nis i pllum poste me leter n'kom

seriozisht tashti :

jam rezervu te pergjigjem te kjo teme jo per mungese respekti ndaj anetareve qe kane kerkuar shpjegime por sepse kjo teme duhet te qendronte ne "neforumin e moderatoreve" .

kjo teme eshte hapur vetem per "modus operandi" te AD e asgje me shume. meqenese te qenit moderatore nuk na ben te plotfuqishem kerkova vetem zbatimin e rregullores se forumit qe sipas meje eshte shkelur me te dy kembet .
personalisht nuk lejoj hapje te temave te qellimshme nga anetare te padeshiruar si "tpk" apo "minor threat" e aq me pak toleroj nxitjen e tyre nga nje moderator i ketij forumi .
per ke jeton ne emigrim apo ka jetuar merr nje kuptim tjeter "me te degjuar kam" apo me pas perdredhjen ne "e kam lexuar ne nje liber por nuk kujtoj" . kesaj menyre talljeje me paragjykim do i them kurdohere MJAFT e pa anshmeri qofsha edhe me i humburi i kesaj bote.
me te vertete qe jemi ne forum por mos harrojme qe ketu ngelen te shkruara per aq kohe sa do egzistoje se qeni.
e verteta eshte qe ketu kemi te gjithe te drejten e lire te fjales por nuk na jep fuqine te ushqejme urrejtje ndaj njeri tjetrit .

e rendesishme ajo qe thekson NS-6 , te tjerat rregullohen edhe duke replikuar.


Postuar nga misterioz datë 05 Shkurt 2012 - 17:42:

Citim:
Po citoj ato që tha lule


po mi gjo e trash tani e more vesht ti?:p

bej si un veji kyçin



Kujt i ke vene kyçin ti mi tallaferes ë, . Pastaj mire qe ja paske vu kyçin asaj tates por me e keqja eshte se po ju thu dhe te tjerave qe tbojn si ty,po pse me dore do i bime ne pastaj.

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Mirembetshi kinga ju du fort dhe une.



Edhe ne te duam fort kinge,tani ma shpjego pak ti muve (tek veshi fshehurazi)pse je largu me deshiren TATE ti, pse te merziti x-i apo ypsiloni.Sa shume qe e rruke per virtualitetin.

ps. faje na e shpjego pak a eshte e mundeshme te lexohen mp .


Postuar nga lule datë 05 Shkurt 2012 - 18:26:

Mire qe eshte ne nentemen e humorit thuaj...............

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz


Kujt i ke vene kyçin ti mi tallaferes ë, . Pastaj mire qe ja paske vu kyçin asaj tates por me e keqja eshte se po ju thu dhe te tjerave qe tbojn si ty,po pse me dore do i bime ne pastaj.

ps. faje na e shpjego pak a eshte e mundeshme te lexohen mp .



Po kot ste thot pervers AD ty , ça kena fol prv ne ri????
Ti baba shembullor ,e un me *misterin tim* ( s'vej njeri me te qe mrafte damlla kur i hyna dhe un rruges se budallikut ) .
Mjes mroma si komshi kena fol
Tallaferen myll do e mbaj se ska lezet mo , virtualiteti osht i keq sa dhe i bukur , ama ka kohen e vet ....PASTAJ un vdes per çik humor( ktu e gjen gratis)
Tani kohen time e ka dikush tjeter ( Ne fakt e ka pat gjithmon)....

p.s Faje thuja veç , le te ngeli enigem ky mhb


Postuar nga BIONDIA datë 05 Shkurt 2012 - 18:32:

Citim:
Po citoj ato që tha al74


jam rezervu te pergjigjem te kjo teme jo per mungese respekti ndaj anetareve qe kane kerkuar shpjegime por sepse kjo teme duhet te qendronte ne "neforumin e moderatoreve" .



Mungesen e respektit e tregove kur shfytezove nje bisede timen me shejtonen per inate vetjake fjalet e tjera jane te mendosh qe djathi o sapu ...une se mendoj te pakten ...

po te them dhe dicka te fundit mua si BIONDE sme intereson e as dua tja dije nese shejtonja, ti ,apo dikush tjeter eshte moderator super moderator apo padroni i forumit per mua jeni te gjithe njelloj ne te njejtin nivel.


Postuar nga misterioz datë 05 Shkurt 2012 - 18:47:

Re: Mire qe eshte ne nentemen e humorit thuaj...............

Citim:
Po citoj ato që tha lule


Mjes mroma si komshi kena fol



Po mi po,por ja qe ka njerez qe edhe per kete gje i bien me dore .
AD me more me qafe me ate shprehjen pervers dhe mqs ra fjala jeni vete ashtu ,mire thone me mire syri se nami .


Postuar nga misterioz datë 05 Shkurt 2012 - 18:55:


Gossip - Heavy Cross par Henrietta-Aime-Fumer_Tv

Pershendes AD-ne me rastin e largimit (te perkohshem) nga FH.Shejtone degjoje kete kenge por me ze te larte mundesisht ne maximum,ashtu si bej une kur jam ne makine.


Postuar nga Fajtori datë 05 Shkurt 2012 - 19:05:

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz

ps. faje na e shpjego pak a eshte e mundeshme te lexohen mp .


