Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 119 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Ciftet e Forumit Horizont (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18718)


Postuar nga MaCkA datė 28 Janar 2013 - 11:20:

Ciftet e Forumit Horizont

U riktheva ketu ashtu rastesisht dhe tani pasi kam lexuar te gjitha postet e vjetra vertet ndjeva nostalgji per ato vite (pavaresisht se disa jane poste adoleshence - nisur qe nga pseudonimi!)

Dua te them qe une dhe burri im jemi njohur ne kete forum ne 2004 dhe me vjen mire qe forumi akoma egziston. A ka cifte te tjere qe e kane nisur historine ketu?


Postuar nga AngelDevil datė 28 Janar 2013 - 17:08:

Te trashėgoheni
Dhe te mendosh qe 37 postimet e tua kėtu bėnė qe te gjesh dashurinė e jetės tėnde


Postuar nga Piktor datė 28 Janar 2013 - 17:24:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Te trashėgoheni
Dhe te mendosh qe 37 postimet e tua kėtu bėnė qe te gjesh dashurinė e jetės tėnde

Po mesazhet private hyjne.
Ka qene dashuri ne mesazh te pare AD.


Postuar nga lorie datė 28 Janar 2013 - 18:02:

lol


Postuar nga Endri datė 28 Janar 2013 - 20:29:

Cdo gje e mundur...you just have to be lucky.


Postuar nga Deb* datė 29 Janar 2013 - 00:49:

Wow! Mire se na u riktheve! Kurse mua mu duk se vetem pas 500 postimesh me vune re anetaret qe kisha ardh ne forum. Me behet qejfi qe npm forumit ke arrit te gjesh njeriun e jetes. Asgje nuk eshte e pamundur sot. Po burri me cfare nicku ka qene?


Postuar nga kurt datė 29 Janar 2013 - 03:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Te trashėgoheni
Dhe te mendosh qe 37 postimet e tua kėtu bėnė qe te gjesh dashurinė e jetės tėnde

E fort kjo
Shume bukur ama qe ky forum paska bashkuar dy veta te krijojn nje jete bashke.


Postuar nga MaCkA datė 29 Janar 2013 - 09:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Te trashėgoheni
Dhe te mendosh qe 37 postimet e tua kėtu bėnė qe te gjesh dashurinė e jetės tėndeFaleminderit.
E verteta eshte qe forumi mundesoi bisedat e para por jo se filluam nje marredhenie dashurie plotesisht te bazuar nga forumi dhe ne 37 postimet e mia ketu! U deshen plot 5 vitet e ardhshme per te arritur te martesa ne 2009. Dhe tani qe kemi pothuajse 4 vjet martuar nuk mund te them se njihemi 100% dhe jo me me 37 mesazhe!


Postuar nga MaCkA datė 29 Janar 2013 - 10:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
E fort kjo
Shume bukur ama qe ky forum paska bashkuar dy veta te krijojn nje jete bashke.Jam e sigurt qe nuk jemi te vetmit.


Postuar nga MaCkA datė 29 Janar 2013 - 10:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Cdo gje e mundur...you just have to be lucky.


Certainly true. I do indeed feel very lucky as I couldn“t have asked for a better person to spend my life with. Good luck to you too.


Postuar nga cecilia datė 29 Janar 2013 - 10:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha MaCkA


Faleminderit.
E verteta eshte qe forumi mundesoi bisedat e para por jo se filluam nje marredhenie dashurie plotesisht te bazuar nga forumi dhe ne 37 postimet e mia ketu! U deshen plot 5 vitet e ardhshme per te arritur te martesa ne 2009. Dhe tani qe kemi pothuajse 4 vjet martuar nuk mund te them se njihemi 100% dhe jo me me 37 mesazhe!Ke shume te drejte macka. Kurse mua forumi me ka ngatarruar me shume. Kam dal ne konkluzionin se ne virtualitet njerzit nuk mund ti njohesh dhe aq me teper ti duash. Mision i pamundur me duket!


Postuar nga MaCkA datė 29 Janar 2013 - 11:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Wow! Mire se na u riktheve! Kurse mua mu duk se vetem pas 500 postimesh me vune re anetaret qe kisha ardh ne forum. Me behet qejfi qe npm forumit ke arrit te gjesh njeriun e jetes. Asgje nuk eshte e pamundur sot. Po burri me cfare nicku ka qene?Faleminderit per mikpritjen!

Uroj qe tani te te kene vene vertet re. Qenke shume aktive! Tani jam duke shkruar postin tim te 42-te. E ndjen pak“konkurencen“?! - lol. Nickname i tij: juventini.

