Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 16 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=159)
-- A do te ishte me e rregullt... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14826)


Postuar nga IQVLORA datė 08 Nëntor 2007 - 18:59:

A do te ishte me e rregullt...

qe sejcili nga ne te kishte te drejte te perfaqesohej ne FH vetem me nje nickname?Une mendoj se po sepse do te shmangte perplasje te panevojeshme,njekohesisht do t'ua bente punen me te lehte edhe ju moderatoreve e administratoreve.Mendoj se kjo duhet t'i shtohet rregullores se forumit.

Flm


Postuar nga erzeni_be datė 16 Nëntor 2007 - 09:20:

ne teori por jo ne praktike.

 

Eshte e parealizueshme, sepse nje person mundet te kete dy nickname dhe psh futet gjithmone nga dy IP te ndryshme.Ne kete rast eshte e pamundur te pohohet se eshte i njejti person.


Postuar nga Lela_Dr datė 16 Nëntor 2007 - 10:31:

Re: A do te ishte me e rregullt...

[QUOTE][i]Po citoj ato qė tha IQVLORA [/i]
[B]qe sejcili nga ne te kishte te drejte te perfaqesohej ne FH vetem me nje nickname?Une mendoj se po sepse do te shmangte perplasje te panevojeshme,njekohesisht do t'ua bente punen me te lehte edhe ju moderatoreve e administratoreve.Mendoj se kjo duhet t'i shtohet rregullores se forumit.

Flm [/B][/QUOTE]

Sic ka shpjeguar dhe Erzeni eshte nje gje e pamundur, sepse forumi frekuentohet shume edhe nga studente. Dhe shumica e studenteve, mund te hyjne nga laboratoret e Universiteteve, nga bibliotekat e qytetit qe jane te pajisura me wireless, nga vendet e punes (per ato qe punojne) nga shtepia e vet, nga shtepia e te dashures/dashurit, nga komshiu/a :p.

Me nje fjale jane nje seri ambjentesh qe nje person mund te hy ne forum duke u rregjistruar me nje Nickname, dhe ne tilla vende (ne baze te rregjistrimit ne ate IP (p.sh Biblioteka ne kete rast) perdor gjithmone te njejten IP me te njejtin Nickname. Kur shkon ne Shtepi perdor gjithmone Nickname me te cilin eshte rregjistruar ne shtepi dhe keshtu me radhe...duke formuar nje Multinickname :D

Shpresoj qe te kem qene sa me e qarte ne shpjegim. :)


Postuar nga IQVLORA datė 17 Nëntor 2007 - 11:37:

Ju kuptoj shume mire dhe faleminderit ,per sqarimet.Duhet te jeni te bindur se studentet jane djem e vajza te mrekullueshem.Ju lutem mos i futni keta ne kategorine e njerezve me mllefe.Mendoj se ata jane pjesa me qelibar e shqiptareve,perjashto ata qe luksin e te studiuarit ne perendim e kane te siguruar nga paret e korrupsionit te siguruara nga baballaret e tyre te zinj si nata.Edhe keta une po i fal.Une ju siguroj se grindavecet e te pa edukatet,provokatoret,njerzit me moral te ulet postojne nga PC personal,pra nga i njejta IP.Prandaj ju lutem bejeni dallimin.Per te parandaluar kete fenomen negativ vendoseni ne rregulloren e forumit ndalimin e te postuarit me shume nicknames nga e njejta IP.Kjo sjell disipline ne zbatimin e rregullores e cilesi,ju lehteson punen edhe ju,nqse nuk postoni edhe vete me multinicknames te nderuar admin e moderator.Mendoj se sjell te pakten 75% me pak ndyresi ne forum.Nuk i leverdis askujt nga ata qe nuk kane me teper se nje mundesi te bredhin neper Internet Cafe-ra.Neper zyra pak shqiptare punojne dhe mund ta paguajne me vendin e punes ndonjehere,gje e cila nuk ju leverdise.Studentet nuk postojne tek politika,por tek nenforume te shkencave te ndryshme dhe tek nenforume more soft ku ka tema te proferuara per ta.

Degjojini sugjerimet dhe mos mendoni se i dini te gjitha.Kjo nuk mund te behet nqse postoni edhe ju te stafit me multi nicknames.