Ata qe bejne software per forume nuk jane budallenj te krijojne mundesi leximi MP, passwordesh, etj. Edhe ata qe hapin forume nuk jane budallenj te lejojne moderatore e administratore te lexojne mesazhe private. Kjo mundesi nuk ekziston fare ne software, as ne panel, asgjekundi. Pervec kesaj ketij forumit tone i jane shkurtuar mundesi qe normalisht kane administratoret ne forume te tjera. Me specifikisht administratoret nuk bejne dot spostime masive temash, nuk dergojne dot emaile masive, nuk hapin dot asnje konfigurim qe ka te beje me design, nuk hapin dot as nenforume te caktuara sic eshte Ditari Personal, nuk bejne dot backup te forumit, etj. Modifikimet per keto jane bere ne kodin e programimit dhe nuk levizen kollaj.

Passwordet ruhen te kriptuara ne database. Kriptimi eshte unilateral. Domethene nuk dekriptohet dot kurre. Forumi krahason versionet e kriptuara te passwordeve kur dikush identifikohet, jo passwordet vete, sepse nuk ka mundesi te kuptoje si eshte dekriptimi i asaj qe ka ne database. Edhe sikur gjithe database te vidhet passwordet nuk gjehen dot si kane qene.

Thene kjo, lulja ka fantazi te bollshme dhe eshte e drejta saj. Nese ka abuzime neper forume te tjere kjo behet ose qellimisht ose gabimisht (psh jane lene administratoret te luajne me database, etj). Kjo eshte pune per ata qe e bejne dhe natyrisht sipas kokes dhe festen, nje manaxhim i tille ka anetare te nje lloji tjeter nga cka patur FH.

Ndersa per temen, nxjerrja e diskutimeve dhe sondazheve te stafit ne publik eshte nje trafik informacioni qe behet njesoj sic behen pazar informacionet e njerezve. AD ka qene dhe eshte nga personat me aktive, por ketu mungon etika baze e diskutimit ne staf. Jo se ka gje per te fshehur, por sistemi i berjes se diskutimeve pazar i takon nje kategorie tjeter njerezish dhe moderatoresh. Fakti qe pazarlleku ka ardhur duke u shtuar me lindjen e Facebookut, MSN, Skype, etj, nuk domethene se jemi te detyruar ta pranojme. Dhe nuk ka as pse perdoret per te demigruar moderatore te tjere duke u nxjerre postimet ne publik qe gjoja ta marrin inat anetaret e tjere. Pjekurine dhe deshiren e mire te AL74 nuk e ve dot ne diskutim nje teme si kjo, aq me teper qe ai diskutim ka ndodhur spontanisht pa inate personale dhe pa strategji klanesh neper mesazhe private.

Ambjenti virtual shqiptar ka nje fatkeqesi te vogel, sic eshte udhetimi i moderatoreve nga nje forum ne tjetrin, qe ka bere te transferohet ndonjehere e njejta klime pazari ne forume te ndryshme. Te analizosh deshiren e njerezve per tu bere moderator eshte hesap me vete. Por ajo qe mund te zgjidhte disi ndarjen e klimave forumore eshte aftesia e secilit per te kuptuar diferencat e cdo ambjenti. Ne fund te fundit secili ne jeten e perditshme sillet ndryshe me njerez te ndryshem, gje qe e ben diten me variacion dhe jeten interesante. Homogjeniteti i sinqerte karakterial nuk eshte shume i dobishem ne long-term.

P.s. Ah meqe ra fjala, AD ka hapur nje sondazh hakmarres ndaj AL74. Ideja eshte "Ti kerkon te hiqem une, prej inatit une kerkoj te hiqesh ti". Kshu po, qe behen diskutimet e njerezve te rritur...


Postuar nga lule datë 05 Shkurt 2012 - 19:05:

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz


Po mi po,por ja qe ka njerez qe edhe per kete gje i bien me dore .
AD me more me qafe me ate shprehjen pervers dhe mqs ra fjala jeni vete ashtu ,mire thone me mire syri se nami .



ah ngordhsh ti te hongsha humorin me buk me djath *tipik rrugaç* .
po desh me prishe pune .

Ti pershendete AD un po e puth . plas tani mdrrrrrrrrrrrr
Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Thene kjo, lulja ka fantazi te bollshme dhe eshte e drejta saj. Nese ka abuzime neper forume te tjere kjo behet ose qellimisht ose gabimisht (psh jane lene administratoret te luajne me database, etj). Kjo eshte pune per ata qe e bejne dhe natyrisht sipas kokes dhe festen, nje manaxhim i tille ka anetare te nje lloji tjeter nga cka patur FH.


Me vjen keq qe jam kaq e drejt perdrejt Faje , po duke qen vete admine ne 2 forume te tjera e di qe ndodh.Ju vjen keq apo mire juve.( se kam ber un , sepse s'me intereson privatesia e dikujt , po e kan ber koleget e mi)!
Tani po e mbyll me kaq kete debat ME TY duke ju dhen nje sygjerim , meqe ky forum venitet sepse ata qe i japin alegri , nuk jan te mirepritur gje qe dket qarte me largimin e tyre.. ndryshojani emrin forumit , nga FORUMI HORIZONT verjane SI TE JET VENDI , BEHET KUVENDI.. sepse i shkon pershtat me shume.Ajt kalofsh mire tani.