(PS: Pa merak, akoma vazhdoj ta pyes per historine e fotografive te Angelina Jolie pavaresisht se i ka postuar ne nje kohe kur ende nuk ishim lidhur!)


Postuar nga Piktor datė 29 Janar 2013 - 15:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha MaCkAFaleminderit per mikpritjen!

Uroj qe tani te te kene vene vertet re. Qenke shume aktive! Tani jam duke shkruar postin tim te 42-te. E ndjen pak“konkurencen“?! - lol. Nickname i tij: juventini.

(PS: Pa merak, akoma vazhdoj ta pyes per historine e fotografive te Angelina Jolie pavaresisht se i ka postuar ne nje kohe kur ende nuk ishim lidhur!)

Ja paske bere 8 me 2 i thone kesaj apo i ke futur te dyja kembet ne nje kepuce.
Ose.
Ose ose ka gjetur Angelina Jolie, sozine dmth.

Jete te lumtur bashkshortore me kete rast.


Postuar nga dylan datė 29 Janar 2013 - 19:53:

Re: Ciftet e Forumit Horizont

Citim:
Po citoj ato qė tha MaCkA
U riktheva ketu ashtu rastesisht dhe tani pasi kam lexuar te gjitha postet e vjetra vertet ndjeva nostalgji per ato vite (pavaresisht se disa jane poste adoleshence - nisur qe nga pseudonimi!)

Dua te them qe une dhe burri im jemi njohur ne kete forum ne 2004 dhe me vjen mire qe forumi akoma egziston. A ka cifte te tjere qe e kane nisur historine ketu?
kta te trashigohen dhe me jet te gjat e pacin thuj


Postuar nga MaCkA datė 29 Janar 2013 - 20:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Ja paske bere 8 me 2 i thone kesaj apo i ke futur te dyja kembet ne nje kepuce.
Ose.
Ose ose ka gjetur Angelina Jolie, sozine dmth.

Jete te lumtur bashkshortore me kete rast.Perderisa lumturia e te tjereve te duket kaq e pamundur atehere nuk duhet ta kesh arritur asnjehere vete. Po te le te shkruash variantet e tua pasi vetem ato po te bejne te ndihesh me mire per vehten tende.

Mund te them vetem qe nuk ka te beje aspak me pamjen e jashtme e aq me pak me te qenit ne kontroll!

Faleminderit. Gezuar Piktor!


Postuar nga MaCkA datė 29 Janar 2013 - 20:09:

Re: Re: Ciftet e Forumit Horizont

Citim:
Po citoj ato qė tha dylankta te trashigohen dhe me jet te gjat e pacin thujFaleminderit.


Postuar nga dylan datė 29 Janar 2013 - 20:14:

Re: Re: Re: Ciftet e Forumit Horizont

Citim:
Po citoj ato qė tha MaCkA


Faleminderit.
asgje sweetie ,po ket nick e paske cik mashtrues se cme berii cik pershtypje ,me te malle qesha sdi pse


Postuar nga Piktor datė 29 Janar 2013 - 20:19:

Citim:
Po citoj ato qė tha MaCkA


Perderisa lumturia e te tjereve te duket kaq e pamundur atehere nuk duhet ta kesh arritur asnjehere vete. Po te le te shkruash variantet e tua pasi vetem ato po te bejne te ndihesh me mire per vehten tende.

Mund te them vetem qe nuk ka te beje aspak me pamjen e jashtme e aq me pak me te qenit ne kontroll!

Faleminderit. Gezuar Piktor!

Ashtu eshte MaCkA

Po citoj:

(PS: Pa merak, akoma vazhdoj ta pyes per historine e fotografive te Angelina Jolie pavaresisht se i ka postuar ne nje kohe kur ende nuk ishim lidhur!)

Thjesht mendova se nuk guxon me te postoje foto te Jolie tashme qe jeni bashke. Motivi thashe.

Nuk besoja se kishte te bente me lumturine apo gjera te tjera. Jam koshient ne ato qe shkruaj dhe ta dish qe nuk shkruaj shume, ose hiq fare lidhur me lumturine.

Gezuar MaCkA.


Postuar nga dylan datė 29 Janar 2013 - 20:48:

hajt ishlla me kemb te mbar po na i sjellin fatin dhe ndonjerit ktu ku ti dihet


Postuar nga Deb* datė 29 Janar 2013 - 21:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha MaCkAFaleminderit per mikpritjen!

