Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]
Trego 119 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Ciftet e Forumit Horizont (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18718)


Postuar nga shelgu datė 05 Shkurt 2013 - 00:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
dylan, ke ndonje ide te mire?


Idera kam shume, kjo eshte e keqja.

Dulse


Postuar nga lorie datė 05 Shkurt 2013 - 15:36:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Bionde kur shkruajta nuk gjej arsye te mos e them dmth qe dhe dua ta them, por dhe e shikoj si te nevojshme meqe jemi ne virtual. P.sh Nuk ke pse u jep shpjegime kureshtareve, si, qysh, pse, ne... mp. Une e shikoj te nevojshme, dikush jo.
Personalisht, e kam te veshtire te diskutoj me persona kur nuk ua di gjinine, moshen, apo gjendjen civile.
Duke menduar se ngelemi anonim, s'bejme gje tjeter vecse kufizojme vetveten ne diskutime.
Kufizohu ne jete, kufizohu ne virtualitet. Asnjehere nuk jemi vetvetja.


Postuar nga bruni22 datė 05 Shkurt 2013 - 16:51:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
U prish ajo pune Biondia, nuk do bruni.
mushi mendjen brunit.
nderkohe sa te besh pune bindese me brunin po shoh ndonje mundesi te ha ndonje embelsire dardhash a/e pjeshkash.
he pra piktor foli ....se poi vestita bianca e nera meglio ancora. a quell punto dimentico altri colori


Postuar nga Endri datė 05 Shkurt 2013 - 16:59:

Lexova diku nje couple kishin vajt me pushime ne ceki dhe kishin pa fotografine e tyre ne nje reklame. Pronari cek tha se kish vajt ne internet e nuk e dinte i beri copy-paste. Qesha me veten. Gjera qe ndodhin ne evropen lindore. Kshu dhe kjo puna e anonimitetit.


Postuar nga Piktor datė 05 Shkurt 2013 - 17:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu


Idera kam shume, kjo eshte e keqja.


Ehe shume keq puna.


Postuar nga Piktor datė 05 Shkurt 2013 - 17:53:

Citim:
Po citoj ato qė tha bruni22he pra piktor foli ....se poi vestita bianca e nera meglio ancora. a quell punto dimentico altri colori

Me drit fikte me mire ancora.


Postuar nga BIONDIA datė 05 Shkurt 2013 - 21:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha bruni22he pra piktor foli ....se poi vestita bianca e nera meglio ancora. a quell punto dimentico altri colori
e pra e ashtu me than dhe mua qe ajo vestaglia bianco e nero mi sta bene ...spo e zgjas shume bruni se mos po na del nami dhe sic e di mua vret shume opinioni sidomos ai virtual me len pa te dashur .Piktor preferoj driten ndezur dhe ti shof dhe te me shofin ne sy.


Postuar nga lorie datė 06 Shkurt 2013 - 01:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
rastesisht ne mhb e siper me nje mikun tim zbulova qe ka pas shkrujt ne ket forum para shume vitesh madje dhe grun e ka njoft ktu

ja 2 shembuj pozitive


u kthy ne agjensi martesash po qe se do kete rast te 3te.po pra, edhe ky cifti qe permedna une. Kjo mikja ime ishte spanjolle, e vetmja e huaj ne kete forum.


Postuar nga MaCkA datė 06 Shkurt 2013 - 13:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Eh macka une kam qene e martuar kur jam regjistruar ne forum. Nuk hyn konkurrenca ketu. Ne kohen qe ti je regjistruar ne forum e ke njohur burrin e ardhshem, ne 2004 une u martova. Kemi dicka te perbashket. :p Kur thashe sme kishin vene re e kisha fjalen qe spara chatosja ne forum me anetaret si femra e meshkuj. Isha shume serioze atehere, haha ce pyet. Ke postuar gje foto te tuat ne forum qe i ngeli mendja juventinit tat tek ty? Konkretisht cfare e beri te te vecoje ty nga te tjerat me aq pak postime, po ashtu dhe ty cfare te beri ta vije re, dhe ti jepje nje mundesi njohje me aq pak kohe ne firum? Jam kureshtare shume, mos mi merr per keq pyetjet. :p Une kam njerez te afert qe jane njohur ne internet, dhe tani jane martuar e me femije, se ku e qysh jane njof si kam pyet xhanem. :Une besoj qe njeriun e jetes mund ta gjesh jo vetem ne jeten reale. Personat mosbesues, jane mosbesues si ne realitet ashtu dhe ne virtualitet.


Pergjigje pyetjeve te tua, Deb*:

Asnjeri nga ne nuk kishte postuar fotografi. Mund te kete qene posti im i 5-te ose i 6-te ne forum, tema “Nga je me origjine?“dhe me pas juventini dergoi mesazh privat ku shkruante qe ishte nga i njejti vend, emrin e tij te vertete, ku jetonte, me c“fare merrej dhe ne fund shkruan:

“Nuk di cte te them me shume tani qe u njohem do flasim shpesh dhe me gjate.Me shkruaj ti per cfare te duash me pyet ku di gje une bej cfare te duash mua me mjafton te mbajme kontakte.”