Postuar nga NS-6 datë 05 Shkurt 2012 - 19:18:

Citim:
Po citoj ato që tha lule
NS-6 ke qen noj her admin ne nje forum?? un qe flas sflas kot ,
se bejn nese sduan( nese jo ) por jo se s'munden
e un qe e them nuk flas kot .

Ceci nuk tbesoj ti kesh provu t'gjitha mjetet .
naaah ta bosh dhomin



Kam qene mod per nje periudhe gati 4 vjecare ne kete forum dhe ne fund u largova me deshiren time nga ai post
Ate qe e them e pohoj serish sepse e di fare mire. E them sepse mbaj mend ate qe shkruhej ne zonen e modeve ne ate periudhe qe kam qene mod dhe sepse ka pase precedente ku mendohej se lexoheshin mesazhe private dhe ne fund u tha e u ritha qe nuk mund te behej kjo gje! Nese mund te behet kjo gje atehere i bie qe je futur ne profilin e tjetrit dhe fare mire mund ti nderrosh passwordin, emailin e njoftimeve etj...te ishte kjo e mundur, bani nuk do ishte i nevojshem sepse anetarin do ta shkalloje nervash duke i ndryshu profilin

Ajo qe dua te theksoj eshte edhe nje gje tjeter : Kam marre pjese ne nje nga carjet me te medha te stafit te forumit qe ka ndodhur ne ate periudhe qe kam qene mod dhe nga ku lindi edhe nje fare rregullore per te shmangur sherret qe mund te vijonin. Gjithcka lindi nga gjera te vogla qe me kalimin e kohes u shtuan derisa u be lemsh puna. Eksperienca me ben te them qe keto sherre nuk jane kurre konstruktive por vetemse shkaterrojne! Moderatorlliku nuk duhet pare si nevoje per te qendruar ne forum, por si nje menyre per te rregulluar nje zone qe ti mbetet edhe atyre qe vijne pas dhe qe do donin te lexonin ate zone. Ne disa raste, njerezit sja kane idene se cfare do te thote me qene mod gjithsesi dhe se cfare nervash duhet te kesh ne disa raste, e aq me teper me qene admin. Kam qene ne nje periudhe kur ka qene Wydra admine dhe me pas u largua (me deshiren e vet) dhe u zevendesua nga Lela dhe di mire cfare nervash duhet te kishe per tu marre me te gjithe.

Nese dikush largohet nga moderatorlliku nuk duhet ta shohe si hakmarrje por thjesht si nje faze te re ne forum si anetar i thjeshte...nuk do te thote qe nuk ekziston mundesia per tu ribere mod besoj (ka zone te tera qe jane po mod ne forum) keshtu qe ne nje moment te dyte mund te rikerkohet serish me u bere! Me duket mjaft e thjeshte.

Mos ngaterroni virtualitetin me jeten reale dhe mos lejoni qe e para te mbizoteroje mbi te dyten. Te gjithe futemi per te kaluar momente qetesie dhe argetimi ketu...jo me shkaterru nervat me teper. Prandaj, nuk ja vlen te hapen sherre dhe merzitni qe nuk do sherbejne per asgje! Mos i prishni gjerat per llafe goje dhe te prishni keshtu shoqerite qe keni krijuar ne kete forum.

Cilido te jete shkaku i ketij "sherri" qe po shoh ketu, nuk besoj se eshte i tille sa te prishe keto shoqeri. Gezohuni njerez se boll probleme kemi ne jeten e vertete...hiqini nga mendja per ato pak minuta qe kaloni ketu!

Gjithmone me mirekuptim!


Postuar nga Fajtori datë 05 Shkurt 2012 - 19:26:

Luleee

Moderatoret nuk vihen ne baze te alegrise. Dhe as nuk largohen nga forumi kur hiqen nga stafi.

Ti e di mire lule qe te vetmit njerez qe jane larguar ketu e kane bere balte ne te folur, ndersa gjithe te tjeret jane pranuar, duruar dhe stimuluar kur kane qene ndryshe. Sidoqofte, mos kujto se do bejme lavde e nure per te bere ambjent alegro me zor. Keta qe jemi, jemi. Rendesi ka te mos perjashtohet njeri kot me kot. Kusuri eshte pejse e raporteve qe krijohen spontanisht dhe nuk i takon stafit te jete alegro qe te beje gallate sa per sy e faqe. Mos harro gjithashtu se forumet jane vende ku diskutohet ca me gjate se me dy rreshta, edhe pse shumica e mesazheve jane gallata batutash qe zevendesojne chatin. Kjo eshte ok, por s'mund te thuash obobo s'ka alegri ne forum. Funksioni paresor i forumit eshte te shkembejme tru dhe mendime, edhe pse kur behet gallate shkembimi behet me i kendshem.