Uroj qe tani te te kene vene vertet re. Qenke shume aktive! Tani jam duke shkruar postin tim te 42-te. E ndjen pak“konkurencen“?! - lol. Nickname i tij: juventini.

(PS: Pa merak, akoma vazhdoj ta pyes per historine e fotografive te Angelina Jolie pavaresisht se i ka postuar ne nje kohe kur ende nuk ishim lidhur!)

Eh macka une kam qene e martuar kur jam regjistruar ne forum. Nuk hyn konkurrenca ketu. Ne kohen qe ti je regjistruar ne forum e ke njohur burrin e ardhshem, ne 2004 une u martova. Kemi dicka te perbashket. :p Kur thashe sme kishin vene re e kisha fjalen qe spara chatosja ne forum me anetaret si femra e meshkuj. Isha shume serioze atehere, haha ce pyet. Ke postuar gje foto te tuat ne forum qe i ngeli mendja juventinit tat tek ty? Konkretisht cfare e beri te te vecoje ty nga te tjerat me aq pak postime, po ashtu dhe ty cfare te beri ta vije re, dhe ti jepje nje mundesi njohje me aq pak kohe ne firum? Jam kureshtare shume, mos mi merr per keq pyetjet. :p Une kam njerez te afert qe jane njohur ne internet, dhe tani jane martuar e me femije, se ku e qysh jane njof si kam pyet xhanem. :Une besoj qe njeriun e jetes mund ta gjesh jo vetem ne jeten reale. Personat mosbesues, jane mosbesues si ne realitet ashtu dhe ne virtualitet.


Postuar nga bruni22 datė 29 Janar 2013 - 22:17:

e vero! disa lindin me kemish


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 29 Janar 2013 - 22:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha bruni22
e vero! disa lindin me kemish

Mos e hap ate dere or trim!


Postuar nga Deb* datė 29 Janar 2013 - 23:15:

Ti bruni ke kerkuar dashuri ketu dhe s'ke gjetur? S'ke qene shume bindes, gjersa s'te kane marr seriozisht.


Postuar nga Fajtori datė 30 Janar 2013 - 01:20:

Njoh cifte te tjera qe jane njoh ne internet. Disa nuk kane vazhduar bashke gjate, te tjere jane akoma nen nje cati.

E njeh apo s'e njeh tjetrin nga interneti, pyetje e veshtire. Kam pershtypjen qe ne internet njerezit jane me vetvetja, prandaj vektori kryesor kuptohet kollaj. Por interneti terheq shpesh njerez allasoj dhe nuk eshte perfaqesim i mire i karaktereve te njerezve. Fundja edhe perdorimi i nje faqe te caktuar, sic psh facebook, terheq nje lloj karakteri te caktuar. Prandaj nuk mund te thuhet se ne facebook gjen gjithe spektrin e njerezve. E njejta gje dhe me internetin ne pergjithesi, dhe me ndarjet e veta, forum chat etj.

Urime Mackes per gjetjen e paqes se senseve


Postuar nga BIONDIA datė 31 Janar 2013 - 22:25:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha MaCkA


Nickname i tij: juventini.
Urime Macka me behet shume qefi qe ke gjet shokun e jetes ,ne juventinet jemi si shpirt nje here po te chatosh kurre sdo na harrosh ...

Faje mos me thuaj qe njerezit ne internet jane vetvetja se po na cudit dhe ti se jane hequr si djem 20 vjecare e na ishin 60 e kusur, hiqen si beqare/e dhe kane kalamajte per tu martuar, jane mos o zot ke frike me u pare dhe hiqen si Semiramida e babilonise, skane mbaruar as 9 klase shkolle e me hiqen si doktoresha kam nja dy kolege ne ate fb qe me ato theniet e mencura te vjedhura ne internet me ate humanitetin e tyre te rreme me hapen barkun dhe ne jeten reale nje bisede se cojne deri ne fund.Nuk besoj se je si hiqesh ketu .


Postuar nga lorie datė 01 Shkurt 2013 - 02:44:

Bionde

une do thosha se varet nga personi. Secili eshte ndryshe ne shprehjen e vetvetes.


Megjithate per lidhje npm internetit, personalisht jam ca skeptike edhe pse njoh njerez qe jane takuar dhe patur marrdhenie dhe martuar npm interenitit. MAdje njoh nje cift qe u njoh ketu, s'po i them nicket, s'ndihem rehat ti them.