Respekte


Postuar nga agata datė 17 Nëntor 2007 - 12:38:

I dashur IQVLORA, sugjerimet jane mese te mirepritura ne kete forum, sepse moderatoret dhe adminet nuk jane asgje tjeter, veē antare si gjithe te tjeret, te cilet mundohen me aq sa dine dhe munden te mirembajne forumin.
Qe te vijme tek tema, administratori, ka mundesi te kontrolloj vetem dy pseudonime te ndryshme te cilet vijne nga i njejti kopjuter, por, edhe aty ka pasur raste qe nuk kane qene te njetet persona. Personalisht njoh nje mike e cila ka qene regjistruar ne kete forum por nga i njejti kopjuter ishte regjistruar edhe i vellai...
Ka pasur raste te tjerat qe i njejti person eshte regjistruar me disa pseudonime nga i njejti Ip, por edhe nga ip-te te ndryshme.
Sa here qe administratoret e forumit e kane kontaktuar nje gje te tille, ato kan njohtuar stafi qe keto pseudonime kane qene i njejti person...
Eshte njoftuar antari ne fjale me Mesazh privat dhe nganjehere i eshte vene edhe ban pseudonimeve te tjera qe ky antar perdorte.
Se dyti, mendoj dhe besoj se jo te gjithe studenten qe studjojne jashte e qe bejne master jane vajza dhe djem te mrekullueshem. Studimet te japin dituri, te zbavisin trurin, por ne asnje menyre nuk te ndryshojne karakterin e keq qe mund te karakterizoj disa njerez... Dhe mund t'ju them me bindje se nje student ose nje intelektual me karakter mizor edhte me i rezikshem se nje idjot..:):)

Pershendetje


Postuar nga IQVLORA datė 19 Nëntor 2007 - 17:12:

Mendimi im eshte i palekundur Agata.Jane 5% e atyre qe mendoni ju se jane njerez out of order nder studentet e arsimuar ne perendim.Te garantoj se keta jane djemte e vajzat e hajduteve te Shqiperise dhe kryesisht i kane baballaret te majte e gjyshrit klysh te Enverit.Jane femijet e atyre qe ndrrimi i regjimeve i hodhi baballaret e tyre dhe ata vete upsidedown.Asnje djale apo vajze qe vjen nga familjet e fisme shqiptare nuk eshte sjelle ne kete menyre.E pra mesoje keta jane gjirizet e Shqiperise dhe te till do te jene gjer ne fund te jetes se tyre.Patjeter gjirizet e medhenj do te lindin gjiriz te vegjel.(te me falesh per ashpersine time,por femijet e plehrave te korrupsionit e meritojne te cdo krahu qofshin)Edhe njehere eshte mire qe propozimi te vendoset ne rregulloren e FH.Nqse nuk e beni dot ju ,kur fajtori te behet i gjalle ne forum do t'ja sugjeroja edhe atij.

respekte


Postuar nga misterioz datė 19 Nëntor 2007 - 17:39:

[QUOTE][i]Po citoj ato qė tha IQVLORA [/i]
[B]Une ju siguroj se grindavecet e te pa edukatet,provokatoret,njerzit me moral te ulet postojne nga PC personal,pra nga i njejta IP.
[/B][/QUOTE]

Ja ke fut kot IQ Vlora ,ke pire dhe sdi se cfare flet,je dhe burre(plak) me musteqe . :D


Postuar nga Lela_Dr datė 19 Nëntor 2007 - 18:16:

Po ti ku ja pe mustaqet :D:D:D:D:D:D

Sorry Iqvlora :D Pak humor jashte teme :D


Postuar nga IQVLORA datė 20 Nëntor 2007 - 14:47:

[QUOTE][i]Po citoj ato qė tha misterioz [/i]
[B]

Ja ke fut kot IQ Vlora ,ke pire dhe sdi se cfare flet,je dhe burre(plak) me musteqe . :D [/B][/QUOTE]

 

misterioz me duket ja ke fut kot ti,sepse une nuk mbaj mustaqe i dashur dhe dje nuk kam pire as whiskey as raki,por vetem nja dy birra budwiser. :D Me thene te drejten para nja 15-16 vitesh provova ti mbaja disa muaj dhe qe nga ai moment nuk kam mbajtur me.Nuk i kam qef.Kishim nje shok pune qe kish mustaqe dhe nje pjese e shokeve tane ja menderosnin ore e minut,perjashto mua qe nuk isha gojeshthurue.te te pyes burri ''pa mustaqe'' po ju vete ku hyni misteriozi?(Duke pare femijet e mij dy prej te cileve jane studente,i mendoj edhe studentet e tjere shqiptare ne perendim djem me kulture e me sjellje shembullore.Perjashtim bejene vetem djemte e mamave te bukura e baballare te korruptuar,por nuk e kam fjalen per keto plehra. :D :D :D :D  DD


Postuar nga Lela_Dr datė 23 Nëntor 2007 - 20:51:

Kjo teme u pastrua nga aromat e gjelleve te ndryshme qe keni gatuar dhe jane zhvendosur ne kete teme qe hapa posacerisht per Saranden :D


Sofra Sarandiote
[url]http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?s=&postid=367351#post367351[/url]


  Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 16 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.