P.s. Cfare opsioni ne panel te kujt software te lejon te lexosh mesazhet e njerezve? Ti sqarojme keto gjera se shpesh ata qe s'dine mire anen teknike fantazojne pa limit. Sic thote nje kushuri imi qe cdo gje sot neper filma behet me kompjuter, prandaj si beson.


Postuar nga misterioz datë 06 Shkurt 2012 - 20:36:

Re: Luleee

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


- Rendesi ka te mos perjashtohet njeri kot me kot.
- Funksioni paresor i forumit eshte te shkembejme tru dhe mendime, edhe pse kur behet gallate shkembimi behet me i kendshem.




Faje edhe kur dikush largohet me deshiren e vet nje lloj perjashtimi eshte.Une kam vite ketu dhe ka me djetra antare qe jane larguar qe ketu,Kontinenti,Dreqja shkodrane,Admirali,Plloshani,Lela qe rralle hyn ketu ,Petrit Kola e plot te tjere qe sme kujtohen ,pse-ja pak rendesi ka por adminet(sa jane ne fakt) ,moderatoret dhe supermoderatoret(se dija qe ekzistonin) sduhet te jene njerez te ngurte,inatçinj e me shpirt te vogel .Kjo gje varet nga ty por ti ne vend qe te jesh ne drejtim dhe te kesh parimin fol e qesh je vete i pari qe konfrontohesh me antaret.Ja tani qe po shkruaj ne FH ke vetem 5 antare ne linje dhe nja 50 vizitore ndersa te Zeri yt jane 15 anatare dhe 500 vizitore.

Funksioni paresor eshte te shkembejme tru ,çme bere te qesh o Faje i papare je,per mua fajin kryesor e ke ti pastaj te tjeret qe bejne mocione per "shperdorim detyre" . ,po ndonji pike per korrupsion a ke vene ne rregullore.


Postuar nga BIONDIA datë 06 Shkurt 2012 - 21:01:

Thumbs up Re: Re: Luleee

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz

,moderatoret sduhet te jene njerez te ngurte,inatçinj e me shpirt te vogel .



Me behet qefi qe sjam e vetmja qe e kam menduar nje gje te tille keto dite por e keqa eshte se ta fusin aq bukur e aq me lezet sa me ngeli koka mbrapa ...Nesje them se tani qe shejtanja u vetlargua me deshire kush do jete perndjekja e radhes se u beme si ke gjuetia e shtrigave....


Postuar nga lezhjani-82 datë 06 Shkurt 2012 - 21:38:

se kuptoj sa shume merziteni per ceshtje qe sju prishin pune. Po ti dishit te gjitha gjerat nuk do hamendesonit keshtu. Nuk po them qe s'mund te jepni mendimin tuaj, por per aq sa dini flisni shum


Postuar nga lule datë 06 Shkurt 2012 - 22:22:

NS-6

e vlersoj mundimin e citimit tend gjithashtu qellimin e mire per te zbutur dialogun e ksaj teme( ne nentemen e gabuar) , po si je pergjigj pyetjes qe bona...
Nese ke qen Moder apo SM , ske te njejtin Panel me nje ADM . ndaj dhe opsionet s'jan njesoj , nese ke qen ADM ather ne forumet qe un isha ( se tani kam heq dore u be kohe) behej.

Nese sjam e sigurte ne diçka un hesht , ama aty ku kam siguri vazhdoj replikoj sepse jam e sigurte ne ato qe them.

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Pervec kesaj ketij forumit tone i jane shkurtuar mundesi qe normalisht kane administratoret ne forume te tjera.

Ja dhe konfirmimi i shefit . te jem pre jush ktu mbyllet dhe ky debat , ndaj dhe s'replikova me mrom

Ne lidhje me shoqerin , si e the dhe ti eshte mire mos ndodhin kto keqkuptime sidomos mes jush qe njiheni prej vitesh. Nje gje te siguroj un si lule , kudo qe kam shkelur jam kam kaluar super , nese jam larguar e kam ber per motive personale .qe s'besoj se jam e detyruar ti hedh ktu).

Respekte per ty !!

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
nxjerrja e diskutimeve dhe sondazheve te stafit ne publik eshte nje trafik informacioni qe behet njesoj sic behen pazar informacionet e njerezve.


Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Sidoqofte, mos kujto se do bejme lavde e nure per te bere ambjent alegro me zor. Keta qe jemi, jemi.


o Fajeee po si pretendon te mos largohen njerzit , kur nuk shikon ça flet vet...? Ti je dhe njeri me brum e me llogjike per te shprehur kto fjale .ça kujton ti more , se kemi ardh ktu per tnga gritur kush flamurin?? apo ndonje lapidar GABOHESH.
Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Moderatoret nuk vihen ne baze te alegrise. Dhe as nuk largohen nga forumi kur hiqen nga stafi.

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
AD ka qene dhe eshte nga personat me aktive, por ketu mungon etika baze e diskutimit ne staf.

Dhe ktu je gabim , sepse nese ka antare qe e gjen ne cdo nentem (ja thashe dhe NS kte gje ) dhe qe ja vlen te lexohet sepse nuk flet budalliqe per tmbushur faqet eshte AD.
Pse ça qenka acces kshu , qe mendon se eshte larguar nga kjo arsye ?