P.S. megjithate c'do gje eshte e mundur


Postuar nga cecilia datė 01 Shkurt 2013 - 11:21:

E pra, dhe ti faje sa si kupton kto gjerat e internetit. Ti me taten mire je por kur manipulimi arrin kulmin eshte t'ja fusesh vetes.
Une ne fakt kam nxjerr edhe nje konkluzion tjeter, njerzit qe flasin per te tjeret, qe hiqen keshtu apo bejne ashtu, i bejne vete. Dhe ky nuk eshte nje konkluzion i sotshem apo implusiv por eshte nje e vertete qe e kam te provuar nga jeta. Kam mesuar te flas me fakte dhe prova, asnjehere kuturu ne ajer si e si te ul dike per urrejtje.

Qe te jem ne teme, nuk i besoj me internetit. Dikur i pata besuar. Kalofshi nje muaj te mbare!


Postuar nga bruni22 datė 01 Shkurt 2013 - 12:40:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori


E njeh apo s'e njeh tjetrin nga interneti, pyetje e veshtire. Kam pershtypjen qe ne internet njerezit jane me vetvetja, prandaj vektori kryesor kuptohet kollaj. Por interneti terheq shpesh njerez allasoj dhe nuk eshte perfaqesim i mire i karaktereve te njerezve. Fundja edhe perdorimi i nje faqe te caktuar, sic psh facebook, terheq nje lloj karakteri te caktuar. Prandaj nuk mund te thuhet se ne facebook gjen gjithe spektrin e njerezve. E njejta gje dhe me internetin ne pergjithesi, dhe me ndarjet e veta, forum chat etj.
ti faje mi leggi nel pensiero!


Postuar nga kurt datė 01 Shkurt 2013 - 13:04:

Dakord me fajtorin. Njerzit ose disa munded te jene edhe me shume vetvetja ne internet them une. Pervec ndonje troll te dedikuar
Nje biografer po fliste per presidentin Regan njehere; qe ai fliste pa problem ne nje fjalim, (regan ishte i shquar) por vetem per vetem ishte i turpshem dhe i mbyllur.
Nejse, desha te dal diku..po varja i lodhur


Postuar nga BIONDIA datė 01 Shkurt 2013 - 13:48:

Kete te thashe Lori qe te thuash qe njerezit jane vetvetja ne internet i bie qe realiteti te mos eksistoje fare dhe te mendosh qe ti s'qeke vetvetja 22 ore te tjera te dites dhe qeke vetvetja 2 apo 3 ore.Kurt ku do dilje ti se te lexova me kenaqesi Tani nje pyetje per Macken po se pate problem keni femije nga dashuria juaj ka lindur nje jete e re?


Postuar nga AngelDevil datė 01 Shkurt 2013 - 19:11:

Hyra me shprese qe Mackes dh Juventinit do i ishin shtuar shoke e shoqe por shof qe tema paska shku per lesh duke shit fare djathi poca qelqi dhe lloqe kavaje te tipit I'm sexy and I know it.


Postuar nga BIONDIA datė 01 Shkurt 2013 - 19:30:

Ja per te bere qefin do te shtohem une


Postuar nga eliz datė 01 Shkurt 2013 - 21:11:

Po ti me ke do martohesh mi dreq?

Macka te trashegoheni!Per mua pak rendesi ka si u njohet,rendesi ka te jeni mire ju te dy.Interesante.Nuk njihja cift te njohur ne forum...


Postuar nga BIONDIA datė 01 Shkurt 2013 - 21:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Po ti me ke do martohesh mi dreq?
.Une e kam ma problem te ndahem se s'me ndan amorja por per tu martuar gati i kam jo nje po 7 dhe beqare me certifikate virgjerie hahahaha jam myslymone une goce e kemi me kuran


Postuar nga eliz datė 01 Shkurt 2013 - 21:22:

Do shndrrohem ne myslymane per zotin,boll ndenja e krishtere Sa e lehte kur je femer


Postuar nga BIONDIA datė 01 Shkurt 2013 - 21:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Do shndrrohem ne myslymane per zotin,boll ndenja e krishtere Sa e lehte kur je femer


eliz dac nderrohu dac jo mos me kerko ndihme se s'ta jap asnje me duhet te 7 .
Eliz imagjino sikur ta kisha gjetur burrin ne forum cdo anniversario Fajen ne tel do e merrja dhe do i beja nje dhurate .Leqe jam shume xheloze sdo e lija me amoren te hynte ne pc .


Postuar nga eliz datė 01 Shkurt 2013 - 21:37:

Per kok teme s`mora vesh ca the.Po deshe vej noj pike,noj presje te di ku te mbaj frymen se jam dhe e lodhur edhe kushedi ia gjej anen fjalise


Postuar nga BIONDIA datė 01 Shkurt 2013 - 21:40:

goce ty te jane bere syte 7 me duket se mire e ke hahahahah .Ika Eliz se si e kam nisur do flej nga dhoma e miqve


Postuar nga eliz datė 01 Shkurt 2013 - 21:48:

Ik mi Gjirokastrite keqe Naten e mire!


