Forumi Horizont Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »
Trego 41 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Besimi Fetar (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=182)
-- Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18657)


Postuar nga bledarcela datė 06 Gusht 2012 - 18:21:

Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston

Sepse nuk egziston.


Postuar nga dylan datė 06 Gusht 2012 - 19:37:

Re: Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston

Citim:
Po citoj ato qė tha bledarcela
Sepse nuk egziston.wowwwwwww kush u cmen pashe zotin ,vetem zoti existon se asgje tjeter


Postuar nga bledarcela datė 06 Gusht 2012 - 20:00:

Me vjen keq. Nuk egziston. Asnji nuk e ka pa deri tani.
Keni 2000 vjet qe imagjinoni perralla.


Postuar nga dylan datė 06 Gusht 2012 - 20:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha bledarcela
Me vjen keq. Nuk egziston. Asnji nuk e ka pa deri tani.
Keni 2000 vjet qe imagjinoni perralla.
mundet te jet sikur thua ti po ne besimin tim duhet te ket nje ,te pakten ne trunin tim existon e i besoj e e flm per te qenit pran meje


Postuar nga walker datė 09 Gusht 2013 - 17:57:

Talking Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston Sepse nuk egziston.

Sna dhe ndonje arsye.E vetmja arsye ketu eshte se duhet te shikohesh ne ndonje doktor


Postuar nga lorie datė 10 Gusht 2013 - 15:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha bledarcela
Me vjen keq. Nuk egziston. Asnji nuk e ka pa deri tani.
Keni 2000 vjet qe imagjinoni perralla.Jo jo , po te ishin perralla, do kishim imagjinuar me shume se 2000 vjet, kjo teme eshte me e vjeter se aq.


Postuar nga ksovari datė 13 Gusht 2013 - 03:26:

merre me avash

Citim:
Po citoj ato qė tha bledarcela
Sepse nuk egziston.Kam dy shembuj pėr ty.
1) Anshtajni pasi dėgjoi profesorin duke iu thėnė nxėnėsve se duhet tė besojnė vetėm gjėrat qė shohin, e pasi qė Zotin nuk e shohin ai nuk ekziston. Ky u ngrit nė kėmbė dhe tha:atėherė, profesori pohon se ka mend, por ne nuk ia shofim, si rrjedhoj ai nuk ka mend nė kokė, sepse ne as nuk ia shofim as uk mund t'ia prekim.
2) Njė ateist sfidon njė dijetar nė debat pėr mosekzistencėn e Zotit dhe kėrkon takim. Dijetari ia pranon ftesėn, por takimi tė jetė pranė lumit.
Nė takim dijetari vonohet pak. Ateisti fillon e qorton pėr vonesėn.
Dijetari i pėrgjgjet pėr vonesėn: U vonova pasi gjatė rrugės pash njė anije e cila vetvetiu ndėrtohej. Vet punhej druri, vet kdhendej, vet montohej, vet matej, vet precizohej dhe qėndrova deri pėrfundoj ndėrtimi i anijes vetvetiu.
Ateisti thotė: paske humbur taruan fare. Ku mund tė ndėrtohet njė anije pa dorėn e njeriut dhe dijen e tij.
Dijetari ia kthen: atėherė si mendon ti qė i tėrė ky univerz tė funksionoj me kaq precizitet. Yjet, toka, qielli, ajri, uji, tė gjitha gjallesat nė tokė dhe nė qiell, etj, etj, tė funksioojnė e tė jenė krijuar vetvetiu pa dorėn, lejėn dhe dijenin e Zotit tė cilin j e mohoni.


Postuar nga kurt datė 13 Gusht 2013 - 07:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie


Jo jo , po te ishin perralla, do kishim imagjinuar me shume se 2000 vjet, kjo teme eshte me e vjeter se aq.

Jam kurioz, cfar mendimi ke ti lorie per fene islame qe po fuqizohet me shume ne balkan dhe mesin e shqiptarve kohet e fundit?


Postuar nga lorie datė 13 Gusht 2013 - 17:58:

edhe une jam kurjoze c'mendim do kem kurt.

Po lexoj Kuranin tani dhe jam ne gjysem te librit. Bleva nje te botimit te Oxfordit qe sqaron pasazhet e veshtira dhe po lexoj duke u nisur me sy objektiv.

Dua te mbaroj se lexuari ne fillim dhe te bej disa kerkime perpara se te jap mendimin tim, keshtu qe...duhet pritur. Po ta ndaja tani nuk do ishte i plote.

Kureshtja me eshte shtuar sepse po fuqizohet shume si fe. 2/3 e botes me duket beson ne fene islamike.


Postuar nga ksovari datė 13 Gusht 2013 - 20:58:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie
edhe une jam kurjoze c'mendim do kem kurt.

Po lexoj Kuranin tani dhe jam ne gjysem te librit. Bleva nje te botimit te Oxfordit qe sqaron pasazhet e veshtira dhe po lexoj duke u nisur me sy objektiv.

Dua te mbaroj se lexuari ne fillim dhe te bej disa kerkime perpara se te jap mendimin tim, keshtu qe...duhet pritur. Po ta ndaja tani nuk do ishte i plote.

Kureshtja me eshte shtuar sepse po fuqizohet shume si fe. 2/3 e botes me duket beson ne fene islamike.Mė vjen miė pėr kėtė hulumtim konkret dhe analizė objektive.


  Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »
Trego 41 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.