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
P.s. Ah meqe ra fjala, AD ka hapur nje sondazh hakmarres ndaj AL74. Ideja eshte "Ti kerkon te hiqem une, prej inatit une kerkoj te hiqesh ti". Kshu po, qe behen diskutimet e njerezve te rritur...


Meqe AD e beri kte gabim ,, vazhdo beje dhe ti , apo se ke mbushur moshen ti? ndoshta eshte kjo ,....AH te lejohet ather

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
P.s. Cfare opsioni ne panel te kujt software te lejon te lexosh mesazhet e njerezve?


Sapo bere nje budallik tjeter...
si more u nxirrkan gjerat e stafit ??
çeshte e drejta çdo gje ne lidhje me forumet , msnt e vjetra ngelen ne pc time te vjeter , e skam nge ti rikthehem me . e then me pak fjale , i kam harruar e skam me nerva ti rikthehem me ktyre gjerave , shijoj forumin si antare e thjeshte me mjafton kjo.

U lodha , nqaf me pacit se sjam dhe mire sot.


Postuar nga NS-6 datë 06 Shkurt 2012 - 22:51:

ore kaq e keqe u beka jeta kur kaloke nga moderator ne anetar te thjeshte?

Dmth ti citimin e Fajtorit:
Po citoj ato që tha Fajtori
Pervec kesaj ketij forumit tone i jane shkurtuar mundesi qe normalisht kane administratoret ne forume te tjera.

...e merr si mundesi qe adminet te shohin mesazhet private! Dmth nga gjithe ato kuptime qe mund te kete kjo fjali, ti shkon e merr pikerisht ate qe kerkon patjeter te jete e vertete! Mua kjo gje nuk me duket konfirmim...thjesht me duket qe forumet si AF a ZY a FV a FSH a ku ta di une kush tjeter, duke pasur nje version me te avancuar forumi, kane me teper panel kontrolli me te gjere por qe sdo te thote qe lexojne mesazhet private! Edhe ky arsyetim ecen me ate qe ka shkruajtur Fajtori.

Une nuk kam nevoje qe te zbus dialogun sepse nuk besoj qe se eshte nevoja per kete gje. Besoj se pyetjes tende ju pergjigja me pare sepse sic te thashe, per kete ceshtje jane hapur sherre te vjetra dhe eshte percare stafi. Natyrisht nuk e kam per detyre as per te bind me kete gje. Me thuaj ne cilet forume paska qene e mundur kjo gje sepse nese ne te vertete kjo gje eshte e mundur, as nuk ja vlente te kaloje sekonda ne ato forume e jo me te shkruaje postime

Gjithsesi, besoj se kjo ishte pergjigja ime e fundit ne kete teme por edhe nje here keshilla: Ketu keni te beni me nje jete virtuale prandaj mos i hapni vetes probleme edhe ne keto pak minuta qe do ishin qetesim.
Heret a vone te gjithe do e leme kete forum dhe do vijne te tjere qe do vazhdojne.
Misteriozi thote qe tek Zeri Yt jane 500 vizitore? Une per si e kam pare kete forum dhe si e kam jetuar dhe e jetoj them qe edhe sikur 1 vizitor dhe asnje anetar ne dite te vizitonte kete forum, mjafton qe kur te futet te lexoje dicka te hajrit dhe te thote qe dicka interesante e mesoi, ky forum ja ka arrit qellimit!
Sa prej jush kane lexuar tema e hapura ne fillimet e ketij forumit? Asnjeri prej atyre qe shkruanin atehere nuk shkruajne me (Adelaide, i_lire,hirushja,Wydra, sunbeloved, indrit, etj) dhe i kane lene vendin te tjereve...eshte cikli natyral i forumeve! Ama eshte kenaqesi me i lexuar shkrimet e tyre kur hap temat e vjetra!

Boll ka pare ky forum sherre e rob qe kaluan ne nje second life ketu brenda!

Ju uroj gjithe te mirat njerez dhe gjithmone me mirekuptim!
Mendoni serish!


Postuar nga lule datë 06 Shkurt 2012 - 23:04:

Qekam lodh kot duke ta shpjeguar ..ja po e provoj dhe njeher.

Un si vej me rendesi jetes virtualle per motivet e mia personale.s'futem me ne asnje Forum perveç ktu , sepse nuk kam kohe e kunderta e asaj qe ti the :

NS-6 ore kaq e keqe u beka jeta kur kaloke nga moderator ne anetar te thjeshte?
Nese e the per AD , nese 1 dite do jet ktu t'pergjigjet vet me mire.
Un po ti rikthehem , jam prap ADM e SM , po skam me nerva as kohe ose me troç , jam e perkushtuar per gjera me me vlere se kto , pa ofenduar njeri kuptohet! . Te meresh me ato , duhet t'kesh me shum kohe , e te jesh me e disponueshme ne Pc , gjithashtu duhet ti kesh nervat e forta , jo vallai un s'mbaj mo .
Msn 1 qe kam kam miqt e mi t besuar ,( msnt qe me lidhnin me ato forume i kam mbyllur ) pastaj fcb , skype , my espasse leshi preshi skam e sme duhen !!! e kjo tregon te kunderten e asaj qe ti the.
Njs kalofsh mire..lexohemi.