Postuar nga Endri datė 01 Shkurt 2013 - 23:34:

Te njofesh dike ne linje eshte nje forme tjeter komunikimi. Shume njerez njohen ne linje por njohjen e vertet e bejne nje me nje, ne person.


Postuar nga Deb* datė 02 Shkurt 2013 - 01:33:

Normal Endri qe njohja nga interneti duhet te kaloje ne njohjen ne person, se nuk do e bejne dhe martesen qe nga interneti. Sa per shoqerine virtuale besoj se dy gjera duhet te mos genjesh hapur. 1) per moshen,( me afersi, te pakten mos te jesh 30 e lart e te hiqesh si 18, apo e kunderta, se eshte goxha diff. 2 ) per gjendjen civile. Te tjerat pastaj nuk i tregohen cdo njeriu, normal.


Postuar nga Endri datė 02 Shkurt 2013 - 02:51:

Une e theksova ate per nje arsye se disa po i ngaterronin gjerat. Shoqeri virtuale eshte njesoj si shoqeri telefonale... pra nje forme tjeter komunikimi. Po per kete te fundit asnjehere s'degjojme te flitet si ndonje teme tabu. Perse?


Postuar nga cecilia datė 02 Shkurt 2013 - 08:05:

Me kujtove dike Endri qe me thoshte kur dy njerez te panjohur komunikojne me ane te internetit quhen 'shoke shkrimi'. Me pelqehu kjo teoria ne fakt sepse kuptova qe fshihnte dicka, te dyja palet biles..!


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 08:28:

miremengjesi cecilia.


Postuar nga AngelDevil datė 02 Shkurt 2013 - 09:25:

ne kuadrin e virtuales cdo gje pranohet ke te besh me cdo lloj njeriu mbrapa 1 pc-je.Te thuash se zhgenjehesh eshte budalliku me i madh pasi tregon qe pritshmerite qe ke pas i kalojne fantazise dhe jeta seshte fantazi por realitet. ktu me sa kam pa e kuptuar antaret i ha meraku shume se ca ben tjetri e tjetri ne jeten reale per kete arsye ka dhe kaq shume armiqesi ne thonjeza.Per sa i perket ceshtjes se privacy-se qe thote Deb them qe ka persona qe skane deshire te flasin per jeten e tyre me te panjohur qe sdo ju plase shume se cke kalu ti,ka nga ata qe jane te martum skane cbejne ju ka vdek interesi bashkeshortor dhe vijne gricen flirtojne me te tjere te martum te se njejtes kategori tu bo si adoleshent te vonum.Ka tipa qe bejne skuthin ka tipa qe merren me thashethemetka tipa qe duhen shume e kapen per flokesh...Ka dhe nga ata tipa qe se rrujn hic qe hyjne ne forum thjesht me kalu 1 pjese kohe me dhene 1 mendim e me qesh e u tall me traplliqet e disave ktu.pak a shume kjo eshte bashkesia virtuale.

1 teme e re do ishte interesante do ftoja dhe psikologe te benin analize per disa steriotipe ktu.


Postuar nga BIONDIA datė 02 Shkurt 2013 - 09:48:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
ka nga ata qe jane te martum skane cbejne ju ka vdek interesi bashkeshortor dhe vijne gricen flirtojne me te tjere te martum te se njejtes kategori tu bo si adoleshent te vonum.Se ka me mua jo se une nuk filtorj me te martuar preferoj beqaret .Une shok shkrimi kam vetem shelgun shok kendimi kam Glakusin e shok ..... kam vetem Fajen .
Dite te bukur njeres .


Postuar nga Katilesha datė 02 Shkurt 2013 - 14:08:

Une nuk kam ankesa nga virtualiteti. Eria me ka dale e njejta prerje me virtualitetin, asnje presje me shume a me pak. Ashtu sikur edhe une asaj.
Jemi nje cift i konsoliduar


Postuar nga Eria datė 02 Shkurt 2013 - 14:10:

Hahahahaha modestisht


Postuar nga Katilesha datė 02 Shkurt 2013 - 14:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria
Hahahahaha modestishtO zemer, paske qene pas deres


Postuar nga Eria datė 02 Shkurt 2013 - 14:13:

Shpirti e ndjen shpirtin


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 119 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.