Nga mesazhi i tij i prezantimit morra vesh qe vazhdonte studimet ne nje dege shkolle qe do e konsideroja me mbarrimin e gjimnazit dhe mendova qe mbase mund ta pyesja si po i dukej. Vura re qe kishim te pakten dicka te ngjashme deri ketu!

Nga kjo, nga kembengulja dhe interesi i dukshem per te mbajtuar kontakte dhe nga siguria e cuditshme qe ne “do flisnim shpesh dhe me gjate“ tani qe ishim “njohur“ (ashtu sic shkruante vete ai), ne pergjigje te mesazhit i dergova adresen time te email e te tjera menyra kontakti duke lene keshtu pas dore forumin e njohjes.

Normale qe fakti qe vijme nga i njejti vend na jepte shume mundesi dhe tema per te folur duke qene se kishim njohje te perbashketa dhe shume eksperienca te njejta ne ate vend. Madje edhe familjet tona njiheshin shume mire. E pranova qe nuk ia kisha idene kush ishte pasi jam larguar nga aty heret. Kurse juventini hedh variantin qe me mbante mend qe te vogel ashtu si neper enderr!

Shkurtimisht lidhur me disa nga komentet e tjera dhe me skeptiket (gje qe eshte e kuptueshme, respektoj mendimet tuaja ashtu si dhe te atyre qe suportojne):

Une mund te flas vetem per historine tone. E gjitha nisi virtualisht, por me shume te perbashketa dhe te dyja anet kishin seriozitet te plote.

Dicka te mira qe beme ne ato 5 vitet e lidhjes para martese ishte mbledhja e te gjitha bisedave, mesazheve, emaileve apo cdo forme tjeter bisede ne nje adrese te vetme.

Kur i lexoj tani qe jetojme bashke dhe qe i kemi dhene provat e marteses me duken akoma me shume origjinale! Mund te them qe te dy kemi qene mese vetvetja.

PS: Nuk do e kisha problem nqs postoja dhe nje fotografi, por pasi lexova ate qe tha Endri lidhur me ciftin me pushime ne Ceki, po e leme fare!

Gjithe te mirat te gjitheve.


Postuar nga misterioz datė 06 Shkurt 2013 - 17:32:

Urime Mace urime.

Po ēiftezime tip dashnorėsh hyne tek kjo tema apo vetem ata qe jane martuar quhen.
Sepse njoh disa qe kane zene dashnore ose dashnorė ketu.
Yhyyyyyyyyyy jane shume


Postuar nga Deb* datė 06 Shkurt 2013 - 18:37:

flm per pergjigjen Macka. Ti misterioz je ciftos me ndonje ketu ndonjeher pa leri te tjeret. Kush do e tregon vet.


Postuar nga eliz datė 06 Shkurt 2013 - 22:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie


po pra, edhe ky cifti qe permedna une. Kjo mikja ime ishte spanjolle, e vetmja e huaj ne kete forum.Darke?


Postuar nga Deb* datė 07 Shkurt 2013 - 00:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz


Darke?

Dhe mua te darke me vajti mendja. E vetmja e huaj besoj qe kemi patur ne forum.


Postuar nga lorie datė 08 Shkurt 2013 - 04:23:

per eliz dhe Deb


Postuar nga lorie datė 08 Shkurt 2013 - 04:24:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Lexova diku nje couple kishin vajt me pushime ne ceki dhe kishin pa fotografine e tyre ne nje reklame. Pronari cek tha se kish vajt ne internet e nuk e dinte i beri copy-paste. Qesha me veten. Gjera qe ndodhin ne evropen lindore. Kshu dhe kjo puna e anonimitetit.


kjo e thene nga dikush qe publikoi 2 foto te veta ne forum, cough cough.


Postuar nga Endri datė 08 Shkurt 2013 - 06:17:

that's right...po c'do njeri ka tolerancen e tij te rrezikut


Postuar nga lorie datė 08 Shkurt 2013 - 19:28:

agreed


Postuar nga lule datė 20 Shkurt 2013 - 11:37:

Urime ēiftit...

Macke terhiqe komen zvarr se ka beqare/e plot ne forum

Citim:
Po citoj ato qė tha misterioz
Po ēiftezime tip dashnorėsh hyne tek kjo tema apo vetem ata qe jane martuar quhen.
Sepse njoh disa qe kane zene dashnore ose dashnorė ketu.
Yhyyyyyyyyyy jane shumeRrugaēooooo mire rrugaē po dhe me thashatheme ke fillu tmerresh e?


Postuar nga shaban cakolli datė 23 Prill 2013 - 15:31:

nuk kam cift


  Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]
Trego 119 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.