Postuar nga Deb* datë 07 Shkurt 2012 - 02:53:

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
se kuptoj sa shume merziteni per ceshtje qe sju prishin pune. Po ti dishit te gjitha gjerat nuk do hamendesonit keshtu. Nuk po them qe s'mund te jepni mendimin tuaj, por per aq sa dini flisni shum


Postuar nga misterioz datë 07 Shkurt 2012 - 06:07:

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
se kuptoj sa shume merziteni per ceshtje qe sju prishin pune.


Dmth ti na keshillon qe mos ste merzitemi shume nqs na preket privacia ,e thene troç mos e rruni fare nqs ju lexohen mesazhet private se sprish pune ,ja me çkuptoj kesaj DEB...(shkurtim epiteti eshte ky ) si ben pershtypje , kjo eshte angleze dhe se rrun fare po ti lexohen MP,po mua si zenun albanezi qe jam me djeg.

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
Nuk po them qe s'mund te jepni mendimin tuaj, por per aq sa dini flisni shum


Sdime shume ....ti "kaur i derrit"(kaur jam dhe vet prandaj mos u merzit) je i ri ne forumin tone prandaj seshte mire ti japesh mend te tjereve.

NS-6 perveçse per tu informuar dhe mesuar , me shume vime per tu argetuar per te shkembyer batuta me njeri-tjetrin por edhe per tu share se diku do e shfryjme.................per stresin e kisha llafin.Keshtu mendoj une se ka plot qe vine per te dhene mend (ata qe mendojne se i dine te gjithe psh) ,ka qe vine per t'bere tifozllik dhe citojne thjesht dike pa dhene ndonje mendim te vetin ,ka edhe te tjere qe vine per te shitur pordhe(a thu sna mjaftojne tonat) ,por shumica mendoj se vine per tu argetuar dhe kenaqur.Dhe bukuria e forumit kjo eshte sepse secili gjen vetveten.
Psh Lezhjani shikoj qe me paska fshire pjesen kur une thoja qe Faja qenka knoq tu i ra me dore duke lexuar MP ,po leje se su be qameti se me dore i kemi ra te gjithe (s'esshte per femrat kjo) .


Postuar nga lule datë 07 Shkurt 2012 - 08:11:

Tani po qe kjo teme eshte ne nenforumin e duhur

Hahahahahahahhahahahahahahah misterioz ti je per t'ther,
ZENUN thot se jam rruges per ne shkolle (e nga cel)
trema robt verdall aq kam qesh ( leje Lezhjanin se e ben per tmiren e popullit )

Sygjerimi im i radhes eshte: Te kaloje ke * Interesante*

Misteriozi ku je ti me AD t'vi ti fus nje rregjistrim dhe un???


Postuar nga cecilia datë 07 Shkurt 2012 - 10:23:

Une them se cdo gje eshte brenda programit. Nqs arrijme te ndajme funksionin e forumit,kush e administron ate,nga moderatoret e deri Tek antaret,ku secili mban vendin e tij pa qene nevoja te futemi ne te thella atehere jam e bindur se sdo ndodhnin keto gjera.

Eshte e vertete qe forumin horizont e kane frekuentuar njerez me opinione te ndryshme,debate te llogjikshme ne te shumten e rasteve,njerez te rinj qe kishin sec te thonin dhe qe nuk shkruanin thjeshte per te shkrujtur dhe Nqs Jane larguar e kane bere sepse si cdo fillim qe ka edhe mbarim.
Nqs per disa,ata u vetlarguan per x apo per y apo per mardhenie te konsumuara atehere del qarte se natyra humane nuk rri dot pa u futur gjithandej.

Me konkretisht AD per mua personalisht duhet te tregoj ne te tilla rastesh forcen e saj, qe edhe ne momente te veshtira qe mund te kaloj me moderator apo admina ajo s'duhet te largohet ne kete menyre. Gjithmone duhet te kujtoj edhe momentet e bukura qe i kane dhene po ata njerez.

Nje gje kam urryer ne jeten time kur dikush lan hak mbrapa shpine. Kjo me duket gjeja me e ulet tek nje njeri. Dhe ketu dua te qendroj pak te fajtori,ai vertet nuk para flet por vezhgon me shume gjithashtu kupton se ne momentet e veshtira shumica largohen ne menyre te cuditshme dhe nuk mjafton vetem kaq por mundohen te hedhin balte mbi figuren e tij, kurse ai behet me i forte nga rrezimet e shpeshta qe i behen padrejtesisht dhe mbi te gjitha ai i qendron besnik pergjegjesive qe ka...

Te gjitha keto ndodhin si rrjedhoje e mosrespektimit te lirise dhe tolerances ndaj tjetrit, qofte ky kushdo!


Postuar nga BIONDIA datë 07 Shkurt 2012 - 15:21:

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Nje gje kam urryer ne jeten time kur dikush lan hak mbrapa shpine. Kjo me duket gjeja me e ulet tek nje njeri. Dhe ketu dua te qendroj pak te fajtori,ai vertet nuk para flet por vezhgon me shume gjithashtu kupton se ne momentet e veshtira shumica largohen ne menyre te cuditshme dhe nuk mjafton vetem kaq por mundohen te hedhin balte mbi figuren e tij, kurse ai behet me i forte nga rrezimet e shpeshta qe i behen padrejtesisht dhe mbi te gjitha ai i qendron besnik pergjegjesive qe ka...



Me fal Cecilia por je shume gabim te keshilloj dhe nje here ta lexosh mire sepse nese ke lexuar kete teme ne fillim asnje ska hudh balte mbi Fajtorin balta eshte hudh per AD qe ka nxjerr sekretet e forumit dhe kjo eshte gomarlliku me i madh se ketu ne kete forum ska asgje per sekret se na dine sa qime te bardha kemi ne koke imagjino te tjerat ....
Ku eshte haku qe po i lajme Fajtorit mbas shpine sepse del qe spo kemi halle te tjera ne jete ne familje ne pune po te merremi e te bejme komplote kunder Fajes e cdo fitojme naj medalje ...
Po nuk medoj se dhe Faja kalon kohen duke u fshehur sepse ka frike nga komplotet e mundshme sepse me sa shof shume si eshte bere vone si kur e shajne si kur e lavderojne ka drejtimin e tij ...
Hajde, hajde,po pse mendon se jeta jone rrotullohet vetem rreth Fajes jetes se Fajes dhe forumit te tij ...personalisht skam ku te coj Fajet e mia mendo sesa e vras mendjen te godas Fajen... ndoshta e vetmja goditje qe i kam dhene dhe e kane vrare kane qen puthjet kafshimet dhe dashuria qe ngela duke ja shpreh po u nise nga kjo ke te drejte por si kam hedhur balte i kam hedhur grimca dashurie.
Ndoshta gabimi i vetes i Fajes dhe jo vetem i tij i imi i joti i asaj si te gjithe humanet eshte qe i ka besuar shume disa njeresve qe i jane hequr si shoqe,shoke dhe nga mbrapa i kane treguar dhe sa nishane ka ne trup sigurisht nese kan pasur fatin ta takojne se kshu me te degjuar e me te thene une jam beqare dhe pse po me behet cuni per te martuar.
Sa per mesazhet private di dicka qe dhe kur skam hyre ne forum per vite me radhe kur kam hyre kam gjetur te palexuar akoma mesazhe te derguar dhe une nuk mendoj se i lexojne po se dhe po ti lexojne mire bejne le te vashdojne te merren me monologun e penisit .


Postuar nga cecilia datë 07 Shkurt 2012 - 15:52:

Patjeter qe duhet te te kene genjyer (provokuar) per te te pare besnikerine tende!


Postuar nga BIONDIA datë 07 Shkurt 2012 - 16:08:

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia
Patjeter qe duhet te te kene genjyer (provokuar) per te te pare besnikerine tende!


Cecilia provokimet une i kam shume qef sepse si kuptoj hic kur mi bejne tregohem inocente .Besnikerine s'po e gjejme ke familjaret imagjino ta kerkojme ne virtualet .Po e kuptove qe spo shan njeri Fajen e di qe e ke debulese prandaj te citova .
Cecila je e sigurt qe i ke nejt besnike Fajtorit ..


Postuar nga misterioz datë 07 Shkurt 2012 - 16:14:

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


..... te hedhin balte mbi figuren e tij, kurse ai behet me i forte nga rrezimet e shpeshta qe i behen padrejtesisht dhe mbi te gjitha ai i qendron besnik pergjegjesive qe ka...




Te hedhin balte mbi figuren e tij ....balte mbi udheheqesin tone te dashur xhaxhin Enver (xhaxhin Faje) qe e kemi sa malet por ai qendron shkemb graniti sepse populli e do dhe e duartroket...
Ja ke fut kot plako,ktheje vete ne gjinine femerore se nuk e di si i thone .


Postuar nga BIONDIA datë 07 Shkurt 2012 - 16:30:

Misterioz me cin skuadre ben tifosllik ti cuni mos je gje juventin hahahhhahah


Postuar nga misterioz datë 07 Shkurt 2012 - 16:55:

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
Misterioz me cin skuadre ben tifosllik ti cuni mos je gje juventin hahahhhahah


Une bej tifozllik vetem per Liverpulin dhe Angline,skuadrat italiane si shoh dot me sy se jane kot fare


Postuar nga BIONDIA datë 07 Shkurt 2012 - 17:06:

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz


Une bej tifozllik vetem per Liverpulin dhe Angline,skuadrat italiane si shoh dot me sy se jane kot fare



Kurse ne bejme tifozllik per Arsenalin dmth kalamoni na vdes ,une preferoj Mancesterin U. kshu dashuri e vjeter hahahahah tani si per here te pare shiko icik Juven he sje sjemi aq keq dhe ne taljonet po he...meqe jemi ke tema per te qesh me kujtohet vjet nje skene ku po jepej nje ndeshje e kampionatit angles dhe nje tifoz me furce dhomesh ne goje ne stadium .Kjo po qe ishte per te qesh higjena e gojes o e rendesishme


Postuar nga cecilia datë 07 Shkurt 2012 - 17:08:

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz


Te hedhin balte mbi figuren e tij ....balte mbi udheheqesin tone te dashur xhaxhin Enver (xhaxhin Faje) qe e kemi sa malet por ai qendron shkemb graniti sepse populli e do dhe e duartroket...
Ja ke fut kot plako,ktheje vete ne gjinine femerore se nuk e di si i thone .



Avash icik ti misterioz, se vertet plako eshte ber per spketakel ketu. Ore e kuptoni se te gjithe ata/ato qe e shajne i Jane lepire mbrapa kuintave, dhe pa pike turpi hedhin kunja poshte e lart...po kjo padrejetesi sme pelqen ketu. Ku qendron dinjiteti i ketyre njerezve à mund tme thuash?


Postuar nga misterioz datë 07 Shkurt 2012 - 17:14:

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Avash icik ti misterioz, se vertet plako eshte ber per spketakel ketu. Ore e kuptoni se te gjithe ata/ato qe e shajne i Jane lepire mbrapa kuintave, dhe pa pike turpi hedhin kunja poshte e lart...po kjo padrejetesi sme pelqen ketu. Ku qendron dinjiteti i ketyre njerezve à mund tme thuash?



Prape gabim plako,une psh e kam share dhe e kam lavderuar por qe ta kem lepire mbrapa JO KURRE , ti flet kot ashtu ne pergjithesi apo e ke nga pervoja.
ps. Ç'mu kujtua Silloja me xha Brahon ,momenti kur Nafija nderhyn diku ne biseden e tyre dhe Silloja ja kthen :dybekun Nafije


Postuar nga cecilia datë 07 Shkurt 2012 - 17:21:

Jo edhe ti gabon normal qe ti si je lepire se sje femer por as une jo e jo. As nuk e njoh dhe pikerisht prandaj flas keshtu. Sepse kam rastisur disa here te njejtat gjera, me duken vertete padrejtesi sepse ti mer qyp ( jo ti por ne pergjithesi) kur shikon qe ai qenka kaq i keq,i poshter,etj perse e vazhdoni mhb? Perse gjerat duhet te arrijne ketu? Une per vete s'arrij te kuptoj kete mentalitet!


Postuar nga bruni22 datë 07 Shkurt 2012 - 17:22:

........


Postuar nga BIONDIA datë 07 Shkurt 2012 - 17:24:

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Ore e kuptoni se te gjithe ata/ato qe e shajne i Jane lepire mbrapa kuintave, dhe pa pike turpi hedhin kunja poshte e lart...po kjo padrejetesi sme pelqen ketu.



Cec mbaj gojen te lutem se une Fajtorin se kam lepire asnjeher mos me ngatarron me ndonje tjeter .Por meqe ti je e sigurt qe kjo ka ndodhur dua ta konfermoi dhe Faja nese une si BIONDE kam bere nje gje te tille mbapa kuintave se perpara e lexon vete ai.Faje do flasesh ti apo jo se do behet nami ne forum sonte ...Bruni ti pse qesh te lutem lepihet Faja dhe kilikosesh ti bir selmani nenes u be ketu .


Postuar nga cecilia datë 07 Shkurt 2012 - 17:27:

Jo bionde jo skam gje as me ty as me asnje tjeter. Po flas vetem ate qe shof e lexoj vete.


Postuar nga al74 datë 07 Shkurt 2012 - 17:32:

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


Me fal Cecilia por je shume gabim te keshilloj dhe nje here ta lexosh mire sepse nese ke lexuar kete teme ne fillim asnje ska hudh balte mbi Fajtorin balta eshte hudh per AD qe ka nxjerr sekretet e forumit dhe kjo eshte gomarlliku me i madh se ketu ne kete forum ska asgje per sekret se na dine sa qime te bardha kemi ne koke imagjino te tjerat ....



Bionde askush nuk ka hedhur balte mbi AD. dhe as eshte kerkuar largimi apo "pushkatimi" i saj . eshte hapur sondazh ne nenforumin e moderatoreve per ti hequr statusin e moderimit meqe eshte shkelur rregullorja e forumit . e gjithe kjo ka ardhur vetem pasi eshte terhequr vemendja ne menyren me te qete te mundur.
tani sinqerisht ky problem u spostua ketu mes jush dhe keni te drejten ta diskutoni por i takonte AD te diskutonte ketu meqe eshte nismetarja e temes qe ti jepte ze te Drejtes se saj.
po i lexoj te gjitha cfare shkruani e te them te drejten sikur jane te pakte ato qe kane lexuar postimin e pare por jane perqendruar vetem te "largimi" i AD.


Postuar nga bruni22 datë 07 Shkurt 2012 - 17:34:

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA

..Bruni ti pse qesh te lutem lepihet Faja dhe kilikosesh ti bir selmani nenes u be ketu .




Io no mai!

Io? No no nemmeno io!


Bionde po i qendroj temes asgje me shum! thuaj po deshe qe jam jasht teme ehh

.......


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 145 mesazhet në një faqe të vetme

Materialet që gjenden tek Forumi Horizont janë kontribut i vizitorëve. Jeni të lutur të mos i kopjoni por ti bëni link adresën ku ndodhen.